Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

14 órája, Probert írta:

Még mindig azt mondom, de.

De még rá tesz erre a rossz minőségű benzin is. De majd a többiek megerősítik vagy cáfolják ezt.

Próbáld ki, tankolj bele valami prémium benzint.

U.I.: Akkor megoldódott a rángatás. De valszeg a EGR elkormolódása is az alacsony fordult miatt lehet. El szokták vinni fagyizni, hogy tisztuljon.

EGR-t miatt nem viszik fagyizni! Azt takarítani kell amíg lehet. Utána csere. Ha a rossz EGR-t fordítják ki akkor is rángatni fog. Ahhoz egy megfelelően működő EGR kell, hogy a rángatás megszűnjön, ezután kell kifordítani.

Link to comment
Megosztás:

Szaiasztok!
Nagy gondban vagyok, a kocsimmal, tegnap mentem vele egész szépen, kb500 km-t de az utolsó 50 kn-en végig világitott a diagnosztika és a szerviz lámpám

a kocsi nem rángat, teljesen jól működik! Amikor észre vettem hogy világit a lámpa, megálltam le állítottam újra indítottam, ma reggel indultam vele melóba, ugyan úgy világit, mind a két lámpa, semmi változás, a kocsi jól megy 

2003-as 1.4 16 Z14XE

Már néztem, hogy lehetne kivillogtatni, de a fék és a gázpedál, nem megy.

IMG_20160126_093049.jpg

Ezzel megint nem nagyon tudom mit kezdjek! ?

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, alibi írta:

Szaiasztok!
Nagy gondban vagyok, a kocsimmal, tegnap mentem vele egész szépen, kb500 km-t de az utolsó 50 kn-en végig világitott a diagnosztika és a szerviz lámpám

a kocsi nem rángat, teljesen jól működik! Amikor észre vettem hogy világit a lámpa, megálltam le állítottam újra indítottam, ma reggel indultam vele melóba, ugyan úgy világit, mind a két lámpa, semmi változás, a kocsi jól megy 

2003-as 1.4 16 Z14XE

Már néztem, hogy lehetne kivillogtatni, de a fék és a gázpedál, nem megy.

Ezzel megint nem nagyon tudom mit kezdjek! ?

 

Ha már itt megakadtál, jobban jársz ha elviszed egy hozzáértő szakemberhez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 21:05, kobraCode írta:

Szélvédő alsó díszléc?

Akkor semmivel sem tudod nagyon, hosszú távú megoldás a csere, rövid valami szilikonos ragasztó talán FBS?

Az enyém is ugyan ilyen! :( Fugaszil B kinyomtam aztán majd cserés lesz valamikor.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, gezoli írta:

Ezért írtam, hogy keress inkább egy hozzáértő embert! Ez egy OBDII-es csatlakozó és ezt nem szabad rövidre zárni!!!!!!!!!!!:(:confused:

Erre gondoltam én is, hogy ez nem hasonlít azokra, miket láttam képeken és nem akarok én sem gondot magamnak. 

Most melóban vagyok, remélem még haza visz reggel, aztán holnap megyek szerelőhöz és meg tudja mondani mi lehet a gáz! 

Nagyon köszönöm a segítséget, nagyon jó, mert így nem csináltam kárt benne! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

2005-ös 1.4-es Astrám-mal(z14xep) lenne problémám és ehhez keresek választ. Az autóban 205000 km és valamelyik nap megnéztem a leömlőnél lévő tőcsavarokat és teljesen elvannak rozsdálva. Valójában a legjobb kifejezés nem a rozsda mert már teljesen el vannak rohadva lényegében kézzel le tudtam morzsolni és nem csak az anyát hanem a tőcsavaron lévő menetet is. Találkozott  már ilyennel valaki? Ha igen hogyan tudta cserélni a tőcsavarokat? Mitől lehet ez? Minden ötletet köszönök ha kép segít lefotózom.

Szép napot mindenkinek

Módosítva : zotyo66
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Ezért írtam, hogy keress inkább egy hozzáértő embert! Ez egy OBDII-es csatlakozó és ezt nem szabad rövidre zárni!!!!!!!!!!!:(:confused:

Én már villogtattam ki hibakódot és semmi probléma nem volt. A kínai elm327 semmilyen telefonnal és programmal nem kommunikált így maradt ez a megoldás szerelőtől 100 km-re. Itt a leírás.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, trassher írta:

Én már villogtattam ki hibakódot és semmi probléma nem volt. A kínai elm327 semmilyen telefonnal és programmal nem kommunikált így maradt ez a megoldás szerelőtől 100 km-re. Itt a leírás.

A tiéd még régebbi típus, ott valószínűleg OBD I csatlakozó van, illetve nem elektromos a gázpedálod.

1 órával ezelőtt, alibi írta:

Okés,,,,,,, de az én esetemben, hol a 6-os pin? 

Ne keresd, a Z14XE már elektromos gázpedálos, inkább próbáld meg még egyszer a kivillogtatást: fék+gáz benyomva tart, gyújtás ráad, majd lehet számolni a kulcsos autó villogásait.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

53 perce, retfirD írta:

A tiéd még régebbi típus, ott valószínűleg OBD I csatlakozó van, illetve nem elektromos a gázpedálod.

Ne keresd, a Z14XE már elektromos gázpedálos, inkább próbáld meg még egyszer a kivillogtatást: fék+gáz benyomva tart, gyújtás ráad, majd lehet számolni a kulcsos autó villogásait.

Így tudod kiolvasni. Gáz + fék és gyújtás. Végig hagyd a lábad a pedálokon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, retfirD írta:

A tiéd még régebbi típus, ott valószínűleg OBD I csatlakozó van, illetve nem elektromos a gázpedálod.

Ne keresd, a Z14XE már elektromos gázpedálos, inkább próbáld meg még egyszer a kivillogtatást: fék+gáz benyomva tart, gyújtás ráad, majd lehet számolni a kulcsos autó villogásait.

Igen az enyém x14xe motoros de a diagnosztikai csatlakozónak ugyanennyi lába van mint a fórumtársnak. Ha igaz hogy a benzines opelekben 2001-től van obd2-es csatlakozó akkor az övében miért nincs?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 23:24, Geopake írta:

Én is most rendeltem meg ünnepek előtt.Kedden hozom el.Után gyártottat vettem.Majd megmondom hogy illeszkedik. Cromaxos fiú szerint nincs vele probléma.Nem akartam 11 ezerért GM-et venni.

Mennyi volt?
Cromax oldalán nem találom....(mi a pontos neve?)
Illeszkedés?

Link to comment
Megosztás:

98-00 közötti G Astrákon 7 érintkezős a diag csatlakozó. (évre lebontott kapcsolási rajzok alapján: X12XE, X14XE, X16XEL, X16SZR, X18XE1, X20XEV)

2001-től 6 érintkezős, kivéve X16XEL (azt 2001-től is hozza a rajz), mert ott a 6-os lábon is van érintkező. Szóval a képen látható csatlakozó csak Z motorkódú legalább 2001-es G Astráé. Tehát OBDII-es. ELM327-el működnie kell. Ha jó minden eszköz.....

A 4-5 láb minden esetben test, a 16-os láb minden esetben táp (30), évjárat függő biztosítékról!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, toma2105 írta:

Itt egy kép az én csatlakozómról 99-es X16XEL, ez akkor OBDI-es ??

view?usp=sharing

Nem működik a link! -> na csak sikerült megnézni.

Így van! Mivel 99-es és 7 csatlakozós, így minden stimmel. Ennél kell alkalmazni az összezárós módszert a kiolvasáshoz.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.