Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mindig nagyon büdös benzin szaga van, mert 100-ast tankolok. Most csinálja, hogy melegek voltak. Az lpg doki állította be a gázt, hiba nélküli üzem van, hibátlan gyertyaképpel...

A gázos üzemmel nekem sincs semmi bajom, csak a benzinessel. Ha benzinnel járok 1-2 napig akkor a benzines rész megjavul. Elsőre indul, nincs egyenetlen alapjárat. Fel kell hívni a dokit és egyeztetni vele a beállításokat illetően.

Link to comment
Megosztás:

A gázos üzemmel nekem sincs semmi bajom, csak a benzinessel. Ha benzinnel járok 1-2 napig akkor a benzines rész megjavul. Elsőre indul, nincs egyenetlen alapjárat. Fel kell hívni a dokit és egyeztetni vele a beállításokat illetően.

Alapjárat ingadozás nekem sincs. Ma pl. pöccre indult elsőre is. Akksira tippelek még...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek egy feltöltött aksival, töltés nélkül kb. hány km-rt lehet megtenni?

Úgy néz ki beszart a generator, de kb. 500 km-re vagyok minden civilizalt helytol.

Arra gondoltam, hogy 150-200 kilometerenkent atcserelnenk az aksikat, az enyem ugyanis tölt.

Szerintetek müködik a dolog?

Én anno a dízel 1.6-os Kadettel (nulla elektronika, mechanikus adagoló, járó motornál szinte semmi nem fogyaszt áramot) Veszprémből épphogy felértem Budaörsig, szóval szűken megvolt a 100km. Ez amúgy egy 72Ah-s akku volt. A mai autók jóval több áramot fogyasztanak üzem közben (AC pumpa, motorvezérlő, benzines esetén gyújtás, dízelnél elektromos adagoló, még ha csak a legszükségesebbeket nézzük is), még ha az akkud esetleg kisebb is, én már összetenném a kezemet ha 50km-t el tudnék menni...

Link to comment
Megosztás:

"-Motormenedzsment (gyújtás+befecskendezés): 30-50 W
-Benzinszivattyú: 10-30 W
-2 db. tompított fényszóró: 110 W
-2 db. ködlámpa: 110 W
-4 db. helyzetjelző lámpa: 20 W
-Belső megvilágítás: 20 W
-Rendszámtábla megvilágítás: 10 W
-Fűtés: 60 W
-Hűtőventilátor magas fokozaton: 250 W
-Audio rendszer: 50 W
-Ablaktörlők elől: 80 W
-Egyéb biztonsági és komfortelektronikai rendszerek: 10-20W
"

link

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.autodigit.hu/

Ezzel a céggel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ECU javítás terén?

Korrektnek tűnnek.

5 perc múlva visszahívtak.

Szerintük kb. 80 rugónál megáll a vezérlő teljes felújítása.

2 év garanciát adnak rá...

A hiba leírása alapján nekik eléggé gyanús, hogy ECU hibáról van szó.

Állítólag ez típushibája ennek a vezérlőnek. :(

Esetleg más cégre javaslat?

Milyen hibákat/tüneteket produkál az autó?

Nekem egyszer 10e Ft-ot mondtak ők egy csere ECU felpróbálására, amivel kiderül, hogy hibás-e a motorvezérlő (adott hiba előjön-e ismét).

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Milyen hibákat/tüneteket produkál az autó?

Nekem egyszer 10e Ft-ot mondtak ők egy csere ECU felpróbálására, amivel kiderül, hogy hibás-e a motorvezérlő (adott hiba előjön-e ismét).

Ezt írtam nekik:

" Az autó nem gyorsul megfelelően, erőtlen, nyomatéktalan, főleg alacsonyabb sebességnél, és főleg melegen. Gyorsítás csak fokozatosan lassan lehetséges. Padlógázra nem reagál úgy. Előzni lehetetlenség. Fogyasztás nem kiugróan magas (városban 8-9L/100km, országúton 6-6,5L/100km). Hidegen a motor tartja az emelt fordulatot, de remeg. Gázadásra rövid időn belül (30-60 sec), vagy mire beáll a normál alapjárati fordulatszám megszűnik a remegés.

Fojtószelep kitakarítva, olajcsere megvolt, szűrők cserélve (benzin levegő stb), EGR szelep kitakarítva, később lezárva, félrefordítva. Benzinszűrő, benzinpumpa kicserélve. Lamda szonda műszer szerint teszi a dolgát, MAP szenzor szintén határokon belül, jól dolgozik. Pedálhelyzet érzékelő, fojtószelep állás érzékelő szerelő által műszerrel megnézve állóhelyzetben megfelelőnek tűnik. Benzinkör nyomásmérés még nem volt."

Nekem is egy tizest mondtak hibafeltárásra, ha elküldöm az ECU-t. Mivel debreceni vagyok.

Több helyen olvastam már, hogy ez gyakori ECU probléma.

pl:

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/539441-Help!-1-4-16v-Slow-to-Accelerate

Kollégámnak elvileg ilyen motorral szerelt kocsija kell hogy legyen. Megpróbálok addig kizárni pár dolgot, megbeszélem vele, hogy átrakunk pár dolgot az donorból az enyémbe. MAP szenzort pl.

Az ECU vajon simán átrakható?

Az övé max 2003-as. Az enyém nullextrás, imo nélküli. Neki talán e-ablak van, klíma nincs.

Átrakhatjuk az ECU-t gond nélkül?

Link to comment
Megosztás:

Kollégámnak elvileg ilyen motorral szerelt kocsija kell hogy legyen. Megpróbálok addig kizárni pár dolgot, megbeszélem vele, hogy átrakunk pár dolgot az donorból az enyémbe. MAP szenzort pl.

Az ECU vajon simán átrakható?

Az övé max 2003-as. Az enyém nullextrás, imo nélküli. Neki talán e-ablak van, klíma nincs.

Átrakhatjuk az ECU-t gond nélkül?

MAP szenzor általában olyat szokott produkálni, hogy nem gyorsul az autó, majd hirtelen felpörög/megindul.

Nekem 10e Ft-ban azt ajánlották, hogy odamegyek és kicserélik egy helyesen működő ECU-ra, csak a security kód kell hozzá (nekem az nincs, nem kaptam, de mondták h lehet hogy ki tudják olvasni, ha ez sem megy akkor pénzért kikérhető opeléktől). Ha nem változik, akkor visszarakják a gyári ECU-t.

Kollégád motorvezérlője keresni fogja a te autódban az imot, és így nem működik sztem.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

MAP szenzor általában olyat szokott produkálni, hogy nem gyorsul az autó, majd hirtelen felpörög/megindul.

Nekem 10e Ft-ban azt ajánlották, hogy odamegyek és kicserélik egy helyesen működő ECU-ra, csak a security kód kell hozzá (nekem az nincs, nem kaptam, de mondták h lehet hogy ki tudják olvasni, ha ez sem megy akkor pénzért kikérhető opeléktől). Ha nem változik, akkor visszarakják a gyári ECU-t.

Kollégád motorvezérlője keresni fogja a te autódban az imot, és így nem működik sztem.

Ez sajna nem indul meg...

Korábban volt ilyen, amit mondtál...

Az enyémben nincs imo.

(vagy csak nem tudok róla?)

Security kódom van. Megvan a gyári kártya.

Tehát a motor keresné a saját ECU-ját?

A secu kódot műszerrel lehet beadni neki?

Ha a két autó felszereltsége azonos, akkor se működhet a csere? (Ha egyikbe sincs imo)

Ez a secu kód mindenképp kell neki?

Link to comment
Megosztás:

Ez sajna nem indul meg...

Korábban volt ilyen, amit mondtál...

Az enyémben nincs imo.

(vagy csak nem tudok róla?)

Security kódom van. Megvan a gyári kártya.

Tehát a motor keresné a saját ECU-ját?

A secu kódot műszerrel lehet beadni neki?

Ha a két autó felszereltsége azonos, akkor se működhet a csere? (Ha egyikbe sincs imo)

Ez a secu kód mindenképp kell neki?

Csipog, amikor kiveszed a gyújtáskapcsolóból a kulcsot? Ha igen, immos. EPC-ben is meg tudod nézni a felszereltségek között (rendszám v. alvázszám alapján).

Az ECU keresné a párját az IMO-ban a gyújtáskapcsolónál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az a problémám hogy hátramenetben morgo kattogo hang jön a jobbelsö kerék felöl,ha csusztatom a kuplungot akkor semmi csak ha ráadom a teljes nyomatékot. Ez fennáll egyenes kormánynál ill kitekerve is.Elöre menetben semmi baja. Lehet hogy féltengely csuklo?? Elöre is köszi a valaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Csipog, amikor kiveszed a gyújtáskapcsolóból a kulcsot? Ha igen, immos. EPC-ben is meg tudod nézni a felszereltségek között (rendszám v. alvázszám alapján).

Az ECU keresné a párját az IMO-ban a gyújtáskapcsolónál.

Nem csipog. Szerintem nincs benne...

EPC WTF?

Ecat megmondja?

Itt az enyém dekódolása:

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCS3FYV3Rta2FHUXM/edit?usp=sharing

Link to comment
Megosztás:

Csipog, amikor kiveszed a gyújtáskapcsolóból a kulcsot? Ha igen, immos. EPC-ben is meg tudod nézni a felszereltségek között (rendszám v. alvázszám alapján).

Az ECU keresné a párját az IMO-ban a gyújtáskapcsolónál.

Csipogás alatt nem azt érted h a rádió csipog 2? Mert az azt jelzi h heló vedd le az előlapot.

Link to comment
Megosztás:

Csipogás alatt nem azt érted h a rádió csipog 2? Mert az azt jelzi h heló vedd le az előlapot.

Bocs, akkor biztos én tévedtem. Kipróbálom majd levett előlappal.

Nem csipog. Szerintem nincs benne...

EPC WTF?

Ecat megmondja?

Itt az enyém dekódolása:

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCS3FYV3Rta2FHUXM/edit?usp=sharing

Akkor a legyegyszerűbb, ha a távirányítós kulcsot széthúzod és ha van benne chip, akkor tuti immos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.autodigit.hu/

Ezzel a céggel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ECU javítás terén?

Korrektnek tűnnek.

5 perc múlva visszahívtak.

Szerintük kb. 80 rugónál megáll a vezérlő teljes felújítása.

2 év garanciát adnak rá...

A hiba leírása alapján nekik eléggé gyanús, hogy ECU hibáról van szó.

Állítólag ez típushibája ennek a vezérlőnek. :(

Esetleg más cégre javaslat?

Szia!

Pozitív a tapasztalat. Sógor Astrájának vezérlőjét csinálták. 1 hét 80 e Ft, hibátlan lett....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor a legyegyszerűbb, ha a távirányítós kulcsot széthúzod és ha van benne chip, akkor tuti immos.

Ha erre gondolsz,

k4c7xl.jpg

akkor igen.

Megnéztem és van benne .

Szia!

Pozitív a tapasztalat. Sógor Astrájának vezérlőjét csinálták. 1 hét 80 e Ft, hibátlan lett....

Köszi.

Nekem már csak azt kéne akkor kizárnom, hogy más a hibás...

Bár nekem kezdetektől fogva félelmem, hogy erről van szó.

Hibakódom sem volt soha, illetve a kivillogás sem működik rendesen (szerintem).

Vagy nincs villogás, vagy folyamatos villogás van, szünetek nélkül.

Addig megpróbálom valakivel kidiagnosztikázni, hogy tényleg ECU probléma-e.

Neki mi volt a problémája és milyen motorral? (ha nem vagyok indiszkrét)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha erre gondolsz,

akkor igen.

Megnéztem és van benne .

Köszi.

Nekem már csak azt kéne akkor kizárnom, hogy más a hibás...

Bár nekem kezdetektől fogva félelmem, hogy erről van szó.

Hibakódom sem volt soha, illetve a kivillogás sem működik rendesen (szerintem).

Vagy nincs villogás, vagy folyamatos villogás van, szünetek nélkül.

Addig megpróbálom valakivel kidiagnosztikázni, hogy tényleg ECU probléma-e.

Neki mi volt a problémája és milyen motorral? (ha nem vagyok indiszkrét)

Z14XE (2004), klíma ki-be kapcsolgatás volt a probléma. ECU javítás oldotta meg. Ja és baromi érdekes, de a klíma búgó hangja is megszűnt a javítás után.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Volt egy P0136=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) funkció-rendellenesség,

ami nem könnyen de megoldódott.

Kicseréltük a szondát(Bosch suniverzális szonda 0 258 006 953), megfelelően működik, de van helyette másik hiba.

P0420=Katalizátor-átalakítási hatásfok (Bank 1) nem megfelelő (kicsi)
Ebben kérnék segítséget tőletek.
Merre induljak tovább, mit lehet vele kezdeni?
Előre is köszi.

A katalizátor tisztítható, mosható valahogy?

Tudom öntisztuló elvileg, de biztos csinált már ilyet valaki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Van egy 1999 1.6-os benzines G Astrám. Valami zaj jön az előről a futóműből, akkor is ha leállítom a motort és gurulok üres járatban. (A hang hasonló egy kompresszor kopogásához.) Ha valaki találkozott már hasonlóval nagyon megköszönném ha segítene nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy bekapcsolt klímával a sebességváltáskor a fordulatszám túl nagyot esik és miközben váltok és épp üresben van a sebváltó egyszerűen megáll a motor menet közben. Ha jól vettem észre a klíma sem működik ilyenkor, de sokat nem "teszteltem" mert így inkább nem akartam használni. Egyébként ha visszateszem sebességbe és felengedem a kuplungot, simán elindul.

A gond, hogy nem mindig jelentkezik a probléma, volt hogy napokig jól működött és ment a klíma is rendesen. Nem tudom mennyire függhet össze, de közvetlenül tempomat beszereltetése után jelentkezett ez a probléma először. Ezelőtt soha nem volt gond a klímával. Szerintetek mi lehet az oka?

Köszönöm, üdv.

Link to comment
Megosztás:

Kb 40e km-es kora óta hajnalban, párás időben a hosszbordás szíj nyekereg. Melegben semmi.

Most ~138e-nél cseréltek hosszbordás szíjat. Majd mondta a szerelő, nem ártana feszítőt is cserélni, mert a görgő kuka. Azért nyikorog. Kicserélték a görgőt, és akkor felrakás után nyikorgott... Hallgatták, de tanácstalanok. Azt mondták, passz, ilyet még nem láttak. És tényleg néha melegben indítás után is van hangja. Mi lehet vele, esetleg valaki nem találkozott ilyennel? A motor Z14XEP. (habár ha eddig 100e-et elment így nem lehet olyan gondja, amitől probléma lenne)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ha az ABS hibajelző kivillan a műszerfalon, az mindenképpen jeladó problémára utal vagy ezekben is benne van talán az hogy a fékbetétek elfogytak? Csak mert néha néha indításkor felvillan és míg le nem veszem gyújtásról addig világít az abs hibajelző. (2000 év 1.6 16V)

Előre is köszönöm.

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ha az ABS hibajelző kivillan a műszerfalon, az mindenképpen jeladó problémára utal vagy ezekben is benne van talán az hogy a fékbetétek elfogytak? Csak mert néha néha indításkor felvillan és míg le nem veszem gyújtásról addig világít az abs hibajelző. (2000 év 1.6 16V)

Előre is köszönöm.

Szia,

az ABS két dolog miatt tud világítani. Az első eset, amit írtál, hogy indításkor felvillan (de utána el is alszik), ez az alacsony akkufeszültség következménye, bár így is el lehet még menni 1 esetleg 2 évet az akksival, ha napi használatban van az autó.

A másik lehetőség, amikor menet közben világít folyamatosan, ez az esetek többségében a kerékcsapágyban levő jeladó meghibásodását jelzi. Ha szerencséd van, elég csak kontakt spray-vel befújni és megjavul, rosszabb esetben az egész kerékcsapágyat cserélni kell. Ez a tünet általában együtt jár a sebességmérő meghibásodásával is, mivel a sebességjelet is erről a jeladóról veszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.