Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem értek a chiptuninghoz, de az én személyes véleményem az, hogy ha valakinek erősebb autó kell akkor vegyen olyat. Ha meg van egy 180 ekm-t futott autója akkor örüljön, hogy ha nincs vele gond. Ne generáljon még hozzá továbbit. Szerintem minden ilyen buhera csökkenti a motor élettartamát. Azt is figyelembe kell venni, hogy ezek 16 szelepes gépek és ezért a hengerfejben a szelepek közötti anyag jóval keskenyebb. Láttam már olyan 16 szelepes hengerfejet ami a szelepek között úgy szétnyílt, hogy egy gyuf a s z ál befért a résbe.

Szerintem tévedésben vagy a chiptuningot illetően. Úgy is hívják: motoroptimalizálás. Persze nem arra gondolok, hogy turbós motoroknál nyomást emelünk,

mert az valóban csökkenti az élettartamot. De ha egy profihoz elviszed, biztos hogy érezni fogod a hatását. Ez nem arról szól, hogy ráteszünk sok-sok lóerőt,

hanem a motorban rejlő tartalékokat hozzák elő. Kellemesebb, nyomatékosabb lesz a gép, jobb lesz menni vele. A gyári szoftver egy tucattermék, az elektronikát a chiptuningnál kifejezetten a te autódra hangolják. Szóval, szerintem nincs miért tartani tőle, egyszer én is kipróbálom. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tévedésben vagy a chiptuningot illetően. Úgy is hívják: motoroptimalizálás. Persze nem arra gondolok, hogy turbós motoroknál nyomást emelünk,

mert az valóban csökkenti az élettartamot. De ha egy profihoz elviszed, biztos hogy érezni fogod a hatását. Ez nem arról szól, hogy ráteszünk sok-sok lóerőt,

hanem a motorban rejlő tartalékokat hozzák elő. Kellemesebb, nyomatékosabb lesz a gép, jobb lesz menni vele. A gyári szoftver egy tucattermék, az elektronikát a chiptuningnál kifejezetten a te autódra hangolják. Szóval, szerintem nincs miért tartani tőle, egyszer én is kipróbálom. <_<

Nekem volt csippes astrám.Semmi negatívot nem tapasztaltam.Dinamikusabb volt,autózhatóbb...azóta is használja az uj tulaj,minden gond nélkül.Én ajánlom :angry:

Nekem ők csinálták.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1999 G-s Astram van, és eléggé érdekes hibái vannak sok szerelőnél jártam és értetlenül álltak a kocsit nézve és mondták hogy cseréljünk ki mindent........!!!

A hiba a következő lenne: Gázadáskor mintha nem lenne erő a kocsiban, rángat nehezen gyorsul, és ez hiba a hőmérséklet emelkedésével csak súlyosbodik, padló gáz fordulat leesik teljesen és az autó megáll amíg nem hül le a motor egy kicsit, pedíg a motor hőmérséklet stabilan áll 90 oC-on(szóval nemfőzöm a motort)!

A számítógép nemdob ki semmi féle hibát!!!!!<_<:O 1x kidobta az EGR szelepet szerelő kiszereli megrendel új, beletesz megint EGR hiba, jó hátha, rossz még1 EGR rendel, beletesz, ugyanúgy hiba, úgyhogy a régi került vissza bele(mert ugye ez nem olcsó)!

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt csippes astrám.Semmi negatívot nem tapasztaltam.Dinamikusabb volt,autózhatóbb...azóta is használja az uj tulaj,minden gond nélkül.Én ajánlom :angry:

Nekem ők csinálták.

Pont hozzájuk szeretném vinni én is!!! <_< Mástéma, de miért nem rakja be a képet amit beállitottam a nevem alá???

Link to comment
Megosztás:

Hát, elég lazán kezeled a generált...

Először meg kellene keresni az olajfogyás okát. Kompressziót kellene mérni például. Lehet, hogy szelepszár szimering cserével is orvosolható a dolog, a tömítéseket leszámítva nem érdemes feleslegesen cserélgetni az alkatrészeket, pl. a szelepeket.

Csiptuning az én olvasatomban felejtős, nem racsingautók ezek 1.4, 1.6-ban (se). Ha erő kell, érdemes inkább ezt eladnod, és venni egy 1.8-ast vagy a fölöttit. Vagy ha a vizsgálatnál tényleg kiderül, hogy kuka ez a mostani motor és bátor vagy, meg elbajlódsz az esetleg felmerülő papírozási témákkal, akkor vegyél bele bontott motort.

Chiptuning alatt ne azt értsd hogy a 101 lóból csináltatok 180-at!!! Csak egy sima motoroptimalizálás 115 lóra és 166Nm-re a gyári 101/150-ről!

Link to comment
Megosztás:

Chiptuning alatt ne azt értsd hogy a 101 lóból csináltatok 180-at!!! Csak egy sima motoroptimalizálás 115 lóra és 166Nm-re a gyári 101/150-ről!

Csak én ilyenkor arra gondolok, hogy ha fickósabb a gép, az ember önkéntelenül is jobban lépi neki és így hamarabb odavághatja. A nagyobb teljesítményű motorok kritikus alkatrészei meg eleve nagyobb terhelésre vannak tervezve, és már alapból is izmosak.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek! A B oszlop környékén valami kopogást, zörgést hallok. olyan mintha a burkolat alatt lógna valami. Pontosan nem tudom honnan jön de én arra a környékre gondolok. Van valakinek valami ötlete mi lehet az?

HAJRÁ MAGYAROK!

  1. harkály
  2. egér
  3. postás
  4. valami műanyagbiszbasz
  5. AVH
  6. védőangyal
  7. gyémántok
  8. csavar
  9. patentszem
  10. beta villáskulcs19-es
  11. biztos ami biztos takarítsd ki az AGR-t
  12. vedd le a burkolatot és nézd meg mi kopoghat

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a chiptuning hozhatna nekem fogyasztáscsökkenést? Kezdem unni ezt a 10 literes városi fogyit. Stabil 8al beérném!

10 lityót sokallom 1,4-es motornál. Az enyémet még nem tudtam 7,5 felé verni. Pedig én városba általában a pirosnál kilövő autó vagyok (már amennyire 90 pacival ki lehet lőni <_< )

Nincs ott valami egyéb probléma?

Link to comment
Megosztás:

10 lityót sokallom 1,4-es motornál. Az enyémet még nem tudtam 7,5 felé verni. Pedig én városba általában a pirosnál kilövő autó vagyok (már amennyire 90 pacival ki lehet lőni <_< )

Nincs ott valami egyéb probléma?

Igen, 10 lilter az nagyon sok. Nekem a Z16XEp fogyaszt ennyit városban hideg motoros rövidtávoknál

Átlagom 7,3.

szerk: ja és az enyém Caravavan

szerk3: szerk2 törölve :angry::)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam, de gyakori olvasója vagyok a fórumnak, hála Nektek már sok hasznos infót sikerült begyűjtenem, de van egy gondom amivel egyelőre nem tudok mit kezdeni.

Év eleje óta van egy 2.0 diesel Astrám (Y20DTH) és kb. 1 hete következő a probléma vele: Hidegen normál működés, de miután megyek 8-10 km-t és meg kell állnom pl. lámpánál, kigyullad a sárga lámpa (check engine) alapjáraton. Ilyenkor az indulás is nehezebb, lassabban pörög fel, majd 2500 környékén elalszik a lámpa és megint jól megy az újabb megállásig/alapjáratig. EGR szelepet kipucoltam, elég koszos volt, de könnyen jár, nem szorul. A motor hidegen-melegen is könnyen beindul, alapjárat stabil. Tervbe van véve a hibakód olvasás, addig is ha valakinek van ötlete mi okozhatja ezt, megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam, de gyakori olvasója vagyok a fórumnak, hála Nektek már sok hasznos infót sikerült begyűjtenem, de van egy gondom amivel egyelőre nem tudok mit kezdeni.

Év eleje óta van egy 2.0 diesel Astrám (Y20DTH) és kb. 1 hete következő a probléma vele: Hidegen normál működés, de miután megyek 8-10 km-t és meg kell állnom pl. lámpánál, kigyullad a sárga lámpa (check engine) alapjáraton. Ilyenkor az indulás is nehezebb, lassabban pörög fel, majd 2500 környékén elalszik a lámpa és megint jól megy az újabb megállásig/alapjáratig. EGR szelepet kipucoltam, elég koszos volt, de könnyen jár, nem szorul. A motor hidegen-melegen is könnyen beindul, alapjárat stabil. Tervbe van véve a hibakód olvasás, addig is ha valakinek van ötlete mi okozhatja ezt, megköszönném.

Részemről passz,ki kéne olvasni először!

Nem vagyok dízelbetyár, nem ez a levegősödős motor?Nem azért,hogy az lenne

a baj,csak a multkor valamelyiknél írtátok,hogy szok levegősödni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam, de gyakori olvasója vagyok a fórumnak, hála Nektek már sok hasznos infót sikerült begyűjtenem, de van egy gondom amivel egyelőre nem tudok mit kezdeni.

Év eleje óta van egy 2.0 diesel Astrám (Y20DTH) és kb. 1 hete következő a probléma vele: Hidegen normál működés, de miután megyek 8-10 km-t és meg kell állnom pl. lámpánál, kigyullad a sárga lámpa (check engine) alapjáraton. Ilyenkor az indulás is nehezebb, lassabban pörög fel, majd 2500 környékén elalszik a lámpa és megint jól megy az újabb megállásig/alapjáratig. EGR szelepet kipucoltam, elég koszos volt, de könnyen jár, nem szorul. A motor hidegen-melegen is könnyen beindul, alapjárat stabil. Tervbe van véve a hibakód olvasás, addig is ha valakinek van ötlete mi okozhatja ezt, megköszönném.

Sajna rossz hírem van ha elalvós a lámpád 2500 fölött akkor hiába olvasol kódot nem talál semmit. Még ha világít a lámpa akkor sem. Haver 2.0 karavanja ugyanezt csinálja és nem tudjuk mi a baja. Sajna hibakód nélkül nehéz. Én sem ismerem a diesel erőforrások mikéntjét sem ECU sem egyéb jeladó szempontból.

Fogyasztásos témámhoz: Kezdtem örülni hogy TR híd csere megoldja a fogyi kérdésemet is. Arra gondoltam hogy ez a hid már kezdett romlani ezért nem adott elég jó szikrát és emiatt fogyasztott sokat, és mostanra végleg megadta magát. De sajnos nem, a gyújtás problem elmúlt de a horror fogyasztás megmaradt. Új gyári gyertyák vannak benne és üzemanyag szűrő. Sajna pocsék a fogyi. Egyszerűen nem tudom elfogadni hogy a mostani 10 fokba gyakorlatilag 1-1,5km után 80 fokos a wasser a szívató már rég nincsen rajta, de mégis a kúton majdnem felrobbanok az idegtől mikor kiszámolok a fogyit és 9,7 re jön ki!!!!! Nem tudom mi van ezzel a szarral, de 90re beáll a víz mondhatni pillanatok alatt, új gyertya, jó emissziós értékek gyakorlatilag 0 CO, és mégis pocsék a fogyi. Mostmár az sem igaz hogy nem tud bemelegedni mert 1 -1,5 után meleg. Tehát a maradék 6 km-t már melegen megy pocsék rettentő pocsék fogyival. Ezért jár az agyam chiptuningon, nekem nem teljesítmény növelés kell hanem drasztikus fogyasztás csökkenés!!!!!! Még 1 info havernak ugyanilyen van csak 1,6 motorral ő most debrecenbe dolg, Sokkal mostohább körülmények között használja, gyakorlatilag nem megy 400 métert 2 lámpa között + lényegesen lassabban melegedik meg neki mint az enyém és neki mégis 680 km-t elmegy 1 tank üzemanyaggal. MI ROSSZ NÁLAM?? HA 1,4 lenne biz isten átraktuk volna az ECU-t (hála ez nem canes ezért itt még lehet) és ha akkor jó a fogyi akkor lementettem volna az ő firmwareét és be az enyémbe. Dehát az nem játszik. Huhh tényleg nincsen itt vkinek akinek keveset fogyaszt firmware 1,4hez (2003)

Link to comment
Megosztás:

Sajna rossz hírem van ha elalvós a lámpád 2500 fölött akkor hiába olvasol kódot nem talál semmit. Még ha világít a lámpa akkor sem. Haver 2.0 karavanja ugyanezt csinálja és nem tudjuk mi a baja. Sajna hibakód nélkül nehéz. Én sem ismerem a diesel erőforrások mikéntjét sem ECU sem egyéb jeladó szempontból.

Fogyasztásos témámhoz: Kezdtem örülni hogy TR híd csere megoldja a fogyi kérdésemet is. Arra gondoltam hogy ez a hid már kezdett romlani ezért nem adott elég jó szikrát és emiatt fogyasztott sokat, és mostanra végleg megadta magát. De sajnos nem, a gyújtás problem elmúlt de a horror fogyasztás megmaradt. Új gyári gyertyák vannak benne és üzemanyag szűrő. Sajna pocsék a fogyi. Egyszerűen nem tudom elfogadni hogy a mostani 10 fokba gyakorlatilag 1-1,5km után 80 fokos a wasser a szívató már rég nincsen rajta, de mégis a kúton majdnem felrobbanok az idegtől mikor kiszámolok a fogyit és 9,7 re jön ki!!!!! Nem tudom mi van ezzel a szarral, de 90re beáll a víz mondhatni pillanatok alatt, új gyertya, jó emissziós értékek gyakorlatilag 0 CO, és mégis pocsék a fogyi. Mostmár az sem igaz hogy nem tud bemelegedni mert 1 -1,5 után meleg. Tehát a maradék 6 km-t már melegen megy pocsék rettentő pocsék fogyival. Ezért jár az agyam chiptuningon, nekem nem teljesítmény növelés kell hanem drasztikus fogyasztás csökkenés!!!!!! Még 1 info havernak ugyanilyen van csak 1,6 motorral ő most debrecenbe dolg, Sokkal mostohább körülmények között használja, gyakorlatilag nem megy 400 métert 2 lámpa között + lényegesen lassabban melegedik meg neki mint az enyém és neki mégis 680 km-t elmegy 1 tank üzemanyaggal. MI ROSSZ NÁLAM?? HA 1,4 lenne biz isten átraktuk volna az ECU-t (hála ez nem canes ezért itt még lehet) és ha akkor jó a fogyi akkor lementettem volna az ő firmwareét és be az enyémbe. Dehát az nem játszik. Huhh tényleg nincsen itt vkinek akinek keveset fogyaszt firmware 1,4hez (2003)

corsIKa, _Robi_

Köszönöm a gyors választ, egyelőre vadászom még az infókat a netről hátha közelebb jutok, de az nem túl biztató ha még hibakódot sem fogok tudni kiolvastatni. Ha mégis lesz valami megoldás, megosztom veletek.

Jó éjszakát!

Link to comment
Megosztás:

Sajna rossz hírem van ha elalvós a lámpád 2500 fölött akkor hiába olvasol kódot nem talál semmit. Még ha világít a lámpa akkor sem. Haver 2.0 karavanja ugyanezt csinálja és nem tudjuk mi a baja. Sajna hibakód nélkül nehéz. Én sem ismerem a diesel erőforrások mikéntjét sem ECU sem egyéb jeladó szempontból.

Fogyasztásos témámhoz: Kezdtem örülni hogy TR híd csere megoldja a fogyi kérdésemet is. Arra gondoltam hogy ez a hid már kezdett romlani ezért nem adott elég jó szikrát és emiatt fogyasztott sokat, és mostanra végleg megadta magát. De sajnos nem, a gyújtás problem elmúlt de a horror fogyasztás megmaradt. Új gyári gyertyák vannak benne és üzemanyag szűrő. Sajna pocsék a fogyi. Egyszerűen nem tudom elfogadni hogy a mostani 10 fokba gyakorlatilag 1-1,5km után 80 fokos a wasser a szívató már rég nincsen rajta, de mégis a kúton majdnem felrobbanok az idegtől mikor kiszámolok a fogyit és 9,7 re jön ki!!!!! Nem tudom mi van ezzel a szarral, de 90re beáll a víz mondhatni pillanatok alatt, új gyertya, jó emissziós értékek gyakorlatilag 0 CO, és mégis pocsék a fogyi. Mostmár az sem igaz hogy nem tud bemelegedni mert 1 -1,5 után meleg. Tehát a maradék 6 km-t már melegen megy pocsék rettentő pocsék fogyival. Ezért jár az agyam chiptuningon, nekem nem teljesítmény növelés kell hanem drasztikus fogyasztás csökkenés!!!!!! Még 1 info havernak ugyanilyen van csak 1,6 motorral ő most debrecenbe dolg, Sokkal mostohább körülmények között használja, gyakorlatilag nem megy 400 métert 2 lámpa között + lényegesen lassabban melegedik meg neki mint az enyém és neki mégis 680 km-t elmegy 1 tank üzemanyaggal. MI ROSSZ NÁLAM?? HA 1,4 lenne biz isten átraktuk volna az ECU-t (hála ez nem canes ezért itt még lehet) és ha akkor jó a fogyi akkor lementettem volna az ő firmwareét és be az enyémbe. Dehát az nem játszik. Huhh tényleg nincsen itt vkinek akinek keveset fogyaszt firmware 1,4hez (2003)

Nem fog be valamelyik fék vagy szoruló kerékcsapágy? Esetleg a katalizátor körül valami nincs valami rendben neked 2 Lambda-szonda van a kocsiban. Valamelyik érzékelő is rossz lehet vízhőfok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.