Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Azért ez nem ilyen egyszerű...

Az OMV-nél alapesetben csak a prémium üzemanyagok jönnek Ausztriából (ez amúgy a Shell-nél is így van, csak oda Németországból szállítanak), de a kutak földrajzi elhelyezkedésétől is függ a dolog, ugyanis a Vas megyei kutakhoz közelebb van az osztrák finomító mint a százhalombattai, így oda a sima benzint meg gázolajat is Ausztriából viszi az OMV, nem csak a prémium minőséget.

Köszi a pontosítást.

Mindenesetre benzinteszteket olvasva, nem szoktak lényeges beltartalmi / értékbeli különbségek lenni az egyes üzemanyagok között.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, de én arra gondoltam, hogy van-e esetleg értelme, plussz tisztító hatása annak, ha nem normál 95-ös benzin megy bele (shell), hanem valami prémiummal megkínálom? Elvileg a motor 95-re van tervezve, de ugye az elektronika figyeli a motor működést, és ha jól gondolom akkor extra benzin esetében a jobb hatásfokú égés miatt erre is reagálnia kell. Így van?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, de én arra gondoltam, hogy van-e esetleg értelme, plussz tisztító hatása annak, ha nem normál 95-ös benzin megy bele (shell), hanem valami prémiummal megkínálom? Elvileg a motor 95-re van tervezve, de ugye az elektronika figyeli a motor működést, és ha jól gondolom akkor extra benzin esetében a jobb hatásfokú égés miatt erre is reagálnia kell. Így van?

Ezeknek a tisztító adalékoknak csak akkor van jelentősége, ha mindig csak rövidtávon+alacsony-közepes fordszámon használod az autót, hiszen ilyenkor csak gyűlik benne a "koksz". Ha hetente, v. havonta legalább egyszer autópályázol egyet, felesleges, hiszen ekkor úgyis szépen kiég belőle minden a dugattútetőről, szelepekről, Agr-ből... Esetleg, ha még egy kis etanolt is tankolsz mellé, akkor még az üzemanyag-rendszert is kitakarítja.

A magasabb oktánszámú benzinnek csak akkor van értelme, ha az elektronika képes értelmezni. A prémium benyák magasabb nyomást képesek elviselni anélkül, hogy öngyulladásba kezdenének, tehát nagyobb előgyújtással tudnak üzemelni, ami javítja a hatásfokot és a teljesítményt. Ha az elektronikád nem tud utánamenni, akkor kihasználni sem tudod az előnyeit.

Link to comment
Megosztás:

Ezeknek a tisztító adalékoknak csak akkor van jelentősége, ha mindig csak rövidtávon+alacsony-közepes fordszámon használod az autót, hiszen ilyenkor csak gyűlik benne a "koksz". Ha hetente, v. havonta legalább egyszer autópályázol egyet, felesleges, hiszen ekkor úgyis szépen kiég belőle minden a dugattútetőről, szelepekről, Agr-ből... Esetleg, ha még egy kis etanolt is tankolsz mellé, akkor még az üzemanyag-rendszert is kitakarítja.

A magasabb oktánszámú benzinnek csak akkor van értelme, ha az elektronika képes értelmezni. A prémium benyák magasabb nyomást képesek elviselni anélkül, hogy öngyulladásba kezdenének, tehát nagyobb előgyújtással tudnak üzemelni, ami javítja a hatásfokot és a teljesítményt. Ha az elektronikád nem tud utánamenni, akkor kihasználni sem tudod az előnyeit.

Akkor ez nálunk játszik? Gondolom igen, mivel egyes kartársaknak kevesebbet is eszik belőle a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

egy tank benzinbe mennyit lehetne belecsurgatni? nem akarok bajt sem belőle :omg:

Ezt autója válogatja. Apám x14xe G Astrája, ill. a régi c14se FAstám 50%-os keverékkel gond nélkül ment, soha nem gyújtott MIL-t, csak kb 10%-kal többet evett (kivéve város, ott durván ugrott a fogyi), a jelenlegi x20xev-m már 30-40% környékén vészüzemre kapcsol, igaz némileg módosított mind a hardver, mind a szoftver... :) De 20-25% simán játszik (kb 10L).

Link to comment
Megosztás:

egy tank benzinbe mennyit lehetne belecsurgatni? nem akarok bajt sem belőle :omg:

Csak óvatosan azzal az etanollal!!!

Mint minden alkohol az etanol is feloldja a lerakódásokat az üzemanyag rendszerben.

Mindenképpen először a benzinszűrőt kell kicserélni, azután lehet csak etanolozni.

Én fele-fele arányban használtam sokáig, semmi problémám nem volt.

Most már nincs rá szükségem, hogy kevergessek etanolt az 1.4-esbe.

Kaptam Benya-kártyát, a céges 1,6-os Astrá-ra. Annak meg 9,5 liter/100 km üzemanyagnorma szerinti elszámolása van. :devlish:

"És mint jó szülő, az 1.6-os rendszeresen etetgeti 1.4-es kisgyermekét. :rolleyes: "

Link to comment
Megosztás:

Csak óvatosan azzal az etanollal!!!

Mint minden alkohol az etanol is feloldja a lerakódásokat az üzemanyag rendszerben.

Mindenképpen először a benzinszűrőt kell kicserélni, azután lehet csak etanolozni.

...

Pont fordítva... Először egy-két tank etanolos benzin, aztán benzinszűrő csere. Kb addigra kioldja a dzsuvát az alkohol a tankból, amit persze a szűrő fog fel, így tényleg érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez nálunk játszik? Gondolom igen, mivel egyes kartársaknak kevesebbet is eszik belőle a kocsi.

A fogyicsökkenés placebo is lehet, nekem kb +-1L-t jelent, hogy mennyire figyelek a jobb lábamra. Széria szívó autóknál 1-2%-ot jelenthet a teljesítményemelkedés, már, ha van egyáltalán. Turbósnál már bonyolultabb a dolog, ott sokkal több tényező játszik.

http://www.autocar.c...uals-better-mpg

Allítólag a z20leh majd 20LE-vel volt jobb 99-vel...

Állítólag...

De Mc-Elek cartárs is beszámolt hasonló dolgokról. De a turbo más dimenziókba repít... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ECU szerinti fogyasztásadatok:

1-2-3 sebességi fokban mindig sokat fogyaszt. 7 - 7 fölött.

Motorfék 0.

5-ben 2100-as fordulatnál ~(80km/h) 5,5-5,8

5-ben 2600-as fordulatnál ~(90km/h) 6,0-6,4

4-ben 2200-as fordulatnál ~(55km/h) 5,5-6,2

~ = ha jól emlékszem...

Ma én is teszteltem kicsit az ECU szerinti pillanatnyi fogyasztást, 5. fokozatban, tempomattal (óra szerinti sebességen):

- 70 km/h - 5,6-5,9 l

- 110 km/h - 7,5-7,9 l

- 130 km/h - 8,5-8,9 l.

Ezek után meleg motornál eddigi rekord motorfékes fogyasztásom 3. fokozatban, kb. 3500-as fordulatról lassítva 1,2-1,5 l/100km, 4-5. fokozatban kb. 2000-3000 közötti fordulatról motorfékezve közel állandó 2,5... :unsure: De azért még mindig álmodozom a 0-ról. Szívesen veszek újabb ötleteket, hogy mi okozhatja, hogy nem kapcsol tolóüzemre. Legyen mivel letámadni a szerelőimet, hogy mit is kellene megnézniük. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A linken szó van Tesco 99-es benzinről, az milyen már?

Gazdaságos prémium? :D

Angliai cikk. Egyébként nekem semmi bajom nem volt a tecsós benyával, ameddig volt. Igaz, akkor még kevésbé finnyás autóm volt (c14se)... :) A madaras benzin sem rossz, nemrég tankoltam Szfváron, megy vele az autó, bár kicsit többet csipeget vele, mint egy prémiumból. A veszprémi LUK-kal dettó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na most már ugye, hogy tudom a pillanatnyi meg átlagfogyasztásomat. Ma mentem 10 km-t városon. Nagyon óvatosan vezettem, a motor üzemi hőmérsékleten volt. Piros lámpákig motorfék, stb... Ideális fordulatszám....

10,2 l lett az átlag. :-S :-/

Nem is tudom most kivel beszéltünk erről múltkor, hogy szar az 1.4 mert városon sokat eszik. És ezért hordja szerelőhöz. Hát én 6,3-as átlaggal járok, de tisztán városon lazán 10 fölött eszik. Szóval ez ilyen. Nem szar, biztos nem rosszabb mint más hasonló szerkezet. Ez is olyan. Én így is szeretem.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na most már ugye, hogy tudom a pillanatnyi meg átlagfogyasztásomat. Ma mentem 10 km-t városon. Nagyon óvatosan vezettem, a motor üzemi hőmérsékleten volt. Piros lámpákig motorfék, stb... Ideális fordulatszám....

10,2 l lett az átlag. :-S :-/

Nem is tudom most kivel beszéltünk erről múltkor, hogy szar az 1.4 mert városon sokat eszik. És ezért hordja szerelőhöz. Hát én 6,3-as átlaggal járok, de tisztán városon lazán 10 fölött eszik. Szóval ez ilyen. Nem szar, biztos nem rosszabb mint más hasonló szerkezet. Ez is olyan. Én így is szeretem.....

1.4,1.6 benzinmotornak ilyen feltételek mellett 8-10l a reális fogyasztása.Nyáron a kevesebb,télen a több.Nekem az 5. autóm hozza ezt a normát
Link to comment
Megosztás:

1.4,1.6 benzinmotornak ilyen feltételek mellett 8-10l a reális fogyasztása.Nyáron a kevesebb,télen a több.Nekem az 5. autóm hozza ezt a normát
az én 1,4 es twinport astrám is kizárólag városi rövid távokon járással 2-3 km 9,5 lt eszik ilyenkor télen,vegyesbe ami 50-100 km távok is vannak benne kijön ilyenkor is 6,5 lt-ből.
Link to comment
Megosztás:

az én 1,4 es twinport astrám is kizárólag városi rövid távokon járással 2-3 km 9,5 lt eszik ilyenkor télen,vegyesbe ami 50-100 km távok is vannak benne kijön ilyenkor is 6,5 lt-ből.

Ez így van. Asszony off Matiz 0.8s on kocsija 800 ccm-el, semmi kasztnival is megeszi a 8-at simán, rövidd távokon, városban, télen. Ez ilyen, nincs min csodálkozni, a fizikát nem lehet keresztbeverni. Az asztrával 700 km fölött szoktam menni tankolni nyáron, sok pálya és országút miatt. Ilyenkor télen nem is nézem. Minek? Tudom, hogy rendben van a vas.

Link to comment
Megosztás:

Mai kirándulás eredménye:

- Miskolc - Szilvásvárad 6,7 l/100 km

- Szilvásvárad - Miskolc 5,6* l/100 km.

*26-os főútig kb. 5,1 l, a főúton kétszer próbáltam az obd kütyü teljesítmény mérés funkcióját (0-~120 padlógázon), illetve ezután már jobban benne maradt a lábamban a taposás, kicsit ilyenkor sokat zabál... :icon1: Ráadásul ez a funkció nem igazán működött, nem emlékszem a pontos számokra, de úgy 83 lóerőt írt ki ~4500-as fordulaton, illetve a nyomaték maximum 89 NM volt, az is valami irreleváns fordulaton, pedig csak 6000 felett váltottam el az 1-est és 2-est, nem volt kipörgő kerék sem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Benzin: Shell 95 nitro+

KM: 711 (már világított a sárga angyal, de még nem villogott)

Tankolás 41.19 liter

Futás: 60% pálya, 30% közút, 10% város

Fogyasztás: 5,79 liter/100 km

Véleményem szerint ez nem rossz :) Viszont azt hittem, hogy több tartalék van a tankban, úgy értem később kezd el világítani a figyelmeztetés.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Na most már ugye, hogy tudom a pillanatnyi meg átlagfogyasztásomat. Ma mentem 10 km-t városon. Nagyon óvatosan vezettem, a motor üzemi hőmérsékleten volt. Piros lámpákig motorfék, stb... Ideális fordulatszám....

10,2 l lett az átlag. :-S :-/

Nem is tudom most kivel beszéltünk erről múltkor, hogy szar az 1.4 mert városon sokat eszik. És ezért hordja szerelőhöz. Hát én 6,3-as átlaggal járok, de tisztán városon lazán 10 fölött eszik. Szóval ez ilyen. Nem szar, biztos nem rosszabb mint más hasonló szerkezet. Ez is olyan. Én így is szeretem.....

Hogyan számolod a fogyasztást 10km alatt? Vagy a BC számolta? Mert arra szerintem nem érdemes adni. Nekem már nem is ír ki semmit, csak vízszintes vonalakat. :unsure: Viszont én sokat megyek városban, és nekem sem megy 10 fölé a fogyasztásom. A legutóbbi adat: 35 literrel 370km. Ez full városban. Régebben többet evett, de sikerült orvosolni néhány hibát. Fogott a hátsó fékem, nem volt rendes töltés, és az akksi is gyengélkedett. Ezek javítva lettek, plusz még cseréltem gyertyákat, iridiumosra. Most egész más az autó, így utólag visszagondolva a vásárláskori állapotára, akkor érzésre kb. 100 lóerős lehetett. Most alig érek a gázhoz, és bármilyen fokozatban azonnal megindul. Vagyis többletfogyasztást elég sok dolog okozhat, érdemes ezekre figyelni.

És még annyit, hogy nem közlekedem öregurasan, igyekszem hamar felvenni a tempót a forgalommal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.