Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 órája, outsider írta:

Fék kopásjelző (elektronikus) csak ABS-el szerelt autókban van?

Hallok valami "koszolódást" elől fékezéskor, mint amikor reggel kicsit korrodált a tárcsa (eső után), de ez folyamatos, nem szűnik meg, ha bemelegszik.

Tárcsa vastagság meddig jó?

Úgy nézem tárcsa még nem volt cserélve...

Milyen márkát érdemes venni?

szerk:

volt cserélve féktárcsa 112E Km-nél.

Fékdob még nem volt... szabályozva volt ugyanekkor.

Az enyém ABS-él van szerelve, tegnap cseréltem elől betétet, de nálam nincs elektronikus jelző. Nekem kb. egy éve azt írták, hogy az első hűtött tárcsa 21mm-ig használható, tehát egy szabályozás és két garnitúra betét után kuka. Erre néhány hete ketten is azt írták, hogy hűtött tárcsát nem szabályoztatunk és ezt már sokszor kitárgyalták, hogy miért. Sajna nem volt időm visszakeresni a miértekre. Most olvasom, hogy a visszajelző felszereltség függő lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Összefüggés csak annyi van, hogy amibe elektromos fékkopásjelzőt szereltek abban biztos, hogy van ABS mivel felszereltség függő volt.

A G-astrákban már nincs alapból mindegyikben ABS? Amit láttam szerintem mindegyikben volt. A fékkopás jelző meg hol ilyen hol olyan, amivel találkoztam. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Fék kopásjelző (elektronikus) csak ABS-el szerelt autókban van?

Hallok valami "koszolódást" elől fékezéskor, mint amikor reggel kicsit korrodált a tárcsa (eső után), de ez folyamatos, nem szűnik meg, ha bemelegszik.

Tárcsa vastagság meddig jó?

Úgy nézem tárcsa még nem volt cserélve...

Milyen márkát érdemes venni?

szerk:

volt cserélve féktárcsa 112E Km-nél.

Fékdob még nem volt... szabályozva volt ugyanekkor.

Nekem is ilyen volt a hangja kivülröl mèg elèg vastag volt a betèt, de belülről kb a fele. Èn csak betètet cserèltem Trw- t vettem jól fog ès azt nèma csendben teszi. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

30 perce, VTX írta:

Sziasztok!

Bármi ötletet az olaj folyásának okára szívesen várok. Ugyanitt, ha tudtok ajánlani egy jó szervizest, aki ezt orvosolná, írjátok meg kérlek. X16SZR

Képeket itt találtok: 

 

Köszi.

 

Szelepfedél tömítésre tippelek, az egyik képen mintha látszana is hogy szakadt. Itt mondjuk mintha nem is lenne:

2490225-20170312-go2V1V.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

52 perce, VTX írta:

Sziasztok!

Bármi ötletet az olaj folyásának okára szívesen várok. Ugyanitt, ha tudtok ajánlani egy jó szervizest, aki ezt orvosolná, írjátok meg kérlek. X16SZR

Képeket itt találtok: 

 

Köszi.

 

Szelepfedél tömítés van szétmenve,de nem kicsit már ahogy látom a képen.

Cseréld ki,de mimnél hamarabb,én már nem is mennék így vele....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezzel együtt az 1-es és 4-es gyertyák 500 km után már tocsognak az olajban, viszont a 3-as és 2-es patyolat tiszta. Szóval más gondok is vannak. 

De a szelepfedél tömítése ki lesz cserélve minél hamarabb, és köszönöm a segítséget! Viszont egy megbízható Budapest környéki szervizest tényleg szívesen fogadnék.

Módosítva : VTX
Link to comment
Megosztás:

1 óra, VTX írta:

Ezzel együtt az 1-es és 4-es gyertyák 500 km után már tocsognak az olajban, viszont a 3-as és 2-es patyolat tiszta. Szóval más gondok is vannak. 

De a szelepfedél tömítése ki lesz cserélve minél hamarabb, és köszönöm a segítséget! Viszont egy megbízható Budapest környéki szervizest tényleg szívesen fogadnék.

Én Szeles Gábort tudom ajánlani Dunakeszin.Régen a Vectra klubosok hozzá hordták a kocsijukat.Én nem mert nekem messze van.A honlapja nem működik most ahogy néztem,de remélem azért még dolgozik.

https://dunakeszi.cylex.hu/ceg-info/szeles-gábor-821214.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, VTX írta:

"a szelepfedél tömítése ki lesz cserélve"

Ha az a tömítés cserére kerül, az újat előtte be kell szépen kenni hőálló zsírral. Mert a zsír is tömít! Ha az a fedél lemezből van (nem aluöntvény) akkor azt sem ártana lecserélni!

Szervíznek meg - tudnám ajánlani a Cromax-szervízt (1087. Tisztes u. 1)   Elég normálisan és baráti árakon dolgoznak!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

48 perce, L.Fazakas írta:

Ha az a tömítés cserére kerül, az újat előtte be kell szépen kenni hőálló zsírral. Mert a zsír is tömít! Ha az a fedél lemezből van (nem aluöntvény) akkor azt sem ártana lecserélni!

Szervíznek meg - tudnám ajánlani a Cromax-szervízt (1087. Tisztes u. 1)   Elég normálisan és baráti árakon dolgoznak!

Műanyag szelepfedele van, pont ezt lehet feltenni hosszabb ideig szivárgás nélkül, az alu legtöbbször már el van vetemedve, és előbb-utóbb ereszteni kezd. Lemezből tudtommal nincs szelepfedél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A beteg:  ismerős Z16XE gépe,a tünet: random leáll menetközben váltás után,majd kis idő múlva indul megy tovább

hibakód nincs,sárga lámpa se volt,szerelő cserélte neki a benzinszivattyút,de újra megállt

EGR volt már cserélve állítólag gyárira 2-3 éve kb.(hölgy a tulaj...:))

Szerintetek?Amúgy viszi vissza a szerelőhöz,mondta neki hagyja ott,vizsgálódik...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

A beteg:  ismerős Z16XE gépe,a tünet: random leáll menetközben váltás után,majd kis idő múlva indul megy tovább

hibakód nincs,sárga lámpa se volt,szerelő cserélte neki a benzinszivattyút,de újra megállt

EGR volt már cserélve állítólag gyárira 2-3 éve kb.(hölgy a tulaj...:))

Szerintetek?Amúgy viszi vissza a szerelőhöz,mondta neki hagyja ott,vizsgálódik...

Ez megint egy tipikus példája lenne annak, hogy cserélgetjük az alkatrészt hátha beletrafálunk a hibába? Elnézést ha nem így volt, de ilyenkor úgy tudom sajnálni a tulajt, aki fizet, fizet és még mindig nem azt kapja amit szeretne. (jártam én is hasonlóképpen) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Maverick087 írta:

Ez megint egy tipikus példája lenne annak, hogy cserélgetjük az alkatrészt hátha beletrafálunk a hibába? Elnézést ha nem így volt, de ilyenkor úgy tudom sajnálni a tulajt, aki fizet, fizet és még mindig nem azt kapja amit szeretne. (jártam én is hasonlóképpen) 

Azért kérdeztem itt hátha valakinek volt hasonló tünetet produkálo hibája és megoldódott,ne fizessen feleslegesen alkatrészekért,mert nem "találták" el melyik alkatrész a hibás

Itt még nehezebb lesz mivel hibakód sincs...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma reggel akartam indítani az autót. Gyujtás ráad-indítás-semmi. Csak egy kattanást hallottam, meg se forgatta a motort az önindító. Második próbálkozásnál már semmi gond nem volt. Pöccre indult. A kérdésem az lenne hogy ez az önindító meghibásodásának lehet az előjele? 

A másik kérdésem:  Ha a tank ajtónál befolyik a víz, mert nem tömít a gumi. Képes lefolyni onna a víz a csomagtartóba? Ugyanis ha esik az eső, áll a víz odabent. Köszi!

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

Váltókulissza javítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A csatolt képen bejelöltem, hogy milyen fajta váltórudam van és, hogy hol van kikopva. A váltókarnak 2-3 mm-es  a holtjátéka, gyakran nehezen veszi az 1-es fokozatot. Sehol sem találok értelmes alkatrészeket a felújításhoz mivel már képről látszik, hogy abszolút nem ehhez passzolnak. Előre is köszönöm a segítségeteket.

2491339-20170313-bOlfRy.jpg

Link to comment
Megosztás:

9 órája, toma2105 írta:

Sziasztok! Ma reggel akartam indítani az autót. Gyujtás ráad-indítás-semmi. Csak egy kattanást hallottam, meg se forgatta a motort az önindító. Második próbálkozásnál már semmi gond nem volt. Pöccre indult. A kérdésem az lenne hogy ez az önindító meghibásodásának lehet az előjele? 

A másik kérdésem:  Ha a tank ajtónál befolyik a víz, mert nem tömít a gumi. Képes lefolyni onna a víz a csomagtartóba? Ugyanis ha esik az eső, áll a víz odabent. Köszi!

Önindítónál szokott olyan lenni hogy koszos vagy egyéb ok miatt megakad a behúzótekercs a fogaskereket nem löki ki, és nem kapcsolja az indítómotort sem, csak kattog magában ( vagy még az sem) . Ha nem kel életre, kocogatás szokott segíteni. A régebbi opeleken fordul elő, de úgy látszik a G-ket is elérte a kor. Alapból a réz hengert kell ilyenkor megtakarítani, de ha már szét van szedve kefe ( kefetartó) cserét is el lehet végezni. 

2491441-20170314-Xkgqyj.jpg

Egyenlőre ne csinálja semmit, várd meg a következőt, ( amikor majd nem indul másodikra)aztán ha akkor kocogatásra életre kell akkor lehet szétszedni. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, trassher írta:

Váltókulissza javítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A csatolt képen bejelöltem, hogy milyen fajta váltórudam van és, hogy hol van kikopva. A váltókarnak 2-3 mm-es  a holtjátéka, gyakran nehezen veszi az 1-es fokozatot. Sehol sem találok értelmes alkatrészeket a felújításhoz mivel már képről látszik, hogy abszolút nem ehhez passzolnak. Előre is köszönöm a segítségeteket.

2491339-20170313-bOlfRy.jpg

Szia, 

Nekem is ilyen típusú váltóm van, a hiba is ugyanaz VOLT. 

https://goo.gl/photos/7FgSk3Mq27r5qEFx6 

Ha a váltókaron található "gömb"-re rámelegítesz zsugorcsövet, aztán szilikonzsírral bekenve visszateszed a helyére, megoldod a problémát. Ha nem elég és kotyog még, ráhúzol egy másik réteget is. Filléres megoldás, én is szkeptikus voltam de hatékony. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 13. at 7:37, zotya975 írta:

Lemezből tudtommal nincs szelepfedél.

Ezt nem tudom, az Opel cég mindezt manapság hogyan oldja meg, mert nekem több autóm is volt már!

A régebbi Skodáimnak (S-100; S-105S) például  - a szelepfedele egy az egyben húzott vaslemezből volt! (talán csak a Skoda Garde-é és a Skoda Rapid-é nem. De azok még mind farosak voltak, és "csak" 1300-as motorok)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 perc, L.Fazakas írta:

Ezt nem tudom, az Opel cég mindezt manapság hogyan oldja meg, mert nekem több autóm is volt már!

A régebbi Skodáimnak (S-100; S105S) például  - a szelepfedele egy az egyben húzott vaslemezből volt! (talán csak a Skoda Garde-é és a Skoda Rapid-é nem. De azok még mind farosak voltak, és "csak" 1300-as motorok)

Akkor javítom magam: opelban tudtommal nincs lemez szelepfedél, csak alu van és műanyag. Az említett x16szr motoré fekete műnyag OPEL felirattal.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

"koszos vagy egyéb ok miatt megakad a behúzótekercs a fogaskereket nem löki ki, és nem kapcsolja az indítómotort sem, csak kattog"

2491441-20170314-Xkgqyj.jpg

Ha a Bendix-behúzómágnes tömítése bárhol beengedi a vizet, bizony előfordulhat, hogy "begyógyul" a behúzó mágnes vasa (hiába rajta a rézbevonat!)! És akkor máris nem tolja be teljesen a Bendix-kereket a fogaskoszorúba, de nem is igazán kapcsolja az önindítómotort. Nekem az egyik Skodámnál volt hasonló bajom. A vadiúj autóm vadiúj önindítója már 2 hónap eltelte után nem akart kapcsolni! Akkor ki kellett szednem az egészet, lekötni a váltó-házról s az akksiról, majd szépen szétszerelve kipucolni.

Most hadd ne mondjam (a cseheket dícsérendő) - gyárilag csont szárazon volt összerakva! Se egy csepp olaj, se egy kenetnyi zsír sehol sem volt benne. Persze, hogy "feltollasodott" a mágnestekercs belseje, és direkt akadállyá vált. Így csak aztán nyekkent néha.

Kicsiszoltam a tekercs belsejét és műszerolajjal felfuttattam. A bendix-villát meg a többi mozgós cuccot pedig vékony zsírral leápoltam. Aztán - visszaszereltem ....

úgy elment még vagy 15 évig!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.