Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On ‎2016‎.‎07‎.‎04‎. at 10:51, adorjant írta:

Hali!

 

Z16XE alapjárata 100-200at ingadozik,üzemmeleg állapotban. Azt gondoltam,a fojtószelep lesz a ludas,kitisztítottam,de ugyanolyan. Próbaképpen kicseréltem egy bontottra,azzal is hajszálra az a jelenség. Hibakód,egyéb rendellenesség nincs, jól megy,jól fogyaszt,stb. Merre érdemes elindulni a hibakereséssel,mi befolyásolja az alapjáratot ennél a motornál? Légtömegmérő? Vagy esetleg veztengely jeladó?

 

Köszi!

Na már annyit romlott a helyzet,hogy néha annyira leesik a fordulat,400-500 körül,hogy le is áll.

Keresgettem a témában, azt látom leginkább,hogy fals levegő okozhatja,szóval úgy érzem jó móka lesz megtalálni a hiba okozóját :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinél volt már ilyen probléma, és megoldódott.

2004-es Astra G,  Z12XE motorkód, néha menet közben, van hogy hidegindításnál mintha  1-2  hidrotőke csattogását hallanám, legalábbis szerintem az. A probléma az, hogy nem tudom semmihez sem kötni, se hideg motor, se meleg motor, hosszabb út, rövid út, menet közben megszólal, és pár km után el is hallgat. Volt már, hogy megszólal leállítom, újraindításkor szól még, és pár km után ismét szép hangja lesz. Csinálhat-e ilyet hidrotőke?

A motorban 170000 km van, kb 30000 km-t mentem vezérmű lánc, és feszítő csere óta. 5W-40 Totál Quartz 9000  olaj van benne.

Link to comment
Megosztás:

33 minutes ago, gabesz111 said:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinél volt már ilyen probléma, és megoldódott.

2004-es Astra G,  Z12XE motorkód, néha menet közben, van hogy hidegindításnál mintha  1-2  hidrotőke csattogását hallanám, legalábbis szerintem az. A probléma az, hogy nem tudom semmihez sem kötni, se hideg motor, se meleg motor, hosszabb út, rövid út, menet közben megszólal, és pár km után el is hallgat. Volt már, hogy megszólal leállítom, újraindításkor szól még, és pár km után ismét szép hangja lesz. Csinálhat-e ilyet hidrotőke?

A motorban 170000 km van, kb 30000 km-t mentem vezérmű lánc, és feszítő csere óta. 5W-40 Totál Quartz 9000  olaj van benne.

Hi,

 

Nekem is csinálta ezt és pont ugyanezzel a Total olajjal, azóta ENEOS 5W-40 van benne és soha semmi tőke hang. :-)

Módosítva : barics
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 04. at 7:26, outsider írta:

Ma reggel nem indult az autóm...

Akksi, mivel meg se nyikkant semmi, még a központi zár se. Tegnap még mentem vele egy rövidebb távot, így gyakorlatilag 1 éjszaka alatt merült le. Az akksi szerintem még garanciális 1,5 éves Banner Powerbull 44Ah.

A riasztóm se volt bekapcsolva, mivel az is rosszalkodott mostanában, indokolatlanul beriasztott. Bár most így újragondolva lehet, hogy az alacsony feszültséget jelezte?! Kikapcsolt riasztó gondolom nem fogyaszt (annyit)...

Este felnyomom töltőre, de 3 hét múlva Balaton, 2 hét múlva szintén egy nagyobb út, jó lenne úgy elindulni, hogy vissza is tudok jönni...

Mit nézzek meg?? Mitől tud merülni? Kesztyűtartó világítás, csomagtér világítás, belső világítás. Ezeket megnézem, ha lesz  töltött akksi a kocsiban. Mi lehet még? Most volt vezérlés csere, el lehetett ott valamit rontani elektromos szempontból? A generátor körül... 

Bár gondolom, ha járó motornál van 14V, akkor nem onnan van a gond...

Ha a riasztónak kihúzom a tápcsatlakozóját, akkor azt is ki tudom zárni. Annak egyébként papírok szerint pár mA a felvétele, persze gondolom, ha jól működik...

6,68V-ig le volt merülve az akksi mire hazaértem...  :-)

2 napig töltöttem mire feltöltött rendesen :-)

1 éjszaka alatt feltöltött valameddig, visszatettem a kocsiba...

+ 1 éjszaka keleltt, mire a töltő is azt mondta, hogy fullon van... :confused:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

6,68V-ig le volt merülve az akksi mire hazaértem...  :-)

2 napig töltöttem mire feltöltött rendesen :-)

1 éjszaka alatt feltöltött valameddig, visszatettem a kocsiba...

+ 1 éjszaka keleltt, mire a töltő is azt mondta, hogy fullon van... :confused:

Annak pedig azért illik éccaka alatt feltölteni ha csak nem jó a töltőd :D.. Riasztót nem javaslom a lehúzását ha be van kötve az indító körbe (nehogy az legyen, hogy nem tudod beindítani mert megszakítva maradt egy indító pont, pl ac pumpa). Mostani akkukra nagyon az megy h elég gázok. Én is újonnan vettem egyet és 1 év után alíg bírta indítani a kocsit (Lada2109).

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Atala írta:

Annak pedig azért illik éccaka alatt feltölteni ha csak nem jó a töltőd :D.. Riasztót nem javaslom a lehúzását ha be van kötve az indító körbe (nehogy az legyen, hogy nem tudod beindítani mert megszakítva maradt egy indító pont, pl ac pumpa). Mostani akkukra nagyon az megy h elég gázok. Én is újonnan vettem egyet és 1 év után alíg bírta indítani a kocsit (Lada2109).

Én úgy tudom hogy egy normál akku (45-60Ah) és egy normál töltőnek azért kell 24h mire feltölti teljesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 06. at 21:55, kobraCode írta:

Én úgy tudom hogy egy normál akku (45-60Ah) és egy normál töltőnek azért kell 24h mire feltölti teljesen.

A töltőtől függ. Általában rá van írva, hogy pl: 4A -el tölt, akkor 1 óra alatt 4Ah-t tölt az akksiba -> tehát a 45Ah akku teljes feltöltése lenne 45Ah / 4A = 11 óra ( ha üres lenne ) 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 06. at 21:50, Atala írta:

Annak pedig azért illik éccaka alatt feltölteni ha csak nem jó a töltőd :D.. Riasztót nem javaslom a lehúzását ha be van kötve az indító körbe (nehogy az legyen, hogy nem tudod beindítani mert megszakítva maradt egy indító pont, pl ac pumpa). Mostani akkukra nagyon az megy h elég gázok. Én is újonnan vettem egyet és 1 év után alíg bírta indítani a kocsit (Lada2109).

 

On 2016. 07. 06. at 21:55, kobraCode írta:

Én úgy tudom hogy egy normál akku (45-60Ah) és egy normál töltőnek azért kell 24h mire feltölti teljesen.

Lidl-ös töltőm van, nincs 1 éves. "Intelligens" vezérlése van :) 3,8A-al tölti...

Máskor (igaz nem a tökig lemerült, hanem a simán kocsiból kivett) az akksit 1 óra alatt feltöltötte, de egy éjzsakára rajta szoktam hagyni, mert miután fullra töltötte, még fenttartó/karbantartó töltést végez rajta.

Ezek szerint jó a generátorom, mert nem szokta sokáig tölteni.

A tökig lemerült akksi nyilván más tészta. 10V alatti feszültségnél már  üresnek tekinthető egy 12V-os akksi a fáma szerint... a 6V attól messzi van.

De igazság szerint ez rendesen 2 éjszakát töltötte, tehát nem csak rajtahagytam. Első alkalommal 13,34V-nál vettem le a töltőről, még nem volt fullon.

Másodjára már fullra töltötte, de csak reggelre, hiába néztem rá 2-3 óra múlva, még töltött. De reggelre már zölden világított...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, SCsongor írta:

A töltőtől függ. Általában rá van írva, hogy pl: 4A -el tölt, akkor 1 óra alatt 4Ah-t tölt az akksiba -> tehát a 45Ah akku teljes feltöltése lenne 45Ah / 4A = 11 óra ( ha üres lenne ) 

Igen. Azt írták valahol, hogy 10%-ával érdemes max tölteni.

Tehát a 44Ah akksit max 4,4 A-al..

Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

 

Lidl-ös töltőm van, nincs 1 éves. "Intelligens" vezérlése van :) 3,8A-al tölti...

Máskor (igaz nem a tökig lemerült, hanem a simán kocsiból kivett) az akksit 1 óra alatt feltöltötte, de egy éjzsakára rajta szoktam hagyni, mert miután fullra töltötte, még fenttartó/karbantartó töltést végez rajta.

Ezek szerint jó a generátorom, mert nem szokta sokáig tölteni.

A tökig lemerült akksi nyilván más tészta. 10V alatti feszültségnél már  üresnek tekinthető egy 12V-os akksi a fáma szerint... a 6V attól messzi van.

De igazság szerint ez rendesen 2 éjszakát töltötte, tehát nem csak rajtahagytam. Első alkalommal 13,34V-nál vettem le a töltőről, még nem volt fullon.

Másodjára már fullra töltötte, de csak reggelre, hiába néztem rá 2-3 óra múlva, még töltött. De reggelre már zölden világított...

Ismim vett Lidliset, másnap vitte is vissza. 3,8V alatti akkut nem tölti fel. :D, Vittem neki valami ruszki töltőt, (liter páleszért kaptam én is :D ) Azzal egyből feltolta.

Link to comment
Megosztás:

HELP!

Nincs véletlenül valakinek valami leírása, hogy lehet az első ülés elől felbontani a szőnyeget, ki kell-e venni az üléseket ill. Azt hogyan kell kiszednem!

Most volt fűtőradiátor cserém, előtte sza.rá ázott ott elöl minden szőmyeg!

ki akarom takarítógépezni és kiszárítani

köszi

Link to comment
Megosztás:

7 órája, padarmisi írta:

HELP!

Nincs véletlenül valakinek valami leírása, hogy lehet az első ülés elől felbontani a szőnyeget, ki kell-e venni az üléseket ill. Azt hogyan kell kiszednem!

Most volt fűtőradiátor cserém, előtte sza.rá ázott ott elöl minden szőmyeg!

ki akarom takarítógépezni és kiszárítani

köszi

Ki kell venni.

Előre tolod az ülést és a sín végén van két torx.

Elől a sín vége kampós kialakítású, onnan csak ki kell akasztani.

Link to comment
Megosztás:

Valaki lát itt valami kopogásra hajlamos alkatrészt? Rossz úton kopogást hallok, de nem tudom eldönteni, hogy hátulról, vagy elölről.

Én az első stabilizátor rúd gömbfejeit nézem kicsit betegesnek, bal oldalon a felsőt, jobb oldalt pedig az alsót.

Videó és képek:

https://1drv.ms/f/s!AhHWgHvPmgX6_TOl1_hVoC7Kippu

Illetve sérült a vízhűtő alja. Itt elkezdhet majd szivárogni? (nem mostani sérülés)

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy fura problemam a valtoval vagy kuplungommal. (F23, X20XER OPC) 

Amikor berakom 1-be, es lassan engedem fel a kuplungot hallhatoan es erezhetoen ut egy nagyot feluton. Barmennyire lassan engedem ezt csinalja kb 3 - 4 szer majd utana ha gyorsan engedem fel akkor is csondbe van es nem ut. Ha ezek utan behuzom R-be, es engedem fel megint ut egy nagyot, majd 3 4 alkalom utan az is csondbe marad, de ha utana 1 -be rakom folytatodik a korforgas. Tobbi sebesseg nemacsond es nem ut. 

Ha autok mellett megyek el es valtok pl 1-bol 2-be , majd engedem a kuplungot, akkor olyan hangja van mintha becsorogne a motor (ez lehetetlen, 1000% hogy nem a motor csorog). Multkor tolattam fel egy emelkedon es kifejezetten kuplungszerkezet erolkodo hangja volt, pedig nem kinoztam. 174K km, gyari kuplung. Elofordulhat hogy mar rendetlenkedik valami? Bugas hang sosincs, minden fokozatot szepen siman vesz.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Kölyök írta:

Sziasztok!

Van egy fura problemam a valtoval vagy kuplungommal. (F23, X20XER OPC) 

Amikor berakom 1-be, es lassan engedem fel a kuplungot hallhatoan es erezhetoen ut egy nagyot feluton. Barmennyire lassan engedem ezt csinalja kb 3 - 4 szer majd utana ha gyorsan engedem fel akkor is csondbe van es nem ut. Ha ezek utan behuzom R-be, es engedem fel megint ut egy nagyot, majd 3 4 alkalom utan az is csondbe marad, de ha utana 1 -be rakom folytatodik a korforgas. Tobbi sebesseg nemacsond es nem ut. 

Ha autok mellett megyek el es valtok pl 1-bol 2-be , majd engedem a kuplungot, akkor olyan hangja van mintha becsorogne a motor (ez lehetetlen, 1000% hogy nem a motor csorog). Multkor tolattam fel egy emelkedon es kifejezetten kuplungszerkezet erolkodo hangja volt, pedig nem kinoztam. 174K km, gyari kuplung. Elofordulhat hogy mar rendetlenkedik valami? Bugas hang sosincs, minden fokozatot szepen siman vesz.

Amikor a céges Focus-nál csattant valami váltáskor, akkor kinyomócsapágyat mondtak (és cserélték a teljes kuplungszerkezetet), utána tényleg csendben tette a dolgát. A becsörgés szerintem nem ettől van, próbáld ki hogy engeded a fordulatot leesni mondjuk 1600-ig majd adj neki hitetlen egy kicsit nagyobb gázt mintha kigyorsítani szeretnél. ez a fajta jelenség (csörgés nagyon sok fórumtagnál megvan, de az ok nem igazán ismert). Halkan megjegyzem, munkatárs sport Swift-je 60k km-nél gázfröccsre szintén becsörög. Neki azt mondták, hogy a városi használat miatti lerakódások az oka. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Amikor a céges Focus-nál csattant valami váltáskor, akkor kinyomócsapágyat mondtak (és cserélték a teljes kuplungszerkezetet), utána tényleg csendben tette a dolgát. A becsörgés szerintem nem ettől van, próbáld ki hogy engeded a fordulatot leesni mondjuk 1600-ig majd adj neki hitetlen egy kicsit nagyobb gázt mintha kigyorsítani szeretnél. ez a fajta jelenség (csörgés nagyon sok fórumtagnál megvan, de az ok nem igazán ismert). Halkan megjegyzem, munkatárs sport Swift-je 60k km-nél gázfröccsre szintén becsörög. Neki azt mondták, hogy a városi használat miatti lerakódások az oka. 

Nem a motor csorog. 100as benzinre van irva a stage 1 program, es az is van benne. Soha nem csorog be a motor. Meg 100 fokos viznel sem csorog be nagy gazadasra.

Azthittem a kinyomo mindig hanggal jelzi ha problemaja van, azert nem is gondoltam volna ra, de vegulis logikus lenne hogy annak van baja, mert megcsuszni nem csuszik meg

1 órával ezelőtt, Cs. Zoltán írta:

1-esbe, fogáspontnál ütni ugyan nem üt, de kattan nálam is.

Ha gázzal szépen kombinálok, akkor többnyire nem ad hangot.

Ha a gazzal jol jatszok akkor nekem sem ut, sehogyse, es nem is ad ki hangot. Viszont igy nem lehet elindulni egy lampanal, mert tenyleg jatekos hogy ezt elerjem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.