Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Talán kicsit túl van lihegve ez a gyertyakérdés. Nekem egypólusú iridium NGK van benne, és nem panaszkodik miatta. Hogy hány pólusú egy gyertya, leginkább a csere intervallumot határozza meg szvsz, minél több póluson van lehetősége áthúzni(egyszerre mindig csak egyen), annál lassabban "kopik". Sokkal fontosabb, hogy megfelelő hőértékű legyen, ill. megfelelő legyen a hézag (ajánlott 0.8mm benzinnél, 0.6mm gáznál, biztosabban gyújtja a szegényebb keveréket, valamint a trafót is kevésbé terheli). De majd jön Mantec kolléga, és jól kiigazít... :D

Mellesleg FLR8LDCU alapból két polusú, mindegy, h + v. nem. Egyébként az NGK BCPR(v.BKR)5EK is jó, én nagyon sokáig ezt használtam.

LPG-nél 0.8mm kell! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a SHELL VPower Nitro+ 95-el?

Minap voltam tankolni elfogyott a sima 95-ösük és ezt kaptam helyette ugyan olyan árban.

Szerintem jobban harap tőle a motor. Arról, - hogy ebből kevesebbet enne-e mint a normál 95-ösből, - nem tudok mit mondani mert a gázos üzem mellé szoktam ilyet tankolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a SHELL VPower Nitro+ 95-el?

Minap voltam tankolni elfogyott a sima 95-ösük és ezt kaptam helyette ugyan olyan árban.

Alacsony fordulaton talán dinamikusabbnak érződik az autó.

De a csodákban és a marketing dumákban nem hiszek. (De ha az MR2 Petőfi szól akkor tuti jobban megy a gép és ad pár lóerőt :evilgrin: :D :D )

Talán "tisztább" mint a sima 95 ös és talán tisztábban is ég.

Ezt tankolom már egy ideje eddig gondot nem okozott és talán nem is fog.

Módosítva : Tenky89
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a SHELL VPower Nitro+ 95-el?

Minap voltam tankolni elfogyott a sima 95-ösük és ezt kaptam helyette ugyan olyan árban.

igaz én csak 98a-t (ami nincs a shell-nél) vagy 100 ast tankolok

utoljára a mol evo 100 as volt benne. szerintem jobb mint az omv 100as , de a shell-es 100as semmivel nem jobb mint az omv :)

így érzésre :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem pont ez lötyög most a tankban. (Amúgy MOL 95-öst szoktam tölteni.)

Dinamikában semmi változás, nem is azért tankoltam, hanem azért, mert tudtommal a V-Powerben vannak olyan adalékok, amelyek tisztítják a motort. Igaz, azt is olvastam, hogy ennek csak több 1000 km (vagy még több) után van hatása...

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a SHELL VPower Nitro+ 95-el?

Minap voltam tankolni elfogyott a sima 95-ösük és ezt kaptam helyette ugyan olyan árban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem pont ez lötyög most a tankban. (Amúgy MOL 95-öst szoktam tölteni.)

Dinamikában semmi változás, nem is azért tankoltam, hanem azért, mert tudtommal a V-Powerben vannak olyan adalékok, amelyek tisztítják a motort. Igaz, azt is olvastam, hogy ennek csak több 1000 km (vagy még több) után van hatása...

Nekem megteszi az ukrán 95-ös 280Ft-ért. :D

Az LPG is drága ott, 165Ft. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az utolsó tankolás óta próbáltam dinamikusan tolni a járgánynak, nem ugy , mint a 8 szelepesnek.

Napi 50km fele városban. Igy lett 49,4l 705km, ez cirka 7l fogyasztás. Kimondottan jó, igy télen, bár nincs hideg. Sima mezei envi kúton 95-ős lötty. 196/60/015 michelin pacsker.

Link to comment
Megosztás:

Akkor jöjjön egy exrtém adat. 314 km re ment bele 38,6 l ami 12,24 Literes fogyasztás. Voltam egy győri márkarszervizbe volt műszeres bemérés közölték hogy a jelek amiket az ecu lát normális jól is melegszik innentől ők nem tudnak rá semmit mondani. De az 5000hufot eltették. A tököm tele van ezzel a szemét motorral. Igaz 3-5km-ket megyek de ami sok az sok!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Akkor jöjjön egy exrtém adat. 314 km re ment bele 38,6 l ami 12,24 Literes fogyasztás. Voltam egy győri márkarszervizbe volt műszeres bemérés közölték hogy a jelek amiket az ecu lát normális jól is melegszik innentől ők nem tudnak rá semmit mondani. De az 5000hufot eltették. A tököm tele van ezzel a szemét motorral. Igaz 3-5km-ket megyek de ami sok az sok!!!!!!

Hosszú távon nézd meg. Minimum 300km-en.

Nézd meg a fogyimat, volt nekem egyszer gázból is 10l, mikor Bp-en járkáltam egy hétig rövid távokon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor jöjjön egy exrtém adat. 314 km re ment bele 38,6 l ami 12,24 Literes fogyasztás. Voltam egy győri márkarszervizbe volt műszeres bemérés közölték hogy a jelek amiket az ecu lát normális jól is melegszik innentől ők nem tudnak rá semmit mondani. De az 5000hufot eltették. A tököm tele van ezzel a szemét motorral. Igaz 3-5km-ket megyek de ami sok az sok!!!!!!

Ilyen távon ez a fogyi annyira nem túlzó,a vízhőfokmérő talán el sem indul,nekem is bekap 10-11l között így <_<

Tényleg mérd meg hosszútávon is

Link to comment
Megosztás:

Nekem extrém rövid távon (max.2-3km) kér 10-11litert normál használattal... Tegnap volt egy városban futkosós napom, kiváncsiságból lemértem.

Még nekem is betolja azt a 9-10 környékét ha csak városozok, hiába a 100 kg súlykönnyedség.

Ha iszonyat figyelek rá akkor megy le 9 alá, de az már brutál unalmas kalapos vezetési stílus. De ez full város, araszolgatással, sok hidegindítással.

Link to comment
Megosztás:

No, a téli üzem kicsit megdobta a fogyasztást (ez az első tele nálunk). Mint írtam, 80-90% városi rövidtáv (2,5-2,5km) sok hideg járással (sajnos), havi max egy hosszabb út (250km) illetve városi kisebb távú ügyintézések/rohangálások. Eddigi adatok 3323km-re ~264,93liter üzemanyag (még volt valamennyi a tankban, de jelzett a kis lámpa). Ha jól számolom, ez 7,97 literes átlag (eddig, egyelőre)... Kicsit több, mint anno az F Astra C16NZ-je, de mondjuk nehezebb is.

Link to comment
Megosztás:

@_Robi_

Azt halottam ez annak koszonheto hogy szandekosan tobb uzemanyagot adagolnak el hidegen mert igy hamarabb erik el az uzemi hofokot. Ha ugy tetszik rovid tavon tervezetten fogyaszt tobbet. A baj persze az ha valaki csak rovid uton jar akkor az nem lesz penztarca barat :(

@_Robi_

Azt halottam ez annak koszonheto hogy szandekosan tobb uzemanyagot adagolnak el hidegen mert igy hamarabb erik el az uzemi hofokot. Ha ugy tetszik rovid tavon tervezetten fogyaszt tobbet. A baj persze az ha valaki csak rovid uton jar akkor az nem lesz penztarca barat :(

Ja akkor mar egy sajat adat is: 1.7 CDTI-vel 935 kilometer es 4.95 literes fogyasztas. Budapesten viszonylag keveset 80%-ban oda-vissza Buda-Vas megye. Halados de nem olyan gaz tempoban.

Módosítva : dave00
Link to comment
Megosztás:

Itt az igazi megoldás, felesleges a gázszett, meg a kutak/üzemanyagok közötti vacillálás! http://www.fuelmanagementguide.com/hu0v90511E/

Persze ritkán olvasni ekkora hülyeséget, de annyit biztos ér ez is, mint a mágneses fogyasztáscsökkentő gyűrű. :D

Kis kiegészítés: http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2014/02/24/fuel_shark_saver_fogyasztascsokkento_-_igaz_vagy_kamu/

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen nem tilos hülyének lenni... aki ezeket megveszi, az csak a saját pénztárcájának árt, és azt is a saját döntése miatt, egyéb kára nem lesz, szóval nincs miért megvédeni. Szerintem. ;)

Nem tilos hülyének lenni, persze. De, ha ezt valaki kihasználja, az viszont tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak minősül, teljesen mindegy, hogy gyógyszerről, élelmiszerről (bifidus esensis... ;)), vagy akár "fogyasztáscsökkentő" kütyüről van szó. Ha valaki haszonszerzés céljából megtéveszti a "hülyéket" (bár én inkább tájékozatlannak nevezném őket), az elítélendő dolog. Ezért (is) jött létre a fogyasztóvédelem... ;)

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

...Az autóval nem sok minden történik, jön-megy, kiválóan teszi a dolgát (kopp-kopp-kopp), napi használatban van.

ON: A téli fogyasztás 8-8,5 liter volt, abszolút megfelelő, így jobb időben is mértem egyet, 7,8 liter... teljesen dugómentes, vegyes fogyasztás, 65%-ban dinamikusan, sok előzgetéssel, 35%-ban nyugisan, normálisan vezetve. -_-

OFF: ~110-160 km/h. Peugeot 306 nem tudott megelőzni, pedig szép, gyári spoileres, korai 3 ajtós sportverzió volt, hátulján valami piros felirattal. Szerintem XSi lehetett, ami 2.0 8V, 121 LE... Jó kis motor ketyeg ebben az Opelben, jó választás volt! :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.