Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma megint előjött az elektromos ablakemelő probléma.

Tegnap átnéztem a biztiket, de semmi.

Ma viszont megtaláltam a hiba okát.

A GYÚJTÁSKAPCSOLÓ csinálja.

Ha lefele feszitem meg picit, azonnal beindult az ablakemelő járó motornál és a rádió is bekapcsol.

Most már csak 1 kérdés? Mivel orvosolható? WD40?

Link to comment
Megosztás:

Ma megint előjött az elektromos ablakemelő probléma.

Tegnap átnéztem a biztiket, de semmi.

Ma viszont megtaláltam a hiba okát.

A GYÚJTÁSKAPCSOLÓ csinálja.

Ha lefele feszitem meg picit, azonnal beindult az ablakemelő járó motornál és a rádió is bekapcsol.

Most már csak 1 kérdés? Mivel orvosolható? WD40?

Az akkor alighanem ki van kopva, nem biztos hogy a WD40 segít.

Link to comment
Megosztás:

az miért baj? nekem is ott van. középen áll mint a cövek. üzemmeleg a motorod. a legnagyobb nyári melegben, a pesti forgalomban sem érte nekem el a 100-at. szerintem fölöslegesen izgulsz.

csak azért gondoltam hogy megírom mert emlékeim szerint tavaly nyáron sem volt ez a jelenség. De akkor nem foglalkozom vele. Majd ha 100 körül jár akor izgulok.

Link to comment
Megosztás:

Az akkor alighanem ki van kopva, nem biztos hogy a WD40 segít.

Így van.

Mivel az ilyesmi magától nem szokott megjavulni, valamint idővel a helyzet csak romlani fog, készülj fel arra hogy lesz egy gyújtáskapcsoló betét-cseréd előbb-utóbb. Persze még elég idejében felfigyeltél a jelenségre, szóval lehet hogy még hónapokig el tudsz vele így járkálni, csak jó ha tudod hogy mire számíts.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki. Ma sikerült az üzemanyag szűrőt kicserélni mindenféle károsodás és csatlakozó törés nélkül. 1000 köszönet a figyelmeztetésért amit korábbiakban írtatok. A rángatózás nem változott egészen odáig még nem tankoltam bele normális naftát. Most úgy néz ki jó. Bár még a gyári gyertyát nem tettem bele. Mert ha azzal is jó akkor örülök nagyon. Remélem nem lesz rossz a TR híd.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki. Ma sikerült az üzemanyag szűrőt kicserélni mindenféle károsodás és csatlakozó törés nélkül. 1000 köszönet a figyelmeztetésért amit korábbiakban írtatok. A rángatózás nem változott egészen odáig még nem tankoltam bele normális naftát. Most úgy néz ki jó. Bár még a gyári gyertyát nem tettem bele. Mert ha azzal is jó akkor örülök nagyon. Remélem nem lesz rossz a TR híd.

Remélem megúszod ennyivel! Szorítok neked. Várjuk a fejleményeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Konkrét gyakorlati segítséget kérnék tempomat beszerelés ügyében. Z14XE motoros 2004 év végi autómba szeretném beépíteni

a tempomatot. 4 vezetékes fékpedál kapcsoló, elektromos gázpedál, kuplungkapcsoló vezetékkel megvan, viszont egyenlőre

(lehet az én ügyetlenségem) a 4pólusú tempomat csatlakozót az indexkar környékén a kormánynál nem találom. Ha nem lesz meg,

bevezetékelném. Tudja valaki, hogy a 4pólusú temepomat csati melyik vezetékét hová kell bekötni (ECU hányas lába stb.)?

Magam szeretném bekötni, ezért a konkrét bekötés érdekelne! Köszi minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis problémával küzdök: nemrég ellopták a G Astrám egyik kulcsát amikor betörtek hozzám és most zárcserénél tartok. A sofőrajtó és a hátsó ajtó zárja könnyen kijött de a gyújtáskapcsolónál lévő zérbetéttel küzdök, egyszerüen nem akar kijönni sehogy! Lebontottam a burkolatot meg a index és ablaktörlő kapcsolóit is leszedtem de itt megakadt a tudomány! Ha tudtok valami jó információt akkor légyszi osszátok meg velem mert nem tudom hogy tudnám kivenni...

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis problémával küzdök: nemrég ellopták a G Astrám egyik kulcsát amikor betörtek hozzám és most zárcserénél tartok. A sofőrajtó és a hátsó ajtó zárja könnyen kijött de a gyújtáskapcsolónál lévő zérbetéttel küzdök, egyszerüen nem akar kijönni sehogy! Lebontottam a burkolatot meg a index és ablaktörlő kapcsolóit is leszedtem de itt megakadt a tudomány! Ha tudtok valami jó információt akkor légyszi osszátok meg velem mert nem tudom hogy tudnám kivenni...

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!!

Próbáld meg ez alapján,

Hasznos ötletek, megoldások vannak még itt, csak keresni kell.

Link to comment
Megosztás:

Így van.

Mivel az ilyesmi magától nem szokott megjavulni, valamint idővel a helyzet csak romlani fog, készülj fel arra hogy lesz egy gyújtáskapcsoló betét-cseréd előbb-utóbb. Persze még elég idejében felfigyeltél a jelenségre, szóval lehet hogy még hónapokig el tudsz vele így járkálni, csak jó ha tudod hogy mire számíts.

Én azt tanácsolnám, hogy mielőbb ess neki a témának, nehogy téged is a közeljövőben otthagyjon valahol az autód... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lecseréltem a téli kerekeket nyárira,megnéztem a szilenteket fékeket, és a kutyacsontokat,mindent rendben találtam de a hátsó kerékdobnál a csavar megvolt lazulva és 1-cm ki is logót a csavar.Visszacsavartam de a kérdésem hogy miért tudott kicsavarodni és hogy okozhatott e valami galibát a hátsódobban.A másik kérdésem hogy honnan lehet azt észrevenni hogy megnyúltak-e a hátsórugók.Köszönöm a választ és mindenkinek jó pihenést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lecseréltem a téli kerekeket nyárira,megnéztem a szilenteket fékeket, és a kutyacsontokat,mindent rendben találtam de a hátsó kerékdobnál a csavar megvolt lazulva és 1-cm ki is logót a csavar.Visszacsavartam de a kérdésem hogy miért tudott kicsavarodni és hogy okozhatott e valami galibát a hátsódobban.

Helló! Nekem is ki volt csavarodva az egyik. Csak azt a célt szolgálja, mikor lent van a kerék, ne jöjjön le a dob. Amikor felrakod a kerekeket, úgy tudom nincs jelentősége, mert a kerékcsavarok szorítják a dobot.

Tehát szerintem nem tud semmilyen problémát okozni. Akitől kérdeztem, azt mondta, örüljek, hogy nincs berohadva a csavar. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis problémával küzdök: nemrég ellopták a G Astrám egyik kulcsát amikor betörtek hozzám és most zárcserénél tartok. A sofőrajtó és a hátsó ajtó zárja könnyen kijött de a gyújtáskapcsolónál lévő zérbetéttel küzdök, egyszerüen nem akar kijönni sehogy! Lebontottam a burkolatot meg a index és ablaktörlő kapcsolóit is leszedtem de itt megakadt a tudomány! Ha tudtok valami jó információt akkor légyszi osszátok meg velem mert nem tudom hogy tudnám kivenni...

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!!

szia . van a gy.kapcs. oldalán 1 2mm.furat abba bele dugsz 1 1/3-2/3arányban 90fokba meghajlitott szöget persze olyat ami belemegy megfeszitve a kulcsalovatosan forgatva betétet 1 bizonyos állásnál elindul a betét kifelé a kulcsot csak akkor vedd ki ha már a lamellákat szig szalaggal lebiztositottad.ui. a szög hegyes fele az 1/3.csak ovatosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy nagy problémával fordulnék hozzátok.Nekem egy opel astra g 1.4 16 v autom van és az a probléma vele hogy indulás után 1 2 km mulva az autó megáll és nem megy 1 henger de ha felmelegszik akkor jol müködik az autó.Nagyon sok szerelönél és szakszervizben voltam már de senki nem tudott segiteni kicserélték a trafosort a 4 gyertyát agr szelepet és még mindig ugyan az a helyzet.A számitogép az irja ki hogy az 1 es hengerben gyújtáskimaradás van.Ha valaki tud légyszi segitsetek hogy mi lehet a probléma elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy nagy problémával fordulnék hozzátok.Nekem egy opel astra g 1.4 16 v autom van és az a probléma vele hogy indulás után 1 2 km mulva az autó megáll és nem megy 1 henger de ha felmelegszik akkor jol müködik az autó.Nagyon sok szerelönél és szakszervizben voltam már de senki nem tudott segiteni kicserélték a trafosort a 4 gyertyát agr szelepet és még mindig ugyan az a helyzet.A számitogép az irja ki hogy az 1 es hengerben gyújtáskimaradás van.Ha valaki tud légyszi segitsetek hogy mi lehet a probléma elöre is köszi.

És hidegen elindul minden henger, majd 1-2 km. után megáll az egyik?

Link to comment
Megosztás:

szia indulásnál jo de kb 1 2 km után megáll és nem megy 1 henger utánna beinditom van amikor sikerül van amikor nehezen indul be de mikor felmelegszik akkor jó

1., ne írd be minden topikba, felesleges.

2., cserélj gyertyát (gyárira), ha ettől nem javul meg akkor a trafóhíd lesz a rossz, abból is csak gyárit szabad venni még ha drága is, a többi csak időleges megoldás.

Link to comment
Megosztás:

szia indulásnál jo de kb 1 2 km után megáll és nem megy 1 henger utánna beinditom van amikor sikerül van amikor nehezen indul be de mikor felmelegszik akkor jó

Fogós probléma! Egy kompressziómérést esetleg megejtenék. Arra gondolok, hogy indulásnál több üzemanyagot kap, ezért megy gyenge kompresszióval is, majd 1-2 km. után csökkenti a benzinmennyiséget, viszont a motor még nem meleg, ezért leáll a gyenge henger. Melegen pedig csökkennek a résveszteségek, ezért megint elindul az a henger is. De ez csak egy ötlet... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.