Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Mai nap lehet, hogy én bénáztam, de lehet nem....A történet:

Gyújtás -> Kulcs elfordít, műszarfalon kialszanak a lámpák, minden világítás, km óra stb... de nem történik semmi.

Mivel kapkodós voltam, lehet nem fordítottam el eléggé a kulcsot, illetve hamar is engedhettem vissza...

Vagy önindító??? Utána elindult, menet közben semmi probléma.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kalmim írta:

Sziasztok 

Szerintetek z16xe motor helyett be lehet épiteni x18xe1 motort ugy hogy a vezérlö maradna a régi meg a szivosor meg kipufogocsonk is?

Nem. Teljesen más a vezérlő (az 1.6-osnak Bosch Multec S, a másiknak Siemens Simtec), szóval nemhogy kipufogócsonkot és szívósort, de ECU-t és komplett kábelköteget is kéne cserélni. A váltó maradhat, mindegyik kisblokkos, szóval a mostani passzol az X18XE1-re is.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tgabika76 írta:

Nem. Teljesen más a vezérlő (az 1.6-osnak Bosch Multec S, a másiknak Siemens Simtec), szóval nemhogy kipufogócsonkot és szívósort, de ECU-t és komplett kábelköteget is kéne cserélni. A váltó maradhat, mindegyik kisblokkos, szóval a mostani passzol az X18XE1-re is.

Köszi 

És z18xe csak blokot bele lehet teni? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy x16szr motorkodos astra 1.6 8V . mostanaban azt jatsza, hogy  a vizhofok felmegy kb 100ig, legnagyobb fokozaton megy a ventillator es csak 100 foknal hul vissza de akkor se 90 fokig hanem 95ig szoval a venti meg mindig forog csak alacsonyabb fordulaton. Felnyitottam a motorhaztetot es a hutobol jovo felso cso tuzforro volt az az also viszont hideg, majd ahogy kezdett visszahulni, az also cso is melegedett. A kerdesem , hogy vajon  a termosztat rossz vagy a vizhofokjelado? Illetve sajnos egy lyukas radiator miatt megfott a motor. azota ki lett cserelve jarok is vele , nem hajtom, de az olajbetoltonel elegge sok sarga trutyi szokott osszegyulni. Valaki azt mondja , h ez normal ennel a motornal valaki pedig a viz-olaj osszefolyasat veli es , hogy hengerfejes a motor. HA a nivopalcat kihuzom akkor is jon ki mellette fust. A vizet is utan kell toltenem kb 200km 1liter. Koszonom a valaszokat!

Módosítva : Majorfoci
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Majorfoci írta:

Sziasztok! Van egy x16szr motorkodos astra 1.6 8V . mostanaban azt jatsza, hogy  a vizhofok felmegy kb 100ig, legnagyobb fokozaton megy a ventillator es csak 100 foknal hul vissza de akkor se 90 fokig hanem 95ig szoval a venti meg mindig forog csak alacsonyabb fordulaton. Felnyitottam a motorhaztetot es a hutobol jovo felso cso tuzforro volt az az also viszont hideg, majd ahogy kezdett visszahulni, az also cso is melegedett. A kerdesem , hogy vajon  a termosztat rossz vagy a vizhofokjelado? Illetve sajnos egy lyukas radiator miatt megfott a motor. azota ki lett cserelve jarok is vele , nem hajtom, de az olajbetoltonel elegge sok sarga trutyi szokott osszegyulni. Valaki azt mondja , h ez normal ennel a motornal valaki pedig a viz-olaj osszefolyasat veli es , hogy hengerfejes a motor. HA a nivopalcat kihuzom akkor is jon ki mellette fust. A vizet is utan kell toltenem kb 200km 1liter. Koszonom a valaszokat!

levegős a rendszer,nincs vizkörforgás,de valszeg a henferfejtömítés is átégett a capuucinó is annak a jele

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

43 perce, csicsó írta:

levegős a rendszer,nincs vizkörforgás,de valszeg a henferfejtömítés is átégett a capuucinó is annak a jele

Szia, fojtószelep tisztítás során vettem le ezt a csövet és ebben is volt ez a "cappucinós"-s lerakódás. Ez minek lehet a jele? 

https://drive.google.com/file/d/0B2oMI_DYFUl2ZU5ITVlkZlhnNHc/view?usp=sharing

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Maverick087 írta:

Szia, fojtószelep tisztítás során vettem le ezt a csövet és ebben is volt ez a "cappucinós"-s lerakódás. Ez minek lehet a jele? 

https://drive.google.com/file/d/0B2oMI_DYFUl2ZU5ITVlkZlhnNHc/view?usp=sharing

 

Semminek, ez kartergázcső szerintem, mindenkinek trutyis főleg télen. Termosztát nyit? Már csak azért kérdezem mert a hűtőd nem melegszik át. Az olajbetöltőn a trutyi a sok rövidtáv jele is lehet. 

Link to comment
Megosztás:

Nyitnia kell a termosztatnak kulonben nem esne vissza hirtelen 90re , de utana megint elkezd melegedni 95ig es ugy marad plussz beindul a venti. Ilyenkor mar meleg az egesz radiator es a csovek is . Ugy olvastam a legtelenitest h toltsem szintig a tulfolyot amikor jar a motor, es varjam meg amig nem jon buborek! Vagy van erre egy jobb modszer is? Illetve ha kihuzom a nivo palcat ott elegge fustol feheren. Az minek a jele?

Módosítva : Majorfoci
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Majorfoci írta:

Nyitnia kell a termosztatnak kulonben nem esne vissza hirtelen 90re , de utana megint elkezd melegedni 95ig es ugy marad plussz beindul a venti. Ilyenkor mar meleg az egesz radiator es a csovek is . Ugy olvastam a legtelenitest h toltsem szintig a tulfolyot amikor jar a motor, es varjam meg amig nem jon buborek! Vagy van erre egy jobb modszer is? Illetve ha kihuzom a nivo palcat ott elegge fustol feheren. Az minek a jele?

Neked ha jól tudom ott van az egyvezetékes vízhőfok jeladó az 1-es henger mögött a szívócsonkba betekerve, egy kábelsarú megy rá. Azt kell hideg motornál kitekerni és megvárni amig a víz kibuggyan. Aztán mehet vissza. Agyontépni nem kell, mert kúpos a menet és az tömít. Ha nem jön ki semmi, akkor le kell venni a kiegyenlítő sapit és akkor már fog. A nívópálca helyén a kartergáz jön ki, ez alapból tartalmaz vizes-olajos emulziót. Főleg télen párás időben. Ha arra gondolsz hogy hengerfejes a motor és összeszakadt az olaj-vízjárat akkor az olajszint nő, a víz csökken, és a felületén olajat látni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 06. at 16:29, lunimaci írta:

Köszönöm a választ. Igen, ma már szinte használhatatlan volt a kocsi, legjobb esetben is csak 3 henger megy + már világít mindkét hibajelző. Az 1. henger teljesen halott, aztán alapjáraton járatva pár mp. után valamelyik másik is megáll, majd pörgetve az újraindul. Kompresszió van; szikrát néztem, volt mindegyiken, de elég gyengének és rendszertelennek tűnnek.

Holnap megpróbálok szerezni egy trafót, remélem csak annyi baja lesz. Majd megírom, hogy sikerrel jártam-e.

 

Módosítva : alibi
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 06. at 16:41, alibi írta:

Köszi a segítséget!!!! 

Ja, amúgy ha ott betud jutni a víz, akkor tud nekem gyújtás problémát okozni? Mert esős időben, vagy nagy mosáskor, vagy télen, a hó rá esett, tavaly, volt hogy kínlódott, még le is állt. Le állni csak akkor állt, ha levettem a lábam a gázról. De egész nyáron, hogy nem volt vizesedés, mosni is óvatosan mostam, nem volt gond. Létezne, hogy ott beázna valami vezeték? De még szerintem, akkor is segítene a kicsi zsírzás, mert az is fékezi a vizet valamennyire, igaz nem szuper ha véletlen valami uton módon a szélvédőre kerül. 

Hol tudok venni ilyen szerkezetet, mert nem lehet húzni sehol rajta, de a motorháztetőbe bele ér és le piszkálja a festéket. Így csak kellene egy szerkezetet vennem, csak nem tudom hogy hol!?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 11. at 8:17, kalmim írta:

Köszi 

És z18xe csak blokot bele lehet teni? 

Úgy érted hengerfejjel együtt? Jó kérdés, elvben lehetséges, de nem láttam még Z16XE-t közelről hogy megmondjam. Azt tudom hogy a Z18XE és a Z16LET (D Corsa OPC Turbo) nem kevés része megegyezik (leömlő, hengerfej, miegymás), de Weisz Dani a megmondhatója hogy még így is milliós összeg egy ilyen átépítés, szóval jobban jársz ha inkább komplett autót cserélsz ha nagyobbat akarnál.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, tgabika76 írta:

Úgy érted hengerfejjel együtt? Jó kérdés, elvben lehetséges, de nem láttam még Z16XE-t közelről hogy megmondjam. Azt tudom hogy a Z18XE és a Z16LET (D Corsa OPC Turbo) nem kevés része megegyezik (leömlő, hengerfej, miegymás), de Weisz Dani a megmondhatója hogy még így is milliós összeg egy ilyen átépítés, szóval jobban jársz ha inkább komplett autót cserélsz ha nagyobbat akarnál.

Köszi a választ 

Csak azért érdeklödtem mert motort kell cserélnem a vectrámba, és ha már cserélem miért ne nagyobbra. x18xe1  van a kupémba, és ha paszolna akkor megpecsételödne a sorsa.                     De igy kap mégegy esélyt. A vectra meg egy z16xe-t ma találtam hozá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Az asztrámnál még mindig fen áll a légtömegmérö problémám. ( minden légtömegmérö rosz amitt beépitek)          Opelnál kaptam olyan tipet hogy cseréljem a folytoszelep házat. Uj az elég huzos, bontotra gondoltam.  Az lenne a kérdésem hátha valaki már megfigyelte hogy a pilangoszelep teljesen zár e ha zárt helyzetbe van nyomva. Az enyémnél marad egy hajszálnyi hézag.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kalmim írta:

Sziasztok 

Az asztrámnál még mindig fen áll a légtömegmérö problémám. ( minden légtömegmérö rosz amitt beépitek)          Opelnál kaptam olyan tipet hogy cseréljem a folytoszelep házat. Uj az elég huzos, bontotra gondoltam.  Az lenne a kérdésem hátha valaki már megfigyelte hogy a pilangoszelep teljesen zár e ha zárt helyzetbe van nyomva. Az enyémnél marad egy hajszálnyi hézag.

https://goo.gl/photos/A3otRNS6MXQ3Jz5C8

Egy minimális rés van. Bontott fojtószelep jó tud lenni.

Engem is az szivatott két éven keresztül, aztán egyszer szerencsére megadta magát.

Motorkódtól függően 10-15 között találsz bontott szelepet. Olyen bontót keress, ahol megengedik, hogy belepróbáld. Ha megoldódik a problémád megveszed, ha nem, elköszönsz :) Nekem egy fórumtárs adott elfekvő bontott fojtószelepet ilyen módon. Végül benne maradt, és megvettem, mert az volt a nyűgje.

Én Delphi légtömegmérővel kezdenék, ha cserélnem kéne... FAE, Facet sem rossz márka állítólag.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, kalmim írta:

Sziasztok 

Az asztrámnál még mindig fen áll a légtömegmérö problémám. ( minden légtömegmérö rosz amitt beépitek)          Opelnál kaptam olyan tipet hogy cseréljem a folytoszelep házat. Uj az elég huzos, bontotra gondoltam.  Az lenne a kérdésem hátha valaki már megfigyelte hogy a pilangoszelep teljesen zár e ha zárt helyzetbe van nyomva. Az enyémnél marad egy hajszálnyi hézag.

Z14XE-ről beszélek, ott ki tudod próbálni, hogy kézzel mozgatod a szelepet. De a gyújtás még véletlenül se legyen rajta. Felfelé nyílik, tehát az alsó "sarkánál" kell megnyomnod ujjal, hogy függőlegesbe kerüljön. Amit érdemes még megnézni, hogy mikor visszaugrik a helyére, utána tudsz-e még lefelé nyomni rajta a felső részénél (teljesen nem lesz vízszintes pozícióban a szelep, de közelíti, az előző pozícióhoz képest kb 2-3 mm-t kerül még lejjebb). Ja igen, és még valami, ebből a közel vízszintes helyzetből is vissza kell ugrania, nem szabad hogy ragadjon.

Ahogy néztem normál esetben a majdnem zárt, viszont amikor hideg alapjárat van, akkor húzza az ECU a vízszinteshez közeli pozícióba. Sümegi bontónál is érdeklődhetsz árakról (postáznak is), nekem 10 illetve 15 ezret mondtak, attól függően hogy milyen napjuk volt. :)

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gedikart írta:

Z14XE-ről beszélek, ott ki tudod próbálni, hogy kézzel mozgatod a szelepet. De a gyújtás még véletlenül se legyen rajta. Felfelé nyílik, tehát az alsó "sarkánál" kell megnyomnod ujjal, hogy függőlegesbe kerüljön. Amit érdemes még megnézni, hogy mikor visszaugrik a helyére, utána tudsz-e még lefelé nyomni rajta a felső részénél (teljesen nem lesz vízszintes pozícióban a szelep, de közelíti, az előző pozícióhoz képest kb 2-3 mm-t kerül még lejjebb). Ja igen, és még valami, ebből a közel vízszintes helyzetből is vissza kell ugrania, nem szabad hogy ragadjon.

Ahogy néztem normál esetben a majdnem zárt, viszont amikor hideg alapjárat van, akkor húzza az ECU a vízszinteshez közeli pozícióba. Sümegi bontónál is érdeklődhetsz árakról (postáznak is), nekem 10 illetve 15 ezret mondtak, attól függően hogy milyen napjuk volt. :)

Igen, alapjáraton 7-10% körül nyitja az ECU. Kiszerelt állapotban ez nyilván nem érzékelhető :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

már feltettem a kérdést, de akkor nem válaszolt senki hátha most tudja vki a kérdésre a választ X14Xe motoros Astránál gázadásra ütemes tik tik hangot hallok a motortér jobb oldaláról ha elveszema gázt nincs hangja inkább kis tempónál hallom gyorsabban megyek akkor nem hallom. Mi lehet ez kell-e idegeskedni rajta? Másik téma: fütő ventillátorom néha zörög nyikorog föleg legkisebb fokozaton lehet ezt valahogy orvosolni? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z14XE

Vízhőfokom 85-ig alig ért el. Kicseréltem a termosztátot. Most alig mozdul el az alapállásból. Lakott területen kívűl szinte teljesen visszaesik a hőfok. Vízszint okés. Cseréljek másik termosztátra. A mostani FEBI. Azt hittem lehet benne bízni, mert erre eddig senki sem panaszkodott.. Vagy takarjam le a hűtőt? 

Amúgy kellett már a csere...

https://drive.google.com/file/d/0BxXlMcelIz2KYXZNU1BYU1hpYUU/view?usp=drivesdk

Így nézett ki... 

Válaszokat és Tippeket előre is köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 19. at 16:27, Proh írta:

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, így megtettem 50 km-ert a kocsival, ebből 15 városban, többi autóúton. Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes: odafele menet a vízhőmérő nem akart elszakadni a kezdőponttól. Mikor megtettem a fele távot, megálltam, 15 percig járattam a motort, a vízhőmérséklet szépen felkúszott 90 fokig. Mikor elindultam visszafele, a hőmérséklete nagyon gyorsan esett a nulláig. Egyedül a városban volt hajlandó feljebb menni. a sorban állva. Szerk: korábban a víz városon kívűl mindig 80 fok fölött volt, most nem. Ezért is furcsa....

Hogy ez miért fontos?Mert ment mind a 4 henger, semmi gond nem volt. Húzott, gyorsult minden gond nélkül. Elhiszem, hogy semmi köze nem lehet a kettőnek egymáshoz, a gyakorlat mégis mást mutat. Lehetséges, hogy elektronikus szinten a kettő tudja egymást ütni? Valamint várom llaci89 véleményét a tapasztalatomról, mert az ő kocsija is ugyanilyen hibákat mutat, mint az enyém.

Szia.Szeretném megkérdezni,hogy sikerült-e végére járnod a problémának?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Astra Classik II,2005 z14xep egr szelep hibakódokat produkált.Le lett szedve,kipucolva,vissza téve,ugyan az.Valószinűleg tönkrement.Gondoltuk.
Vásároltam hozzá bontottan egy nyilvános csoportban egy megbízható személytől egy bontott,de hibátlan egr-t.10 nap garanciát is adott rá.
Feltettük,az autó teljesen újjáéledt,nem rángatott,húzott,semmi hibakód.15-20 kilométer megtétele után elkezdte ugyan azt a hibát produkálni az autó.
Gázadáskor pillanatokra megtorpanó,alapjáraton dadogva járó.majd cseklámpát dobáló üzemmód.GYújtás elvételével,vissza adásával ezek ideiglenesen megszünnek.
Vissza a szervízbe,hibakód kiolvas,egr meghibásodás.
Szerelő egyenlőre tehetetlen,teli van munkával,nem ér rá.Az újat 60 ezer forintért egyenlőre nem kapkodnám el.
A kérdésem az lenne -az első körben feltételezve,hogy nem vertek át-,hogy milyen meghibásodás produkálhat már okozatként egr hibájelzést?
 

Módosítva : electroger
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.