Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Ma kikaptam az uzemanyag szivattyut es lattam ,h a tomlo a bilincs utan kette van repedve, lehet ,h ezert nem volt rendes uzemanyag ellatas es ezert volt a rangatas is ?!!!

Illetve mar nem csak rangatas hanem ossze-vissza alapjarat es lefulladas is !

Meg tudna vki mondani ,h :

Hol tudok venni ilyen uzemanyag tomlot ami birja a benzinben valo allast ?

Hol lehet kapni a szivattyu ala valo benzin szurot ami szinten a benzinbe azik ? :)

Lattam ilyet , ez jo lehet ? : http://bolthely.hu/bpracing/id/00619_Acelszovetes_pancel_benzincso_-_10_mm

Nekem nem szimpi a fem miatt !

Elore is koszonom !

Udv !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olvasgatom már itt órák óta a fórumot, de nem találtam hasonló hibával kérdezőt, hátha tudtok nekem segíteni

'99 ASTRA G 1.2 (65 lóerős) alapjárati motor cseréje volt, a tanult értéket kilőtték, mondván újratanulja.. már nagyjából tudja ezeket a dolgokat, viszont

a következőket csinálja: mész vele 2-3 ezres fordulatnál váltasz (kuplung ki) és még mielőtt végbemenne a váltás ő maga gázt ad és felpörgeti a motort úgy, hogy nem is én adom neki a gázt..

van hogy még a váltás után is ad neki gázt, tehát akarva akaratlanul gyorsítok..

Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi oldotta meg a hibát?

Az autón már minden volt cserélve a lamdaszondától kezdve a légtömegmérőn át a trafóig minden..

Link to comment
Megosztás:

Alapműveltség... ;) Nem, levegő hőmérséklet szenzor, a légtömegmérő más.

Eddig ilyen hibát a villanyászok nem olvastak ki belőle. Volt talán gyújtáskimaradás valamelyik hengerben. Először EGR, legutóbb trafóhíd volt a diagnózis.

Hozzáteszem, hogy a fék+gáz kombinációval villogtattam ki.

Attól még lehet, hogy mégis trafóhíd?

Link to comment
Megosztás:

Eddig ilyen hibát a villanyászok nem olvastak ki belőle. Volt talán gyújtáskimaradás valamelyik hengerben. Először EGR, legutóbb trafóhíd volt a diagnózis.

Hozzáteszem, hogy a fék+gáz kombinációval villogtattam ki.

Attól még lehet, hogy mégis trafóhíd?

Ha gyújtáskimaradás lenne, és ebből következően hibás keverékképzés, akkor inkább a lambdaszonda küldené a hibajelet... Szerintem... De nem tudom, hogy s z14xep ECU-ja mennyire okos... De egy körülnézést megérne az a szonda. Kontakthiba? Piszkolódás? Esetleg csere egy próbadarabra...
Link to comment
Megosztás:

Ha gyújtáskimaradás lenne, és ebből következően hibás keverékképzés, akkor inkább a lambdaszonda küldené a hibajelet... Szerintem... De nem tudom, hogy s z14xep ECU-ja mennyire okos... De egy körülnézést megérne az a szonda. Kontakthiba? Piszkolódás? Esetleg csere egy próbadarabra...

Üdv.mindenkinek!

Aki még nem látta,annak ajánlom.

http://www.illuzioszinhaz.hu/kelle/XEP_X_C-s motor.pdf

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A mi nap felpattintottam a motorháztető olajszint és egyéb dolgok ellenőrzése miatt. Ahogy néztem a hűtő kiegyenlítő tartályt elég furcsa színe volt a műanyagnak. Le vettem a kupakot és valamilyen anyag ki van csapódva a falára. Nem olaj hanem valami más az ujjamon simán szét nyomható trutyi. Mellékelek képeket is. Tesómtól vettem át az autót, és fogalma sincs mikor cseréltek benne hűtőfolyadékot utoljára. A motor Z14XE valós 116e km van benne. Gondolom elöregedett a folyadék, semmi más tünet nincs, a motor kiválóan megy és fogyaszt az olaj is rendben van. A kérdésem az lenne, hogy milyen időközönként kell cserélni és hány liter kell a rendszerbe? Esetleg ajánlotok valamilyen hűtőrendszer tisztító folyadékot, vagy csak járassam meg desztillált vízzel a rendes folyadék feltöltése előtt?

H_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
H_t___3__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
H_t___4__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
H_t___5__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
H_t___6__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
H_t___7__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A nagy meleg miatt elkezdtem figyelni a hutoviz hofokjat OBD-vel. Menet kozben 87-fokig megy fel. A muszerfali mutato is pontos eddig. Ahogy lassitok, piroslampa stb akkor felmegy 100 fokig. A muszerfalon pedig csak 90-et mutat ekkor. Ami aggaszt, hogy a hutoventilator csak 100 foknal kapcsol be. 97-nel meg nem mozdul.

Jo ez igy? Vagy nekem is elotet ellenallas? Hany fokig normalis a hofok melegben allo helyzetben? Koszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A nagy meleg miatt elkezdtem figyelni a hutoviz hofokjat OBD-vel. Menet kozben 87-fokig megy fel. A muszerfali mutato is pontos eddig. Ahogy lassitok, piroslampa stb akkor felmegy 100 fokig. A muszerfalon pedig csak 90-et mutat ekkor. Ami aggaszt, hogy a hutoventilator csak 100 foknal kapcsol be. 97-nel meg nem mozdul.

Jo ez igy? Vagy nekem is elotet ellenallas? Hany fokig normalis a hofok melegben allo helyzetben? Koszi!

Szerintem nem csak a vízhőmérsékletet figyeli, több paraméter alapján kapcsolhat. Nekem is volt amikor 95 fok körül már kapcsolt, máskor 98-nál még nem. Amikor az óra 90-et (vagy picivel felette) mutat, akkor obd szerint már 100-102 fok, ilyenkor leállítás után már bekapcsol, menet közben viszont nem zavartatja magát, lassú lámpás araszolás után kapcsolt egyszer be menet közben 97 foknál (obd).

Link to comment
Megosztás:

... Ami aggaszt, hogy a hutoventilator csak 100 foknal kapcsol be. 97-nel meg nem mozdul.

Jo ez igy? ...

azt nem tudom, hogy jó-e így, de a túlnyomás miatt felejtős a "víz 100 fokon rotyog" fizikai törvény. nekem a kombájn motorja gyárilag 115 c-on riaszt...tehát a 100 fok még tuti nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem csak a vízhőmérsékletet figyeli, több paraméter alapján kapcsolhat. Nekem is volt amikor 95 fok körül már kapcsolt, máskor 98-nál még nem. Amikor az óra 90-et (vagy picivel felette) mutat, akkor obd szerint már 100-102 fok, ilyenkor leállítás után már bekapcsol, menet közben viszont nem zavartatja magát, lassú lámpás araszolás után kapcsolt egyszer be menet közben 97 foknál (obd).

Köszi! Akkor neked is így működik. Valószínűleg ez a normális. Másvalakinek is van tapasztalata erről?

Link to comment
Megosztás:

Ha gyújtáskimaradás lenne, és ebből következően hibás keverékképzés, akkor inkább a lambdaszonda küldené a hibajelet... Szerintem... De nem tudom, hogy s z14xep ECU-ja mennyire okos... De egy körülnézést megérne az a szonda. Kontakthiba? Piszkolódás? Esetleg csere egy próbadarabra...

Elméletileg volt trafóhíd csere és úgy megjavult. De nem láttam saját szememmel, így kicsit bizalmatlanul kezelem ezt az infót. Főleg, hogy előtte a diagnózis a hibás EGR volt... Most meg ez a hiba. Hát a piszkolódás simán lehet (folytószelep tisztítás megvolt). Nagyon keveset mentem az elmúlt 4 évben, éves szinten 4e KM alatt vagyok simán, 80% város. Hozzáteszem, hogy a meghibásodás fokozatos volt, először csak kicsit rángatott, ritkán és emlékeim szerint 3-as fokozatban 50-nél.

Az a bajom, hogy bárhova viszem, a tisztítás szóba se kerül. Mindenki találgat, alkatrészekre gyanakszik, gépre dugja és pislog.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

le kell engedni a fagy állót,feltölteni ioncserélt vízzel,párnapig és ismét fagyállóval olyannal ami az ulurendszerekhez alkalmazható,(prelix bekevert 35C*)pótlásnál azonosat kell használni.A másik ha ez nem oldja meg a problémát lehetséges ,hogy henger fejes lesz a kocsi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szisztok

nekem olyan problémám adódótt, hogy a köponti zár nem akar zárni úgy tudom lezárni a kocsit ha az ajtózárba rakom és elfordítom, legközelebb ha megyek a kocsihoz akkor már kinyitja a köponti ha nyomom a gombot a kulcson, és ha leállítom az autót kiveszem a kulcsot és szállok ki sípol, jelez mintha még benne lenne a kulcs

egyébként indúl a kocsi csak megbolondúlt kicsit :blink:

köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A mi nap felpattintottam a motorháztető olajszint és egyéb dolgok ellenőrzése miatt. Ahogy néztem a hűtő kiegyenlítő tartályt elég furcsa színe volt a műanyagnak. Le vettem a kupakot és valamilyen anyag ki van csapódva a falára. Nem olaj hanem valami más az ujjamon simán szét nyomható trutyi. Mellékelek képeket is. Tesómtól vettem át az autót, és fogalma sincs mikor cseréltek benne hűtőfolyadékot utoljára. A motor Z14XE valós 116e km van benne. Gondolom elöregedett a folyadék, semmi más tünet nincs, a motor kiválóan megy és fogyaszt az olaj is rendben van. A kérdésem az lenne, hogy milyen időközönként kell cserélni és hány liter kell a rendszerbe? Esetleg ajánlotok valamilyen hűtőrendszer tisztító folyadékot, vagy csak járassam meg desztillált vízzel a rendes folyadék feltöltése előtt?

Nekem is hasonlóan néz ki, és vagy 3 éve ilyen.

Előtte nem sokkal külföldön elpattant a vízpumpán a csonk és akkor asszem (kényszerből) pótlásként lett ráöntve víz, amit talán desztvíznek vettem, de simán lehet hogy nem az volt...

Mindenesetre utána egyből teljes csere itthon, de valamennyi maradhatott benne, tehát szerintem simán kicsit vízköves...

Ha zavar akkor lecserélheted de amíg nem fogy a víz és nem olajos addig szerintem nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztó rákapcsolásakor ezt produkálja. 4-es ventilátor fordulat, vagy motor hűtű ventilátor. Sokszor folyamatosan csinálja, egészen addig amig meg nem érintem a gázpedált. Folytószelep, akku, rendben (EGR nincs gyárilag). Tech2-vel nézték opelszervizben, nem dobott ki semmit. Generátorra tippelnek, de nem mernek hozzányúlni... Általában azt mondja mindenki, hogy generátor hiba az már megmutatkozna, pl töltés és/vagy hibalámpa (led) a műszerfalon. Töltés csak akkor esik le, amikor a fordulat is.

Ja és mikor levette a generátort, vagy a kábelét a szervizes ember, akkor nem produkálta a tüneteket az autó.

Video:

http://youtu.be/vePGMgAF6ZU

Link to comment
Megosztás:

szisztok

nekem olyan problémám adódótt, hogy a köponti zár nem akar zárni úgy tudom lezárni a kocsit ha az ajtózárba rakom és elfordítom, legközelebb ha megyek a kocsihoz akkor már kinyitja a köponti ha nyomom a gombot a kulcson, és ha leállítom az autót kiveszem a kulcsot és szállok ki sípol, jelez mintha még benne lenne a kulcs

egyébként indúl a kocsi csak megbolondúlt kicsit :blink:

köszi

Szia,

csak egy tipp, nem tudom hogy próbáltad e már, de próbáld meg újratanítani a kulcsot. Gyújtást ráadod és utána megnyomod valamelyik gombot. Ajtók bezárnak, majd kinyitanak. Aztán jöhet a pórba.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztó rákapcsolásakor ezt produkálja. 4-es ventilátor fordulat, vagy motor hűtű ventilátor. Sokszor folyamatosan csinálja, egészen addig amig meg nem érintem a gázpedált. Folytószelep, akku, rendben (EGR nincs gyárilag). Tech2-vel nézték opelszervizben, nem dobott ki semmit. Generátorra tippelnek, de nem mernek hozzányúlni... Általában azt mondja mindenki, hogy generátor hiba az már megmutatkozna, pl töltés és/vagy hibalámpa (led) a műszerfalon. Töltés csak akkor esik le, amikor a fordulat is.

Video feldolgozás alatt

http://youtu.be/vePGMgAF6ZU

mérd meg a ventilátor 4 fokozatban mennyi ampert vesz fel mer 20 felett van akkor valószínűleg menetzárlat van a tekercsen.

Link to comment
Megosztás:

mérd meg a ventilátor 4 fokozatban mennyi ampert vesz fel mer 20 felett van akkor valószínűleg menetzárlat van a tekercsen.

Ez van akkor is, ha motor hűtőventillátor kapcsol be. Ha felhúzom egyszerre a 2 első ablakot, akkor amint felérnek utána így esik a fordulat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek! A következő problémával fordulnék a fórumlakókhoz: rossz minőségű úton arra lettem figyelmes, hogy a kormányom mintha billegne a kormányrúdon. Ez a billegés egyenesben tartva a kerekeket és a kormány alsó és felső ívét megfogva, billentve max. 1-2 mm, inkább érezni, mint szemmel követni lehetne. Kormányzáskor sem holtjáték sem egyenesfutási, sem kanyarodási pontatlanság nem jelentkezik. A pedáloknál a kormányrúdra ráfogva is, csak a kormánykerék billegése jön elő... A kérdésem az lenne, hogy vezetés közben a kezemben maradhat-e a kormány, vagy azért úgy van rögzítve-biztosítva, hogy ez csak extrém körülmények között történhetne meg? Forduljak-e azonnal szerelőhöz, vagy hazaérhetek-e így is a vakációról ( kb. 450 Km )

ui.: minden kormánypozícióba rögzítve a kormánykereket is fennáll a probléma ( multikormány airbag-el )

Előre is köszönöm a válaszokat: PRO

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

Ma engem is el ért a vízpumpa csatlakozó idom csere,2 óráig :angry: szedegettem ki a menetet,gondoltam nyaralás előtt kicserélem nehogy menet közben baj legyen hát jó ráhibáztam mert bár mikor simán eltörhetett volna nem tartotta semmi ki akartam csavarni és csak a csonk maradt a kezemben szóval a fagyálló megette a műanyagot,pedig csak 7 éves a kocsi javaslom akinek még műanyag csonkos cserélje fémre mert tud meglepetést okozni. :icon1: kiszedéséhez csak menetkiszedő kell és csinálni hozzá egy kis hegyes,éles kampót ami a menetbe jó ezzel türelmesen el lehet távolítani a menet darabokat,ugyan is bele ragasztották.Ja és mielőtt neki állsz a cserének ki kell szívni a kiegyenlítőből a fagy állót mert ha leveszed a a csövet ki folyik a folyadék .Így csak minimális a folyadék vesztés.A művelet sikeres lett.

Link to comment
Megosztás:

Ez van akkor is, ha motor hűtőventillátor kapcsol be. Ha felhúzom egyszerre a 2 első ablakot, akkor amint felérnek utána így esik a fordulat.

Generator, nekem is hasonlo volt a bajom es utanna megoldodott. Ja en meg ezek mellett akkor beleszaladtam a ventillatorok cserejebe is mert persze eppen akkor ...:-)

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

Ma engem is el ért a vízpumpa csatlakozó idom csere,2 óráig :angry: szedegettem ki a menetet,gondoltam nyaralás előtt kicserélem nehogy menet közben baj legyen hát jó ráhibáztam mert bár mikor simán eltörhetett volna nem tartotta semmi ki akartam csavarni és csak a csonk maradt a kezemben szóval a fagyálló megette a műanyagot,pedig csak 7 éves a kocsi javaslom akinek még műanyag csonkos cserélje fémre mert tud meglepetést okozni. :icon1: kiszedéséhez csak menetkiszedő kell és csinálni hozzá egy kis hegyes,éles kampót ami a menetbe jó ezzel türelmesen el lehet távolítani a menet darabokat,ugyan is bele ragasztották.Ja és mielőtt neki állsz a cserének ki kell szívni a kiegyenlítőből a fagy állót mert ha leveszed a a csövet ki folyik a folyadék .Így csak minimális a folyadék vesztés.A művelet sikeres lett.

Melyik motorkódra érvényes ez a műanyag csonk? Én a múltkor kerestem a sajátomon, levettem az Ecotec feliratú borítást is a blokkról, de sehol nem találtam ilyen csonkot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.