Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

áááhh... nem, Budapest vagy környékén kellene valaki... de nem tudom mit csináljak, végig szervízkönyves autó, a szerelő gyárit javasol, az kerül ennyibe, csak azt nem értem, hogy miért mondják azt, hogy mindenképp csere, és nem lehet másképp megcsinálni???

Pesten nem tudok senkit, de valaki írta, hogy zárszerelőnél próbálkozott.Valami zár gyors szervíz biztos van.

Ez a gyári dolog olyan, mint az olajcsere. Nekem azt mondták, hogy 30 e-ként várnak a szervízben, én meg 10e-ként cseréltettem haveromék műhelyében, de 3o e-nél persze kötelező szervíz.

Link to comment
Megosztás:

áááhh... nem, Budapest vagy környékén kellene valaki... de nem tudom mit csináljak, végig szervízkönyves autó, a szerelő gyárit javasol, az kerül ennyibe, csak azt nem értem, hogy miért mondják azt, hogy mindenképp csere, és nem lehet másképp megcsinálni???

Kő a "lecsó" nekik is. :lol: Elvégre válság van vagy mi a fene ^_^

Nekem már betelt a szervízkönyvem, ugyhogy maradok az olcsó de hasznos javításoknál :huh:

Link to comment
Megosztás:

áááhh... nem, Budapest vagy környékén kellene valaki... de nem tudom mit csináljak, végig szervízkönyves autó, a szerelő gyárit javasol, az kerül ennyibe, csak azt nem értem, hogy miért mondják azt, hogy mindenképp csere, és nem lehet másképp megcsinálni???

Nézz be ide, vágják a témát, mint pap f@sza a gyepet:

http://www.hevederzar.hu/

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem volt hasonló problémám pár hónapja csak bal oldalon, bár nekem nem csak kanyarban, hanem egyenesbe is volt hangja max 50km/h-ig!

Mikor cseréltük a kerékcsapágyat a külső fékpofa rugója fordítva lett beakaszta és befelé nyomta a külső pofát és ez hallata a hangját alacsonyabb sebességnél!

Másik amit nekem mondtak, hogy beragadt a fékmunkahenger: ez akkor lehetséges ha a fékolaj régi, mivel vizet vesz magába és a munkahenger rozsdás lesz!

Kiveszed a munkahengert és megtisztítod!

De legelőször emeld meg a kocsit és pörgesd meg a kereket, hogy jobban be tudd azonosítani a hang forrását, esetleg nem-e fog a fék!

Egy próbát megér szerintem!

Akkor én is hozzáfűznék valamit.Nekem is volt ilyen köszörülő hang aztán futottam a szerelőhöz,ő mondta(és mutatta is),hogy opelék úgy oldották meg a fékbetét kopás jelzést,hogy tettek egy kis fém lapocskát a betétre,ami hozzáér a tárcsához és csúnya fémes hangot ad,ezzel figyelmeztet,hogy rövid időn belül cseréld a betéteket.Bár elmegy még pár száz km-et.Nekem egy fogóval kihajtották,így megszűnt a hang,de a lelkemre kötötték,hogy mihamarabb térjek vissza hozzájuk. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is hozzáfűznék valamit.Nekem is volt ilyen köszörülő hang aztán futottam a szerelőhöz,ő mondta(és mutatta is),hogy opelék úgy oldották meg a fékbetét kopás jelzést,hogy tettek egy kis fém lapocskát a betétre,ami hozzáér a tárcsához és csúnya fémes hangot ad,ezzel figyelmeztet,hogy rövid időn belül cseréld a betéteket.Bár elmegy még pár száz km-et.Nekem egy fogóval kihajtották,így megszűnt a hang,de a lelkemre kötötték,hogy mihamarabb térjek vissza hozzájuk. :lol:

Hát igen ez is lehet a probléma oka sőt elsőnek ezt nézzed meg csak a nagy írásban kifelejtettem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is hozzáfűznék valamit.Nekem is volt ilyen köszörülő hang aztán futottam a szerelőhöz,ő mondta(és mutatta is),hogy opelék úgy oldották meg a fékbetét kopás jelzést,hogy tettek egy kis fém lapocskát a betétre,ami hozzáér a tárcsához és csúnya fémes hangot ad,ezzel figyelmeztet,hogy rövid időn belül cseréld a betéteket.Bár elmegy még pár száz km-et.Nekem egy fogóval kihajtották,így megszűnt a hang,de a lelkemre kötötték,hogy mihamarabb térjek vissza hozzájuk. :huh:

Az a kis lemezke ami hozzá ér a féktárcsához, köszörül és nyikorog az : akusztikus fékkopás jelző.

Amikor hallani a hangját akkor is még legalább 3mm még a betét vastagsága.

Azt jelzi, hogy ideje cserélni a betétet.

Link to comment
Megosztás:

Kő a "lecsó" nekik is. :lol: Elvégre válság van vagy mi a fene :lol:

Nekem már betelt a szervízkönyvem, ugyhogy maradok az olcsó de hasznos javításoknál :huh:

Nekem be sem telt, de nem viszem oda. Gyakorlatilag nem éri meg.

Nekem van egy jól bejáratott maszek szerelőm, aki mint ember is megbízható (nem utolsó szempont) és ő hozzá viszem, fele annyiért vagy kevesebb. Nekem olyan dokumentációm van arról, hogy mit mikor cserélek, hogy ha eladásra kerül a sor, a vevő hanyat fog esni.

Többet ér mint a szervízkönyv, persze ehhez az is kell, hogy bízzon abban ami ott áll, de én még hiszek a közvetlen emberi kapcsolatokban és az őszinte szavak erejében. Abban biztos vagyok, hogy nem is neppernek fogom majd eladni hanem magánembernek.

Az előző autómat is magánembernek adtam el közvetlenül (bár nepperek kínáltak volna érte jóval kevesebbet is B) :P ) és abszolút elégedett volt.

Nézz be ide, vágják a témát, mint pap f@sza a gyepet:

http://www.hevederzar.hu/

Úgy látom ezt a címet ketten szoktuk reklámozni, én akkor nem írom most ^_^

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Tudom, hogy ez Astra fórum, de talán látott már valaki ilyet, vagy ehhez hasonló problémát, és tud segíten, vagy van ötlete, mindkettő jól jönne.

Már több szerelő és szervíz leinformálása után felvetném itt is a problémámat, hátha ismerős valakinek a szitu, míg mások csak találgatnak. Tehát:

pár napja vettem meg első autómat, egy Omega B caravant ('94) X20SE motorral. A korábbi szervíz események ismeretlenek, tehát sok minden kerül majd kicserélésre.

Az egyik probléma, hogy lassításkor beremeg a kormány, mondom, lassításkor, erősebb fékezésnél nem. Pl piroshoz érve a kezdeti lassításkor, de az erősebb megállásnál nem.

Az eddigi tippek:

- üt a féktárcsa (szaki kontra) , ha ütne, akkor a teljes fékezés alatt rázna

- gömbfejek (szaki kontra), felemelve, függőleges irányba megrángatva a kerék nem kotyog

- kormányösszekötő (kontra), felemelve, egyenes állásba vizszintes irányba mozgatva nem kotyog a kerék, kivéve kitekert állásba, de ebben az esetben ez a másik oldalon is így tapasztalható

A másik, hogy hidegen-melegen, alapjáraton vagy egy állandó fordulaton (pl 2e), hirtelen gázadásra megtorpan (befullad), majd utánna kezd el húzni, sőt hidegen indulásnál képes lefulladni. Ezt csinálja mindegyik sebesség fokozatban. Tehát képtelenség vele tisztességesen gyorsulni. Nagy gázzal és lassú kuplunggal indul torpanás mentesen, illetve váltáskor lassú fokozatos gáz kell neki. Előfordult, hogy amikor a motortérbe piszkálta a szaki a gázt (hirtelen és sokat) belepuffant a levegőszűrő házba.

Az eddigi tippek:

- légtömegmérő, ki lett cserélve, nem változott

- benzinszűrő, ki lett cserélve, nem változott

- gyertyák, nem kormosak, gyáriak

- ac pumpa, (szaki kontra), ha nincs kellő benzinnyomás akkor az folyamatosan érezhető lenne

- gyújtás körüli dolgok, sok minden lehet, kábelek, elosztó, cseréje nem olcsó

- vezérlés, az elv, miszerint rosszul van beállítva a vezérműszíj

Ezen elven alapszik a gyújtás hiba is, most vagy rosszkor gyújt és azért puffan, vagy jókor gyújt csak rosszul áll a szíj?

Ez még nem lett megnézve, szóval erre nem ér tippelni, csak ha 100%-os.

Most ki lett szedve az összes gyertya, egyformán használódottak, de nem koszosak, kontaktot kaptak a pipák, meg meg lettek csavargatva az elosztón lévő pipák is, holnap kapnak azok is egy csiszolást. Aztán megtiportam vidéken, amit bír ilyen bizonytalan állapotban. Egész jól ment, gyorsítás 120(4.ig) satu, aztán megint és megint. Hát fékezésre nem kicsit imbolyog be a kaszni, viszont a gyorsításoknál nem éreztem megtorpanást, majdnem olyan volt mint bármelyik másik gépbe, az alacsony fordulat-nagy gáz váltás alatt, viszont álló helyzetben, még mindig köhög kicsit, meg az állandó sebességről is a hirtelen gáz kicsit késik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Tudom, hogy ez Astra fórum, de talán látott már valaki ilyet, vagy ehhez hasonló problémát, és tud segíten, vagy van ötlete, mindkettő jól jönne.

Már több szerelő és szervíz leinformálása után felvetném itt is a problémámat, hátha ismerős valakinek a szitu, míg mások csak találgatnak. Tehát:

pár napja vettem meg első autómat, egy Omega B caravant ('94) X20SE motorral. A korábbi szervíz események ismeretlenek, tehát sok minden kerül majd kicserélésre.

Az egyik probléma, hogy lassításkor beremeg a kormány, mondom, lassításkor, erősebb fékezésnél nem. Pl piroshoz érve a kezdeti lassításkor, de az erősebb megállásnál nem.

Az eddigi tippek:

- üt a féktárcsa (szaki kontra) , ha ütne, akkor a teljes fékezés alatt rázna

- gömbfejek (szaki kontra), felemelve, függőleges irányba megrángatva a kerék nem kotyog

- kormányösszekötő (kontra), felemelve, egyenes állásba vizszintes irányba mozgatva nem kotyog a kerék, kivéve kitekert állásba, de ebben az esetben ez a másik oldalon is így tapasztalható

A másik, hogy hidegen-melegen, alapjáraton vagy egy állandó fordulaton (pl 2e), hirtelen gázadásra megtorpan (befullad), majd utánna kezd el húzni, sőt hidegen indulásnál képes lefulladni. Ezt csinálja mindegyik sebesség fokozatban. Tehát képtelenség vele tisztességesen gyorsulni. Nagy gázzal és lassú kuplunggal indul torpanás mentesen, illetve váltáskor lassú fokozatos gáz kell neki. Előfordult, hogy amikor a motortérbe piszkálta a szaki a gázt (hirtelen és sokat) belepuffant a levegőszűrő házba.

Az eddigi tippek:

- légtömegmérő, ki lett cserélve, nem változott

- benzinszűrő, ki lett cserélve, nem változott

- gyertyák, nem kormosak, gyáriak

- ac pumpa, (szaki kontra), ha nincs kellő benzinnyomás akkor az folyamatosan érezhető lenne

- gyújtás körüli dolgok, sok minden lehet, kábelek, elosztó, cseréje nem olcsó

- vezérlés, az elv, miszerint rosszul van beállítva a vezérműszíj

Ezen elven alapszik a gyújtás hiba is, most vagy rosszkor gyújt és azért puffan, vagy jókor gyújt csak rosszul áll a szíj?

Ez még nem lett megnézve, szóval erre nem ér tippelni, csak ha 100%-os.

Most ki lett szedve az összes gyertya, egyformán használódottak, de nem koszosak, kontaktot kaptak a pipák, meg meg lettek csavargatva az elosztón lévő pipák is, holnap kapnak azok is egy csiszolást. Aztán megtiportam vidéken, amit bír ilyen bizonytalan állapotban. Egész jól ment, gyorsítás 120(4.ig) satu, aztán megint és megint. Hát fékezésre nem kicsit imbolyog be a kaszni, viszont a gyorsításoknál nem éreztem megtorpanást, majdnem olyan volt mint bármelyik másik gépbe, az alacsony fordulat-nagy gáz váltás alatt, viszont álló helyzetben, még mindig köhög kicsit, meg az állandó sebességről is a hirtelen gáz kicsit késik.

Szia!

Próbáld meg itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9090311

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Helló! Hol lehet ilyen "szerelő srác"ot találni??? én most hívtam egyet, akit ajánlottak, erre azt mondta, hogy teljes zárcsere, gyárit kell beszerezni (min. 30ezer) + beszerelés... nincs valami kicsit olcsóbb megoldás???

Lehet, hogy csak koszos a zár és azért nem akar elfordulni a kulcs az inditóban???

Z.

Szerintem biztos nem kosz. Én is elkezdtem telefonálgatni szervizekbe annakidején.Mondtak horror árakat,meg hogy új zár kell,meg vitessem trélerrel oda,stb.

Aztán egy rendes szerelő mondta hogy xy kereszteződéstől nem messze van valam záras.(Ha jól emlékszem valahol a Stadionoknál) Sajnos ennél többet nem tudott, így felhívtuk a tudakozót aki adott egy számot amit ha hívtam és felvették sohasem halottak engem. Erre újra tudakozó, másik szám,és végre már úton is volt a szerelő. Azért rendesen megküzdött a zárral mire kiszedte.

A számlát olyan jól elraktam hogy meglegyen a név/telefonszám , hogy azóta sem találom :huh:

Elég jónak tűnik az is, amit ajánlottak itt többen (http://www.hevederzar.hu/)

Link to comment
Megosztás:

Egész jól ment, gyorsítás 120(4.ig) satu, aztán megint és megint. Hát fékezésre nem kicsit imbolyog be a kaszni, ...

Lengéscsillapítók, rugók mérése volt már? Lehet, hogy valamelyik elem vagy akár mindegyik a végét járja? Esetleg nem Caravanhoz hanem Sedanhoz valóak? Gondolom, ha már a szervízmúltja ismeretlen, akkor nem is vidéki, nyugdíjas orvos hétvégi autóját vetted megkímélt állapotban, alacsony futásteljesítménnyel! :huh:

De talán a kerekekkel kéne kezdeni. Abroncsok állapota, előírt nyomásérték, centírozás. Érdemes még megnézni a központosító gyűrű meglétét és állapotát (már amennyiben kf. felnik vannak és nem eredetiek). Talán itt lehet a rázás oka!?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, ami kezd már az őrületbe kergetni. Astra G Z14XE 2003.-as a kicsike. 42000 km van benne.

Rángat és fullad. Mászkál a fordulatszám fix gázállásnál, hidegen és melegen is. Szervíz visszajelző nem világít.

Terhelés nélkül padlógáz és 2700 a max fordulat. Ha óvatosan veszem vissza a gázt, hajlandó 3500.-ig kipörögni. Melegen nem hajlandó beindulni.

Eddigi kontárkodásaim:

Gyertyacsere, benzinszűrő csere, benzinszivattyú szűrő, folytószelep tisztítás, összes benzin kiszívatás és lecserélés, légszűrő csere.

Próbálkoztam injektor tisztító+100-as benzin meghajtás... előtte 4000 ig kipörgött...

Az AGR/EGR varázsszavakat olvastam már itt, de nem tudom merre található, vagy van-e benne ilyesmi...

előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, ami kezd már az őrületbe kergetni. Astra G Z14XE 2003.-as a kicsike. 42000 km van benne.

Rángat és fullad. Mászkál a fordulatszám fix gázállásnál, hidegen és melegen is. Szervíz visszajelző nem világít.

Terhelés nélkül padlógáz és 2700 a max fordulat. Ha óvatosan veszem vissza a gázt, hajlandó 3500.-ig kipörögni. Melegen nem hajlandó beindulni.

Eddigi kontárkodásaim:

Gyertyacsere, benzinszűrő csere, benzinszivattyú szűrő, folytószelep tisztítás, összes benzin kiszívatás és lecserélés, légszűrő csere.

Próbálkoztam injektor tisztító+100-as benzin meghajtás... előtte 4000 ig kipörgött...

Az AGR/EGR varázsszavakat olvastam már itt, de nem tudom merre található, vagy van-e benne ilyesmi...

előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,Zoli

AGR motorféknél rángat, attól még jól pörög

itt a gyújtásproblematika van

Link to comment
Megosztás:

...Az AGR/EGR varázsszavakat olvastam már itt, de nem tudom merre található, vagy van-e benne ilyesmi...

Az évjáratból ítélve a Tiéden van ilyen cucc, és ÍGY néz ki.

Ha mondjuk 3/4-ig nyitott állásban szorult meg, az is tud fulladást okozni, ugyanis a kipuff. gázt állandóan engedi a szívóoldalra. Egyébként ha sokat tötymörögsz városban, és időnként nincs egy kicsit kikormolva a gép, a viszonylag kevés kilométered ellenére is elkokszosodhatott már.

Mindenesetre egy próbát megér a kipucolása, ártani nem fogsz vele... :huh:

Próbáld meg a fék+gáz módszerrel kivillogtatni a hibát, hátha valami azért van az ECU-ban letárolva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám :lol:(

Mitől va naz h beázik az első lámpa???

le lett mosva a kocsi, és tiszta pára belülről, meg vizes a búra :S

hogyan lehet ezt kiszárítani???

aki tudja lécci írja már meg!

Köszönöm!

Üdv.!

Ez sajnos típushiba. Nagynyomásúval kerülni kell a búra környékét. Kis idő alatt magától kiszárad... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az évjáratból ítélve a Tiéden van ilyen cucc, és ÍGY néz ki.

Ha mondjuk 3/4-ig nyitott állásban szorult meg, az is tud fulladást okozni, ugyanis a kipuff. gázt állandóan engedi a szívóoldalra. Egyébként ha sokat tötymörögsz városban, és időnként nincs egy kicsit kikormolva a gép, a viszonylag kevés kilométered ellenére is elkokszosodhatott már.

Mindenesetre egy próbát megér a kipucolása, ártani nem fogsz vele... :lol:

Próbáld meg a fék+gáz módszerrel kivillogtatni a hibát, hátha valami azért van az ECU-ban letárolva.

Köszi a képet. Sokat segített, hogy nem három berűt kerestem. :huh:

Kiszerelés megvolt, de "sajnos" zárt állásban van. Szóval tovább kutakodhatok...

Lenne még egy kérdés a kivillogtatással kapcsolatban. Mennyi szünetet tart a "váltások" között?

Nekem folyamatos villogásnak tűnik. 50 után meguntam...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képet. Sokat segített, hogy nem három berűt kerestem. :huh:

Kiszerelés megvolt, de "sajnos" zárt állásban van. Szóval tovább kutakodhatok...

Lenne még egy kérdés a kivillogtatással kapcsolatban. Mennyi szünetet tart a "váltások" között?

Nekem folyamatos villogásnak tűnik. 50 után meguntam...

Jól érzékelhető, elkülöníthető, amikor a következőre lép. Akkor elvileg nincs letárolt hibád...

Link to comment
Megosztás:

:huh:

Na ezt nem is tudtam...

Attól nem fog kiégni az izzó?

Nem lehet ezt vhogy orvosolni?

Milyen tipus hibák vannak még Opelnél??

Azért (gondolom) nem lötyög benne egy liter víz, inkább párásodás ez, kis vízcseppekkel. Jót biztosan nem tesz, de ez ilyen... A többi típushibából meg itt a fórumon van ízelítő..., de nyugi, a „nagy márkáknak” is hasonló bajaik vannak, csak azokat presztízsből nem verik akkora dobra a tulajok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért (gondolom) nem lötyög benne egy liter víz, inkább párásodás ez, kis vízcseppekkel. Jót biztosan nem tesz, de ez ilyen... A többi típushibából meg itt a fórumon van ízelítő..., de nyugi, a „nagy márkáknak” is hasonló bajaik vannak, csak azokat presztízsből nem verik akkora dobra a tulajok... :lol:

Jaaa neeem.

Nincs benne egy liter víz :huh:

pár csepp meg pára

Azért nagyon köszönöm a segítségedet!!

Link to comment
Megosztás:

Jaaa neeem.

Nincs benne egy liter víz :huh:

pár csepp meg pára

Azért nagyon köszönöm a segítségedet!!

Esetleg nézd meg az izzó foglalatoknál a gumi tömitést, hogy rendesen a helyén van-e. Nekem ez okozta a hibát. Ha utólagos xenon van beszerelve akkor a foglalat környékét kell kitömíteni. Legtöbb lámpánál viszont az átlátszó plexi kevés tömítő anyaggal lett felrögzítve a lámpatestre. Ilyen esetben a lámpát kiszereled, a gumi szigetelést óvatosan leszeded a lámpáról körbe, alatta a lámpatest és a plexi találkozását körbenyomod FBS-el, száradás után a gumit visszahelyezed és az ázás megszünik. Ezzel a módszerrel már nem egy beázó lámpát javítottam meg.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Esetleg nézd meg az izzó foglalatoknál a gumi tömitést, hogy rendesen a helyén van-e. Nekem ez okozta a hibát. Ha utólagos xenon van beszerelve akkor a foglalat környékét kell kitömíteni. Legtöbb lámpánál viszont az átlátszó plexi kevés tömítő anyaggal lett felrögzítve a lámpatestre. Ilyen esetben a lámpát kiszereled, a gumi szigetelést óvatosan leszeded a lámpáról körbe, alatta a lámpatest és a plexi találkozását körbenyomod FBS-el, száradás után a gumit visszahelyezed és az ázás megszünik. Ezzel a módszerrel már nem egy beázó lámpát javítottam meg.

Üdv.: Zoli

Okok!

Köszönöm a segítségedet!!

Ebben sima gyári izzó van, még nincs benne xenon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám :lol:(

Mitől va naz h beázik az első lámpa???

le lett mosva a kocsi, és tiszta pára belülről, meg vizes a búra :S

hogyan lehet ezt kiszárítani???

aki tudja lécci írja már meg!

Köszönöm!

Nekem is volt egy ilyen problémám. Felkapcsolt tompítottal járkáltam, hogy felmelegedjen és utána leszedtem a gumiharangot a lámpáról és gyorsan kipárolgott belőle a víz. Ezután rendesen visszaoperáltam a harangot rá és azóta nem ázik be. Lehet, hogy csak véletlen... lehet, hogy megoldás :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.