Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

11 órája, gezoli írta:

Nekem ez 2 éve hiba nélkül teszi a dolgát!

Behr vagy Delphi rendszered van? Nekem Behr, állítólag itt nem olyan tipikus ez a hiba. Bár mikor megláttam a kesztyűtartó mögött mennyi kábel van, hirtelen nem voltam benne biztos melyiket kell elvágni, azért is van még a fiókban.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Jaszo írta:

 :) Manuálisan nem lehet visszaállítani?

Kiveszed a kesztyűtartót, s mögötte megtalálod a szerkezetet. A teljes ventilátorház, és felső részén ez a zsalu jól látható. Kihúzod kis motorjából (a bal felső oldalán van) a tápkábelt (csupán két szál drótos csatlakozó). Magát a zsalu-reteszt pedig valamilyen módon - pl. kitámasztással  - valamelyik üzemmódba (külső vagy belső) fixre beállítod ... Ennyi!

Módosítva : L.Fazakas
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Kiveszed a kesztyűtartót, s mögötte megtalálod a szerkezetet. A teljes ventilátorház, és felső részén ez a zsalu jól látható. Kihúzod kis motorjából (a bal felső oldalán van) a tápkábelt (csupán két szál drótos csatlakozó). Magát a zsalu-reteszt pedig valamilyen módon - pl. kitámasztással  - valamelyik üzemmódba (külső vagy belső) fixre beállítod ... Ennyi!

Köszi!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapítóból milyet érdemes venni?

Gázos vagy olajos? Normál, erősített? (gondolom ez hátul lényeges, vonóhorog esetén)

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/415/4343/26763/

Ezen nagyon nem tudok eligazodni...

Toronycsapágy meg szilent csere is kéne (elől), akkor már ha szét van szedve a lengéscsillapítót is ki kéne cserélni, mert már szét akar esni az autó.

Néztem árban Cromaxban nincs nagy szórás 13 a legolcsóbb 15 a prémium (Mondroe, Sachs). Akkor inkább utóbbi.

Azt is mondták itt néhányan, hogy igazából jobb a gyárit felújíttatni... Debrecen környékén kontakt?

Nem szívesen tenném le a kocsit több napra, de ha lehet vele spórolni 10-20E körül akkor elgondolkodom rajta :) 

szerk:

https://alkatreszek.hu/trw_jgm2348t_be

Ez, ha 2 darabot tartalmaz, akkor jó ár...

Alapvetően itt jobb árak vannak, a Monroe is 13k.

Bár nem világos melyik szett, melyik szingli...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

51 perce, outsider írta:

Lengéscsillapítóból milyet érdemes venni?

Gázos vagy olajos? Normál, erősített? (gondolom ez hátul lényeges, vonóhorog esetén)

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/415/4343/26763/

Ezen nagyon nem tudok eligazodni...

Toronycsapágy meg szilent csere is kéne (elől), akkor már ha szét van szedve a lengéscsillapítót is ki kéne cserélni, mert már szét akar esni az autó.

Néztem árban Cromaxban nincs nagy szórás 13 a legolcsóbb 15 a prémium (Mondroe, Sachs). Akkor inkább utóbbi.

Azt is mondták itt néhányan, hogy igazából jobb a gyárit felújíttatni... Debrecen környékén kontakt?

Nem szívesen tenném le a kocsit több napra, de ha lehet vele spórolni 10-20E körül akkor elgondolkodom rajta :) 

szerk:

https://alkatreszek.hu/trw_jgm2348t_be

Ez, ha 2 darabot tartalmaz, akkor jó ár...

Alapvetően itt jobb árak vannak, a Monroe is 13k.

Bár nem világos melyik szett, melyik szingli...

Anno (2013 vagy 2014-ben, nincs előttem a szervizfüzet) 19k körül volt előre a Sachs Touring darabja. A csapággyal nem volt gond, ellenben a toronyszilentet cseréltük Febi-re (talán 2k volt darabja). 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Anno (2013 vagy 2014-ben, nincs előttem a szervizfüzet) 19k körül volt előre a Sachs Touring darabja. A csapággyal nem volt gond, ellenben a toronyszilentet cseréltük Febi-re (talán 2k volt darabja). 

Ha jól értelmezem a Kovács autós linket. TRW meg Monroe is van párban 13-15k körül.

Az barátibb, mindkettő 5 csillagos márka. Ha meg van bontva, én már a csapágyat is cseréltetem.

szerk:

Írják fentebb, hogy 1db-ra vonatkozik az ár... :brooding:

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

Lengéscsillapítóból milyet érdemes venni?

Gázos vagy olajos? Normál, erősített? (gondolom ez hátul lényeges, vonóhorog esetén)

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/415/4343/26763/

Ezen nagyon nem tudok eligazodni...

Toronycsapágy meg szilent csere is kéne (elől), akkor már ha szét van szedve a lengéscsillapítót is ki kéne cserélni, mert már szét akar esni az autó.

Néztem árban Cromaxban nincs nagy szórás 13 a legolcsóbb 15 a prémium (Mondroe, Sachs). Akkor inkább utóbbi.

Azt is mondták itt néhányan, hogy igazából jobb a gyárit felújíttatni... Debrecen környékén kontakt?

Nem szívesen tenném le a kocsit több napra, de ha lehet vele spórolni 10-20E körül akkor elgondolkodom rajta :) 

szerk:

https://alkatreszek.hu/trw_jgm2348t_be

Ez, ha 2 darabot tartalmaz, akkor jó ár...

Alapvetően itt jobb árak vannak, a Monroe is 13k.

Bár nem világos melyik szett, melyik szingli...

Ha ez esetleg segít a döntésben: nálam elöl-hátul Sachs van már a gyári helyett, úgyhogy azzal nem lősz mellé. Bár ebben az árkategóriában már egyik sem lehet rossz szerintem. Nagy különbséget nem hiszem, hogy észrevennénk az olajos és gázos között utcai körülmények között, nekem gázosat kapott. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Lengéscsillapítóból milyet érdemes venni?

Gázos vagy olajos?

A gázos is olajos igazából (mármint olaj végzi magát a munkát), csak annyi hogy van egy csillapítóközege nitrogéngázból (a köznyelvben "olajos"-nak nevezett hagyományos lengéscsillapítóban a munkavégző dugattyú másik oldalán vákuum van, esetleg nagyon alacsony nyomású levegő), amivel megakadályozzák hogy intenzív használat esetén buborék képződjön az olajban. Ebből következik hogy hétköznapi használatban semmi előnye nincs a gázos lengéscsillapítónak, az inkább intenzív terheléskor derül ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2014. 07. 04. at 20:27, BalAstra írta:

Sziasztok!

 

Gondoltam mással is megosztom:

 

A 3/5ajtós modelleknél, a tetősín ( amiben az eltolható kisablakok vannak ) kitakarítása, nemes egyszerűséggel a díszléc lepattintásával könnyedén megoldható. Nem tört le egy pöcök sem a levételkor, hátulról kell kezdeni ahogy tapasztaltam, és határozott, de azért óvatos mozdulattal simán leszedhető. Nekem tele volt mindenféle tűlevéllel, falevéllel meg kosszal. Így most már nyugodt vagyok, hogy ott nem fog rohadni a tető, mert azért a benne álló sokszor ázott kosz valljuk be elég nyugtalanító.

Egyszerűen felfelé kell emelni a lécet míg ki nem pattan?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Ha jól értelmezem a Kovács autós linket. TRW meg Monroe is van párban 13-15k körül.

Az barátibb, mindkettő 5 csillagos márka. Ha meg van bontva, én már a csapágyat is cseréltetem.

szerk:

Írják fentebb, hogy 1db-ra vonatkozik az ár... :brooding:

Gondolhatod h nem 16-18 lesz egy pár ára... Mi cseréltük bár ránézésre rendben volt, nem volt hibakép sem, csak ha már minden le volt dobva akkor megelőző jelleggel, mivel jobban védi a csapágyat egy új szilent... Vagy valami ilyesmi. Akkor 118k km volt a kocsiban, még a lengéscsillapító is elmehetett volna csak a mérések alapján nem volt a toppon... 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 23. at 22:23, feel2006 írta:

Nem, házilag nem tudom. :)

Most visszatérek gyári GM gyertyákról NGK BKR5EK -ra ami korábban is volt, és meglátjuk változik-e. 

 

Érdekes, de a gyertya cserét követően a rángatásom megoldódott gyorsításkor azóta 150km nem jelentkezik/jelentkezett. 

Annyi eltérést vettem észre, hogy a gyári GM és a mostani NGK gyertya szikraköze között eltérés van. Az NGK-é kisebb a gyárié nagyobb volt. 

A gyertyákon -kivett kb. 10 hónapos- nem látszik semmi sérülés nyom.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Újj vagyok még itt a fórumon , nemrégiben vettem egy Opel Astra G- 1.6 16 V-t .. és azt vettem észre az utóbbi időben hogy alapjáraton rángat  az autó .. 

Kicseréltem a gyertyákat .. de nem szüntette meg a rángatást .. szerintetek mi lehet a probléma gyökere ? 

ui: Katalizátor kivan égve /törve/ nemtudom befolyásolhatja .-e az autót ez..  ? ! 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, galzoltan96 írta:

Sziasztok ! 

Újj vagyok még itt a fórumon , nemrégiben vettem egy Opel Astra G- 1.6 16 V-t .. és azt vettem észre az utóbbi időben hogy alapjáraton rángat  az autó .. 

Kicseréltem a gyertyákat .. de nem szüntette meg a rángatást .. szerintetek mi lehet a probléma gyökere ? 

ui: Katalizátor kivan égve /törve/ nemtudom befolyásolhatja .-e az autót ez..  ? ! 

Mire cserélted a gyergtyákat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös Astra G (1.4 twinport 90Le) tulajdonosa vagyok. Az autó már nem új van benne 200000 km, de szép állapotban van és műszakilag sincs vele probléma. Tegnap ahogy a motort néztem észrevettem hogy ott ahol a kipufogó csatlakozik a hengerfejhez a rögzítéshez használt anyák teljesen szét vannak rozsdálva. A kérdésem az lenne, ha valami probléma lenne a hengerfejjel így hogyan tudnám levenni a kipufogó csonkot ami ide csatlakozik, ha lényegében nincs anya amit megfoghatok. Ha jól tudom ebben a részben található a katalizátor is?  

Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotyo66 írta:

Sziasztok!

Egy 2005-ös Astra G (1.4 twinport 90Le) tulajdonosa vagyok. Az autó már nem új van benne 200000 km, de szép állapotban van és műszakilag sincs vele probléma. Tegnap ahogy a motort néztem észrevettem hogy ott ahol a kipufogó csatlakozik a hengerfejhez a rögzítéshez használt anyák teljesen szét vannak rozsdálva. A kérdésem az lenne, ha valami probléma lenne a hengerfejjel így hogyan tudnám levenni a kipufogó csonkot ami ide csatlakozik, ha lényegében nincs anya amit megfoghatok. Ha jól tudom ebben a részben található a katalizátor is?  

Azok kivétel nélkül minden autón rozsdásak, még az én másodiknak tartott 30 éves Kadettomon is. De attól még, hogy rozsdás, megfogja a 13-as csillagkulcs, krova, stb, simán ki tudtam tekerni mindig.
Főleg a kipufogó rögzítéseknél rozsdás mindig minden, a hőhatások miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki, aki villanyászatban jártas, leállított motornál néha világító, néha nem világító töltéslámpa milyen hibára utalhat?
Tehát bizonyos motor állásnál világít, néha nem.

Gondoltam itt szénkefe bajra, hogy rövid, meg cserére érett a csúszógyűrű, már ha ezeknél lehet ezt külön cserélni.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, Mikulás74 írta:

Valaki, aki villanyászatban jártas, leállított motornál néha világító, néha nem világító töltéslámpa milyen hibára utalhat?
Tehát bizonyos motor állásnál világít, néha nem.

Gondoltam itt szénkefe bajra, hogy rövid, meg cserére érett a csúszógyűrű, már ha ezeknél lehet ezt külön cserélni.

Köszi.

Hááát - a csúszógyűrűk lassan kopnak, de a szénkeféket általában lehet cserélni (a generátorban persze)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 06. at 19:08, tgabika76 írta:

Nem a kapcsoló a rossz, hanem a zsalu van eltörve (amennyiben Delphi rendszerű fűtésed van). - típushiba,

Én megcsináltam a mikrokapcsolós végállásvezérlést, de nálam nem lett igazán nyerő. Eléggé macerás dolog úgy beállítani, hogy ütközésig lezárjon a retesz, ám éppen leálljon a motor. Akkor sokkalta egyszerűbb az általam itt már javasolt - s a szervo házába beépített - 330 ohmos ellenállás. Igaz, a motor leállása után az áramfelvétel kissé megnő, de akkor se olyan vészes, mintha folyton menni szeretne az a motor, oszt töri is el rendesen a zsalut, vagy a tengelyét ...

A motor zsalumozgatás közbeni áramfelvétele - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212408624551203&set=ms.c.eJxFyLERwDAIBMGOPNw~%3BINF~%3BY8rMhksIZdxWVqHwxz93wGgn8dDKnXKbcez08UgnHxlCEbY~-.bps.a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&theater

A motor végállásban történő áramfelvétele - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212408628911312&set=ms.c.eJxFyLERwDAIBMGOPNw~%3BINF~%3BY8rMhksIZdxWVqHwxz93wGgn8dDKnXKbcez08UgnHxlCEbY~-.bps.a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&theater

Hogy majd egy kicsit jobban melegszik? Nagy kaland - mivel kézzel meg lehet fogni!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 Van egy X16xel motorral szerelt astrám. van egy rejtélyes rángatása, amit így írnék le; teljesen hidegen minden stimmel. Viszont pár km után, azaz még nem üzem melegen, (de üzem melegen is) már el kezd rángatni 1200-3000-es fordulatig. felette nem. ha üresben egy gázon tartom, akkor kicsit ingadozik a fordulat. Viszont pöccre indul, gázadásra egyből megindul. Hibakódot elvileg a lambda szonda hibájára írja. Viszont úgy gondolom, hogy az csak azt jelzi, hogy a szonda hibát érzékel valami más okból kifolyólag. Lehúztam a csatlakozóját és úgy is megmaradt a tünet, viszont ekkor már motor chekk lámpával. Trafóhidat, gyergyát cseréltem...

  Tudna valaki ötletet adni, mi lehet a hiba oka?

Link to comment
Megosztás:

Fék kopásjelző (elektronikus) csak ABS-el szerelt autókban van?

Hallok valami "koszolódást" elől fékezéskor, mint amikor reggel kicsit korrodált a tárcsa (eső után), de ez folyamatos, nem szűnik meg, ha bemelegszik.

Tárcsa vastagság meddig jó?

Úgy nézem tárcsa még nem volt cserélve...

Milyen márkát érdemes venni?

szerk:

volt cserélve féktárcsa 112E Km-nél.

Fékdob még nem volt... szabályozva volt ugyanekkor.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

6 perce, outsider írta:

Fék kopásjelző (elektronikus) csak ABS-el szerelt autókban van?

Hallok valami "koszolódást" elől fékezéskor, mint amikor reggel kicsit korrodált a tárcsa (eső után), de ez folyamatos, nem szűnik meg, ha bemelegszik.

Tárcsa vastagság meddig jó?

Úgy nézem tárcsa még nem volt cserélve...

Milyen márkát érdemes venni?

Szerintem nincs összefüggés az ABS és a kopásjelző fajtája között. Az akusztikus éles hangon visít, eléggé jellegzetes hangja van.  Ha leveszed a kereket látnod kell a lemezkét.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Szerintem nincs összefüggés az ABS és a kopásjelző fajtája között. Az akusztikus éles hangon visít, eléggé jellegzetes hangja van.  Ha leveszed a kereket látnod kell a lemezkét.

Összefüggés csak annyi van, hogy amibe elektromos fékkopásjelzőt szereltek abban biztos, hogy van ABS mivel felszereltség függő volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.