Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok!

Van egy 2003-as évjáratú G astrám. Benzines 1,6-os Z16SE motorral szerelve.

Azt vettem észre hogy egy "kicsit" vesztett az erejéből. Ezt úgy értem ha alacsony fordulaton (1200-2000) között főleg 2. és 3.as fokozatban erőtlen az autó, mondhatni nehezen gyórsul. Amint eléri a 2000-2500 fordulatot szépen elkezd húzni megjön az erő, gyorsul ahogy kell. A jelenség hömérséklet független. Nem rángat az autó, rendessen gyullad... A számitógép nem jelez semmi hibát, alapjába véve minden rendben van az autóval, ezt a jelenséget kivéve. Gyertya, olaj, olaj filter, benzin szürő csere volt ezelőtt 1500 km.
Szerintetek mi lehet az oka az erő vesztésnek?
Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok!

Van egy 2003-as évjáratú G astrám. Benzines 1,6-os Z16SE motorral szerelve.

Azt vettem észre hogy egy "kicsit" vesztett az erejéből. Ezt úgy értem ha alacsony fordulaton (1200-2000) között főleg 2. és 3.as fokozatban erőtlen az autó, mondhatni nehezen gyórsul. Amint eléri a 2000-2500 fordulatot szépen elkezd húzni megjön az erő, gyorsul ahogy kell. A jelenség hömérséklet független. Nem rángat az autó, rendessen gyullad... A számitógép nem jelez semmi hibát, alapjába véve minden rendben van az autóval, ezt a jelenséget kivéve. Gyertya, olaj, olaj filter, benzin szürő csere volt ezelőtt 1500 km.

Szerintetek mi lehet az oka az erő vesztésnek?

Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat.

Üdv

EGR szelep (ha van), fojtószelep (takarítani), légtömegmérő stb. ezeket kéne végigzongorázni.

Lehet hogy baromság, de akár még lambda szondára is ráfognám :)

Nézni kell élő adatokat...

Nekem is van hasonló problémám, néha előjön néha nem.

Most épp olyanja volt...

Én majd tervezem cserélni a lambdát, még nem dob hibát, de talán már lomha, a műszer szerint elég bambának tűnik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Egy kis tanácsra lenne szükségem, haverom qp-ja kissé furcsa dolgokat produkál.

Adott egy z18xe motor.

- Vásárlás után ugye jöttek a szokványos dolgok, vezérlés, olaj, gyertya ..stb..

- Az új "bosch" gyertyákkal az autó leállt, ventik full fokozaton mentek. kb 30 perc múlva lehetett újra indítani.( a leállás akkor következett be, mikor elérte 93 fokot)

- Trafóra gyanakodva beleraktuk az én trafómat a hiba ugyan csak fenn állt.

- később visszakerült a régi gyertya azzal megszűnt a leállás, viszont elég göthösen indult az autó.

- Úgy voltunk biztos szar a gyertya, rendeltünk gm gyertyákat " 2pólusút, de persze nem azt kaptuk, 1pólusú jött" , hiba ugyan csak megmaradt.

- Régi gyertya vissza

- Később egy dinamikusabb vezetéssel tarkított úton bedobta a check-et az esp-t, rángatott erőtlen volt.

- Op-Com al megnéztük, "Frissítse vagy cserélje a vezérlőegységet" törlés után hiba nem jelentkezett újra, de csak gázra indult az autó "úgy is nehézkesen"

- Vettünk egy másik ECU-t mert már az övé javított volt, azóta javult a dolog, szépen indul. A leállás is javult kicsit.

- Most random szerűen fekszik ki a kocsi ( már nem hőfokhoz kötötten) és u.úgy kb 30 perc mire indítható.

- De soha nem áll le toló üzemben, csak ha alapjáraton van.

Valaki tud esetleg tanácsot adni?

Előre is köszönöm!

Az, hogy javított az ECU, szerintem önmagában nem gáz.

Kérdés az, hogy szakszerűen van-e megjavítva...

Csak egy ötlet: a tápellátással minden rendben van? Akksi, töltés stb...

Nem megfelelő feszültségnél az ECU képes beköhögni.

Nem árt az elektromos részt megnézni.

Az egy dolog, hogy "új" ECU van, megfelelő szoftver is kell rá.

Próbáljátok meg frissíttetni a szoftvert (TECH2, nem OPCOM).

http://www.motor-talk.de/blogs/-tbmod/uebersicht-softwareversionen-motorsteuergeraet-t3960637.html

Itt megnézheted milyen szoftververziók voltak, és milyen problémát oldottak meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A belső keringetés motor kapcsolója megjavult, magától. :D

Viszont ismét a segítségeteket kérném. A bal oldali tükörnél a fűtés nem működik.

Aki sejti a probléma okát, írja meg nekem.

Heló. Az ajtó átvezetőben ellenőrizd első körben a vezetékeket. Aztán mérj, hogy megy-e oda ménkű :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

újabb probléma :D. Hidegen és melegen is (a hőmérsékletnek nem függvénye a jelenség) indítózásnál eddig mindig egyből beindult az autó (2-3 önindító forgás után), most viszont volt, hogy 10 másodpercig tekert az önindító mire "elkapta", ez kb. minden 5 indításból 4-et érint, a maradék 1-ben indul pöcc röff, ahogy eddig. Nem tudjátok mi okozhatja ezt? Az önindító teker rendesen, vadonatúj akkumulátor van benne, új gyújtásmodul, EGR cheater.

Köszi,

Balu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bő két hete lefalaztam az egr-t /megelőzés céljából,jó működik/ eddig városban használtam azóta a járgányt.

Ma országúton mentem és kis motorfékezés után hibakódot dobott. Újraindítás után eltünt a hiba.

Kérdésem a következő: hosszú távon maradhat így /Bár kicsit zavaró/ vagy vetessem ki a lemezt?

Lehet valami gondja a sok tárolt hibától? A motor x14xe. Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bő két hete lefalaztam az egr-t /megelőzés céljából,jó működik/ eddig városban használtam azóta a járgányt.

Ma országúton mentem és kis motorfékezés után hibakódot dobott. Újraindítás után eltünt a hiba.

Kérdésem a következő: hosszú távon maradhat így /Bár kicsit zavaró/ vagy vetessem ki a lemezt?

Lehet valami gondja a sok tárolt hibától? A motor x14xe. Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

EGR-re dobott hibát? Én kb 2 hónapja falaztam le szintén megelőző jelleggel, azóta ment pár szár km-t vegyesen (város és városon kívűl, autópálya nem volt benne). Eddig -szerencsére/lekopogom- semmi hiba ezen a téren.... Elvileg csak azért mert le lett falazva nem lehet gondja ha a szelep rendesen működik.

Link to comment
Megosztás:

EGR-re dobott hibát? Én kb 2 hónapja falaztam le szintén megelőző jelleggel, azóta ment pár szár km-t vegyesen (város és városon kívűl, autópálya nem volt benne). Eddig -szerencsére/lekopogom- semmi hiba ezen a téren.... Elvileg csak azért mert le lett falazva nem lehet gondja ha a szelep rendesen működik.

Én azt olvastam ebben az esetben motorféknél csinál ellenőrzést és azért dob hibát. Csak kérdés hosszú távon a sok hiba okoz e valami galibát.? :blink: Igaz gázzal mentem, kérdés benzinnél is dobna e?

Link to comment
Megosztás:

Én azt olvastam ebben az esetben motorféknél csinál ellenőrzést és azért dob hibát. Csak kérdés hosszú távon a sok hiba okoz e valami galibát.? :blink: Igaz gázzal mentem, kérdés benzinnél is dobna e?

Attól hogy le van falazva a szelep még működik rendesen,tehát nyit-zár amikor kell

hibakódot nem kéne adnia

Link to comment
Megosztás:

Én azt olvastam ebben az esetben motorféknél csinál ellenőrzést és azért dob hibát. Csak kérdés hosszú távon a sok hiba okoz e valami galibát.? :blink: Igaz gázzal mentem, kérdés benzinnél is dobna e?

Én a nyáron falaztam le. Azóta mentem kb. 4Ekm-t hibamentesen!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

újabb probléma :D. Hidegen és melegen is (a hőmérsékletnek nem függvénye a jelenség) indítózásnál eddig mindig egyből beindult az autó (2-3 önindító forgás után), most viszont volt, hogy 10 másodpercig tekert az önindító mire "elkapta", ez kb. minden 5 indításból 4-et érint, a maradék 1-ben indul pöcc röff, ahogy eddig. Nem tudjátok mi okozhatja ezt? Az önindító teker rendesen, vadonatúj akkumulátor van benne, új gyújtásmodul, EGR cheater.

Köszi,

Balu

Szia,

bár nem vagyok nagy szerelő de mikor nekem nem indult a szerelőm távsegítséggel ezeket nézettem meg velem: gyertyák jók e? benzi nyomás van rendesen? benzinszűrő mikor volt utoljára cserélve? Illetve az első amivel kezdenem kellett van e hibakód. Ezeket te is megtudod nézni otthon.

Link to comment
Megosztás:

Ma valami kopogást hallottam a futómű felől menet közben,a bal első sárvédőnél lenyomva a kasznit előjött a koppanás <_<

Még nem tudtam alánézni egyenlőre,melyik futóműelem lehet?

Esélyes, hogy a rúgó feladta. Nekem pont a rugótányérban törött el, igy kicsit nehezebb volt a felderítés, hogy hol, mi kopog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

újabb probléma :D. Hidegen és melegen is (a hőmérsékletnek nem függvénye a jelenség) indítózásnál eddig mindig egyből beindult az autó (2-3 önindító forgás után), most viszont volt, hogy 10 másodpercig tekert az önindító mire "elkapta", ez kb. minden 5 indításból 4-et érint, a maradék 1-ben indul pöcc röff, ahogy eddig. Nem tudjátok mi okozhatja ezt? Az önindító teker rendesen, vadonatúj akkumulátor van benne, új gyújtásmodul, EGR cheater.

Köszi,

Balu

Főtengely felső holtpont jeladó is okozhat ilyen hibát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki tudna fordítani. A webfordító eléggé lódít. A 10C alatti kopogás érdekelne mi is az? Csak mert hosszú állás után mikor áthül a motor ebben a hideg időben indítás után pár másodperccel nekem is elkezd kopogni majd abba is marad ahogy melegszik. Eddig hidrotőkére gondoltam de miután olvastam ezt nem hidrotőke más hangja van annak.
Mire vonatkozik a frissítés? tudom egyik az immo a másik a kopogás érdekelne.

Z12XE:

Opel Teilenummer 24456866

Software Versionsnummer 8385

Änderung der Wegfahrsperren-Kommunikation

oder

Opel Teilenummer 55350553

Software Versionsnummer 10977

Änderung der Wegfahrsperren-Kommunikation, Behebung für Fehlercode P1612. - Abhilfe gegen Klickgeräusch am Reinigungsventil im Leerlauf bei Ansauglufttemperatur unter 10°C.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

bár nem vagyok nagy szerelő de mikor nekem nem indult a szerelőm távsegítséggel ezeket nézettem meg velem: gyertyák jók e? benzi nyomás van rendesen? benzinszűrő mikor volt utoljára cserélve? Illetve az első amivel kezdenem kellett van e hibakód. Ezeket te is megtudod nézni otthon.

Szia,

gyertya új - gyári, benzinnyomás - rendben, benzinszűrő új - gyári, hibakód nincs. Még hétvégén tesztelgetem.

Köszi,

Balu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült kivillogtatni a hibakódot P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség. Gondolom a falazás miatt. :D

Ezentúl próbálom majd kerülni a motorfékes eseteket! :D Remélem azért nem lesz gyakori vendégem a sárga lámpa!!!! :blink:

Nem okoskodni vagy kötekedni akarok, de 99% hogy nem a lefalazás a gond (vagy akkor innen a fórumról Te leszel az első akinél ilyen jelenség fellépet). Vagy a lefalazás nem sikerül jól (pl valamiben akad a szelep), vagy konkrétan a szelepnek van valami baja... Csak azért mert lezártad és félrefordítottad, nem lehet baja. Az ECU nem vizsgál semmit ezen a nyomon (nincs egyéb érzékelő), csak azt, hogy a szeleptől visszakapja-e a funkciójelet. Rendellenesség akkor áll fent, ha ez a jel elmarad, tehát megragadt/akadozik (nem nyit/zár megfelelően) vagy az ECU-nál van gond de ezt zárjuk ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.