Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Lehet valaki volt olyan körültekintő, hogy a szerelés közben a féket is kicsit "megigazította"...vagy csak letisztította, esetleg megmozgatta a fékmunkahengert...nem tudom mit szedtek szét a tiédnél, ha levették az egész gólyalábat féknyergestől, akkor a légtelenítés is segíthetett..vagy csak néhány drasztikus fékezés...ugyanis ha mindig csak "tatásan" fékezel, akkor a lerakodások is ott keletkeznek amik a blokkolást pl gátolhatják vagy legalábbis nem engedik azon a részen olyan könnyen túljutni a munkahegert(eltérés lesz)...ha néha van egy pár drasztikus satu, akkor a munkahenger is jobban ki tud jönni...könnyebben fog mozogni és a fékbetét felületéről is jobban kopik olyankor a betét és frissebb anyag kerül oda, ergo jobb lesz a fékhatás, de én véltelenűl sem állítanám, hogy a lengéscsillapítótól lett jobb...szeritnem ez teljesen kizárt...gondold át te is....normális esetben a fékpadon a kerék csak gördül..ha gördül és nincs lengése a kocsinak és keréknek sem, akkor a lengéscsillapító mibe szól bele? (semmibe)

igen a centírozásra gondoltam...csak én magyarul írtam le <_<

Nem szívesen hagyom egyedül az autómat a szerelőkkel (láttam már érdekes dolgokat :D ) még akkor sem ha ismerem őket. Tehát mind mindig most is jelen voltam a cserénél sőt mi több egy kicsit be is segítettem -_- A fékhez nem értünk hozzá, ergo maradhat az általad említett drasztikus fékezés, ami valszeg meg volt, ismerve a meleg idő "hatását" az autóstársakra :rolleyes: és én gondoltam csak úgy, hogy a csere közre játszhatott a pozitív fékhatásba ("fékpados" mérésnél).

Egyébként mint már mondtam, értem és aláírom amit mondasz. Ez esetben egy véletlen "eltévedt" tapasztalat volt, akit félre vezettem volna attól szorri.

Link to comment
Megosztás:

És ha magasabb sebességben 4. vagy 5. -ben van és alacsony fordulatról nyomsz nagy gázt akkor nem csörög?

Én a vezérműláncra tippelnék valószínű hogy elfáradt már vagy laza és miután felveszi a fordulatot akkor már kifeszül de ez csak tipp.Cserénél úgy tudom hogy komplett vezérlést kell cserélni lánccal fogaskerekekkel,attól ne félj elszakadni nem fog legalábis nem jellemző de azért egy szerelőnek mutasd meg.

Link to comment
Megosztás:

Én a vezérműláncra tippelnék valószínű hogy elfáradt már vagy laza és miután felveszi a fordulatot akkor már kifeszül de ez csak tipp.Cserénél úgy tudom hogy komplett vezérlést kell cserélni lánccal fogaskerekekkel,attól ne félj elszakadni nem fog legalábis nem jellemző de azért egy szerelőnek mutasd meg.

Általában csak lánc :rolleyes:

De Uhuhu többet tudna erről mesélni <_<

Link to comment
Megosztás:

nem vitázom... <_<

mindenki úgy cseréli ahogy akarja -_-

Én vitázni akarok veled,főleg nem veled :) Szerk:Nem akarok vitázni veled :D ,pedig nem is ittam :rolleyes:, így már van értelme.

Csak mi már beszéltük egyszer,hogy csak láncot cseréltek.

Szerintem is elég az elsőnél,a másodiknál mehet minden.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicseréltetni a vízpumpát, de állítólag 2 fajta is van ami jó a kocsiba.

Az ára után érdeklődtem mail-ben ott közölték velem.

Azt nem tudom van-e lényeges különbség a 2 között meg hogy milyen az a 2?

98'as G Astram van, de mivel használtan vettem egy éve így fogalmam sincs milyen mehet bele mert még csak most szeretném kicseréltetni előszőr amióta nálam van.. :rolleyes:

Szia Érdekelne hogy a vízpumpát hiba miatt cseréled vagy a vezérlés csere miatt ha hiba miatt cseréled írd már meg légyszíves hogy mit tapasztaltál kiváncsiságból kérdezem köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Én a vezérműláncra tippelnék valószínű hogy elfáradt már vagy laza és miután felveszi a fordulatot akkor már kifeszül de ez csak tipp.Cserénél úgy tudom hogy komplett vezérlést kell cserélni lánccal fogaskerekekkel,attól ne félj elszakadni nem fog legalábis nem jellemző de azért egy szerelőnek mutasd meg.

Az enyémnek nincs baja! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Megadtam mindent. Csergő Opel-nél érdeklődtem.. <_<

Azóta kaptam új adatokat:

Elvileg mindkettő jó csak a szerelők nem szeretik ha nem ugyanolyan megy be mint ami bennt volt.. :rolleyes:

Valóban kettő típus van,de szerintem motorszám függő.

Aztán lehet ,hogy kompatibilis a kettő egymással.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.6 os astrám és világít a kis sárga visszajelző lámpa, rátettem diagnosztikára és a következő hibakódok vannak:

P1120 Gas pedal sensor 1

P1122 Gas pedal sensor 2

P1550 Electronic Throttle Control

P1438 Colling fan

A kódok ki lettek resetelve, a lámpa kialudt de a kódok ugyanugy kiolvashatók.

Valakinek volt hasonló problémája, esetleg tudja is a megoldást!

Előre is köszi!

Üdv Hegejany

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régebb óta van olyan problémám, hogy leállítás után a gyújtáskapcsolóból ha kihúzom a kulcsot, akkor nem kattan vissza vmi a helyére benne, ezért úgy érzékeli, hogy még benne van a kulcs és pl. ajtónyításkor sípolva figyelmeztet. Eddig mindig sikerült addig játszani, hogy a helyérepattant az a vmi, de tegnap sehogysem sikerült ... és úgy hagytam. Viszont így nem tudtam a távirányítóval bezárni. Nagy bajt csinálok ha megpróbálok egy kis WD40-et benyomni a gyújtáskapcsolóba? Vagy csak finoman, a kulcsot kenjem be és azzal vigyem be a cuccot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Próbálom kiszerelni a biztosítéktáblát, de egyszerűen nem sikerül. Levettem a vezetőoldali levegő fúvókát, kicsavartam a tábla 2 rögzítőcsavarját, de sehogy nem tudom kibújtatni. Nem fér ki a műszerfalból. Valaki tudna segíteni, hogy mi a módszere?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Próbálom kiszerelni a biztosítéktáblát, de egyszerűen nem sikerül. Levettem a vezetőoldali levegő fúvókát, kicsavartam a tábla 2 rögzítőcsavarját, de sehogy nem tudom kibújtatni. Nem fér ki a műszerfalból. Valaki tudna segíteni, hogy mi a módszere?

vedd le a hátán lévő védő burkolatot..aztán próbálkozz tovább...jó türelemjáték de nélküle ki kell, hogy jöjjön... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régebb óta van olyan problémám, hogy leállítás után a gyújtáskapcsolóból ha kihúzom a kulcsot, akkor nem kattan vissza vmi a helyére benne, ezért úgy érzékeli, hogy még benne van a kulcs és pl. ajtónyításkor sípolva figyelmeztet. Eddig mindig sikerült addig játszani, hogy a helyérepattant az a vmi, de tegnap sehogysem sikerült ... és úgy hagytam. Viszont így nem tudtam a távirányítóval bezárni. Nagy bajt csinálok ha megpróbálok egy kis WD40-et benyomni a gyújtáskapcsolóba? Vagy csak finoman, a kulcsot kenjem be és azzal vigyem be a cuccot?

Dehogy gond!!! Én minden nyáron meg szoktam fújni. Volt már téma korábban hogy nyáron valószínűleg a nagy melegben kipárolog a kenőanyag és megszorul. Én ezt hogy ne ugorjon ki sosem várom meg, ha már kicsit darabosan megy egyből tolom bele a WD40et. Többször kisseb adagba told bele és ne sokat. Közben járasd, de ha akad ne erősen, mert ha eltörik a lamella akkor bukta. Sőt a kiugró is perselyt járasd, azt úgy tudod megtenni hogy beledugod a kulcsot miután belement a WD utána nem fordítod el 1 es állásig hanem előtte megállsz egy kicsivel és vissza 0áig. Ilyenkor be ki fog mozogni a persely amitől azt is jól átjárja a WD40. Ha jól sikerül a művelet, és nincsen széjjelkopva a gyújtáskapcsi zárbetét, akkor ezután a beavatkozás után olyan lesz mint az új. Csak sajna lehet hogy ezekben a melegekben meg kell ismételni 1 hónap múlva. Majd írj mik a fejlemények.

Link to comment
Megosztás:

vedd le a hátán lévő védő burkolatot..aztán próbálkozz tovább...jó türelemjáték de nélküle ki kell, hogy jöjjön... :rolleyes: <_<

Azt se bírom levenni. Lehet, hogy nekem vannak lapát kezeim, de sehogy nem bírom bedugni mögé.. grr

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt már valakinek ilyen problémája, hogy ha ráadom a gyujtást akkor a belső levegő elzáró motorja folyamatosan megy. Kiszedtem a kesztyűtartót, hogy lássak is valamit, amikor átmozdítja a terelőlapot nem áll meg hanem tovább kinlódik. A belső keringető gomb megnyomásakor irányt vált és át is vát de a másik bezárt állapotban sem kapcsol ki a motor. Úgy gondolom, hogy ennek valami időzítője lehet és az krepált be. Ha tényleg ez van benne akkor az vajon hol van elrejtve?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.