Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Megnéztem alaposabban a lámpát. A lámpa teljesen zárt -ez nem lepett meg- és mindkét állítócsavar csak a belső tükröt + izzót mozgatja. Azaz nálam csak mozgatnák. Szétszedni szerintem csak a ragasztott üvegbúra eltávolításával lehet, ami olyan fekete szélvédőragasztó szerűséggel van ragasztva. Szedett már szét valaki lámpát?

Link to comment
Megosztás:

Nem astráét de szedtem már szét. Azokat a fém füleket amik az üveget tartják leszeded és az üvegbúrát óvatosan felfeszíted a műanyag házról. Az a fekete valami tuti erősen fogja de le kell jönnie. Elvileg létezik hozzá utólag felrakható csak üvegbúra, (ha netán valkinek csak az üveg sérülne) valami spéci ragasztóval kell rögzíteni az üveget vissza a fémfüleket és jónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Én pár éve próbáltam szétszedni F-Astra lámpát, mert kavicsos volt az üveg. Szerintem elég reménytelen próbálkozás, pedig én eléggé fel vagyok szerelkezve szerszámmal, rendes műhelyem van, garázsom, tehát nem a parkoló betonján próbálkoztam. Nem erre gyártották. Viszont nem is ázott be sose, nem is párásodott.

Javaslat: Bp-n Garancia lámpabolt, kb.10 körül van a Carello gyári.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagy javulásra a hideg miatt ne számolj. Ebben az időjárásban nekem is nehezebb a váltás, de csak amíg fel nem melegszik.

Gabi megelőzött. :)

Azért kérdeztem, mert viszem szerelőhöz váltórúd szimmering cserére.

Nem tudható mennyi olaj fogyott már a váltóból, de gyanítom sok..

És ha ott az autó, akkor miért ne legyen olajcsere.

Mit kóstál a váltóba az adalék ?

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdeztem, mert viszem szerelőhöz váltórúd szimmering cserére.

Nem tudható mennyi olaj fogyott már a váltóból, de gyanítom sok..

És ha ott az autó, akkor miért ne legyen olajcsere.

Mit kóstál a váltóba az adalék ?

Ha már szerelőnél lesz akkor nem árt kicserélni mert nem nagy tétel, és nem neked kell gányolni vele.

Az adalákról majd az illetékes bővebben.

Link to comment
Megosztás:

Én pár éve próbáltam szétszedni F-Astra lámpát, mert kavicsos volt az üveg. Szerintem elég reménytelen próbálkozás, pedig én eléggé fel vagyok szerelkezve szerszámmal, rendes műhelyem van, garázsom, tehát nem a parkoló betonján próbálkoztam. Nem erre gyártották. Viszont nem is ázott be sose, nem is párásodott.

Javaslat: Bp-n Garancia lámpabolt, kb.10 körül van a Carello gyári.

Pontos cimet is tudnál mondani?Mert a bontott lámpákat is 8-10körül adják akkor már inkább vennék újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Nektek is nehezen megy a váltó ebben a hidegben ?

Ma megijedtem.

Nem elég hogy nehezen jár, még nyikkant is eggyet ahogy kettőből visszaraktam eggyesbe..

Mindezt lassan gurulva.

Ha lecseréltetem az olajat a váltóban, számíthatok javulásra ?

Én 2004 őszén cseréltettem a váltóolajat, de nekem is nehezebben műxik hidegben.

Ma reggel is (-10fok) érezhető volt, hogy meg van dermedve az olaj.

Ettől függetlenül szerintem is cseréltesd le! Tényleg nem nagy tétel, és akkor legalább tudod, hogy ez is rendben van. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Megtörtént a csoda.:-)

Visszavittem a kocsit oda, ahol a futóművet is beállították, majd következett a váltórúd-simmering csere.

Plussz cseréltek valami műanyag stiftet, valami tömítést, és fölöntötték olajjal..

Mintha kicserélték volna a váltómat !!!

Kés a vajban kutya f@sza hozzá képest.:-)))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Megtörtént a csoda.:-)

Visszavittem a kocsit oda, ahol a futóművet is beállították, majd következett a váltórúd-simmering csere.

Plussz cseréltek valami műanyag stiftet, valami tömítést, és fölöntötték olajjal..

Mintha kicserélték volna a váltómat !!!

Kés a vajban kutya f@sza hozzá képest.:-)))

Gratula! Legyen sokáig ilyen! És mit kértek a műtétért cserébe? ha szabd tudni? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Megtörtént a csoda.:-)

Visszavittem a kocsit oda, ahol a futóművet is beállították, majd következett a váltórúd-simmering csere.

Plussz cseréltek valami műanyag stiftet, valami tömítést, és fölöntötték olajjal..

Mintha kicserélték volna a váltómat !!!

Kés a vajban kutya f@sza hozzá képest.:-)))

Milyen olajat raktak bele? Állítólag csak a gyárit illik beleönteni ill. opel16v ajánlott még egy fajtát.

Szerintem a stift többet nyomott a latba a javuásnál. Most már én is megnézem végre valahára azt a stiftet.

Link to comment
Megosztás:

Milyen olajat raktak bele? Állítólag csak a gyárit illik beleönteni ill. opel16v ajánlott még egy fajtát.

Szerintem a stift többet nyomott a latba a javuásnál. Most már én is megnézem végre valahára azt a stiftet.

Nem tudom milyen olajat raktak bele.

De merem remélni Opel váltó olajat.

Hiszen a műhelytől 200 méterre van egy kifejezett Opeles alkatrészbolt.

Minden cuccot onnan hordanak, mert kedvezményes.

Link to comment
Megosztás:

Most már én is megnézem végre valahára azt a stiftet.

A stiftet már én is cseréltem, (még éppen egy darabban volt :) ) mert csak 4 fokozatot tudtam kapcsolhi, +a hátramenetet. Igaz cseréltem még néhány müanyag biz-bazt is a rudazaton, és a váltókaron. Azóta mülödik rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.