Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem ma a városban ismét ki-be kapcsolgatott a hűtésem, városon kívül sem volt az igazi, de a 90-et nem nagyon hagyta el a mutató, minden működött ahogy kell, de amint beérek lakott területre bekapcsol, visszahűt, lekapcsol. Leállítottam, felugrottam szüleimhez, 15 perc múlva induláskor be is kapcsolt a hűtés mert a 90-et elhagyta  a mutató (előtte addig járattam leállítás előtt amíg le nem kapcsolt mert parkolóhely kereséskor bekapcsolt). Mindezt tette a 9-12h időszakban 26-32 fokon... Nem tudom mit gondoljak... (Csövek, hűtő ua forróak...) 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Janó32 írta:

Nekem ma a városban ismét ki-be kapcsolgatott a hűtésem, városon kívül sem volt az igazi, de a 90-et nem nagyon hagyta el a mutató, minden működött ahogy kell, de amint beérek lakott területre bekapcsol, visszahűt, lekapcsol. Leállítottam, felugrottam szüleimhez, 15 perc múlva induláskor be is kapcsolt a hűtés mert a 90-et elhagyta  a mutató (előtte addig járattam leállítás előtt amíg le nem kapcsolt mert parkolóhely kereséskor bekapcsolt). Mindezt tette a 9-12h időszakban 26-32 fokon... Nem tudom mit gondoljak... (Csövek, hűtő ua forróak...) 

Nem lehet, hogy valamilyen szenzor, jeladó a hibás?  Bár, lehet hogy ez így van rendjén nálad, de én most, közel 40 fokos hőségben sem tapasztalok ilyen sűrűségben, ilyen formán venti kapcsolgatást.

Illetve, nekem nincs úgy körbeszigetelve a motortér sem, mint neked. Ennek nem tudom mennyi jelentősége lehet. Gondold át!

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hát sikeresen hazaértem az autóval, de a nyaralás alatt elkapott még egy betegséget. :( És ez lehet a motor halálát is okozta. (majd a doki vizsgálat után talán meg tudja mondani).

Konkrétan elszállt egy vízcső és spriccel ki a hűtőfolyadék. A generátort, meg minden ami alatta van, jól eláztatta. A vízpumpa hátrafelé induló vastagabbik csövén jelenik meg cseppekben a  víz. Nem tudom mióta (percek, órák kérdése......) de már a kiegyenlítő tartályból elfogyott a víz. Kb ennyi is hiányozhatott. A hűtővíz nem forrt fel, vagyis nem jelezte a mutató, hogy magasra ment volna fel. A motor jár.

Gyanítom egy kompresszió mérést meg kell majd ejteni. EZ egy jel, hogy el kell adni? :( A kicsöpögött hűtővíz színe a rózsaszín helyett narancssárgás. Az olajbetöltő sapka nem trutyis, a nívópálca sem. Olajszint így melegen rendben.

Videó: https://youtu.be/CUmJ2NZlHAc

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Cs. Zoltán írta:

Nem lehet, hogy valamilyen szenzor, jeladó a hibás?  Bár, lehet hogy ez így van rendjén nálad, de én most, közel 40 fokos hőségben sem tapasztalok ilyen sűrűségben, ilyen formán venti kapcsolgatást.

Illetve, nekem nincs úgy körbeszigetelve a motortér sem, mint neked. Ennek nem tudom mennyi jelentősége lehet. Gondold át!

Nem tudom már... Szaki ránézett, szerinte nincs különösebb gáz de majd lassan cseréljünk termosztátot szerinte (nem akar lehúzni, mondta h hozzam a termosztátot amilyet akarok és egy beszélgetés mellett ingyen kicseréli). Meg ő járó meleg motornál mérte a kiegyenlítőben a hőfokot, nézte h mikor kapcsol ki-be a hűtés-ventilátor és közben nézte h mit mutat az autó műszere, lényegében 4 fokon belül voltak a differenciák (87,4-87,5-nél lekapcsolt, 90-91 körül bekapcsolt a hőmérője szerint <= ezt a kiegyenlítőben mérte), de ez lehet műszer kalibrációs differencia, a mutató is csak hozzávetőleges értéket jelez ill. a kiegyenlítő tartályban a hőfoknak és a termosztátnál az érzékelőnél lévő közt simán lehet több fok különbség, ott nagyobb a meleg. A csövek nem kemények, mindegyik forró, hűtő forró, minden jónak tűnik, folyadék nem fogy, szaga és állaga nem változott. Du (17h) lementünk Gárdonyba fürdeni egyet, 36-37 fokot jelzett, Gárdonyba  a parkolóba megálláskor bekacsolt (addig nem), de ez csak a lakott területen 40-50, addig 80-90-el lehetett haladni néha még 100-al is. Hazafelé (33 fok) meg akkor kapcsolt a venti amikor a garázs előtt megálltam járó motorral a kaput/ajtót kinyitni. 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, KMilán írta:

Üdv!

Hát sikeresen hazaértem az autóval, de a nyaralás alatt elkapott még egy betegséget. :( És ez lehet a motor halálát is okozta. (majd a doki vizsgálat után talán meg tudja mondani).

Konkrétan elszállt egy vízcső és spriccel ki a hűtőfolyadék. A generátort, meg minden ami alatta van, jól eláztatta. A vízpumpa hátrafelé induló vastagabbik csövén jelenik meg cseppekben a  víz. Nem tudom mióta (percek, órák kérdése......) de már a kiegyenlítő tartályból elfogyott a víz. Kb ennyi is hiányozhatott. A hűtővíz nem forrt fel, vagyis nem jelezte a mutató, hogy magasra ment volna fel. A motor jár.

Gyanítom egy kompresszió mérést meg kell majd ejteni. EZ egy jel, hogy el kell adni? :( A kicsöpögött hűtővíz színe a rózsaszín helyett narancssárgás. Az olajbetöltő sapka nem trutyis, a nívópálca sem. Olajszint így melegen rendben.

Videó: https://youtu.be/CUmJ2NZlHAc

Az a cső nálam is gyanús. A generátoron látok foltot alatta. Havi 1-2dl tűnik el.

Neked nem fogyogatott előtte a hűtőfolyadék?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Cs. Zoltán írta:

Az a cső nálam is gyanús. A generátoron látok foltot alatta. Havi 1-2dl tűnik el.

Neked nem fogyogatott előtte a hűtőfolyadék?

Csak nagyon minimális mennyiségben. Viszont nem látom, hogy hol spriccel, csak hallom..... nem tudom mi lesz a  vége, de gyanítom nem lesz olcsó. Önindító felújítás, most ez (hűtőfolyadék spriccelés, csöpögés), de korábban gyanakodtunk főtengely szimering cserére is,  a klímát is meg kellene nézetni, (megy, de hangos, jó esetben csak egy töltés 3 év után), aztán egy gumiharang csere is szükséges (ha jól emlékszem.....műszakin derült ki) És nem is tudom még mit hagytam ki. Ja igen P0340 Vezérműtengely helyzetjeladó rendellenesség. Csere ellenére is megjelenik a hibakód. Lehet érdemes lenne a motort teljesen felújíttatni? Jelenleg használtautón 500.000 - 1.500.000 között igen nagy sávban mozog ennek az autónak az ára. 12 éves, emellett 132.000 km van benne. Talán 800.000-ért elmenne. (szerintem, bár viszonylag felszerelt...) Egy komplett felújítás gyanítom 250.000-be fájna.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

Csak nagyon minimális mennyiségben. Viszont nem látom, hogy hol spriccel, csak hallom..... nem tudom mi lesz a  vége, de gyanítom nem lesz olcsó. Önindító felújítás, most ez (hűtőfolyadék spriccelés, csöpögés), de korábban gyanakodtunk főtengely szimering cserére is,  a klímát is meg kellene nézetni, (megy, de hangos, jó esetben csak egy töltés 3 év után), aztán egy gumiharang csere is szükséges (ha jól emlékszem.....műszakin derült ki) És nem is tudom még mit hagytam ki. Ja igen P0340 Vezérműtengely helyzetjeladó rendellenesség. Csere ellenére is megjelenik a hibakód. Lehet érdemes lenne a motort teljesen felújíttatni? Jelenleg használtautón 500.000 - 1.500.000 között igen nagy sávban mozog ennek az autónak az ára. 12 éves, emellett 132.000 km van benne. Talán 800.000-ért elmenne. (szerintem, bár viszonylag felszerelt...) Egy komplett felújítás gyanítom 250.000-be fájna.

Vízpumpa "csöcsével" hogy állsz?  Még műanyag vagy cserélted már rézre?

Ha valós a 132k km, szerintem ne temesd még. Az enyémben 194k fölött van és még virgonckodik. :)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Nekem ma a városban ismét ki-be kapcsolgatott a hűtésem, városon kívül sem volt az igazi, de a 90-et nem nagyon hagyta el a mutató, minden működött ahogy kell, de amint beérek lakott területre bekapcsol, visszahűt, lekapcsol. Leállítottam, felugrottam szüleimhez, 15 perc múlva induláskor be is kapcsolt a hűtés mert a 90-et elhagyta  a mutató (előtte addig járattam leállítás előtt amíg le nem kapcsolt mert parkolóhely kereséskor bekapcsolt). Mindezt tette a 9-12h időszakban 26-32 fokon... Nem tudom mit gondoljak... (Csövek, hűtő ua forróak...) 

Igaz az enyém nem ugyanaz a motor, de nekem is ezt csinálja, mióta megvan. Városban ventizik...

Nem érzem problémásnak. Opcom szerint 100 foknál kapcsol a venti. Óra szerint ez 93-94 fok körül van. Legutóbb néztem Opcom-al, 90 foknál (óra szerint) 95 fokos a folyadék (opcom szerint).

Link to comment
Megosztás:

16 órája, KrenAti írta:

Sziasztok,

sikerült ma egy vonóhorgot utolérnem gyökkettővel, ami beütötte a ködlámpát, ami meg gondolom a hűtőt, így most van egy lyukas hűtőm.. :)

Kérdésem, ha leszedem a lámpákat, lökhárítót, akkor onnantól merre induljak? A klímahűtő útban van, azt is lecsavarozom, és akkor hozzáférek mindenhez? Illetve visszaolvasva olvastam olyat, hogy lefele szedjem ki, ez igaz? :)

Előre is köszi,
Attila

mod: az kimaradt, X16XEL '99 Caravan, klímás.

Igen, lefelé jön ki. Lekötöd a hűtőről a csöveket, oldod a csavarokat amik a bölcsőhöz rögzítik alul (előtte valahogy a felső tartóknál rögzítsd, dróttal vagy egy csavarhúzót átdugva a furatokon, nehogy leessen), leszereled róla  a klímahűtőt még a helyén, és lefelé jön ki. A lámpák maradhatnak, de ha van motortérburkolatod alul, akkor az útban lesz, és klímás hűtőnél lehet hogy  a légszűrőház és az akkutálca is.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Vízpumpa "csöcsével" hogy állsz?  Még műanyag vagy cserélted már rézre?

Ha valós a 132k km, szerintem ne temesd még. Az enyémben 194k fölött van és még virgonckodik. :)

Most cseréltem vízpumpát, gyári fém csőcsonkos. Azzal nincs gond. A szervizkönyvet vezettette a tulajdonosa (egy idő után sajnos nem márkaszerviz) de elvileg valós lehet. Opel márkaszervizben műszakiztatták mindig, ott megvannak a km adatok. Persze ettől függetlenül lehet tekert.

 

Szerkesztve:

A probléma forrása: https://youtu.be/X3hU07ZruKg

 

Kérdés, hogyan lehet majd kideríteni, hogy a hűtőfolyadék hiánya okozott-e valamilyen problémát? Mint említettem nagyjából egy kiegyenlítő tartálynyi hiányzott belőle.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

7 órája, KMilán írta:

Most cseréltem vízpumpát, gyári fém csőcsonkos. Azzal nincs gond. A szervizkönyvet vezettette a tulajdonosa (egy idő után sajnos nem márkaszerviz) de elvileg valós lehet. Opel márkaszervizben műszakiztatták mindig, ott megvannak a km adatok. Persze ettől függetlenül lehet tekert.

 

Szerkesztve:

A probléma forrása: https://youtu.be/X3hU07ZruKg

 

Kérdés, hogyan lehet majd kideríteni, hogy a hűtőfolyadék hiánya okozott-e valamilyen problémát? Mint említettem nagyjából egy kiegyenlítő tartálynyi hiányzott belőle.

Szerintem a motorvezérlő szólt volna, ha valami gond van. Túl magasra megy a hőfok vagy ilyesmi. Állítólag Z14XEP-nél túl van méretezve a hűtőkör, a venti se nagyon megy. Ha menet közben semmit nem vettél észre, szerintem nem volt maradandó károsodás.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, outsider írta:

Szerintem a motorvezérlő szólt volna, ha valami gond van. Túl magasra megy a hőfok vagy ilyesmi. Állítólag Z14XEP-nél túl van méretezve a hűtőkör, a venti se nagyon megy. Ha menet közben semmit nem vettél észre, szerintem nem volt maradandó károsodás.

Majd kiderül. A motor jár és semmi különösebbet nem vettem eddig észre. Egy kicit talán hangosabb és kopogósabb volt, amikor a garázsba bejártam. Pont azért nyitottam fel a motorháztetőt. A hűtőfolyadék pótlásával megszűnt ez a hang. Engem mondjuk nem nyugtat meg, hogy túl van méretezve, mert a levegő hőmérséklete is "túl van méretezve" jelenleg. :D

Remélem a legjobbakat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

Majd kiderül. A motor jár és semmi különösebbet nem vettem eddig észre. Egy kicit talán hangosabb és kopogósabb volt, amikor a garázsba bejártam. Pont azért nyitottam fel a motorháztetőt. A hűtőfolyadék pótlásával megszűnt ez a hang. Engem mondjuk nem nyugtat meg, hogy túl van méretezve, mert a levegő hőmérséklete is "túl van méretezve" jelenleg. :D

Remélem a legjobbakat.

Ha csak a kiegyenlítőből hiányzott a víz az azt jelentő hogy a blokkban, hengerfejben,  vízhűtőben, csövekben volt, tehát majdnem tökmindegy, a tartály nem vesz részt aktívan a keringésben. Ugye kiegyenlítő vagy tágulási tartály. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Ha csak a kiegyenlítőből hiányzott a víz az azt jelentő hogy a blokkban, hengerfejben,  vízhűtőben, csövekben volt, tehát majdnem tökmindegy, a tartály nem vesz részt aktívan a keringésben. Ugye kiegyenlítő vagy tágulási tartály. 

Miután visszatöltöttem, pár buborékon kívül nem nagyon jött, így gondolom, hogy csak annyi hiányzott. Továbbá, ha jól nézem ez a fűtéscső, annak is a visszafelé vezető ága. A spriccelésnek meg az lehet az oka, hogy igen közel van a vízpumpához. Járattam utána a motort, nem csökkent benne a szint, de közbe csöpögött a repedésen. Fűtés nem volt rákapcsolva, de egyébként volt. Leállítás előtt feltekertem maxig, hogy picit hűljön. Bár (lehet hülyeség) tettem ezt azért, hogy hamarabb kihűljön a motor. Az önindító nem húz be melegen sajnos. Jövő héten megy a szervizbe.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, outsider írta:

Igaz az enyém nem ugyanaz a motor, de nekem is ezt csinálja, mióta megvan. Városban ventizik...

Nem érzem problémásnak. Opcom szerint 100 foknál kapcsol a venti. Óra szerint ez 93-94 fok körül van. Legutóbb néztem Opcom-al, 90 foknál (óra szerint) 95 fokos a folyadék (opcom szerint).

Urak!

Az ilyen jellegű - elektromos vezérlésű motort hűtő ventilátorok általában arra vannak tervezve és méretezve - ha a menetszél maga nagyon csekély, vagy egyáltalán nincsen, akkor rásegít és bekapcsol az elektronika (s véle a "légturbina"). Persze - országúton 90-100-zal döngetve - valójában azért elég kőkeményen menetszelet kap, ami bőven sok szokott lenni a motorokban keletkezett hő (avagy mellé még esetleg működő légkondi kondenzátorának hője is) - elvezetésére, hűtésére. Ha viszont egy nagyvárosban, és mondjuk hozzá - csúcsforgalomban - zajlik a 20-30 km/órás tötyörészés, akkor egyáltalán nem kell rácsodálkozni, ha az a szerencsétlen motor bármi áron de hűlni akar. Az autók elektronikája úgy nagyjából 90-95 C fokon belöki a légcsavart, és az egyből kényszerhűtést végez. Teljesen felesleges tehát a jelen 35-38 C fokos melegekben mindenkinek arról értekeznie, vagy éppenséggel izgulnia, hogy áttötyörögve egy városon át - TELJESEN NORMÁLISAN de  ki - be kapcsolgat a cuccos!

Valójában EZ LENNE A DOLGA! Ez azonban egyáltalán nem hiba!

Amikor én még az S105-ös Skodámat hajtottam (mert úgy szeretek mindig azzal előjönni), az alig 3 hónaposnak mondott, de szinte vadonás-új motoromban a ventikapcsoló hőpatronja elromlott. Bekapcsolt - oszt állandóra úgy maradt. Folyton le kellett húznom róla a sarut, hogy ne merítse le - pl. állás közben - az akksit! Amikor egyszer Bécsből jöttünk haza, az tényleg jó volt, míg az országút volt (mondjuk M1-es pálya), ámde amikor Győrön keltett a délutáni csúcsban át-araszolni, még az utastéri fűtést is egyből rá kellett tolni, hogy valahogyan elvigye a keletkező meleget ... (aztán persze utána elvittem szervizbe, ahol garanciálisan kicserélték, stb.)

DE!  És én akkor ennek utána a ventilátor és hőkapcsoló patron közé szépen beiktattam egy relét. Nekem a hőkapcsoló érintkezőpogácsái (pattanó bimetál) ne kapcsolgassák a ventilátor mindenkori induló-áramát (úgy kb. 8-10 A!) Aztán persze még azt is kifigyeltem, hogy a műszerfalon van ám a kocsiban egy üres visszajelző-hely - állítólag gyárilag az esetleges utánfutó világítása, avagy utólagosan felszerelhető ködlámpáknak a visszajelzője talán?

Nos - ebbe a dugeszba és szépen beletettem egy 3W-os izzót, és egy szál dróttal összekötöttem a relével. Amikor aztán a ventilátorom bekapcsolt, a műszerfalon egy kis zöld lámpa egyből visszajelezte a mutatványt. Így persze aztán - ha például csúcsforgalomban araszoltam, én csak mindig azt néztem - naaa -  mkor gyullad már ki - azaz - mikor kapcsol be a ventilátor. Nekem úgy kb. tizenévig  - nagyon is jól elment ez a dolog. (aztán - abból a 34 LE-s Skodából elég simán a 68LE-s Suzuki lett ... ) És volt részemről rácsodálkozás ....

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Ha csak a kiegyenlítőből hiányzott a víz az azt jelentő hogy a blokkban, hengerfejben,  vízhűtőben, csövekben volt, tehát majdnem tökmindegy, a tartály nem vesz részt aktívan a keringésben. Ugye kiegyenlítő vagy tágulási tartály. 

Nekem - amikor tavalyelőtt a kiegyenlítőmből - bizony elég szépen, de "csappantgatott" a folyadékszint - már csak utánanéztem. És bizony - ott, a vízpumpa alatt -  minden annyira "érdekes" volt! Aztán - a VÉGSŐ MEGOLDÁS -  jött a szervíz! És a CSERE! Azóta semmi gondom véle. A szimmeringje szállhatott el,  ámde - az akkor elkért régi gyári alkatrészről simán - és nagyon bátran elmondhatom - alapjaiban gyárilag ÚGY VAN ÖSSZE RAKVA, hogy azt SOHA szétszedni se lehessen!

Ezáltal persze - JAVÍTANI SEM IGAZÁN!

Még jól emlékszem a Zsigulik, Dáciák, Skodák és Wartburgok otthoni - /konyhaasztali/ - "sufni-tuningos" vízpumpa-szimeringjének cseréjére ... ámbár nekem soha nem volt Zsigulim ...

Link to comment
Megosztás:

34 perce, KMilán írta:

Miután visszatöltöttem, pár buborékon kívül nem nagyon jött, így gondolom, hogy csak annyi hiányzott. Továbbá, ha jól nézem ez a fűtéscső, annak is a visszafelé vezető ága. A spriccelésnek meg az lehet az oka, hogy igen közel van a vízpumpához. Járattam utána a motort, nem csökkent benne a szint, de közbe csöpögött a repedésen. Fűtés nem volt rákapcsolva, de egyébként volt. Leállítás előtt feltekertem maxig, hogy picit hűljön. Bár (lehet hülyeség) tettem ezt azért, hogy hamarabb kihűljön a motor. Az önindító nem húz be melegen sajnos. Jövő héten megy a szervizbe.

Hát ha nem nagyon jött bubi, akkor ott volt folyadék tehát hűtés is. Régebbi opeleken meg szokott akadni a behúzótekercs ( réz henger)a kosztól, így nem lökte be a fogaskereket a lendkerék mellé, és nem is kezdett forgatni. ( a behúzódó tekercs kapcsolja az önindítót)Vészmegoldásként kocogatással életet lehetett bele lehelni. A megoldás egy egyszerű takarítás volt, azt nem tudom hogy a hiba vándorolt-e az újabb modellekre. 

2607771-20170805-3Pbj99.jpg

 

13 perce, L.Fazakas írta:

Nekem - amikor tavalyelőtt a kiegyenlítőmből - bizony elég szépen, de "csappantgatott" a folyadékszint - már csak utánanéztem. És bizony - ott, a vízpumpa alatt -  minden annyira "érdekes" volt! Aztán - a VÉGSŐ MEGOLDÁS -  jött a szervíz! És a CSERE! Azóta semmi gondom véle. A szimmeringje szállhatott el,  ámde - az akkor elkért régi gyári alkatrészről simán - és nagyon bátran elmondhatom - alapjaiban gyárilag ÚGY VAN ÖSSZE RAKVA, hogy azt SOHA szétszedni se lehessen!

Ezáltal persze - JAVÍTANI SEM IGAZÁN!

Még jól emlékszem a Zsigulik, Dáciák, Skodák és Wartburgok otthoni - /konyhaasztali/ - "sufni-tuningos" vízpumpa-szimeringjének cseréjére ... ámbár nekem soha nem volt Zsigulim ...

Nekem évek óta szivárog a hűtőfolyadékom ha a kiegyenlítő tartály szintre van töltve. Hűtő csere helyett 2 centivel a jel alatt tartom a folyadék szintjét, több hely van tágulni, nem alakul ki akkora nyomás, de víz még nem forr.  Mivel szerelőnél nem jár az autó, ( mániájuk mindent felönteni ha kéred ha nem)  így nincs aki szintre töltse így probléma megoldva. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Hát ha nem nagyon jött bubi, akkor ott volt folyadék tehát hűtés is. Régebbi opeleken meg szokott akadni a behúzótekercs ( réz henger)a kosztól, így nem lökte be a fogaskereket a lendkerék mellé, és nem is kezdett forgatni. ( a behúzódó tekercs kapcsolja az önindítót)Vészmegoldásként kocogatással életet lehetett bele lehelni. A megoldás egy egyszerű takarítás volt, azt nem tudom hogy a hiba vándorolt-e az újabb modellekre. 

2607771-20170805-3Pbj99.jpg

 

Nekem évek óta szivárog a hűtőfolyadékom ha a kiegyenlítő tartály szintre van töltve. Hűtő csere helyett 2 centivel a jel alatt tartom a folyadék szintjét, több hely van tágulni, nem alakul ki akkora nyomás, de víz még nem forr.  Mivel szerelőnél nem jár az autó, ( mániájuk mindent felönteni ha kéred ha nem)  így nincs aki szintre töltse így probléma megoldva. 

Attól az még szivároghat, hogy egy kicsit alacsonyabb benne a folyadékszint. Azt nem kell egyáltalán sohase készpénznek venni, hogy a dilatációs tartály mondjuk mennyire van tele. A vízpumpa többnyire - gépészetileg egy sima centrifugál-szivattyú! Így az 4-5 bar-nal többet - sohasem fog nyomni. Még 5 ezres motorfordulaton se! Meg mondjuk a 105 fokon - például.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, L.Fazakas írta:

Attól az még szivároghat, hogy egy kicsit alacsonyabb benne a folyadékszint. Azt nem kell egyáltalán sohase készpénznek venni, hogy a dilatációs tartály mondjuk mennyire van tele. A vízpumpa többnyire - gépészetileg egy sima centrifugál-szivattyú! Így az 4-5 bar-nal többet - sohasem fog nyomni. Még 5 ezres motorfordulaton se! Meg mondjuk a 105 fokon - például.

Hát lehet, de ha jelre töltöm szivárog, ha hagyom lejjebb úgy 2 centire akkor meg nem. Ebből nekem az jön át hogy ha több hely van tágulni kisebb lesz a nyomás így nem szivárog. Mivel ugye zárt a rendszer, egy ideig amig a szelep a sapkában ki nem nyit. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kaptam egy hibakódot miközben élőadatok néztem op-commal. 

"P1405 - Lineáris kipufogógáz visszavezetés (EGR) helyzet
 (00) - Nincs jelen"

Mentem pár kört a városban és közben figyeltem az EGR működését. 0,70 - 1,99V között változott a feszültség, én úgy gondolom tehát hogy a mozgásával nincs semmi probléma. 
Két hónapja tisztítottam egyébként megelőzés jelleggel, soha nem volt problémám vele. 

Régóta küzdök nehezen indulással és alapjárati problémával és hidegen viszonylag alacsony sebességnél (20-30 km/h) szokott rángatni ha elveszem a gázt. 

Ismerem a lehetőségeket, veszek újat, félrefordítom, lefalazom, együtt élek a sárga lámpázással - ami egyébként nekem annyira nem szimpatikus!

A feszültségből kiindulva biztos hogy a szelep a rossz egyébként? 

Mi a véleményetek? 

Üdv

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

...az a szerencsétlen motor bármi áron de hűlni akar. Az autók elektronikája úgy nagyjából 90-95 C fokon belöki a légcsavart, és az egyből kényszerhűtést végez. Teljesen felesleges tehát a jelen 35-38 C fokos melegekben mindenkinek arról értekeznie, vagy éppenséggel izgulnia, hogy áttötyörögve egy városon át - TELJESEN NORMÁLISAN de  ki - be kapcsolgat a cuccos!

Ráadásul mindezt az extra paragép felhasználók miatt találták ki, ugyanis aki kicsit is konyít a fizikához, az tudja hogy a belső égésű motorok hatásfoka a lehető legnagyobb hőmérsékleten a legjobb, mert akkor tudják a legtöbb energiát mozgási energiává konvertálni, ahelyett hogy saját magukat fűtenék vele.

Éppen ebből kifolyólag van a hűtőrendszerben nyomás, ami ugye (szintén fizika) emeli a folyadékok forráspontját, plusz ehhez ha hozzátesszük hogy a fagyálló folyadéknak is hasonló hatása van, akkor az egyenletből kijön hogy a fagyálló folyadékok forráspontja nagy általánosságban 130°C körüli, mégis a legtöbb ember kétségbeesetten kiabál segítségért amikor a mutató megközelíti a 100°C-ot, mert az iskolából csak annyi rémlik, hogy a víz 100°C-on forr.

Az autógyártók nem hülyék, tervezéskor gondoltak a városi dugókra is, és nem csak arra hogy esetleg előfordulhat hogy 38°C-os kánikulában kell dugóban araszolni, hanem még az is eszükbe jutott, hogy mi van ha ugyanebben a 38°C-ban mondjuk egy bazinagy lakókocsit kell az Alpok szerpentinjein felfelé húzni, mondjuk ugyancsak csigatempóban araszolva egy kamion mögött. Az autónak ezt is bírnia kell, szóval a hűtőrendszer jelentősen túl van méretezve, felesleges tehát aggódni. Ha mondjuk a mutató belemászik a piros mezőbe és tartósan (percekig) ott is marad, akkor már van ok az aggodalomra, de ezért mert nyáron, városban bekapcsolt a hűtőventillátor, hát az a dolga, na!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Ráadásul mindezt az extra paragép felhasználók miatt találták ki, ugyanis aki kicsit is konyít a fizikához, az tudja hogy a belső égésű motorok hatásfoka a lehető legnagyobb hőmérsékleten a legjobb, mert akkor tudják a legtöbb energiát mozgási energiává konvertálni, ahelyett hogy saját magukat fűtenék vele.

Éppen ebből kifolyólag van a hűtőrendszerben nyomás, ami ugye (szintén fizika) emeli a folyadékok forráspontját, plusz ehhez ha hozzátesszük hogy a fagyálló folyadéknak is hasonló hatása van, akkor az egyenletből kijön hogy a fagyálló folyadékok forráspontja nagy általánosságban 130°C körüli, mégis a legtöbb ember kétségbeesetten kiabál segítségért amikor a mutató megközelíti a 100°C-ot, mert az iskolából csak annyi rémlik, hogy a víz 100°C-on forr.

Az autógyártók nem hülyék, tervezéskor gondoltak a városi dugókra is, és nem csak arra hogy esetleg előfordulhat hogy 38°C-os kánikulában kell dugóban araszolni, hanem még az is eszükbe jutott, hogy mi van ha ugyanebben a 38°C-ban mondjuk egy bazinagy lakókocsit kell az Alpok szerpentinjein felfelé húzni, mondjuk ugyancsak csigatempóban araszolva egy kamion mögött. Az autónak ezt is bírnia kell, szóval a hűtőrendszer jelentősen túl van méretezve, felesleges tehát aggódni. Ha mondjuk a mutató belemászik a piros mezőbe és tartósan (percekig) ott is marad, akkor már van ok az aggodalomra, de ezért mert nyáron, városban bekapcsolt a hűtőventillátor, hát az a dolga, na!

 

Az elmúlt 4 évben (amióta megvettük), idén nyáron ilyen csak, eddig nem ment fele ennyit sem a hűtés, hőmérséklet és felhasználás módja nem változott... Ezek meg a tények. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Az elmúlt 4 évben (amióta megvettük), idén nyáron ilyen csak, eddig nem ment fele ennyit sem a hűtés, hőmérséklet és felhasználás módja nem változott... Ezek meg a tények. 

Ehhez magyarázat gyanánt egy másik tény talán az lehetne, hogy idén nyáron bizony eléggé elhúzódó kánikula, ámde inkább brutálisan nagy meleg van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.