Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

12 órája, Atala írta:

Nekem majdnem ennyi 10e kmen. :D.

 

Vagy végállás kapcsolót berakni. Én így oldottam meg mert nekem is eltört, így nincs folyamatos terhelés. Sajnos a leírást időközben törölték de hátha vkinek megvan.

És miként néz ki a végállás kapcsolós megoldás?

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Virgo írta:

Sziasztok!

Keresnék njoy 5a hoz hátsó jobboldali lámpát!..sajnos nem egyszerű bontott ,olcsót és szépet találi! :(..előre is köszönöm!

 

Gondolom igényes vagy az autódra ezért keresel szép állapotút,akkor viszont rá kell szánni a pénzt:)

ezt már megtapasztaltam néhányszor...a későbbi csalódások elkerülése végett

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 perce, Virgo írta:

Sziasztok!

Keresnék njoy 5a hoz hátsó jobboldali lámpát!..sajnos nem egyszerű bontott ,olcsót és szépet találi! :(..előre is köszönöm!

 

Szia! Jófogáson meg a facebook csoportokban nézz szét, hátha sikerül kifogni egyet..mert ha nem volt törve, akkor csak párban fogod megkapni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Virgo írta:

Sziasztok!

Keresnék njoy 5a hoz hátsó jobboldali lámpát!..sajnos nem egyszerű bontott ,olcsót és szépet találi! :(..előre is köszönöm!

 

Ez az élet minden területére igaz... Ami olcsó az ritkán a top kategória bármiről is legyen szó... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 25. at 12:39, bucynus írta:

 

4 kerékre kellene és pont ezért. Nekem is ez volt a bajom vele, hogy dolgozott az ABS jégen, mégis megindult a hátulja, mintha lassabban vagy nem dolgozott volna hátul.

Az ABS csak a blokkolást hivatott megelőzni, az ESP (ami G-ben azért elég ritka) tud segíteni abban, hogy kisebb megindulást korrigál, de jégen sokat az sem feltétlen tud tenni.

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors kérdés Urak... a 99-es, 1.6-os, benyás Astra G kormányműve megegyezik a 2002-es 1.7 DTi-ével?

Az enyémnél (az utóbbi) sajnos szivárog a korménymű végén a szervóolaj. Van most egy bontott (az előbbi), csak nem tudom, hogy csereszabatos-e a kettő.

Módosítva : cac
Link to comment
Megosztás:


Köszi a választ!
Próbáltam a gyártók ismeretében rákeresni, de sajnos nem lettem okosabb. A TRW és a Delphi nem csak a szervószivattyúkat érinti? Vagy ezek eltérése maga után vonja a kormánymű más konstrukcióját is?
 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, cac írta:


Köszi a választ!
Próbáltam a gyártók ismeretében rákeresni, de sajnos nem lettem okosabb. A TRW és a Delphi nem csak a szervószivattyúkat érinti? Vagy ezek eltérése maga után vonja a kormánymű más konstrukcióját is?
 

Nézd meg az olajtartályodat milyen forma,meg talán a fogasléc áttételeket kéne megnézni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 28. at 9:03, bonat írta:

1./ most kereshetek ilyen műanyag lapátot, meg házat...tud valaki vhol????)

2./ Meddig melegszik ez így?

1./ Lehet kapni, de csakis kompletten - pl. a Cromax-nál.

De bizony elég drága - úgy egyben. ... https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_haz_alkatreszei/belso_keringtetohaz_opel_astra_g_astra_h_37043

2. Alig melegszik. Egy negyedwattos ellenállás bőven sok oda. Mivel nem megy állandóan a motor, így a melegedés sem folyamatos. Nekem közel egy éve van benn, és még nem gyújtotta fel a kocsim. De ki is lehet számolni, mennyi a melegedése, csupán a motor tápfeszt (12V), az áramfelvételt (ezt mérni kell) és utána az ellenállás hőtermelését kell a megfelelő elektro-fizikai képletekkel kiszámolni.

Csak hát - minek? A gyakorlat már bizonyított.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 28. at 20:10, Atala írta:

Vagy végállás kapcsolót berakni. Én így oldottam meg mert nekem is eltört, így nincs folyamatos terhelés. Sajnos a leírást időközben törölték de hátha vkinek megvan.

Kiváncsi lettem volna arra a "végállás-kapcsolós" megoldásra. Én bizony elég sokat agyaltam valami mechanikusan mikrokapcsolós kis elektronikán, akár optocsatolós végállásos megoldásban is, de valójában nem igazán ér annyit az egész, hogy holmi bonyolult elektronikákkal ügyeskedjünk - egy ilyen piti dologban. Még a kézi, bowdenes megoldás is jobb. Trabantéknál minden bizonnyal azt csinálták volna ....

A végállás-kapcsolós megoldást én azért vetettem el, mert amikor a zsalulap az egyik végállásába ér, ott a kis kapcsoló megszakítja az áramkört. Ámde akkor hogyan tovább? Amig nem piszkálja ki abból a poziciójából az ember, soha többé nem fog (így visszafelé sem) megmoccanni, hiszen a kéthuzalos áramkőre eleve meg van szakítva.

Lehetne persze az egészet egy mini időzítő-elektronikával megfejelni, hogy csakis bizonyos ideig működjön a tiltás, ám már az is bonyolítja ...

Gondolkoztam egy flip-flop áramkörös IC-ben, de azzal is csupán ott vagyok - a vezérlő áram kapcsolása - mivel? Kis relékkel, tranzisztorokkal, esetleg tirisztorokkal. Szó ami szó, nekem a legegyszerűbb módszerem az volt, egy sima ellenállás eméssze fel a motor felesleges hajtóerejét. Aztán - valami időzítő talán gyárilag csak van benne, miután egy idő elteltével már nem hajt tovább a motor. (lehetséges, hogy a kapcsolójában van elrejtve a csoda?)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Kiváncsi lettem volna arra a "végállás-kapcsolós" megoldásra. Én bizony elég sokat agyaltam valami mechanikusan mikrokapcsolós kis elektronikán, akár optocsatolós végállásos megoldásban is, de valójában nem igazán ér annyit az egész, hogy holmi bonyolult elektronikákkal ügyeskedjünk - egy ilyen piti dologban. Még a kézi, bowdenes megoldás is jobb. Trabantéknál minden bizonnyal azt csinálták volna ....

A végállás-kapcsolós megoldást én azért vetettem el, mert amikor a zsalulap az egyik végállásába ér, ott a kis kapcsoló megszakítja az áramkört. Ámde akkor hogyan tovább? Amig nem piszkálja ki abból a poziciójából az ember, soha többé nem fog (így visszafelé sem) megmoccanni, hiszen a kéthuzalos áramkőre eleve meg van szakítva.

Lehetne persze az egészet egy mini időzítő-elektronikával megfejelni, hogy csakis bizonyos ideig működjön a tiltás, ám már az is bonyolítja ...

Gondolkoztam egy flip-flop áramkörös IC-ben, de azzal is csupán ott vagyok - a vezérlő áram kapcsolása - mivel? Kis relékkel, tranzisztorokkal, esetleg tirisztorokkal. Szó ami szó, nekem a legegyszerűbb módszerem az volt, egy sima ellenállás eméssze fel a motor felesleges hajtóerejét. Aztán - valami időzítő talán gyárilag csak van benne, miután egy idő elteltével már nem hajt tovább a motor. (lehetséges, hogy a kapcsolójában van elrejtve a csoda?)

https://data.hu/get/10354231/Behr_es_Delphi_futes_javitasa.doc

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 99-es x20dtl g astram. Tegnap kb 350 km megtétele után elkezdett rángatni, majd  a fordulatszám mérő álló helyzetben elkezdett gyorsan ugrálni, és az autó leállt. kb 2-3 percig indítózgattam, többször semmi. Majd vártam egy percet, indítom és mintha semmi sem történt volna egyből indult. jöttem is vele még 100 km-t hibátlanul. Ma reggel, kb 2 km után ugyan ez a jelenség. Gázolaj szűrő egy hete lett cserélve.  Esetleg tudnátok segíteni. Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

12 órája, L.Fazakas írta:

Kiváncsi lettem volna arra a "végállás-kapcsolós" megoldásra. ....

A végállás-kap......

Lehetne persze az egészet egy mini időzítő-elektronikával megfejelni, hogy csakis bizonyos ideig működjön a tiltás, ám már az is bonyolítja ...

Gondolkoztam egy flip-flop áramkörös IC-ben, de azzal is csupán ott vagyok - a vezérlő áram kapcsolása - mivel? Kis relékkel, tranzisztorokkal, esetleg tirisztorokkal. Szó ami szó, nekem......

Nem egy nagy dolog, 2 kapcsoló kell és 2 dióda. Pici kézügyesség és ennyi. Egyik irányba elindul és a dióda visszafele pólust vált.

De amint látom feltöltötték a doksit, én az alapján készítettem el csak a diódákat meg kellett cserélni, mert nem jó irányba ment. Ha beleugrasz kikekeresem a hsz-t h mit kellett megfordítani, h jó legyen. Kényelmesen óra alatt megvolt. Be-ki szereléssel együtt. Ez volt kb 2 éve és azóta is hibátlan.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Atala írta:

Kényelmesen óra alatt megvolt. Be-ki szereléssel együtt. Ez volt kb 2 éve és azóta is hibátlan.

Én az ellenállást, azzal a fólia-átvágással együtt - kb. ugyanennyi idő alatt "szereltem be". (mert forrasztani haza is kellett vinni) De még a komplett légszabályzónak a ki- és beszerelése is bőven beleférhet annyi időbe.

Persze én a motortartó csavarokat egyből kicseréltem - már az első szétszerelésnél - sima keresztfejes csavarokra, mert annyira tele volt a hócipőm az eredeti opeles 4,5-es kulcsnyílású s hatlapfejű csavarokkal. Ahol valójában hely se nagyon van, oszt még akkor bírkózzon az ember - a hülye német csavarokkal.

Így meg - egy rövid marokcsavarhúzó - oszt jónapot!  A kesztyűtartó kivétele durván 5 perc ... És én egyáltalán nem vagyok ám Opel autószerelő ...

Módosítva : L.Fazakas
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.