Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.nemrég vásárolt 2005-ös astrámba a hátsó ajtókba nincsen beépitve a nyitás érzékelő igy nem világit az utastér lámpa nyitáskor,elég zavaró este,főleg ha gyerek ül befele. :huh: Van valami egyszerü módja a beépitésnek?gondolok arra,hogy levan-e huzva valahova a kábel hozzá??gondolom nemlehet olyan drága az a kapcsoló sem.

A #11230-cal ellentétben nem kell bontani semmit! Én azt csináltam, hogy kivettem a két dugót a leendő kapcsolók helyéről, lenyúltam az oszlopba egy dróttal, aminek a vége vissza volt görbítve és már húztam is fel a vezetéket, végén a csatlakozóval.

Tíz perc alatt meg is voltam mindkettővel.

Link to comment
Megosztás:

A #11230-cal ellentétben nem kell bontani semmit! Én azt csináltam, hogy kivettem a két dugót a leendő kapcsolók helyéről, lenyúltam az oszlopba egy dróttal, aminek a vége vissza volt görbítve és már húztam is fel a vezetéket, végén a csatlakozóval.

Tíz perc alatt meg is voltam mindkettővel.

Köszönöm a gyors válaszokat,megpróbálom a drótos módszert ha nem sikerül akkor bontok.

azt nem értem,hogy lehet egy ilyen alapvető dolgot kihagyni az autóbol hamár ugyis ott a kábel és csak összekéne dugni.

Gumi dudót kivettem és láss csodátott felvanhuzva a kábel,egy kis szivacsdarabbal volt odaragasztva, csak összekell majd dugnom

Link to comment
Megosztás:

Én is így sejtem, hoszen ez ha jól tudom egy sima PT hőmérő. Ez esetben viszont felmerül bennem, hogy ez egy rossz minőségű utángyártott darab és kidobtam 3700 Ft-t... Vehetek egy gyárit.

Nos, nekem is megoldódott a külsőlevegő hőmérő problémám. Sz@r volt a vadonatúj utángyártott jeladó!!!!! :icon4:

Azt gondoltam, hogy benyaltam 2000ft-ot,mivel az üzletben nagy betűkkel ki van írva, hogy:

"Elektromos alkatrészt nem cserélünk!"

Azért megpróbáltam és a srác tök korrekt volt, kicserélte gyárira. :icon13: Természetesen rá kellett fizetnem!

Először nem akart működni, de szétszedtem a csatlakozót és az érintkezőket összébb kellett nyomni!

Utána minden rendben volt!

Szerintem próbáld meg, hátha kicserélik!

Ezek után csak gyári elektromos alkatrészt veszek!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sikerült már elrejteni a mini obd2-őt? vagy nem lesz megoldhato?

A másik pedig, hogy nem tudtok valahol egy jo minőségü váltó szoknyát(neten)?

Sikerült. Ha 2 oldallal visszaolvasol, ott leírtam.

De idézem magam:

"Ne vágd szét a burkolatot.Csúnya lesz!!! :omg:

Én vettem a Vaterán egy OBDII toldó kábelt (1 méteres) a végéről levágtam a dugót. Pár huzamosan ráforrasztottam a vezetékeit a lenti csati vezetékeire. A végét meg elfűztem a könyöktámasz rekeszébe, ott van a bluetooth OBDII "kütyüm".

Így korrektebb, és nem rontja a képet. :P"

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sikerült. Ha 2 oldallal visszaolvasol, ott leírtam. De idézem magam: "Ne vágd szét a burkolatot.Csúnya lesz!!! :omg: Én vettem a Vaterán egy OBDII toldó kábelt (1 méteres) a végéről levágtam a dugót. Pár huzamosan ráforrasztottam a vezetékeit a lenti csati vezetékeire. A végét meg elfűztem a könyöktámasz rekeszébe, ott van a bluetooth OBDII "kütyüm". Így korrektebb, és nem rontja a képet. :P" Üdv: Zoli

Jo megoldas. Egy kepet megneznek rola ha van

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 ajtós Opel Astra G központi zár távirányítója megadta magát. Elhasználódásban meghalt. :P Kulccsal tudom nyitni a kocsit, de a komfortérzet miatt mégis csak a távirányítót részesíteném előnyben. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e venni központi zár távirányítót újat viszonylag elfogadható áron? Hova forduljak segítségért? Vagy ha ismertek ilyen internetes oldalakat, ahol be tudom szerezni, linkeljétek már be légyszi, hátha sikerülne beszerezni egyet.

Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 ajtós Opel Astra G központi zár távirányítója megadta magát. Elhasználódásban meghalt. :P Kulccsal tudom nyitni a kocsit, de a komfortérzet miatt mégis csak a távirányítót részesíteném előnyben. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e venni központi zár távirányítót újat viszonylag elfogadható áron? Hova forduljak segítségért? Vagy ha ismertek ilyen internetes oldalakat, ahol be tudom szerezni, linkeljétek már be légyszi, hátha sikerülne beszerezni egyet.

Köszönöm a segítségeteket!

Szia!

Elem nem merült le?

Az elemtartó forrasztása nem engedett el?

Belülről működik a központi zár?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 ajtós Opel Astra G központi zár távirányítója megadta magát. Elhasználódásban meghalt. :P Kulccsal tudom nyitni a kocsit, de a komfortérzet miatt mégis csak a távirányítót részesíteném előnyben. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e venni központi zár távirányítót újat viszonylag elfogadható áron? Hova forduljak segítségért? Vagy ha ismertek ilyen internetes oldalakat, ahol be tudom szerezni, linkeljétek már be légyszi, hátha sikerülne beszerezni egyet.

Köszönöm a segítségeteket!

Tudod,gugli a barátod....

http://www.jofogas.hu/baranya/Opel_taviranyito_kulcs_astra_g_zafira_vectra_omega_3836800.htm

pl

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint a vasban gyári riasztó van. Legalább is a kulcsról tudom a reteszeléssel egyidőben aktiválni . Van egy olyan idegesítő tulajdonsága ,hogy ha a leriasztott kocsit kinyitom (távirányítóval) Kiveszek valamit a kocsiból de nem teszem gyujtásra és utánna vissza zárom és megint beriasztom akkor megszólal egy pillanatra a riasztó. Mint ha csak elköszönne az autó :D. Ez normális vagy valami beállítási problémája van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden Márkatársnak!

Nekem nem kulcshoz kapcsolódó kérdésem lenne Uraim. Nemrégen vásárolt Astra G-mben érdekes módon a szivargyújtóval gyűlt meg a bajom... :huh: Értetlenül állok azelőtt a probléma előtt, hogy bármilyen szivargyújtóról töltendő kütyüt próbálok beledugni, az aljzatnak semmi tartása nincs és minduntalanul elmozdul, kimozdul, kibillen a középállásból a beledugott töltődugó, legyen az mobiltöltő, GPS vagy bármi egyéb. Nem lötyög benne, de nem is túl szoros és elbillen benne a töltendő eszközök dugasza és emiatt nem kap áramot ugye... Mondjuk engem leginkább a GPS töltése bosszant, mert eddig minden autómba és a pároméba is tökéletesen illeszkedett és tartott, de ebben a szemmel láthatóan hibátlan és gyári aljzatból mindig kibillen, kimozdul és megszakad a töltés. Nagyon bosszantó... <_< Minden Astra szivargyújtója ilyen vacak gyárilag, vagy az enyémmel lehet valami gubanc? :blink: Azon gondolkozom, hogy kicserélem egy másikra, de tartok attól, hogy ez nem egyedi eset, hiszen tényleg gyári az aljzat. Belenéztem és nem látok semmi rendelleneset vagy hiányt...nem értem a dolgot. :icon11:

Van valakinek közületek bármi ötlete vagy tanácsa, mielőtt belevágnék felkutatni egy cseredarabot, ami nem biztos, hogy orvosolja a gondot..? Előre is köszönöm ha valaki tud tanácsot vagy tippet adni erre a nem jelentős, ám bosszantó problémára.

További kellemes fórumozást, holnap este benézek ide.........Üdv! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden Márkatársnak!

Nekem nem kulcshoz kapcsolódó kérdésem lenne Uraim. Nemrégen vásárolt Astra G-mben érdekes módon a szivargyújtóval gyűlt meg a bajom... :huh: Értetlenül állok azelőtt a probléma előtt, hogy bármilyen szivargyújtóról töltendő kütyüt próbálok beledugni, az aljzatnak semmi tartása nincs és minduntalanul elmozdul, kimozdul, kibillen a középállásból a beledugott töltődugó, legyen az mobiltöltő, GPS vagy bármi egyéb. Nem lötyög benne, de nem is túl szoros és elbillen benne a töltendő eszközök dugasza és emiatt nem kap áramot ugye... Mondjuk engem leginkább a GPS töltése bosszant, mert eddig minden autómba és a pároméba is tökéletesen illeszkedett és tartott, de ebben a szemmel láthatóan hibátlan és gyári aljzatból mindig kibillen, kimozdul és megszakad a töltés. Nagyon bosszantó... <_< Minden Astra szivargyújtója ilyen vacak gyárilag, vagy az enyémmel lehet valami gubanc? :blink: Azon gondolkozom, hogy kicserélem egy másikra, de tartok attól, hogy ez nem egyedi eset, hiszen tényleg gyári az aljzat. Belenéztem és nem látok semmi rendelleneset vagy hiányt...nem értem a dolgot. :icon11:

Van valakinek közületek bármi ötlete vagy tanácsa, mielőtt belevágnék felkutatni egy cseredarabot, ami nem biztos, hogy orvosolja a gondot..? Előre is köszönöm ha valaki tud tanácsot vagy tippet adni erre a nem jelentős, ám bosszantó problémára.

További kellemes fórumozást, holnap este benézek ide.........Üdv! :hiya:

Tartok tőle, hogy ez ilyen. Az ok szerintem egyszerűen az, hogy nagyon rövid, nem megy bele mélyen a dugasz, ezért könnyen ki is fordul. Én sem nagyon voltam megelégedve vele, ha önmagától nem is estek ki belőle a dolgok, de az elhelyezése miatt az utas tuti kirúgta a térdével. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy vettem egy hármas elosztót (gyakran amúgy is kevés volt az az egy, sok a kütyü), beraktam a fűtésbox alatti tárolórekeszbe, a dugót leszedtem róla, és bekötöttem a középkonzol mögött (a vezetéket a tároló belsejéből húztam ki, az sem lóg ki kívülre). Igaz, hogy eredetileg átmeneti megoldásnak indult, míg kitalálok neki valami helyet ahol lehet rögzíteni is, de ez így annyira bevált, hogy úgymaradt. A tárolórekeszben rögzítetlenül is elvan, és pont jó hogy ha valamit be akarok dugni csak kiveszem, aztán a telefontöltővel együtt elsüllyesztem vissza, még az sem lóg ki nagyon. És így önmagában a tárolórekeszből sem foglal el sokat, plusz jobb helyet amúgy sem nagyon tudtam neki kitalálni, úgyhogy marad így :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Elem nem merült le?

Az elemtartó forrasztása nem engedett el?

Belülről működik a központi zár?

Már túl vagyok az elemcserén, a forrasztósokat is átnézték. A gond az, hogy folyamatosan világít a kulcson a LED, és a gombok nyomogatására semmi reakció a kocsinál. Újraprogramozást is próbáltam, de semmi, se kívülről, se belülről. Csak kulccsal tudom nyitni a kocsit.

A másik, amit nem értek, hogy elkezdtem keresgetni új távirányítókat, de fogalmam sincs hogy a kocsihoz milyen kell. Mármint van különbség, a távirányítóban, hogy van-e benne riasztó, vagy nincs? Riasztóm nincs, csak központi záram.

akkor most ilyet kell beszereznem? https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400380-ajtozar-kulcs-alkatreszei/185599-kulcs-taviranyito-opel-astra-g-zafira-a

Vagy ilyet?? https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400380-ajtozar-kulcs-alkatreszei/212093-kulcs-taviranyito-opel

Megpróbálnék újat venni, hogy ne legyen gond vele. Illetve még azt nem tudom, hogy sikerül új távirányítót beszerezni, akkor annak a programozása ugyan úgy zajlik, mint a réginek (gyújtás adása, majd 30 másodpercen belül egyik gomb megnyomása) és már használatra is kész?

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden Márkatársnak!

Nekem nem kulcshoz kapcsolódó kérdésem lenne Uraim. Nemrégen vásárolt Astra G-mben érdekes módon a szivargyújtóval gyűlt meg a bajom... :huh: Értetlenül állok azelőtt a probléma előtt, hogy bármilyen szivargyújtóról töltendő kütyüt próbálok beledugni, az aljzatnak semmi tartása nincs és minduntalanul elmozdul, kimozdul, kibillen a középállásból a beledugott töltődugó, legyen az mobiltöltő, GPS vagy bármi egyéb. Nem lötyög benne, de nem is túl szoros és elbillen benne a töltendő eszközök dugasza és emiatt nem kap áramot ugye... Mondjuk engem leginkább a GPS töltése bosszant, mert eddig minden autómba és a pároméba is tökéletesen illeszkedett és tartott, de ebben a szemmel láthatóan hibátlan és gyári aljzatból mindig kibillen, kimozdul és megszakad a töltés. Nagyon bosszantó... <_< Minden Astra szivargyújtója ilyen vacak gyárilag, vagy az enyémmel lehet valami gubanc? :blink: Azon gondolkozom, hogy kicserélem egy másikra, de tartok attól, hogy ez nem egyedi eset, hiszen tényleg gyári az aljzat. Belenéztem és nem látok semmi rendelleneset vagy hiányt...nem értem a dolgot. :icon11:

Van valakinek közületek bármi ötlete vagy tanácsa, mielőtt belevágnék felkutatni egy cseredarabot, ami nem biztos, hogy orvosolja a gondot..? Előre is köszönöm ha valaki tud tanácsot vagy tippet adni erre a nem jelentős, ám bosszantó problémára.

További kellemes fórumozást, holnap este benézek ide.........Üdv! :hiya:

Ez bizony gyárilag ilyen, én vásárlás után kicseréltettem, mert nem tudtam használni róla a gps-t. A szerelőmnek ismerős volt a probléma, egy napon belül megvolt a csere, mindössze pár száz forintos tétel. A régit meg a hátsó hamutartóban tárolom, hátha eladáskor az új tulaj arra tart majd igényt - bár nem hiszem, hogy ezt sokan ellenőrzik vásárlás előtt. Ja, még valami: nekem csak az aljzat volt cserélve, ebbe viszont a szivargyújtó nem megy bele, már csak emiatt se dobtam ki a régit. :D

Link to comment
Megosztás:

Már túl vagyok az elemcserén, a forrasztósokat is átnézték. A gond az, hogy folyamatosan világít a kulcson a LED, és a gombok nyomogatására semmi reakció a kocsinál. Újraprogramozást is próbáltam, de semmi, se kívülről, se belülről. Csak kulccsal tudom nyitni a kocsit.

A másik, amit nem értek, hogy elkezdtem keresgetni új távirányítókat, de fogalmam sincs hogy a kocsihoz milyen kell. Mármint van különbség, a távirányítóban, hogy van-e benne riasztó, vagy nincs? Riasztóm nincs, csak központi záram.

akkor most ilyet kell beszereznem? https://cromax.hu/20...stra-g-zafira-a

Vagy ilyet?? https://cromax.hu/20...aviranyito-opel

Megpróbálnék újat venni, hogy ne legyen gond vele. Illetve még azt nem tudom, hogy sikerül új távirányítót beszerezni, akkor annak a programozása ugyan úgy zajlik, mint a réginek (gyújtás adása, majd 30 másodpercen belül egyik gomb megnyomása) és már használatra is kész?

Szia! Én már többször találkoztam olyan mikrokapcsolóval ami átvezetett, érdemes megnézni nem az okozza-e a hibát. (mivel állandóan világít a LED, gyanús) Ha mégis újat kell venni, ez való gyári riasztóshoz: http://opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/taviranyitok/taviranyito-kulcsba-astra-g-riasztos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kipróbáltam a frissen vásárolt OBD-II olvasó kütyümet.

Ez az: http://viewitem.eim....0729696273/item

Androidos telefonra telepítettem az OBD CHECK Torque free programot.

Az BT-s egység kulcs/gyújtás ráadás nélül is aktív, telefonnal párosítható, de nem kommunikál az ECU-val. Gyújtás ráadás után néhány másodperc alatt feláll a kapcsolat. Kb. 30-60 másodperc után már adatok is megjelennek.

A hardver részről nem igen tudok mást mondani. Ja, ami fontos: a mini verzió sem fér el a kézifékkar alatti burkolat alatt. Tehát keresek burkolatot, egy szürke (Njoy) változatot megvételre, amibe lyukat vághatok, hogy fixen ott lehessen. Esetleg nincs valakinek fölösleges?

A többi már gondolom a szoftveren múlik.

Ami kiolvasható:

Logged faults, Pending faults, Historic faults.

Mivel nálam még nem volt eddig hiba, ezért mindenre negatívat adott, ezért nem tudom milyen formában írná ki.

A megjeleníthető élőadatokból elég sok van, de jó pár nem működött. Ez lehet a kevés megtett km oka, vagy valamilyen más hiba.

Ami működik, kipróbált:

-Pillanatnyi fogyasztás

-Átlag fogyasztás

-Throttle position (folytószelep)

-Coolant Air Temp(hűtővíz hőfok, fok pontosan lépked. Itt kiderült, hogy az analóg műszerem teljesen pontos, és valóban 86-87 fokos a vizem üzemmelegen is. Fölé nem ment.)

-Engine Load (motor terhelés???)

-Intake Air Temp(beszívott levegő hőmérséklet)

- OBD Speed

- GPS Speed

- Engine RPM

- MAF g/s (légtömeg áramlás)

- Timing Adv (előgyújtás fokban)

Ami nem működött nekem:

- Voltage (V)

- Fuel (%)

- Ambient Air Temp

- Baro (kPa)

- Fuel Press (kPa)

Valakinek van ötlete ezek miért nem mentek?

A fizetős szoftver több adatot kezel. Továbbá kaptam hozzá telepítő lemezt is, de mivel nincs laptomon amin az autóhoz vinném, így nem tudom az mit tud.

Ez nekem, aki kezdő még a fejlesztésben, kicsit durván hangzik. Lehetséges, hogy meg tudom nézni az aktuális fogyasztást, anélkül hogy az autó gyárilag nem tartalmaz fedélzeti computert? Ez a funkció nagyon hiányzik, mert szeretném ellenőrizni. (Z14XE)

Valahogy az volt a fejemben, hogy a hiba kód olvasó szoftverek óriási laptoppal s legalább 10 méter kábellel működnek. Symbian szoftvert próbálta már valaki? Telefonnal kényelmes lenne s barátságos a rendszer folyamatos figyelése. Vagy ezt kiolvasót nem érdemes folyamatosan bedugva hagyni? (most attól eltekintve, hogy nem fér el a visszarakott burkolat alatt)

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem, aki kezdő még a fejlesztésben, kicsit durván hangzik. Lehetséges, hogy meg tudom nézni az aktuális fogyasztást, anélkül hogy az autó gyárilag nem tartalmaz fedélzeti computert? Ez a funkció nagyon hiányzik, mert szeretném ellenőrizni. (Z14XE)

Valahogy az volt a fejemben, hogy a hiba kód olvasó szoftverek óriási laptoppal s legalább 10 méter kábellel működnek. Symbian szoftvert próbálta már valaki? Telefonnal kényelmes lenne s barátságos a rendszer folyamatos figyelése. Vagy ezt kiolvasót nem érdemes folyamatosan bedugva hagyni? (most attól eltekintve, hogy nem fér el a visszarakott burkolat alatt)

A motorvezérlő minden elektronikus vezérlésű autóban tudja a pillanatnyi fogyasztást, hiszen pontosan tudja, hogy mennyi ideig és mennyi időnként tartja nyitva az injektorokat. Csak nincs minden autóban kijelző beépítve, ahol kijelezhetné. Tehát igen, lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem, aki kezdő még a fejlesztésben, kicsit durván hangzik. Lehetséges, hogy meg tudom nézni az aktuális fogyasztást, anélkül hogy az autó gyárilag nem tartalmaz fedélzeti computert? Ez a funkció nagyon hiányzik, mert szeretném ellenőrizni. (Z14XE)

Valahogy az volt a fejemben, hogy a hiba kód olvasó szoftverek óriási laptoppal s legalább 10 méter kábellel működnek. Symbian szoftvert próbálta már valaki? Telefonnal kényelmes lenne s barátságos a rendszer folyamatos figyelése. Vagy ezt kiolvasót nem érdemes folyamatosan bedugva hagyni? (most attól eltekintve, hogy nem fér el a visszarakott burkolat alatt)

Szerintem ettől az obd-s megoldástól egyszerűbb nincs, a veramon féle egység beépítéséhez több hozzáértés szükségeltetik, itt meg csak a csatlakozó kell, meg egy androidos telefon. Ezt még én is meg tudom (remélem) csinálni. Holnap kapom a kütyüt, már alig várom! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Már túl vagyok az elemcserén, a forrasztósokat is átnézték. A gond az, hogy folyamatosan világít a kulcson a LED, és a gombok nyomogatására semmi reakció a kocsinál. Újraprogramozást is próbáltam, de semmi, se kívülről, se belülről. Csak kulccsal tudom nyitni a kocsit.

A másik, amit nem értek, hogy elkezdtem keresgetni új távirányítókat, de fogalmam sincs hogy a kocsihoz milyen kell. Mármint van különbség, a távirányítóban, hogy van-e benne riasztó, vagy nincs? Riasztóm nincs, csak központi záram.

akkor most ilyet kell beszereznem? https://cromax.hu/20...stra-g-zafira-a

Vagy ilyet?? https://cromax.hu/20...aviranyito-opel

Megpróbálnék újat venni, hogy ne legyen gond vele. Illetve még azt nem tudom, hogy sikerül új távirányítót beszerezni, akkor annak a programozása ugyan úgy zajlik, mint a réginek (gyújtás adása, majd 30 másodpercen belül egyik gomb megnyomása) és már használatra is kész?

Ha nincs gyári riasztód, akkor e kettő közül az elsőt kell beszerezned, az való a riasztó nélküliekhez (a Mihez jó? gomb alatt kiderül).

De azt nem tudom, hogy az új kulcsot elég-e csak tanítani, vagy engedélyeztetni is kell tech2-vel, ezt majd a nálam okosabbak megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs gyári riasztód, akkor e kettő közül az elsőt kell beszerezned, az való a riasztó nélküliekhez (a Mihez jó? gomb alatt kiderül).

De azt nem tudom, hogy az új kulcsot elég-e csak tanítani, vagy engedélyeztetni is kell tech2-vel, ezt majd a nálam okosabbak megmondják.

Új távirányító párosításához kell a tech2 (vagy asszem opcom is tudja). A gyújtás rá, gombnyomás módszer csak arra jó, ha elvesztette a szinkront a vevőegységgel, pl. elemcsere miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem, aki kezdő még a fejlesztésben, kicsit durván hangzik. Lehetséges, hogy meg tudom nézni az aktuális fogyasztást, anélkül hogy az autó gyárilag nem tartalmaz fedélzeti computert? Ez a funkció nagyon hiányzik, mert szeretném ellenőrizni. (Z14XE)

Valahogy az volt a fejemben, hogy a hiba kód olvasó szoftverek óriási laptoppal s legalább 10 méter kábellel működnek. Symbian szoftvert próbálta már valaki? Telefonnal kényelmes lenne s barátságos a rendszer folyamatos figyelése. Vagy ezt kiolvasót nem érdemes folyamatosan bedugva hagyni? (most attól eltekintve, hogy nem fér el a visszarakott burkolat alatt)

Symbianra is van kétféle progi is. OBDAutoDoctor Pro 2000 Ft és Lite ingyenes. És a OBDScope 2000 Ft.

Pénteken lesz meg a kütyüm, hétvégén próbálom, és beszámolok. Nekom Nokia N8-am van

Link to comment
Megosztás:

Symbianra is van kétféle progi is. OBDAutoDoctor Pro 2000 Ft és Lite ingyenes. És a OBDScope 2000 Ft.

Pénteken lesz meg a kütyüm, hétvégén próbálom, és beszámolok. Nekom Nokia N8-am van

Nagyon szépen köszönöm ha beszámolsz a Symbian-os program működéséről Kicsit várok az alkatrész megrendelésével a visszajelzésedig. A programoknak meg utána olvasok. Köszönöm az infót!

Link to comment
Megosztás:

Már túl vagyok az elemcserén, a forrasztósokat is átnézték. A gond az, hogy folyamatosan világít a kulcson a LED, és a gombok nyomogatására semmi reakció a kocsinál. Újraprogramozást is próbáltam, de semmi, se kívülről, se belülről. Csak kulccsal tudom nyitni a kocsit.

A másik, amit nem értek, hogy elkezdtem keresgetni új távirányítókat, de fogalmam sincs hogy a kocsihoz milyen kell. Mármint van különbség, a távirányítóban, hogy van-e benne riasztó, vagy nincs? Riasztóm nincs, csak központi záram.

akkor most ilyet kell beszereznem? https://cromax.hu/20...stra-g-zafira-a

Vagy ilyet?? https://cromax.hu/20...aviranyito-opel

Megpróbálnék újat venni, hogy ne legyen gond vele. Illetve még azt nem tudom, hogy sikerül új távirányítót beszerezni, akkor annak a programozása ugyan úgy zajlik, mint a réginek (gyújtás adása, majd 30 másodpercen belül egyik gomb megnyomása) és már használatra is kész?

szia. vedd fel a kapcs WESSZ-el ugy tudom töle hogy ha veszel bontoba egy másik belsöt ö hozzá tudja idomitani a másikat, de probáld meg tel. felhivni és megadja a pontos választ.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm ha beszámolsz a Symbian-os program működéséről Kicsit várok az alkatrész megrendelésével a visszajelzésedig. A programoknak meg utána olvasok. Köszönöm az infót!

A simbianos verzió engem is érdekelne, de ahogy nézem az én telómra nem jó.

PC-s szoftvert valaki még nem próbált?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.