Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

4 órája, grofbandi írta:

Ennek nem szabadna bekövetkeznie, már jó ideje kopogásérzékelővel szerelik ezeket a motorokat. Kb. a C20XE-óta, abban láttam először.

Pedig sajnos bekövetkezik, mivel a kopogásérzékelő csak egy viszonylag szűk tartományban tudja állítani az előgyújtást, ha a hitvány üzemanyag miatt a hengerekben az égés túl korán (az előre leprogramozott tartománynál korábban) bekövetkezik, akkor bizony a motor kopogni fog. Én a múltkor a Shell VPower Nitro100-assal jártam így hogy kopogni kezdett tőle a motor(!), pedig nekem úgy van megírva a chip hogy 98-astól fölfelé bármi mehet bele... ezek szerint az a Shell benzin még 98-as se volt... soha többet nem megyek kagylós kútra.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

34 perce, tgabika76 írta:

Pedig sajnos bekövetkezik, mivel a kopogásérzékelő csak egy viszonylag szűk tartományban tudja állítani az előgyújtást, ha a hitvány üzemanyag miatt a hengerekben az égés túl korán (az előre leprogramozott tartománynál korábban) bekövetkezik, akkor bizony a motor kopogni fog. Én a múltkor a Shell VPower Nitro100-assal jártam így hogy kopogni kezdett tőle a motor(!), pedig nekem úgy van megírva a chip hogy 98-astól fölfelé bármi mehet bele... ezek szerint az a Shell benzin még 98-as se volt... soha többet nem megyek kagylós kútra.

Nekem pedig meg csak a Shell féle Racing 100-tól nem kopog/csörög... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 perce, presidentÁkos írta:

A kilóméter óra felett gondolom a mostani fogyasztást írja, na már most ez mikor beültem 14 körül volt s mire végeztem 20on felül volt.. mennyire normális ez egy 1.6os benzinesnél? Igen, kezdő autós vagyok és csak a városba mentünk egy másfélórát pár fullasztással. 

A központi kijelzőre gondolsz fent a középkonzolban (amin pl a rádió adatok, az óra meg a külső hőmérséklet is megjelennek)? Ha van board computer extraként az autódban, akkor a központi kijelződ jeleníthet meg fogyasztási adatot, de amúgy nincs a G Astrában bármi is a kilométeróra felett vagy egyáltalán a műszeregységben, ami fogyasztási adatokat írna ki...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, telo írta:

A központi kijelzőre gondolsz fent a középkonzolban (amin pl a rádió adatok, az óra meg a külső hőmérséklet is megjelennek)? Ha van board computer extraként az autódban, akkor a központi kijelződ jeleníthet meg fogyasztási adatot, de amúgy nincs a G Astrában bármi is a kilométeróra felett vagy egyáltalán a műszeregységben, ami fogyasztási adatokat írna ki...

53305_k2.jpg

Erre gondolok a futott km fölött (random guglis kép). 

Ez a bord computer ami a vészjelző fölött van? Ez is van benne, bár kezelni még nem nagyon tudom :D aztse hogy mire jó, kiírja a rádiót meg az órát

200611413171_SP9.JPG

Link to comment
Megosztás:

4 perce, presidentÁkos írta:

Erre gondolok a futott km fölött (random guglis kép). 

Ez a bord computer ami a vészjelző fölött van? Ez is van benne, bár kezelni még nem nagyon tudom :D aztse hogy mire jó, kiírja a rádiót meg az órát

A futott km fölötti szám az a napi km számláló aktuális értéke, amit te magad tetszés szerint nullázhatsz a kicsit jobbrább lévő kiálló gombbal ha a gyújtáson van az autó. Én pl tankolásokkor szoktam nullázni, így nekem a legutóbbi tankolás óta megtett km-t mutatja. Nálad, ha ez pl 14-ről fölment mondjuk 25-re, akkor az azt jelenti, hogy 11 km-t mentél, semmi több...

Board Computer (BC) vagy más nevén fedélzeti számítógép attól még nem biztos hogy van az autódban, ha van középen kijelződ a vészvillogó felett... :) Kijelzővel illetve a kijelzőn a dátum, óra, rádió, hőmérséklet megjelenítési funkcióval minden G Astra rendelkezik. Az extraként rendelhető BC képes még plusz fogyasztási (pillanatnyi / átlagfogyasztás) és egyéb adatokat begyűjteni / kiértékelni és a központi kijelzőn megjeleníteni. Az ablaktörlő kapcsoló kar végén található kis gombok segítségével tudod a BC funkciókat vezérelni. Ha vannak ilyen gombjaid akkor van BC-d.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 perce, presidentÁkos írta:

53305_k2.jpg

Erre gondolok a futott km fölött (random guglis kép). 

Ez a bord computer ami a vészjelző fölött van? Ez is van benne, bár kezelni még nem nagyon tudom :D aztse hogy mire jó, kiírja a rádiót meg az órát

200611413171_SP9.JPG

A te középkonzoli kijelződ is pont ilyen? Mert van a sima kijelző ami csak a külső hőmérsékletet és a dátumot jelzi (bekacsolt rádiónál a rádió adatait és a külső hőmérsékletet). A képen látható egy board comp. ezt a bajuszkapcsoló végén lévő gombokkal tudod mahinálni. A sebességmérő digitális kijelzője fent a napi futott km-t mutatja (ha jól rémlik 2000km-ként átfordul/nulláz vagy te tudod nullázni a mellette lévő gombbal), az alsó -hosszabb számsor- az eddig futott km. Ez is állítható, de az jogszabályba ütközik ugyebár... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

36 perce, telo írta:

A futott km fölötti szám az a napi km számláló aktuális értéke, amit te magad tetszés szerint nullázhatsz a kicsit jobbrább lévő kiálló gombbal ha a gyújtáson van az autó. Én pl tankolásokkor szoktam nullázni, így nekem a legutóbbi tankolás óta megtett km-t mutatja. Nálad, ha ez pl 14-ről fölment mondjuk 25-re, akkor az azt jelenti, hogy 11 km-t mentél, semmi több...

Board Computer (BC) vagy más nevén fedélzeti számítógép attól még nem biztos hogy van az autódban, ha van középen kijelződ a vészvillogó felett... :) Kijelzővel illetve a kijelzőn a dátum, óra, rádió, hőmérséklet megjelenítési funkcióval minden G Astra rendelkezik. Az extraként rendelhető BC képes még plusz fogyasztási (pillanatnyi / átlagfogyasztás) és egyéb adatokat begyűjteni / kiértékelni és a központi kijelzőn megjeleníteni. Az ablaktörlő kapcsoló kar végén található kis gombok segítségével tudod a BC funkciókat vezérelni. Ha vannak ilyen gombjaid akkor van BC-d.

 

36 perce, Janó32 írta:

A te középkonzoli kijelződ is pont ilyen? Mert van a sima kijelző ami csak a külső hőmérsékletet és a dátumot jelzi (bekacsolt rádiónál a rádió adatait és a külső hőmérsékletet). A képen látható egy board comp. ezt a bajuszkapcsoló végén lévő gombokkal tudod mahinálni. A sebességmérő digitális kijelzője fent a napi futott km-t mutatja (ha jól rémlik 2000km-ként átfordul/nulláz vagy te tudod nullázni a mellette lévő gombbal), az alsó -hosszabb számsor- az eddig futott km. Ez is állítható, de az jogszabályba ütközik ugyebár... :)

Nem, nem ilyen csak ilyent kaptam :P gombok sincsenek a karon, szóval nincs de nem baj. Megtudnátok mondani mit vesztettem ezzel, hogy nincs bc-m? :D

Köszi a válaszokat amúgy:)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, presidentÁkos írta:

Megtudnátok mondani mit vesztettem ezzel, hogy nincs bc-m? :D

Köszi a válaszokat amúgy:)

Na kérlek: a BC ki tudja írni a pillanatnyi fogyasztást, az átlagfogyasztást, az átlagsebességet, az elfogyasztott üzemanyag mennyiségét (literben), a megtett távolságot (nullázás óta, kilométerben), a tankban levő üzemanyaggal még megtehető távolságot, van benne egy stopperóra, és kijelzi a külső hőmérsékletet illetve gyári rádió esetén az állomás RDS nevét. Ezen kívül van benne önellenőrző funkció, ami figyelmeztet a fékbetétek kopottságára, a hűtőfolyadék-, ablakmosó folyadék és motorolaj szintjére, egy kiégett izzóra, illetve automata váltó esetén annak hibájára.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amúgy így néznek ki a kijelzők:

Ez az első a MID, vagy más néven BC (Multi Info Display):

mid.jpg

Ez itt a CID (Color Info Display), ez a gyári navihoz van:

cid.jpg

Ez a sima TID (Triple Info Display, avagy háromosztatú kijelző) ami alap minden Astrában:

tid.JPG

Ez meg a GID (Graphics Info Display), ez is tud navit is meg telefont is, akárcsak a CID, csak ez nem színes, valamint a navi csak nyilakkal jelzi az útirányt, nem térképesen:

gid.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, PorcioNorbi írta:

A hét meglepetése, hogy az új gumikkal nagyban javult a fogyasztása az autónak. (egy hónapja vannak fent, 2008-as Goodyear F1-et váltottak le) 
Városban 9,7 -ről 9,1 -re állt be
Országúti  (90km/h) pedig 4,5-5,5 között. Eddig 5.5-6-5 között volt

Én ezt sokkal inkább az azóta melegedő időjárásnak tudnám be, nem gondolnám hogy pusztán egy gumi miatt ennyit (átlagban közel egy litert) javulna ugyanazon autó átlagfogyasztása hasonló vezetési stílusnál. Persze valószínűleg a guminak is része van ebben, de nyilván nem csak azé az érdem. Amúgy nekem az országúti 4.5-5.5 irreálisan kevésnek tűnik, bár én nem szoktam tartósan 90-nel haladni, valahogy mindig elgurul a gyógyszer... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Én ezt sokkal inkább az azóta melegedő időjárásnak tudnám be, nem gondolnám hogy pusztán egy gumi miatt ennyit (átlagban közel egy litert) javulna ugyanazon autó átlagfogyasztása hasonló vezetési stílusnál. Persze valószínűleg a guminak is része van ebben, de nyilván nem csak azé az érdem. Amúgy nekem az országúti 4.5-5.5 irreálisan kevésnek tűnik, bár én nem szoktam tartósan 90-nel haladni, valahogy mindig elgurul a gyógyszer... :D

Én is erre tippelnék...

Link to comment
Megosztás:

20 órája, PorcioNorbi írta:

A hét meglepetése, hogy az új gumikkal nagyban javult a fogyasztása az autónak. (egy hónapja vannak fent, 2008-as Goodyear F1-et váltottak le) 

Városban 9,7 -ről 9,1 -re állt be
Országúti  (90km/h) pedig 4,5-5,5 között. Eddig 5.5-6-5 között volt :)

20160429_123056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem is hasonló van, uniroyal eső mintás. Azóta bátrabban is megyek vele esőben. :D

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tgabika76 írta:

Én ezt sokkal inkább az azóta melegedő időjárásnak tudnám be, nem gondolnám hogy pusztán egy gumi miatt ennyit (átlagban közel egy litert) javulna ugyanazon autó átlagfogyasztása hasonló vezetési stílusnál. Persze valószínűleg a guminak is része van ebben, de nyilván nem csak azé az érdem. Amúgy nekem az országúti 4.5-5.5 irreálisan kevésnek tűnik, bár én nem szoktam tartósan 90-nel haladni, valahogy mindig elgurul a gyógyszer... :D

A tavalyi adatok alapján is írtam(akkor még 10L volt a városim), hogy a gumi lehet, egy jó része. Persze azóta változott a vezetési stílusom is, de a lényeg, hogy örülök neki :D

Link to comment
Megosztás:

Minap rátaláltam egy kínai oldalon erre a "fuel saver" kategóriára, és itt az egyik találat:

http://www.aliexpress.com/item/New-2015-powerful-Magnetic-Fuel-saver-car-power-saver-XP-2-Vehicle-magnetic-fuel-saving-economizer/32571618558.html?spm=2114.01010108.3.2.AyHtoj&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_7&btsid=951de4ea-868f-40d2-b7ff-15d0da484a2a

Na már most elég sok pozitív visszajelzést kapott a cucc

Itt a leírása:

  • Save fuel, save money, more miles per gallon
  • 50% reduction of carbon monoxide and hydrocarbons
  • Helps pass emission testing
  • High octane performance with lower octane fuel
  • Improved performance - quicker starts
  • Stops scale build-up and corrosion in engine
  • Reduced wear on O2 sensor and catalytic converter  

 

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy mi a tököm ez? :D És HA működik hogyan teszi ezt?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Én nem hinnék neki. Asszem a Totalcar-osok szétszedtek egyet, és egy egyszerű mágnes van benne amit a benzincsőre kell rögzíteni. Szerinted ez ér valamit?

Pontosan így van ahogy írod, én is láttam azt a tesztet, sőt több kütyüt is teszteltek egyszerre. Egyik sem ér egy vasat sem.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, presidentÁkos írta:

Minap rátaláltam egy kínai oldalon erre a "fuel saver" kategóriára, és itt az egyik találat:

http://www.aliexpress.com/item/New-2015-powerful-Magnetic-Fuel-saver-car-power-saver-XP-2-Vehicle-magnetic-fuel-saving-economizer/32571618558.html?spm=2114.01010108.3.2.AyHtoj&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_7&btsid=951de4ea-868f-40d2-b7ff-15d0da484a2a

Na már most elég sok pozitív visszajelzést kapott a cucc

Itt a leírása:

  • Save fuel, save money, more miles per gallon
  • 50% reduction of carbon monoxide and hydrocarbons
  • Helps pass emission testing
  • High octane performance with lower octane fuel
  • Improved performance - quicker starts
  • Stops scale build-up and corrosion in engine
  • Reduced wear on O2 sensor and catalytic converter  

 

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy mi a tököm ez? :D És HA működik hogyan teszi ezt?

Anno az ökonetnek is volt ilyen mágneses bizbasza, ami csökkenti a fogyasztást, de nem csak kocsinál. Mivel nem volt egy nagy összeg, kipróbáltuk, Toyota Yaris II 1.3-ra raktuk fel, fogyasztás nem lett kevesebb (nem mintha amúgy egy zabagép lenne, én is eljártam vele 6 literrel - fater azért 5.2-5.4 körül tudta tartani), viszont a számítógépet valahogy bezavarta, időnként érdekes értéteket írt ki a BC - ami előtte nem volt jelen. Hamarosan átkerült hát a házunk gázcsövére (szenteltvíz jelleggel), mondanom sem kell, nem gazdagodtunk meg belőle. :D

Link to comment
Megosztás:

13 perce, presidentÁkos írta:

Mennyi kellene, hogy legyen egy 2002-es 1.6os 8 szelepes benzines csapottseggű fogyasztása?

Illetve ti milyen fogyasztáscsökkentő módszereket tudtok/használtok?

Erre nincs 100% recept, de (azonos körülményeket (ua. motor stb) és azonos forgalmat feltételezve) valóban a sofőrön múlik minden.

Nekem ilyeneket mondtak: úgy nyomd a gázpedált, mintha tojás lenne lábad alatt és nem akarod, hogy eltörjön. Vezess defenzíven (ez egyébként régen egy felkapott, divatos valami volt, de ma már a legtöbb sofőr a fogalomról sem hallott. A linken néhány félgondolat van erről. Ne fékezz tárcsával, hanem használj motorféket (ekkor az autó fogyasztása szinte nulla, legjobban közúton településre beérve ill. pályalehajtóknál lehet 100 métereken nulla benzinnel menni) Városi csúcsforgalomban ez nem oldható meg.

A fordulatszámmérő sokat segít. A mutató függőleges állásától jobbra a fordulattal jobban nő a fogyasztás. Nálam ez 3000 rpm. De a 100-as tempónál pont ennyi...

Én sok fórumtárshoz képest a kevesebbet fogyasztók közé tartozom, az aláírásban linkelt oldalon látszik. Nyugodtan... higgadtan vezetek.

Kezdő sofőrként, magadnak kell rájönnöd. A személyiséged és a rutin... ezekből ered a vezetési stílus.

Link to comment
Megosztás:

51 perce, bluemirage írta:

Erre nincs 100% recept, de (azonos körülményeket (ua. motor stb) és azonos forgalmat feltételezve) valóban a sofőrön múlik minden.

Nekem ilyeneket mondtak: úgy nyomd a gázpedált, mintha tojás lenne lábad alatt és nem akarod, hogy eltörjön. Vezess defenzíven (ez egyébként régen egy felkapott, divatos valami volt, de ma már a legtöbb sofőr a fogalomról sem hallott. A linken néhány félgondolat van erről. Ne fékezz tárcsával, hanem használj motorféket (ekkor az autó fogyasztása szinte nulla, legjobban közúton településre beérve ill. pályalehajtóknál lehet 100 métereken nulla benzinnel menni) Városi csúcsforgalomban ez nem oldható meg.

A fordulatszámmérő sokat segít. A mutató függőleges állásától jobbra a fordulattal jobban nő a fogyasztás. Nálam ez 3000 rpm. De a 100-as tempónál pont ennyi...

Én sok fórumtárshoz képest a kevesebbet fogyasztók közé tartozom, az aláírásban linkelt oldalon látszik. Nyugodtan... higgadtan vezetek.

Kezdő sofőrként, magadnak kell rájönnöd. A személyiséged és a rutin... ezekből ered a vezetési stílus.

De a sok motorfék meg öli a motrot, nem? És ahogy itt olvastam valahol olcsóbb fékeket cserélni, mint motrot.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, presidentÁkos írta:

De a sok motorfék meg öli a motrot, nem? És ahogy itt olvastam valahol olcsóbb fékeket cserélni, mint motrot.

A motorfék nem öli meg. Az olaj kenés folyamatos ezeknél az autóknál. Semmi baja nem lesz. A féket kíméled, spórolsz.

Tehát alapesetben a motorféket kell használni lassításra. Sőt, aki kinyomott kuplunggal fékez, az nagyon hamar hegyoldalt fog egy erdélyi kiránduláskor.

Ahogy minden kézikönyv és tananyag is előírja a kötelező motorfék használatot hegyes-völgyes vidéken. Ezek sima utcai autók, amiknek a féke elég gyenge.

Több percig tartó lejtmenetben fékezve gyorsan felmelegednek a fékek, a több éves fékfolyadék felforr, gyengül a fékhatás és helló fék. Ezért ilyen esetekben rá kell fékezni erőteljesen, majd visszaváltani kisebb fokozatba, és ismét motorfékkel gurulni. Mindössze arra kell figyelni, hogy ne extrém legyen a fordulatszám ugrás visszaváltáskor, kuplungot finoman ráengedni. Én pl legutóbb hazafelé úton vettem észre, hogy olyan régóta gurulok motorfékkel, hogy 80 fok alá hűlt a víz. A fogyasztáson meg is látszódott. 5,53 lett a hazafelé út 698km-re.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Ez hülyeség. Ha nem használsz hegyi terepen motorféket, nemcsak a féked megy tönkre pl. egy hosszú lejtőn, hanem a felforrósodott pofák miatt meg is halsz. 

Ne vedd magadra, de lapos kis országunkban sok olyan vezetési technikát nem tanítanak amit az ember a saját bőrén, közben másokat bosszantva tanul meg. Ha osztrák, vagy szlovák oldalon a hegyekből jössz le, akkor ki is van írva eleve a táblákra a motorfék, mint kötelezettség és gyakran jelölve rajta a sebességfokozat is. 

Osztrákoknál van, hogy télen lejtős úton nemcsak sebességbe rakják az autót és úgy állítják le, hanem padka fele fordított első kerékkel is... Ha csúszna, akkor ne szabaduljon olyan könnyen el.

 

szerk: Látom, hogy stofl megelőzött, tudományosabban is leírta. :) 

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.