Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

ma vettem észre, hogy a fütés szabályozó tekerőknél teljesen kiégtek az izzók, így már ott semmi világítás nincs ott és bosszantó! Én magam nem állok neki megjavítani inkább majd szakemberre bízom! :excl:

1 db rizsszem izzó cserérét mennyit kérnek el? Majd írd meg!

Link to comment
Megosztás:

ma vettem észre, hogy a fütés szabályozó tekerőknél teljesen kiégtek az izzók, így már ott semmi világítás nincs ott és bosszantó! Én magam nem állok neki megjavítani inkább majd szakemberre bízom! :excl:

Elég sokan többször leírták már a fórumban, hogyan kell azokat az izzókat cserélni. Ha van csavarhúzód, és fél órád, akkor spórolhatsz magadnak néhány ezret...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem Opel, de külföldön vagyok, vészhelyzet van, és kéne infó.

1.4 es benzines , 10 éves 4es golf, autópályán elszakadt a vezérműszíj, 28000 nél, minden időben cserélve volt.

A kocsit csinálják, de van egy kérdésem: a motor autópályá párás hűvös időben időnként elveszti a fordulatszámot kb fél éve, leeseik a fordulat 3000ről nullára, érezhetően megtorpan az autó, mintha fékeznék, nem olyan mint amikor elveszem a gázról a lábam. utána megy tovább rendesen. a szíjszakadás előtt is ezt csinálta egy perccel kb.

amelyik szervizzel beszéltem, mind azt mondták, hogy elektronika, ne törődjek vele.

de nem vagyok nyugodt, szerintem a 2 dolog öszefügg.

tud valaki mondani valamit?

holnap mennék tovább.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem Opel, de külföldön vagyok, vészhelyzet van, és kéne infó.

1.4 es benzines , 10 éves 4es golf, autópályán elszakadt a vezérműszíj, 28000 nél, minden időben cserélve volt.

A kocsit csinálják, de van egy kérdésem: a motor autópályá párás hűvös időben időnként elveszti a fordulatszámot kb fél éve, leeseik a fordulat 3000ről nullára, érezhetően megtorpan az autó, mintha fékeznék, nem olyan mint amikor elveszem a gázról a lábam. utána megy tovább rendesen. a szíjszakadás előtt is ezt csinálta egy perccel kb.

amelyik szervizzel beszéltem, mind azt mondták, hogy elektronika, ne törődjek vele.

de nem vagyok nyugodt, szerintem a 2 dolog öszefügg.

tud valaki mondani valamit?

holnap mennék tovább.

köszi

Részvétem.

Azok is tárolnak hibát gondolom,akkor ki kellene olvastatni(ha van).

Biztos nem tesz jót a szíjnak ,ha így hirtelen leesik a fordulat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan javítható a vezetőoldali biztonsági öv, ,mert nagyon gyengén húzza vissza, ha kikapcsolom és néha, ha nem figyelek kicsukom az övet :lol:

Van valami rugó benne? vagy csak a csere lehetséges? Mennyire bonyolult kiszedni?

Üdv

Én a másik oldalit cseréltem elöl. Ha jól emlékszem van hozzáférhető rugó. Bár már régebben volt .( :lol: remélem nem keverem a porszívó visszahúzójával :lol: . Manapság mindent javítgatni kell,vagy dobhatod ki. :excl: )

Egy biztos, hogy a kiszedéssel szívtam sokat. Már majdnem visszaraktam az újat, amikor rájöttem mekkora marha vagyok hogy nem vettem addig észre hogy kívülről van egy kis műanyag kupak. Amit ha leveszel, kívülről egy csőkulccsal könnyedén hozzáférsz. Úgy nemcsak könnyebb és gyorsabb kiszedni, de még attól sem kell annyira parázni hogy beesik az anya. Amíg ezt nem láttam, nem értettem miért olyan hosszú az a műanyag rúd amin az anya van.

Egyszóval így utólag visszagondolva nem is olyan vészes a ki-beszerelés. Imádom ezt az autót, olyan könnyű szerelni.(Ja, másodszorra... :lol: )

Ha megtalálom még a rosszat (lehet hogy már nincs meg :( ), megnézem, esetleg fényképezek hogy milyen a visszahúzója.

Link to comment
Megosztás:

Én a másik oldalit cseréltem elöl. Ha jól emlékszem van hozzáférhető rugó. Bár már régebben volt .( :lol: remélem nem keverem a porszívó visszahúzójával :lol: . Manapság mindent javítgatni kell,vagy dobhatod ki. :excl: )

Egy biztos, hogy a kiszedéssel szívtam sokat. Már majdnem visszaraktam az újat, amikor rájöttem mekkora marha vagyok hogy nem vettem addig észre hogy kívülről van egy kis műanyag kupak. Amit ha leveszel, kívülről egy csőkulccsal könnyedén hozzáférsz. Úgy nemcsak könnyebb és gyorsabb kiszedni, de még attól sem kell annyira parázni hogy beesik az anya. Amíg ezt nem láttam, nem értettem miért olyan hosszú az a műanyag rúd amin az anya van.

Egyszóval így utólag visszagondolva nem is olyan vészes a ki-beszerelés. Imádom ezt az autót, olyan könnyű szerelni.(Ja, másodszorra... :lol: )

Ha megtalálom még a rosszat (lehet hogy már nincs meg :( ), megnézem, esetleg fényképezek hogy milyen a visszahúzója.

Végül is az előfeszítésén állítottál vagy rugót cseréltél?

Link to comment
Megosztás:

Végül is az előfeszítésén állítottál vagy rugót cseréltél?

Én kompletten cseréltem, mert maga az öv volt kirojtosodva. (Egy jó állapotú bontott került bele.)

Ezért nem emlékszem a rugóra.

Kb. másfél éve volt. Megtaláltam az árajánlatokat.(Elég sokat begyűjtöttem, mert más is kellett)

(Gyári új: 44600HUF-74300HUF; Bontott: 5625HUF-12500HUF ; Utángyártott automata: 7038HUF - ettől tartottam,hogy nem lesz jó,így maradt a bontott).

Valami rémlik, hogy egy helyen harminc valahány ezerért akartak bontottat adni (telefonos kérdés volt.). Azon úgy felhúztam magam, hogy fel sem írtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Z14XEP motorkódú autóhoz olajcserekor a leeresztő csavar alá rézgyűrűt, vagy gumi gyűrűt tetessek?

Az olajbeöntő sapiba kétféle tömítést találtam: 0650459 cikkszámon egy "laposnak" tűnőt, 0650463 cikkszámon /ECOTEC motorokhoz megjegyzéssel/ egy O gyűrű szerűt. Melyik kell hozzá?

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan javítható a vezetőoldali biztonsági öv, ,mert nagyon gyengén húzza vissza, ha kikapcsolom és néha, ha nem figyelek kicsukom az övet :lol:

Van valami rugó benne? vagy csak a csere lehetséges? Mennyire bonyolult kiszedni?

Üdv

Itt vannak az ígért képek:

Resize_of_Biztonsagi_ov_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Resize_of_Biztonsagi_ov_0000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Resize_of_Biztonsagi_ov_0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Resize_of_Biztonsagi_ov_0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Resize_of_Biztonsagi_ov_0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szóval szerintem lehet feszíteni rajta (így ránézésre legalábbis, én nem próbáltam.)

Lényeg hogy ha nem akarod hogy szétugorjon, amikor a műanyag burkolatot picit megemeled (először csak az egyik felét akaszd ki) 1 csavarhúzóval nyúlj alá és tartsd meg a rugót, mert mindenáron szét akar ugrani. (legalábbis nekem) Azután lehet kiakasztani csavarhúzóval a másik felét (itt már jobb ha segít valaki :excl: )

Ha mégis szétugrik, akkor csak kicsit több meló,de ne add fel :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Z14XEP motorkódú autóhoz olajcserekor a leeresztő csavar alá rézgyűrűt, vagy gumi gyűrűt tetessek?

Az olajbeöntő sapiba kétféle tömítést találtam: 0650459 cikkszámon egy "laposnak" tűnőt, 0650463 cikkszámon /ECOTEC motorokhoz megjegyzéssel/ egy O gyűrű szerűt. Melyik kell hozzá?

Köszönettel!

Szerintem olyat tetess amilyen való bele. Bármelyik Opel szervizben megmondják milyen kell. (Asszem évjárat és motorszám alapján)

Vagy nem, mint nekem. Mert állítólag mindkét félével gyártották. Viszont kaptam ajándékba 1-1-et mindkettőből.

Egyébként kiderült, nekem gumigyűrűs. Ezt ki is cseréltem az első általam végzett olajcserénél, Kb.3 éve. Azóta ugyanazt rakom vissza.(Lehet lassan újra cserélek.) Az olajbeöntő sapiról nem tudok nyilatkozni, még eszembe sem jutott hogy cseréljem.

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült kétszer rányomnom a gombra. Lassú itt a net.

Mindegy, úgyis akartam még kérdezni! :excl: úgyhogy szerkesztem

Normális dolog az, hogy 1 hét állás után az ABS egészen kis fékezésnél is megszólal? És nem tudom máshoz hasonlítani a hangját, olyan volt mintha egy kis rugót "pöckölgetnénk", de valami lemez felerősítené a hangját. Valami hiba lenne az ABS-el? Vagy a rozsdától lenne? Nem értem.

Tegnap próbálgattam, és minél többet fékeztem, annál jobb lett, de még a sokadiknál is hamarabb megszólalt, minthogy a kerék megnyikkant volna.

Bár nem láttam kívülről az autót, de szerintem kicsi a valószínűsége hogy azon az aszfalton azok a gumik hang nélkül csúsztak volna.

A végén persze egész jól fogott.

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak az ígért képek:

...

Szóval szerintem lehet feszíteni rajta (így ránézésre legalábbis, én nem próbáltam.)

Lényeg hogy ha nem akarod hogy szétugorjon, amikor a műanyag burkolatot picit megemeled (először csak az egyik felét akaszd ki) 1 csavarhúzóval nyúlj alá és tartsd meg a rugót, mert mindenáron szét akar ugrani. (legalábbis nekem) Azután lehet kiakasztani csavarhúzóval a másik felét (itt már jobb ha segít valaki :( )

Ha mégis szétugrik, akkor csak kicsit több meló,de ne add fel :lol:

Köszi! Elég bonyolultnak tűnik! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült kétszer rányomnom a gombra. Lassú itt a net.

Mindegy, úgyis akartam még kérdezni! :excl: úgyhogy szerkesztem

Normális dolog az, hogy 1 hét állás után az ABS egészen kis fékezésnél is megszólal? És nem tudom máshoz hasonlítani a hangját, olyan volt mintha egy kis rugót "pöckölgetnénk", de valami lemez felerősítené a hangját. Valami hiba lenne az ABS-el? Vagy a rozsdától lenne? Nem értem.

Tegnap próbálgattam, és minél többet fékeztem, annál jobb lett, de még a sokadiknál is hamarabb megszólalt, minthogy a kerék megnyikkant volna.

Bár nem láttam kívülről az autót, de szerintem kicsi a valószínűsége hogy azon az aszfalton azok a gumik hang nélkül csúsztak volna.

A végén persze egész jól fogott.

Az ABS kattogó hangot ad és a pedálon is érezni, ahogy dolgozik. Nem inkább csak a lerozsdált féktárcsát/dobot hallod? Az tök normális, hogy ebben a párás időben hosszabb állás után a felülete berozsdásodik és ez jó pár fékezés alatt kopik le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 98-as G astrám X14XE és vezérműszíj csere előtt áll, szeretném én megvenni az anyagot, de nem tudom, hogy az enyémben műanyag vagy a fémgörgős változat való, ezt a boltban sem tudták 100%-ra megmondani, meg lehet e ezt tudni szétszedés nélkül?

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült kétszer rányomnom a gombra. Lassú itt a net.

Mindegy, úgyis akartam még kérdezni! :excl: úgyhogy szerkesztem

Normális dolog az, hogy 1 hét állás után az ABS egészen kis fékezésnél is megszólal? És nem tudom máshoz hasonlítani a hangját, olyan volt mintha egy kis rugót "pöckölgetnénk", de valami lemez felerősítené a hangját. Valami hiba lenne az ABS-el? Vagy a rozsdától lenne? Nem értem.

Tegnap próbálgattam, és minél többet fékeztem, annál jobb lett, de még a sokadiknál is hamarabb megszólalt, minthogy a kerék megnyikkant volna.

Bár nem láttam kívülről az autót, de szerintem kicsi a valószínűsége hogy azon az aszfalton azok a gumik hang nélkül csúsztak volna.

A végén persze egész jól fogott.

Esetleg nem a fékkopás jelző?Az is tud ciceregni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 98-as G astrám X14XE és vezérműszíj csere előtt áll, szeretném én megvenni az anyagot, de nem tudom, hogy az enyémben műanyag vagy a fémgörgős változat való, ezt a boltban sem tudták 100%-ra megmondani, meg lehet e ezt tudni szétszedés nélkül?

Keresd uhuhu-t. Nekem is Ő segített! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az létezik, hogy a főfényszóróba és a távfényszóróba is ua. a típusú izzó megy? Most akarok venni GE Sportlight-okat (H7)... Ezek elméletileg a távfényszóróba mennének nem?

Köszi!

Létezik de, hogy milyen márkájú kocsiknál azt pontosan nem tudom. Ha jól emlékszem a vw polo ilyen. Csak a foncsor fókuszálása miatt visz messzire.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kigyulladt a kipufogógáz lámpám. Folyamatosan világít. Mit lehet ezzel csinálni?

Köszi!

Délelőtt megnéztem, nem hittem a szememnek. Valami szétrágta a lambda szonda kábelét. "Szerencse" hogy nem vmi fontosabbat szedett szét.

Csak hétfőn tudom szervizbe vinni. Lehet ezzel így közlekedni? Csak ellenőrző szerepe van vagy vissza is hat valamire?

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt megnéztem, nem hittem a szememnek. Valami szétrágta a lambda szonda kábelét. "Szerencse" hogy nem vmi fontosabbat szedett szét.

Csak hétfőn tudom szervizbe vinni. Lehet ezzel így közlekedni? Csak ellenőrző szerepe van vagy vissza is hat valamire?

az első vagy a hátsó??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.