Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Hát igen, pont ezért nem akartam habosat venni. De olyan hozzáértők dolgoznak a boltokban hogy ott még ezt sem tudták megmondani.

Köszi amúgy a tanácsokat, lehet kiveszem a rádiót addig míg megcsinálom, illetve amennyire tudom épp hogy eleget nyomok bele, nem szeretném ha befolyna és szétmarna minden elektromos cuccot.

Legközelebb meg addig hajtom míg gázosat nem találok.

Üdv,

Csak egy lehetőség:

Amikor én is belefutottam valami olasz tisztítóhabba akkor, hogy ne csináljak nagyobb bajt, inkább nem erőltettem a légcsatornák befújását. Helyette kivettem a pollenszűrőt és leszereltem a pollenszűrőház fedelét (Behr) és így az elpárologtatót fújtam telibe. Fogkefével jól átdörzsöltem a habot.

Hozzáteszem, olyan ocsmány "illata" volt a tisztítószernek és olyan hosszú ideig érződött, hogy utána el kellet sütni egy gázos klímabombát, hogy elnyomja a habét.

Viszont a maradék habot kiválóan fel lehetet használni a motorhűtő és a klímahűtő tisztitásánál, ott a szag nem zavart.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Csak egy lehetőség:

Amikor én is belefutottam valami olasz tisztítóhabba akkor, hogy ne csináljak nagyobb bajt, inkább nem erőltettem a légcsatornák befújását. Helyette kivettem a pollenszűrőt és leszereltem a pollenszűrőház fedelét (Behr) és így az elpárologtatót fújtam telibe. Fogkefével jól átdörzsöltem a habot.

Hozzáteszem, olyan ocsmány "illata" volt a tisztítószernek és olyan hosszú ideig érződött, hogy utána el kellet sütni egy gázos klímabombát, hogy elnyomja a habét.

Viszont a maradék habot kiválóan fel lehetet használni a motorhűtő és a klímahűtő tisztitásánál, ott a szag nem zavart.

Köszi! Elméletikeg ez citromos, talán nem lesz annyira büdös. Mi az a klímabomba?

Link to comment
Megosztás:

Az a fajta klímatisztító aeroszol, amit működő állapotban rögzített szórófejjel kell az utastérben elhelyezni, miközben a klíma működik és a szellőző belső keringtetésre van állítva (ergo, mintegy ködgránát...).

Bővebben itt:

http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/

Köszi! A cikket olvastam és ezért is nem akartam habosat venni, de hát a szakértelem megmutatkozott az eladóknál...

Egyébként a flakonra az van ráírva hogy csak oda kell befújni ahol a friss levegőt szívja az utastér, szellőzőkről szó sem esik, és azt is írja hogy csak 100 ml-et, szóval nem az egészet hanem az ötödét a flakonnak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A 2001-s Astra G-mnél az anyósülés elötti részen a kesztyütartó alatt bal oldalt folyik be a kondenzvíz elég rendesen. Hogy tudom ezt megszüntetni. Behr rendszerű a cucc.

köszi

bedugult a kondenz elvezető csöved,nekem is ez volt ,a pollenszűrő házat lelehet szedni patentos az is a (behr) rendszernél.én egy villanyvezetéket próbáltam dugni lefelé,meg persze alulról is felfelé,nehezen de kipucoltam.

Nekem a pollenszűrőt nemrakták a helyére rendesen az apró falevelek mentek be mögé

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még 1 kérdés:

Mikor nagyon meleg van Pl. mint most, és bakapcsolom a klimát, 3000-s fordulat fölött üvőltő hang jön a motortérből. Ha lekapcsolom a klimát elhallgat. A szivattyúval van valami?

Én inkább alacsony fordulaton hallom, magasabb fordulatnál elnyomja a motor, illetve akkor hallatszik még erősen, ha magasabb fordulatnál kinyomom a kuplungot. Valószínűleg a kompresszort hallani, de hogy ez a hang egészséges-e... A válasz engem is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Még 1 kérdés:

Mikor nagyon meleg van Pl. mint most, és bakapcsolom a klimát, 3000-s fordulat fölött üvőltő hang jön a motortérből. Ha lekapcsolom a klimát elhallgat. A szivattyúval van valami?

Kompresszor vagy a hűtő ventilátor. Más nem lehet. :smartass:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam klimasnal. Megszuletet a diagnozis. Nagy valoszinuseggel kompresszor tomszelence. Uj tomiteskeszlettel olajjal kozeg feltoltessel munkadijjal egyutt kaptam 55 ezres arajanlatot. Szerintetek?

Valaki csinalt mar ilyet otthon vagy olcsobban valahol?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

ma megvolt a pollenszűrő csere és a klíma tisztítás, úgy gondolom ráfért már :icon1:

IMAG0307_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha valaki ilyet akar venni akkor a linkelt tisztító nem habos hanem gázos, és be kell fújni a járatokba, persze csak 100ml-t ír egy alkalomra! Nekem működik minden semmibe nem fojt bele, illetve nem marta szét. Kellemes citromos illata van :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

ma megvolt a pollenszűrő csere és a klíma tisztítás, úgy gondolom ráfért már :icon1:

Ha valaki ilyet akar venni akkor a linkelt tisztító nem habos hanem gázos, és be kell fújni a járatokba, persze csak 100ml-t ír egy alkalomra! Nekem működik minden semmibe nem fojt bele, illetve nem marta szét. Kellemes citromos illata van :D

Egy egércsalád kellemesen lakhatott volna odabenn! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én Astrámon ilyen klimahütő van: https://cromax.hu/310000000-legkondicionalo-rendszer/311610000-legkondicionalo-alkatreszei/311610678-klima-alkatreszei/143295-legkondicionalo-huto-opel-astra-g-1998-2009-benzines

A kép bal alsó sarkán a hütőbe jár egy szűrő. Cserélt már valaki ilyen szűrőt?

Hogy lehet ezt cserélni? Menetes, vagy bele van préselve az alu házba?

Az alu ház és a szűrő müanyag kupakja között szökik a gáz. Van ott valami tömítés?

Köszönöm

Hello

Kaptál valami választ erre a kérdésedre?

Az alu ház és a szűrő müanyag kupakja között szökik a gáz. Van ott valami tömítés?

Nekem is itt szivárog, csak van alatta egy gumigyűrű gondolom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam klimasnal. Megszuletet a diagnozis. Nagy valoszinuseggel kompresszor tomszelence. Uj tomiteskeszlettel olajjal kozeg feltoltessel munkadijjal egyutt kaptam 55 ezres arajanlatot. Szerintetek?

Valaki csinalt mar ilyet otthon vagy olcsobban valahol?

Végülis merre csináltattad?

Mivel zárt, nyomás alatt lévő rendszer, otthon nem kivitelezhető. Szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Végülis merre csináltattad?

Mivel zárt, nyomás alatt lévő rendszer, otthon nem kivitelezhető. Szerintem :)

Szia!

Meg csak az arajanlatnal tartok. Meg alszok ra egyet. Az altalad ajanlott venyimi klimasnal. Masodjara otthon talaltam. Elsore potyara mentem. De legalabb most megvan a telefonszama. Nagyon korrektnek es hozzaertonek tunik! Ha csinaltatom, akkor vele fogom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kiszeretném takarítani a klímát, vettem Klíma folyadékot, új aktívszenes pollenszűrőt, azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogyan kell kitakarítani? lépésről lépésre?

http://kepfeltoltes.hu/view/130620/opel_astra-h_pollenszuro_beszerelesi_pozicio_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szedjem ki a pollenszűrőt és a képen látható radiátorra fújjam rá? majd várjak 10 percet, és max hűtésen és max Venti fokozaton járassam?

Még egy fontos kérdés, Ősszel mikor esős az idő csorog az összes ablakról a pára! de valami Brutálisan párásodik! Dugulása lenne?

Opel Astra H ról lenne szó, remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A 2001-s Astra G-mnél az anyósülés elötti részen a kesztyütartó alatt bal oldalt folyik be a kondenzvíz elég rendesen. Hogy tudom ezt megszüntetni. Behr rendszerű a cucc.

köszi

Nem feltétlenül van eldugulva az elvezető cső. Nekem rosszul lett visszazárva a kis ajtó mikor pollenszűrő lett cserélve, és azért folyt be az utastérbe. Biztosra mentem, az ajtó peremében lévő vájatban végignyomtam valami szilóhoz hasonló tömítő anyaggal. Megkötött, és rajta maradt az ajtón. Gumiszerű gilisztaként szigetel. Még mindig ott van pedig már párszor nyitogattam azóta.

Azóta a kocsi alatt van tócsa, nem az asszony lába alatt. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlenül van eldugulva az elvezető cső. Nekem rosszul lett visszazárva a kis ajtó mikor pollenszűrő lett cserélve, és azért folyt be az utastérbe. Biztosra mentem, az ajtó peremében lévő vájatban végignyomtam valami szilóhoz hasonló tömítő anyaggal. Megkötött, és rajta maradt az ajtón. Gumiszerű gilisztaként szigetel. Még mindig ott van pedig már párszor nyitogattam azóta.

Azóta a kocsi alatt van tócsa, nem az asszony lába alatt. :)

Köszi. Megnézem ezt is meg a dugulást is. Az a tuti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.