Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, mint új fórum tag.

Adott egy '98-as G Astra 1,4 16V X14XE motorkódú. A problémám a következő lenne:

1. mikor jobb idő van, olyan 18 fok fölött a beindítást követően a fordulat felkúszik először 2000-re, majd 1500-on ketyeg egy darabig, aztán utána adok egy nagyobb gázfröccsöt visszamegy normál 800 környékére. A kérdésem az lenne, hogy ez mitől fordulhat elő? Valami szenzorprobléma?

A második problémám az az, hogy alapjáraton sebességben berángat a motor, fojtószelepház ki lett takarítva, EGR le lett zárva, de nem volt változás, ezért vissza lett rakva az eredeti tömítése.

Olvasom, hogy nem én vagyok egyedül ezekkel a problémákkal, valaki talált rá már valami megoldást?

Előre is köszönöm ötleteiteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, mint új fórum tag.

Adott egy '98-as G Astra 1,4 16V X14XE motorkódú. A problémám a következő lenne:

1. mikor jobb idő van, olyan 18 fok fölött a beindítást követően a fordulat felkúszik először 2000-re, majd 1500-on ketyeg egy darabig, aztán utána adok egy nagyobb gázfröccsöt visszamegy normál 800 környékére. A kérdésem az lenne, hogy ez mitől fordulhat elő? Valami szenzorprobléma?

A második problémám az az, hogy alapjáraton sebességben berángat a motor, fojtószelepház ki lett takarítva, EGR le lett zárva, de nem volt változás, ezért vissza lett rakva az eredeti tömítése.

Olvasom, hogy nem én vagyok egyedül ezekkel a problémákkal, valaki talált rá már valami megoldást?

Előre is köszönöm ötleteiteket.

A fordulat szerintem nem hiba.. Nekem is és még rajtunk kívül nagyon sok kollégának így viselkedik a kocsija nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Monnyuk,szerintem a 2000 az már sok egy kicsit.Nekem is felmegy 1400-ra

indítás után,de hamar visszaejti 750-re!

Alapból, mikor hidegebb van, akkor nekem is úgy indul, ahogyan kellene, csak akkor van gond, mikor 18 fok felett van a hőmérséklet. Olyankor indításkor felmegy 2000-re visszamegy 1500-re, azon megy egy darabig, vagy addig míg nem adok neki nagyobb gázt, és utána vissza beáll 800-ra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2004-es 1,2-es Astrám van, mely az indítások 2/3-ban beindulást követően 1-3 mp-ig mély motorhangot ad ki, majd, mintha magához térne visszatér a normál csendes motorhang. Olyan, mintha folytva menne vagy sok anyagot kapna, de a fordulatszám marad normál szinten. A kocsi rendszeresen szervizelt.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm a segítséget!

Üdv!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Egy 2004-es 1,2-es Astrám van, mely az indítások 2/3-ban beindulást követően 1-3 mp-ig mély motorhangot ad ki, majd, mintha magához térne visszatér a normál csendes motorhang. Olyan, mintha folytva menne vagy sok anyagot kapna, de a fordulatszám marad normál szinten. A kocsi rendszeresen szervizelt.

Olaj van benne elég? Mikor volt cserélve? Mennyit futott az autó eddig?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Van egy olyan észrevételem már elég régóta, hogy 2800-3000 fordulatnál, minden fokozatban, gyorsításkor enyhe rezgést érzek gázadásnál a pedálon. Ez 3000-fordulat fölött megszűnik és igazából csak jó minőségű úton lehet érezni.

Ez is Astra tipus-jellemző? Vagy mi?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kézifékkel kapcsolatosan lenne egy olyan kérdésem, hogy ha már nem fog olyan jól akkor azt esetleg be tudjaa állítani egy magamfajta laikus is, vagy vigyem inkább szervízbe.

A kézifékkar alatti műanyagot kipattintod és ott tudsz utána állítani. Ha nem elég akkor pofacsere.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne,hogy mit jelent ez a pár szám amit kiír a gép,ha hosszan(5mp)nyomom a km számláló pöcköt. 007.2 alul meg 15385 ezt írja ki.

Előre is köszi.

hahó,valaki nemtudja,hogy mit jelentenek ezek a számok?másnál is kiír valamit ha 5-6mp-ig nyomja a pöcköt?ha valakinek van tippje,írjon

Link to comment
Megosztás:

Alapból, mikor hidegebb van, akkor nekem is úgy indul, ahogyan kellene, csak akkor van gond, mikor 18 fok felett van a hőmérséklet. Olyankor indításkor felmegy 2000-re visszamegy 1500-re, azon megy egy darabig, vagy addig míg nem adok neki nagyobb gázt, és utána vissza beáll 800-ra.

Én már kezdek hozzászokni. kb. 1 éve csinálja az astrám :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Van egy olyan észrevételem már elég régóta, hogy 2800-3000 fordulatnál, minden fokozatban, gyorsításkor enyhe rezgést érzek gázadásnál a pedálon. Ez 3000-fordulat fölött megszűnik és igazából csak jó minőségű úton lehet érezni.

Ez is Astra tipus-jellemző? Vagy mi?

Köszi.

CSak kiváncsiságból: mikor mész mondjuk 80-90-et 4-be, 5-be (nem annyira fontos) és ráteszed a lábad a kuplungra (ne nyomod be , max 1-2 cm-t, és tartsd rajta a másik lábad a gázon) nem érzel "zakatolást" a pedálból?

Link to comment
Megosztás:

Szóval senki sem tudja hogy sérülhet-e az üzemanyag szivattyú a tank pici horpadásától? (kb talán 1/2centit nyomódhatott be.)

Üdv!

Én egyszer "megközöltem" egy követ, aztán a kipufogóbilincs felfordította, és megütötte a tankot alulról. A kocsi 300m múlva megállt.

Végeredmény: a műanyag tank beyomódott (ki nem lukadt) és összetört az üzaszivattyú háza, és nem szállított tovább. A szivattyúház

a tank aljától a tetejéig ér, úgyhogy elég neki egy pici ütés. A hátsó ülés alatt gumidugó kiszed, Fémkarima elforgat, csövek, csati leszed

és hozzáférhető a szivattyú. Két fajtával gyártják a benzinest, egyik csövekkel csatlakozik a fedélhez, a másik fixes. Bontóból beszerezhető.

(kb 10e) Remélem segítettem.

ne@nder

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én egyszer "megközöltem" egy követ, aztán a kipufogóbilincs felfordította, és megütötte a tankot alulról. A kocsi 300m múlva megállt.

Végeredmény: a műanyag tank beyomódott (ki nem lukadt) és összetört az üzaszivattyú háza, és nem szállított tovább. A szivattyúház

a tank aljától a tetejéig ér, úgyhogy elég neki egy pici ütés. A hátsó ülés alatt gumidugó kiszed, Fémkarima elforgat, csövek, csati leszed

és hozzáférhető a szivattyú. Két fajtával gyártják a benzinest, egyik csövekkel csatlakozik a fedélhez, a másik fixes. Bontóból beszerezhető.

(kb 10e) Remélem segítettem.

ne@nder

Köszi a hozzászólást!

Hétfőn viszem vissza a kocsit a szervizbe. Nem tudom így utólag bevállalják-e még a javítást?

(A biztosítós megmondta, hogy az árajánlat után bármi derül ki, ők az ajánlatnál egy forinttal sem fizetnek többet.)

Ha nem, akkor a bontó jó ötletnek tűnik. Ha nem sérül a szivattyú, akkor vajon meddig bírja? Kíváncsi lennék rá, csak hogy mekkora kockázat ebből bontottat venni. Vagy jobb inkább utángyártott? Ha jól emlékszem huszon-valahány ezerért láttam olyat.

Azzal a nagy műanyagdugóval próbálkoztam már régebben, de mivel csak kíváncsiságból, ezért nem feszegettem nagyon és végül nem vettem ki.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Erről nincs véletlenül egy képed? Hogy hol mit is kell állítani.

a kézifék kar előtti műanyagot ami a váltókar felé van vedd ki és meglátod kézifékkar tövében, de fontos hogy ezt nem csak úgy ész nélkűl tekergetjük...egyik hátsó kerék felemel, a kéziféket 1-2 kattanásra felhúzod és néha a kereket megpörgetve ellenőrzöd ahogy húzod a csavart hogy súrol e a fék, ha súrol kiengeded a kéziféket (azt az 1-2 kattanást) és úgy már nem szabad súrlódnia a féknek...ha jól emlékszem 5 kattanásra már jól kell fékeznie 7-nél blokkolnia kellene az így beállított rögzítőféknek! :D

Link to comment
Megosztás:

a kézifék kar előtti műanyagot ami a váltókar felé van vedd ki és meglátod kézifékkar tövében, de fontos hogy ezt nem csak úgy ész nélkűl tekergetjük...egyik hátsó kerék felemel, a kéziféket 1-2 kattanásra felhúzod és néha a kereket megpörgetve ellenőrzöd ahogy húzod a csavart hogy súrol e a fék, ha súrol kiengeded a kéziféket (azt az 1-2 kattanást) és úgy már nem szabad súrlódnia a féknek...ha jól emlékszem 5 kattanásra már jól kell fékeznie 7-nél blokkolnia kellene az így beállított rögzítőféknek! :D

Már nincs ilyen műszakin. Tökmindegy hányat kattan, csak fogja meg. Ettől független érdemes így beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Én már kezdek hozzászokni. kb. 1 éve csinálja az astrám :D

Hát én sem tehetek sajnos mást, mint megszokni. De azért amint lesz egy kis időm, neki ugrok, és átnézem a kábelezéseket, csatlakozásokat, reléket is, hátha valami kis elektromos hiba lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Észrevettem, hogy az üzemanyagsapka fedelem eláll, nem zárul rendesen. Ha lezárom a kocsit, akkor pedig még jobban kinyílik emiatt (a záró pöcök jóformán kilövi a fedelet).

Eltört a tanksapka mellett lévő tartó pöcök. Valakinek van ötlete, hogy miként tudom ezt megcsinálni?

Szia,

Ma megnéztem az enyémen, nekem az említett megfogó pöcök egy két csavarral rögzített, fekete műanyag alkatrész. Simán leszedhető, azaz szvsz cserélhető is. Kérdés csak az, hogy hol kapsz cseredarabot, de sztem legrosszabb esetben egy bontóban.

Más: megrendeltem eBay-en a könyvet, amit pár hónapja vadásztam itt a fórumon is eredménytelenül. Haynes Astra karbantartási/szerelési leírás, amiben benne van a Z14XEP motor is. Egy világ nyílt meg előttem, hihetetlenül részletes, sűrűn képekkel illusztrált, és mindenre kiterjedő leírások vannak benne, sőt, még tippek is az Opel speciális szerszámok szakszerű kivátására, illetve pontos méretek a szerszám után gyártásra. Nagyon megérte azt a 6e Ft-ot! Egyedüli "hátrány", hogy angol nyelvű, de mindenkinek nagggggyon tudom ajánlani!

Link to comment
Megosztás:

Ma megnéztem az enyémen, nekem az említett megfogó pöcök egy két csavarral rögzített, fekete műanyag alkatrész. Simán leszedhető, azaz szvsz cserélhető is. Kérdés csak az, hogy hol kapsz cseredarabot, de sztem legrosszabb esetben egy bontóban.

Opel szervizben is meg lehet próbálni, én a múltkor tanksapkafedél gumitömítést kerestem, és meglepő módon van belőle gyári darab.

Link to comment
Megosztás:

CSak kiváncsiságból: mikor mész mondjuk 80-90-et 4-be, 5-be (nem annyira fontos) és ráteszed a lábad a kuplungra (ne nyomod be , max 1-2 cm-t, és tartsd rajta a másik lábad a gázon) nem érzel "zakatolást" a pedálból?

Kipróbáltam. Zakatolás az nincs, csak enyhe súrlódás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.