Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A motor szétszerelése során kiderült, hogy a korábban leírt problémám mégsem "hengerfejesség" lett (tünetek voltak: teljesítmény csökkenés, zörgő-zakatoló motor, check engine lámpa, "háromhengerezés"), hanem a vezérműtengely fedél rögzítő csavarok elnyíródtak (4 db), meglazultak. A szerelő szerint olyan holtjáték volt már (a fedél is ki volt már marva), hogy éppen megúsztam a vezérműtengely törését, mert még időben bevittem az autót.

Az az érdekes, hogy évekkel ezelőtt még visszahívás is volt a csapágyfedél rögzítő csavarok fellazulása, nem megfelelő gyári meghúzása miatt, amire én a legközelebbi márkaszervibe el is vittem az autót.

Akkor kérdem én, mennyire alaposan vizsgálták át a visszahíváskor az autómat, meghúzták-e egyáltalán a csavarokat anno?

Érdemes megkeresnem az Opel Magyarországot panaszra? (A javítás mindennel együtt most 150 ezer körül lesz, és hát valahol mégiscsak egy Opel által hivatalosan elismert gyári hibára vezethető vissza, amit nem orvosoltak megfelelően.)

Link to comment
Megosztás:

2 perce, vectorka írta:

Sziasztok!

A motor szétszerelése során kiderült, hogy a korábban leírt problémám mégsem "hengerfejesség" lett (tünetek voltak: teljesítmény csökkenés, zörgő-zakatoló motor, check engine lámpa, "háromhengerezés"), hanem a vezérműtengely fedél rögzítő csavarok elnyíródtak (4 db), meglazultak. A szerelő szerint olyan holtjáték volt már (a fedél is ki volt már marva), hogy éppen megúsztam a vezérműtengely törését, mert még időben bevittem az autót.

Az az érdekes, hogy évekkel ezelőtt még visszahívás is volt a csapágyfedél rögzítő csavarok fellazulása, nem megfelelő gyári meghúzása miatt, amire én a legközelebbi márkaszervibe el is vittem az autót.

Akkor kérdem én, mennyire alaposan vizsgálták át a visszahíváskor az autómat, meghúzták-e egyáltalán a csavarokat anno?

Érdemes megkeresnem az Opel Magyarországot panaszra? (A javítás mindennel együtt most 150 ezer körül lesz, és hát valahol mégiscsak egy Opel által hivatalosan elismert gyári hibára vezethető vissza, amit nem orvosoltak megfelelően.)

Egy próbát mindenképp megér szerintem, elvégre a panasztétel ingyen van, legfeljebb elutasítják, de lehet spórolsz rajta 150 000Ft -ot. Amúgy neked volt az a 4-5 bar körüli kompresszió végnyomás?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, HaPetya írta:

De lehet köszörültetni. Nálad már lehet, hogy nem adta ki a túlméretet. Nálam is ez volt a helyzet, motorfelújításnál majdnem elsírtam magamat, amikor megláttam a főtengely axiális csapágyfelületét. Egyből a harmadik 0,75 mm-es túlméretre kellett köszörültetni a főcsapokat. Szerencsére még éppen volt hozzá csapágy. Az axiális megtámasztás nem a csapágynál volt, hanem az első henger sonkájának az oldala feküdt fel a blokk oldalán. Szerintem az előző tulajdonos a kuplungpedálon tanult meg járni és táncolni.

Valami hasonlót művelhettek nekem is... ehhez még jött egy jó kis 20w50 olaj hogy nyomás is legyen, mert az olajhűtőt dísznek tették rá, le lehet takarni.  Szétküldték alaposan na. :brooding: Hát nekem 2mm-t járt a főtengely, lehet az volt a gond. Szerencsére kb. egy Bosch önindító (50e) árából megúsztam, mert magunknak csináltuk. Lehet, hogy azóta már nem okozna semmi bajt, de inkább így csinálom ha lehet. Semmibe se kerül. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vectorka írta:

Sziasztok!

A motor szétszerelése során kiderült, hogy a korábban leírt problémám mégsem "hengerfejesség" lett (tünetek voltak: teljesítmény csökkenés, zörgő-zakatoló motor, check engine lámpa, "háromhengerezés"), hanem a vezérműtengely fedél rögzítő csavarok elnyíródtak (4 db), meglazultak. A szerelő szerint olyan holtjáték volt már (a fedél is ki volt már marva), hogy éppen megúsztam a vezérműtengely törését, mert még időben bevittem az autót.

Az az érdekes, hogy évekkel ezelőtt még visszahívás is volt a csapágyfedél rögzítő csavarok fellazulása, nem megfelelő gyári meghúzása miatt, amire én a legközelebbi márkaszervibe el is vittem az autót.

Akkor kérdem én, mennyire alaposan vizsgálták át a visszahíváskor az autómat, meghúzták-e egyáltalán a csavarokat anno?

Érdemes megkeresnem az Opel Magyarországot panaszra? (A javítás mindennel együtt most 150 ezer körül lesz, és hát valahol mégiscsak egy Opel által hivatalosan elismert gyári hibára vezethető vissza, amit nem orvosoltak megfelelően.)

Ha tudod bizonyitani vmivel,hogy ott jártál a visszahiváskor akkor lehet esélyed,de az adatbázisban is meg kell legyen,ha van ilyen opeléknél

Link to comment
Megosztás:

3 órája, vectorka írta:

Akkor kérdem én, mennyire alaposan vizsgálták át a visszahíváskor az autómat, meghúzták-e egyáltalán a csavarokat anno?

A garanciális átvizsgálások és műszaki vizsgák kivételével ez volt az egyetlen alkalom, hogy szervizben járt a kocsi, amikor hoztam el, végig az járt a fejemben, vajon valóban meghúzták azokat a csavarokat, vagy csak lepapíroztak egy könnyű bevételt az Opeltől. Remélem, legalább másfél évig eldöntetlen marad a kérdés (utána se jöjjön elő a hiba, de megvan róla az igazolás, hogy megtettem, amit lehet).

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nzozz írta:

A váltószoknyát már szedtem le, azt tudom. A kézifékkar alatt van egy íves kipattintható műanyag illetve a váltó előtt és a hamutartó alatt szintén egy kipattintható műanyag burkolat. Ezek alatt 2-2 csavar. Azokat kicsavarod, a váltógombot pedig csak egyszerűen le kell húzni (némi csavarással rá lehet esetleg segíteni, de nem menetes). Utána a fekete műanyag keretből ki kell szedni a fehér műanyag keretet, amibe bele van nyomva maga a váltószoknya. A fehérből pedig valami lapos eszköz segítségével (én vajazókést használtam) kicsit ki kell feszíteni a "rögzítőkampókat" és ki lehet húzni a cuccot miután fölülről levágtad a kábelkötegelőt. Ezek után teljesen le lehet szedni a váltószoknyát.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Razor01 írta:

Ráadásul axiális irányba nem is lehet köszörültetni a tengelyt. Sajnos pont így jártam nemrég (kedves előző tulajok elintézték :doze:). Szép kört esztergált a főtengelybe 3. támcsapágy. Azóta mindenkit óvva intek a kuplung+indít módszertől.

én mindig kinyomom a kuplungot ha reggel elöször inditok de ezt én anno 67 körül igy tanittották a nagy öregek az MHSZ-nél .

  • Like 6
Link to comment
Megosztás:

Találkozott már valaki olyannal, hogy a kilomèter számláló kialszik vagy pislakol teljesen vèletlenszerűen. Mi lehet az oka?

Másik kèrdès ma több száz kilomètert autóztam minden rendben volt de amikor álltam be a garázsba kisebb emelkedön közel alapjáraton felvillant az olaj visszajelző egy pillanatra fèl óra múlva megnéztem és nagyon van az olaj szint. Akkor mi a problèma?

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Jaszo írta:

Találkozott már valaki olyannal, hogy a kilomèter számláló kialszik vagy pislakol teljesen vèletlenszerűen. Mi lehet az oka?

Másik kèrdès ma több száz kilomètert autóztam minden rendben volt de amikor álltam be a garázsba kisebb emelkedön közel alapjáraton felvillant az olaj visszajelző egy pillanatra fèl óra múlva megnéztem és nagyon van az olaj szint. Akkor mi a problèma?

Az első problémára valószínűleg egy háttérvilágítás-izzó csere a megoldás.

Az olajnyomás visszajelzőre pedig - remélhetőleg - az olajnyomás szenzor/olajgomba cseréje, viszonylag gyakori hiba. Ha jól emlékszem 20Nm a meghúzási nyomatéka.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 01/08/2017 at 10:28, Maverick087 írta:

 

1 óra, tgabika76 írta:

Ha tényleg a tankszellőztető szelep kattogását hallod, akkor nemhogy nem kell, de ne is csinálj vele semmit, az addig jó, amíg kattog. Ha abbahagyja, akkor a vákuum össze fogja szívni a műanyag tankot....

8 hónapja vettem a kocsit,  14000 km-t mentem vele és nem kattogott...

Tanknak sem lett baja

Akkor most miért? 

Nem hiszem hogy ennek ilyen szinten kell hallhatónak lenni

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Maverick087 írta:

 

8 hónapja vettem a kocsit,  14000 km-t mentem vele és nem kattogott...

Tanknak sem lett baja

Akkor most miért? 

Nem hiszem hogy ennek ilyen szinten kell hallhatónak lenni

 

Gondolod, hogy bárki tud úgy neked tanácsot adni/hibát megállapítani (diagnosztikálni?) hogy nem látta/hallotta a kocsid? Vidd el szervizbe, ott megmondják hogy mi kattog és hogy kell-e kattognia. Egy fórum arról szól, hogy megosztjuk a tapasztalatokat. Ha szerinted nem az kattog akkor hiába kérdezel vissza folyamatosan, nem lesz több ötlet mert nem látják/hallják a zajt. Ők elmondják h mi szokott lenni, de több száz km távból egy fotelben ülve nem fogja tudni neked senki biztosra megmondani hogy mi a helyzet. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Gondolod, hogy bárki tud úgy neked tanácsot adni/hibát megállapítani (diagnosztikálni?) hogy nem látta/hallotta a kocsid? Vidd el szervizbe, ott megmondják hogy mi kattog és hogy kell-e kattognia. Egy fórum arról szól, hogy megosztjuk a tapasztalatokat. Ha szerinted nem az kattog akkor hiába kérdezel vissza folyamatosan, nem lesz több ötlet mert nem látják/hallják a zajt. Ők elmondják h mi szokott lenni, de több száz km távból egy fotelben ülve nem fogja tudni neked senki biztosra megmondani hogy mi a helyzet. 

Szia.  Köszönöm mindenkinek a választ ehhez,  de én azzal kezdtem,  hogy beszúrtam egy videót amin sztem tökéletesen hallható,  látható a probléma,  pontosan amiatt amit Te is mondtál. 

Nem látható a link??

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maverick087 írta:

Szia.  Köszönöm mindenkinek a választ ehhez,  de én azzal kezdtem,  hogy beszúrtam egy videót amin sztem tökéletesen hallható,  látható a probléma,  pontosan amiatt amit Te is mondtál. 

Nem látható a link??

Erre a bejegyzésedre gondolsz? Ebben azt írod hogy lehet... Nálam nagyon vacak ("zajos") a hang, nagyon torz, valami kattogást -is- hallani ami lehet a szelep is...

 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

59 perce, Janó32 írta:

Erre a bejegyzésedre gondolsz? Ebben azt írod hogy lehet... Nálam nagyon vacak ("zajos") a hang, nagyon torz, valami kattogást -is- hallani ami lehet a szelep is...

 

Ez az a bejegyzés igen. Ettől az alkatrésztől jön a kattogás. Gázadásnál a motor hangja valóban nagyon torz, de a kattogás üteme és jellege sztem kivehető. 

A "lehet" után tettem egy smiley-t, mert a fórumtársak nagy valószínűséggel mondták, hogy ez a szelep a hibás és igazuk is volt. 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Maverick087 írta:

 

8 hónapja vettem a kocsit,  14000 km-t mentem vele és nem kattogott...

Tanknak sem lett baja

Akkor most miért? 

Nem hiszem hogy ennek ilyen szinten kell hallhatónak lenni

 

Én csak ritkán hallom kattogni...

Szerintem nem mindig kattog, csak ha kattognivalója van :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 perce, Maverick087 írta:

:-) :-):icon13:

Nekem fél évig meg sem szólalt, most meg folyton. 

 

35 perce, outsider írta:

Nekem is hidegben kattogot, én csak akkor hallottam eddig...

Fogalmam sincs h nekem kattog-e/kattogott-e valaha, pedig mocskosul nem szeretem a gyanús zajokat, garázsban indul/áll le, ott még erősebb minden hang. Lehet hogy ez az időjárással függ össze meg hogy meddig van tankolva az autó (meddig van a tartály). Biztosan valami hőtágulás/nyomás varázslat lehet az ok. Anno réges-régen az Ascona állítólag csinált olyat, hogy csak úgy fuldokolni kezdett és megállt. A tanksapkánál kellett valami kis tűnyílást kitisztítani mert a vákuum elkezdte összeszívni (?) és ezután meggyógyult. Nem tudom ebből menni az igazság... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 03. at 11:22, Handbrake írta:

A videót majd otthon megnézem, de látatlanba mondom, ha szerintem hosszútávon meg akarod tartani a kocsit, és mentesülni akarsz az ilyen és ehhez hasonló elektromosnak tűnő problémáktól. Ajánlom a mechanikus adagolósra visszalakítást, volt már márkatárs aki megcsinálta, ha kell leírás is van róla. X17DT lehet sajna Y17DT-re még nem volt érkezés, de gondolkodom rajat én is erősen. :)

Tegnap megnézte a szerelő és az egr folyamatosan tele megy olajjal vagy mi mert mint kiderült a vákuumszivattyúban vmi membrán tönkre van. Remélem "csak" ennyi.....

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Janó32 írta:

 

Fogalmam sincs h nekem kattog-e/kattogott-e valaha, pedig mocskosul nem szeretem a gyanús zajokat, garázsban indul/áll le, ott még erősebb minden hang. Lehet hogy ez az időjárással függ össze meg hogy meddig van tankolva az autó (meddig van a tartály). Biztosan valami hőtágulás/nyomás varázslat lehet az ok. Anno réges-régen az Ascona állítólag csinált olyat, hogy csak úgy fuldokolni kezdett és megállt. A tanksapkánál kellett valami kis tűnyílást kitisztítani mert a vákuum elkezdte összeszívni (?) és ezután meggyógyult. Nem tudom ebből menni az igazság... 

A hideg jöttével, bukkant fel ez nekem is. Tankolási szokásom mondjuk nekem az, hogy mindig teletankolok, egy kattanásig...

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Maverick087 írta:

Szia.  Köszönöm mindenkinek a választ ehhez,  de én azzal kezdtem,  hogy beszúrtam egy videót amin sztem tökéletesen hallható,  látható a probléma,  pontosan amiatt amit Te is mondtál. 

Nem látható a link??

Bevallom én néha lusta vagyok rákattintani a linkekre, de most megtettem, és a távdiagnózisom helyénvalónak bizonyult: ha attól az alkatrésztől jön a hang ami a videón látszik, akkor az bizony a tankszellőztető szelep, és ez a rendes üzemmódja. Hagyd úgy, hadd kattogjon, nem árt az senkinek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

Ez az a bejegyzés igen. Ettől az alkatrésztől jön a kattogás. Gázadásnál a motor hangja valóban nagyon torz, de a kattogás üteme és jellege sztem kivehető. 

A "lehet" után tettem egy smiley-t, mert a fórumtársak nagy valószínűséggel mondták, hogy ez a szelep a hibás és igazuk is volt. 

A videóban az említett szelep látható. A hangja is ilyesmi, de nekem alapjáraton nem szokott kattogni. Legalábbis meg nem figyeltem fel rá. Csak menet közben, gázadásra, és ha visszaveszem a lábam a gázról, akkor elhallgat. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.