Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Most regisztráltam, de gyakori olvasója vagyok a fórumnak, hála Nektek már sok hasznos infót sikerült begyűjtenem, de van egy gondom amivel egyelőre nem tudok mit kezdeni.

Év eleje óta van egy 2.0 diesel Astrám (Y20DTH) és kb. 1 hete következő a probléma vele: Hidegen normál működés, de miután megyek 8-10 km-t és meg kell állnom pl. lámpánál, kigyullad a sárga lámpa (check engine) alapjáraton. Ilyenkor az indulás is nehezebb, lassabban pörög fel, majd 2500 környékén elalszik a lámpa és megint jól megy az újabb megállásig/alapjáratig. EGR szelepet kipucoltam, elég koszos volt, de könnyen jár, nem szorul. A motor hidegen-melegen is könnyen beindul, alapjárat stabil. Tervbe van véve a hibakód olvasás, addig is ha valakinek van ötlete mi okozhatja ezt, megköszönném.

lehet a szívótorok tele van koksszal vagy melegen az előtöltés állító dugattyú szorul.Ezt lehet látni az élőadat listában.

2 csatis adagoló vagy egy csatis?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ez most okosnak számít-e? <_<

Nem lenne jobb mégis megnézni,hogy nem csak valami kiakadt bovden

vagy ilyesmi -viszonylag egyszerűen elhárítható dolog -csinál galibát?

Megnéztem a bovdent,de semmi problémát nem találtam,nincs kiakadva,tekergetésre rendesen mozgatja azt az izét.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Benzinszűrőt cseréltem a minap.Ez a kis film adta az ötletet hogy legyártsam hozzá a célszerszámot egy öreg kombinált fogóból némi átalakítással.

Fél perc alatt lejött a két vezeték vele.Itt van a link ha valakit érdekel:

Link to comment
Megosztás:

Hol tudok berakni képet, hogy megjelenjen a nevem alatt? A profil, felhasználó fényképe résznél nem rakja ki ide!! PLZ HELP!

Avatart (mint nálam a Route U.S. 66) v. személyes fotót állítottál be?

Most látom, hogy személyes képedet látom (azt a fehér lekszászost), ha a profilodat nézem!

Én azt hittem (eddig), hogy ha valaki kérdez, akkor olvassa a válaszokat is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szerintem addig ne chiptuningold amíg ennyit eszik, előbb a hibát kéne megkeresni. Az enyém sem megy fel 10-ig városban...

Pont a fogyasztás csökkentés végett szeretném. Új TR híd van a kocsiba új gyertyák levegő szűrő is 10000km ként cserélve oil szintén. ODB-d élőadat teljesen normális a lambda feszek teljesen jók és gyorsan is változnak. Vízhőfok jeladó is tökéletes szintén élőadatokból néztük ki. Katalizátor ha tönkre megy akkor dob hibakódot nem? Azért van a kontroll lambda. CO ja tökéletes 0,1ppm holott 0,3 ig jó. Ha pocsék lenne akár a katalizátor akár a lambdák akkor a CO is magasabb lenne. Ezért nem értem. Fékek nem fognak mert műszakin ott álltam mellete mikor csinálták a próbát, mikor lelépett a fékről a tag akkor elment a képernyőn 0 közelbe a fékerő. Kerékcsapágyakból 4 ből 3 új. 2 szóllt a hátsóba meg megszakadt az ABS jeladó. Igaz mikor indulok van egy kis fura hangja a motornak de szerintem már cserés az oil azért. Szerelő szerint nem rendellenes.

Link to comment
Megosztás:

Pont a fogyasztás csökkentés végett szeretném. Új TR híd van a kocsiba új gyertyák levegő szűrő is 10000km ként cserélve oil szintén. ODB-d élőadat teljesen normális a lambda feszek teljesen jók és gyorsan is változnak. Vízhőfok jeladó is tökéletes szintén élőadatokból néztük ki. Katalizátor ha tönkre megy akkor dob hibakódot nem? Azért van a kontroll lambda. CO ja tökéletes 0,1ppm holott 0,3 ig jó. Ha pocsék lenne akár a katalizátor akár a lambdák akkor a CO is magasabb lenne. Ezért nem értem. Fékek nem fognak mert műszakin ott álltam mellete mikor csinálták a próbát, mikor lelépett a fékről a tag akkor elment a képernyőn 0 közelbe a fékerő. Kerékcsapágyakból 4 ből 3 új. 2 szóllt a hátsóba meg megszakadt az ABS jeladó. Igaz mikor indulok van egy kis fura hangja a motornak de szerintem már cserés az oil azért. Szerelő szerint nem rendellenes.

A chiptuning nem fogyasztáscsökkentő beavatkozás. Van aki azt mondja, fél literrel kevesebbet eszik tőle, mert alacsony fordulaton nyomatékosabb. De a te esetedben nem fél liter kéne, hanem minimum kettő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tegnapi nap sor került a vezérmű és ékszíjcserére, meg a többi ekkor aktuális dologra. Délután nekiláttam az olajcserének, hogy egyszerre legyen megcsinálva, Castrol Magnatec 10W40-es olaj volt benne. A problémám az, hogy néha (főleg hideg időben) indításoknál lehetett hallani a hidrotőke zörgését, de utána elmúlt és nagyon szépen járt a motor. Most, az új olajjal (Valvoline Maxlife 10W40) sokkal jobban hallani a hidrotőkék zaját, meleg motornál is csörög, sokszor marhára csúnya hangja van a motornak, főleg beindítás után. A szint jó, tehát nem a kevés olaj miatt csinálja. Olajszűrő is új, GM. Adalékanyagot nem használok. Valakinek lenne ötlete a probléma megoldására?

A gépról pár információ:

Opel Astra G 2000. évi 1.4 benzin, X14XE, 124000km

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tegnapi nap sor került a vezérmű és ékszíjcserére, meg a többi ekkor aktuális dologra. Délután nekiláttam az olajcserének, hogy egyszerre legyen megcsinálva, Castrol Magnatec 10W40-es olaj volt benne. A problémám az, hogy néha (főleg hideg időben) indításoknál lehetett hallani a hidrotőke zörgését, de utána elmúlt és nagyon szépen járt a motor. Most, az új olajjal (Valvoline Maxlife 10W40) sokkal jobban hallani a hidrotőkék zaját, meleg motornál is csörög, sokszor marhára csúnya hangja van a motornak, főleg beindítás után. A szint jó, tehát nem a kevés olaj miatt csinálja. Olajszűrő is új, GM. Adalékanyagot nem használok. Valakinek lenne ötlete a probléma megoldására?

A gépról pár információ:

Opel Astra G 2000. évi 1.4 benzin, X14XE, 124000km

Szia nem vagyok egy nagy olaj tudós de én mindig GM. olajat használok,és nem zörögnek a hidrotőkék egyelőre,bár 8 éves a kocsi 100-ezer Km.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tegnapi nap sor került a vezérmű és ékszíjcserére, meg a többi ekkor aktuális dologra. Délután nekiláttam az olajcserének, hogy egyszerre legyen megcsinálva, Castrol Magnatec 10W40-es olaj volt benne. A problémám az, hogy néha (főleg hideg időben) indításoknál lehetett hallani a hidrotőke zörgését, de utána elmúlt és nagyon szépen járt a motor. Most, az új olajjal (Valvoline Maxlife 10W40) sokkal jobban hallani a hidrotőkék zaját, meleg motornál is csörög, sokszor marhára csúnya hangja van a motornak, főleg beindítás után. A szint jó, tehát nem a kevés olaj miatt csinálja. Olajszűrő is új, GM. Adalékanyagot nem használok. Valakinek lenne ötlete a probléma megoldására?

A gépról pár információ:

Opel Astra G 2000. évi 1.4 benzin, X14XE, 124000km

Ha valamit változtatsz az autón, és utána rosszabb lesz, egyértelmű, hogy nem a jó irányba mozdultál!

Próbálj ki egy másik olajat!

Amúgy is 5w30-at tennék bele!

Link to comment
Megosztás:

Ha valamit változtatsz az autón, és utána rosszabb lesz, egyértelmű, hogy nem a jó irányba mozdultál!

Próbálj ki egy másik olajat!

Amúgy is 5w30-at tennék bele!

Vigyázz,X-es motorja van!!!!

Jó a 10W40 neki,maximum azt a fajtát nem kedveli az ő motorja.Szerintem,ha nagyon csúnya hangja van tőle akkor

kicserélheti másik 10W40-re,bár ezek után kétséges,hogy vajon azt is szereti-e?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, remélem egy új olajcsere helyrehozza a gondot, bár az olajleeresztő csavaromat már most se lehet meghúzni, szóval jó lesz megint szenvedni vele. Szerintetek az 5W40-es Castrolt nagyon enné? A 10W40-es Magnatecből 8-9000km alatt kb semmi nem fogyott. Ki szeretném próbálni, hogy hogyan viselkedik a szintetikus olajjal, hátha még a csörgés is megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

ezt én még mindig nem értem...

x14xe, x16xel 10w40 z14xe z16xe 5w30...

mi is a különbség a motorok között,amikor a motorikus alkatrészek ugyan azok ??

Mit foglalkozol azzal hogy mi a különbség a motorok között? Ez az olaj az előírás és kész, Mantec is megmondaná... :P :angry:

(mondom ezt én akinek egyik autójában sem teljesíti a motorolaj a gyártóművi előírásokat (a viszkozitásiakat igen), de mégsem panaszkodok mert nem fogy belőlük az olaj, nem ég meg, és nem is produkálnak semmiféle olajra visszavezethető hibajelenséget <_<)

Link to comment
Megosztás:

Mit foglalkozol azzal hogy mi a különbség a motorok között? Ez az olaj az előírás és kész, Mantec is megmondaná... :D :P

(mondom ezt én akinek egyik autójában sem teljesíti a motorolaj a gyártóművi előírásokat (a viszkozitásiakat igen), de mégsem panaszkodok mert nem fogy belőlük az olaj, nem ég meg, és nem is produkálnak semmiféle olajra visszavezethető hibajelenséget <_<)

ennyi :angry:

én is pont erre gondolok ;)

motorok százezrei mennek tönkre ... :P mert nincs gyártó művi jóváhagyása.. :P

na de mindegy :P

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, remélem egy új olajcsere helyrehozza a gondot, bár az olajleeresztő csavaromat már most se lehet meghúzni, szóval jó lesz megint szenvedni vele. Szerintetek az 5W40-es Castrolt nagyon enné? A 10W40-es Magnatecből 8-9000km alatt kb semmi nem fogyott. Ki szeretném próbálni, hogy hogyan viselkedik a szintetikus olajjal, hátha még a csörgés is megszűnik.

T Pana!

Az autódba 10W40 való,beleönthetsz 5W40-t is,de azt is le kell majd cseréld rögvest!

Link to comment
Megosztás:

@Mc-elek:

Nézd, szép dolog ez a gyártóművi előírás, én azt mondom hogy amíg garanciális az autód addig jól teszed ha azt használod, de ha lejárt a garancia, akkor saját felelősségre azt töltesz bele amit akarsz, csak aztán edd meg amit főztél... Szóval ha a reciklált sütőolajtól kifekszik az Astra motorja, akkor nem az Opelt kell szidni és kész. Mint mindenhez az életben, ehhez is felelősséggel kell hozzáállni, ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, remélem egy új olajcsere helyrehozza a gondot, bár az olajleeresztő csavaromat már most se lehet meghúzni, szóval jó lesz megint szenvedni vele. Szerintetek az 5W40-es Castrolt nagyon enné? A 10W40-es Magnatecből 8-9000km alatt kb semmi nem fogyott. Ki szeretném próbálni, hogy hogyan viselkedik a szintetikus olajjal, hátha még a csörgés is megszűnik.

Szia,

Nekem 5w-s GM volt benne amikor megvettem. Az olaj színéből jól láthatóan nemrég került bele (mégcsak el sem volt színeződve). Kb 4.000km megtétele után iszonyatosan elkezdte enni (1l/300km). Ekkor lecseréltem Magnatec 10w40-re és azóta nem eszi, nem csörög. Az általad említett hidegindítási csattogást -10 fokban tapasztaltam csak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.