Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az a test.

Hajts bele egy kicsivel nagyobb átmérőjű csavart (vagy menetmetszőt) majd tekerd ki, kenj rá valami zsírt (a margarin és a jó házi disznó zsír az nem jó), és összerakhatod. A friss felület biztosítja a jó kontaktot, a felületi védelem pedig kitolja az újabb oxidáció esélyét (egy időre).

működik :) ISTEN vagy, köszönöm

Link to comment
Megosztás:

sziasztok kellene nekem egy kis segítség z14xep motoros astrám van 2005 ös hidegen ha beindítom olyan csatogó hangja van a motornak hogy megijedek tőle olyan mintha nem menne az egyik henger vagy nem tudom!kb egy 10másodpercig csinálja! de nem mindig csinálja az az érdekes tud nekem valaki segíteni mi lehet a baja?előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

sziasztok kellene nekem egy kis segítség z14xep motoros astrám van 2005 ös hidegen ha beindítom olyan csatogó hangja van a motornak hogy megijedek tőle olyan mintha nem menne az egyik henger vagy nem tudom!kb egy 10másodpercig csinálja! de nem mindig csinálja az az érdekes tud nekem valaki segíteni mi lehet a baja?előre is köszönöm !

Hidrotőke. Vidd el szervizbe.
Link to comment
Megosztás:

sziasztok kellene nekem egy kis segítség z14xep motoros astrám van 2005 ös hidegen ha beindítom olyan csatogó hangja van a motornak hogy megijedek tőle olyan mintha nem menne az egyik henger vagy nem tudom!kb egy 10másodpercig csinálja! de nem mindig csinálja az az érdekes tud nekem valaki segíteni mi lehet a baja?előre is köszönöm !

Hát az biztos, hogy szerelőnek meg kell mutatni. A hidrotőke valóban adhat ilyesmi hangot, de azért az nem csattogós-zakatolós hang, inkább egyfajta "kerepelés". Ha 10mp után abbamarad, akkor nagy gond nincs, egyelőre így használhatod. De a hengerkimaradás már inkább valami más hibára utal, pláne ha ez összefügg a hanggal...

Link to comment
Megosztás:

Uraim, valaki tapasztalt már olyat, hogy amikor felkapcsolja a világítást, akkor a fűtésvezérlő panel háttérvilágítása nem kapcsol fel automatikusan? Utána egy idő múlva magától bekapcsol. Volt hogy a kapcsoló tekergetésére nekilátott a világításnak, van hogy attól sem de egy idő után aztán észhez tér...

Mi lehet a gond? Miképpen orvosolható?

Link to comment
Megosztás:

Uraim, valaki tapasztalt már olyat, hogy amikor felkapcsolja a világítást, akkor a fűtésvezérlő panel háttérvilágítása nem kapcsol fel automatikusan? Utána egy idő múlva magától bekapcsol. Volt hogy a kapcsoló tekergetésére nekilátott a világításnak, van hogy attól sem de egy idő után aztán észhez tér...

Mi lehet a gond? Miképpen orvosolható?

Szia!

Valószínűleg kiment az izzó, de a rázkódástól összeér a szakadt izzószál és onnantól világít. Esetleg csatlakozóban kontakthiba, de első körben mindenképp az izzóra nézz rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Uraim, valaki tapasztalt már olyat, hogy amikor felkapcsolja a világítást, akkor a fűtésvezérlő panel háttérvilágítása nem kapcsol fel automatikusan? Utána egy idő múlva magától bekapcsol. Volt hogy a kapcsoló tekergetésére nekilátott a világításnak, van hogy attól sem de egy idő után aztán észhez tér...

Mi lehet a gond? Miképpen orvosolható?

Szia!

Az idén jött elő nálam is ez..picit kocogtasd meg a jobb lábadnál a középkonzol oldalát, így nálam mindig visszakapcsol. Kb. 10-ből 2x nem kapcsol fel magától. Ez Opel betegségek közé sorolható... van 2 ismerősöm, egyiküknél már új kora óta nem világít, a másiknál pedig ugyanez volt a baja (utóbbi szerint úgy működött neki mindig, ha két pénzérmét rakott a középkonzolnál lévő szellőztető 2 szélére, nálam ez nem vált be, úgyhogy marad a finom "kokizás" :icon1: ), múltkor pedig egyik Opeles csoportba írt valaki Facebookon szintén emiatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok kellene nekem egy kis segítség z14xep motoros astrám van 2005 ös hidegen ha beindítom olyan csatogó hangja van a motornak hogy megijedek tőle olyan mintha nem menne az egyik henger vagy nem tudom!kb egy 10másodpercig csinálja! de nem mindig csinálja az az érdekes tud nekem valaki segíteni mi lehet a baja?előre is köszönöm !

Szerintem nézd meg az olajszűrődet, nincs-e összegyűrödve. Sajnos van a piacon rossz minőségű szűrő. Viszont hogy melyik jó, az már nem ilyen egyszerű, találkoztunk hamis Bosch illetve gyári GM szűrőkkel is sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Uraim, valaki tapasztalt már olyat, hogy amikor felkapcsolja a világítást, akkor a fűtésvezérlő panel háttérvilágítása nem kapcsol fel automatikusan? Utána egy idő múlva magától bekapcsol. Volt hogy a kapcsoló tekergetésére nekilátott a világításnak, van hogy attól sem de egy idő után aztán észhez tér...

Mi lehet a gond? Miképpen orvosolható?

Szia!

Nálam is előfordult ez a jelenség,egy picit meg kocogtattam a fűtésvezérlő panelt (ahogy előttem is írták),és mindjárt világitott.

1.5-2 éve tünetmentes. (kop-kop-kop) :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok kellene nekem egy kis segítség z14xep motoros astrám van 2005 ös hidegen ha beindítom olyan csatogó hangja van a motornak hogy megijedek tőle olyan mintha nem menne az egyik henger vagy nem tudom!kb egy 10másodpercig csinálja! de nem mindig csinálja az az érdekes tud nekem valaki segíteni mi lehet a baja?előre is köszönöm !

Szia!

Én inkább vezérmű lánc -vagy feszítő hibára tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én inkább vezérmű lánc -vagy feszítő hibára tippelnék.

Annak is van egy bizonyos hangja, de inkább morgás+ciripelés. Van nálam is ,de nem indítás után azonnal. Először beáll a fordulat 900-környékére (indítás után 1500, innen megy lefelé), majd ezután jön elő az említett hang fokozatosan. 5-10 másodperc után hirtelen megszűnik. Csak hidegen csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Uraim, valaki tapasztalt már olyat, hogy amikor felkapcsolja a világítást, akkor a fűtésvezérlő panel háttérvilágítása nem kapcsol fel automatikusan? Utána egy idő múlva magától bekapcsol. Volt hogy a kapcsoló tekergetésére nekilátott a világításnak, van hogy attól sem de egy idő után aztán észhez tér...

Mi lehet a gond? Miképpen orvosolható?

A ventillátor kapcsoló gombját ki kell húzni a helyéről (kicsit nehéz, jó erősen kell húzni), mögötte megtalálod a rizsszem-izzót, ami megvilágítja a panelt. Ha nincs elszakadva az izzószál, akkor a lábait kicsit kijjebb hajtogatod, úgy dugod vissza, és elvileg ennyi. Csőrös fogóval egyszerűbb hozzáférni az izzóhoz. A leírt Behr klímásra igaz, Delphiét még nem cseréltem.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy 2003-as 1.4 16v G Astra (motorkódot nem tudok, nem az enyém, gondolom Z14XE), ha megállok piros lámpánál, vagy zebránál, ergo nulla lesz a sebesség, a motor leáll. Ellenben, ha menet közben berakom üresbe, vagy bekuplungolok, nem történik semmi, ugyanúgy jár tovább a motor.

Link to comment
Megosztás:

A ventillátor kapcsoló gombját ki kell húzni a helyéről (kicsit nehéz, jó erősen kell húzni), mögötte megtalálod a rizsszem-izzót, ami megvilágítja a panelt. Ha nincs elszakadva az izzószál, akkor a lábait kicsit kijjebb hajtogatod, úgy dugod vissza, és elvileg ennyi. Csőrös fogóval egyszerűbb hozzáférni az izzóhoz. A leírt Behr klímásra igaz, Delphiét még nem cseréltem.

Köszönöm! Nekem Behr klímás...

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórum társak nagyon nagy bajban vagyok megint elő jött ugyan az a problémám mint pár éve akkor egy relé csere meg oldotta de megint ma nem állt le a ventilátor a kocsi elején mind a a kettő forgott tovább bödületes sebességgel pedig már a kulcs rég a sebemben volt!?Nem tudom mi lehet a gond de még a kis citrom aksi jel kocka is felvillant a műszerfal kijelzőmnél!Nem tudom hogyha nem áll meg mit kell széthúzni és hol található a kábele kérem aki tudd segítsen ?Vagy a másik esetleg az aksit leszedjűk róla mert ugye onnan jön az energia ezt is itt tanultam meg!Nem merem újra indítani a kocsit mert hátha elöjön ez a gond megint inkább várok holnapig!Mit lehet ilyen esetbe csinálni mert az aksimat leszívja pár óra alatt szerintem!??????????? :hiya: :omg:

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórum társak nagyon nagy bajban vagyok megint elő jött ugyan az a problémám mint pár éve akkor egy relé csere meg oldotta de megint ma nem állt le a ventilátor a kocsi elején mind a a kettő forgott tovább bödületes sebességgel pedig már a kulcs rég a sebemben volt!?Nem tudom mi lehet a gond de még a kis citrom aksi jel kocka is felvillant a műszerfal kijelzőmnél!Nem tudom hogyha nem áll meg mit kell széthúzni és hol található a kábele kérem aki tudd segítsen ?Vagy a másik esetleg az aksit leszedjűk róla mert ugye onnan jön az energia ezt is itt tanultam meg!Nem merem újra indítani a kocsit mert hátha elöjön ez a gond megint inkább várok holnapig!Mit lehet ilyen esetbe csinálni mert az aksimat leszívja pár óra alatt szerintem!??????????? :hiya: :omg:

Nekem akkor szokott ilyet csinálni, mikor merül az akksi...
Link to comment
Megosztás:

Üdv fórum társak nagyon nagy bajban vagyok megint elő jött ugyan az a problémám mint pár éve akkor egy relé csere meg oldotta de megint ma nem állt le a ventilátor a kocsi elején mind a a kettő forgott tovább bödületes sebességgel pedig már a kulcs rég a sebemben volt!?Nem tudom mi lehet a gond de még a kis citrom aksi jel kocka is felvillant a műszerfal kijelzőmnél!Nem tudom hogyha nem áll meg mit kell széthúzni és hol található a kábele kérem aki tudd segítsen ?Vagy a másik esetleg az aksit leszedjűk róla mert ugye onnan jön az energia ezt is itt tanultam meg!Nem merem újra indítani a kocsit mert hátha elöjön ez a gond megint inkább várok holnapig!Mit lehet ilyen esetbe csinálni mert az aksimat leszívja pár óra alatt szerintem!??????????? :hiya: :omg:

Szia. nekem akkor járt a venti tovább amikor az akksi kezdett behalni

Link to comment
Megosztás:

Hali! Van egy olyan problémám, hogy X16XEL motorú autócskám 1400-1500-as fordulaton gáz adásnál szaggat, rángat, dadog de utána megindul! Régebben nem volt ilyen probléma, akár dízel üzemmódban is használható volt! A gyújtásmodul kimérve és jól működik, a gyertyák újak és gyári GM! A pillangószelep teljesen kitisztítva! Üzemanyag 95 MaxMotion az OMV-től... Mi lehet a probléma? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy 2003-as 1.4 16v G Astra (motorkódot nem tudok, nem az enyém, gondolom Z14XE), ha megállok piros lámpánál, vagy zebránál, ergo nulla lesz a sebesség, a motor leáll. Ellenben, ha menet közben berakom üresbe, vagy bekuplungolok, nem történik semmi, ugyanúgy jár tovább a motor.

Fojtószelepház tiszta? Alapjáraton fogyasztó terhelésekor nem csinál ilyet (vagy túl nagy fordulat esést)? Pl hirtelen 4-es fokozatba kapcsolod a ventilátort.

Link to comment
Megosztás:

Nos, az első és legfontosabb hogy magánszemélytől vagy kereskedőtől vetted-e. Ha előbbi akkor kicsit vacakabb az út, ha kereskedő, akkor a fogyasztói szerződés miatt minden rejtett hibáért felel, neki kell bizonyítani a dolgokat. Tehát minden esetben a hibáról azonnal tájékoztatni kellett volna az eladó felet. A magánszemélynél nehézkesebb és kisebb a mozgástér, kereskedésnél már nem, de ez persze nagyban függ a hozzáállásuktól.

Az autót vidd el egy teljes számítógépes motordiagnosztikára (ha Fejér megyei vagy, akkor tudok egy kiváló helyet, nem húznak le és értik amit csinálnak, mellesleg Opel hívő a műhely tulajdonosa). Akkor már esélyes hogy kiderüljön, hogy az erőtlenkedés a vészüzem miatt áll-e fent. Ha ez áll fent és Te úgy próbálod normál módban használni, akkor forralhatod a hűtőközeget simán. A tartós araszolós-dugós városi használat mellett normális hogy melegszik a motor, de a felforrás már nem, pláne mert a ventilátornak hűtenie kellene ilyen esetben. A hengerfejes téma szintén kideríthető műhelyben 10 perces vizsgálattal, de ez már sajnos komoly hiba (de elképzelhető), nem szabad halogatni a javítást ha az mert beláthatatlan a következmény (további károk).

Remélem kiderül hogy valami kisebb a gondod és nem hengerfej felújítás kell a gépnek...

A hidrótőke kopogása normális jelenség bizonyos km futás felett, egy jobb olaj kicsit tud segíteni, de megszüntetni sajnos nem.

Milyen motorral szerelt az autód?

Noh, sikerült végre elvinni egy szervizbe a kocsit. (Opel Astra G 1.6, 2003-as) A gép a következő hibakódokat dobta ki:

  • P1482
  • P1122
  • P1550
  • P1120
  • P1483

Megtudjátok mondani esetleg ezek a számok pontosan mit takarnak?

Korábbi kérdésre válaszolva a motor Z 16 SE.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Noh, sikerült végre elvinni egy szervizbe a kocsit. (Opel Astra G 1.6, 2003-as) A gép a következő hibakódokat dobta ki:

  • P1482
  • P1122
  • P1550
  • P1120
  • P1483
Megtudjátok mondani esetleg ezek a számok pontosan mit takarnak?

Korábbi kérdésre válaszolva a motor Z 16 SE.

Köszi!

Itt megtalálod mindegyiket: https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B282mpwg7ZdOOTQ5NTMxMzAtMmY0Yy00NjJmLWIxMTgtODM0MzkwODAzZTlj&hl=en_US

(Csak érdeklődnék, ha szervizben volt, ott miért nem árulták el neked a kódok jelentését?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.