Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A középkonzol világításra két lehetőség van. Ezen megoldásra tudni kellene, hogy a fűtés rendszered behr vagy delphi . Itt választ kapsz a kérdésedre . Ha behr a rendszer akkor könnyű a dolgod mert egy izzó van középpen a ventilátor kapcsoló alatt amit egy lapos csőrű fogóval könnyedén ki tudsz cserélni. Hagyományos rizsszem izzó van benne. Ha delphi a rendszer akkor ki kell szerelni sajna a középkonzolt.

Köszi, ebből középkonzol kiszerelés lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, olvasgattam a topikot, és kedvet kaptam egy kis barkácsoláshoz. Viszonylag fapados g astrámba tennék bele 1-2 extrát.

Igazából nemtudom mi az mi kezdőnek is könnyen szerelhető, és mondjuk nem drága.

Klíma, két első elektromos ablak van, ezen kívül szerintem több extra nincs. Elektromos gázpedálos az autó. (z17dtl), és 2005 decemberi.

Mit ajánlanátok, mi az ami egyszerűen beszerelhető, és pénztárcára nézve sem marhadrága. Mondhattok többet is, szép lassanként megvalósítom :)

Amit láttam eddig, az egyik a tempomat mondjuk, a másik pedig az időkapcsolós(?) ablaktörlő. (bár ez annyira nem nagy kényelmi funkció)

Amit méég szívesen megcsinálnék, az a középkonzolon nem világít a 3 kapcsoló, ami a fűtés szabályozza. Ezt nem is módosítanám, inkább csak megcsinálnám. A 3db-hoz 1 égő van, vagy nemtudom hogy éghetett ki egyszerre mindhárom. Esetleg biztosítékra tudok gondolni, van egy rakás, melyiket kellene megnéznem?

Erre nehéz válaszolni, kinek mi a fontos. Nekem pl. egyáltalán nem hiányzik a tempomat, úgyhogy a hifi fejlesztésével kezdeném. Persze lehet mondani, hogy az drága, de lehet haladni vele lépésenként.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, olvasgattam a topikot, és kedvet kaptam egy kis barkácsoláshoz. Viszonylag fapados g astrámba tennék bele 1-2 extrát.

Igazából nemtudom mi az mi kezdőnek is könnyen szerelhető, és mondjuk nem drága.

Klíma, két első elektromos ablak van, ezen kívül szerintem több extra nincs. Elektromos gázpedálos az autó. (z17dtl), és 2005 decemberi.

Mit ajánlanátok, mi az ami egyszerűen beszerelhető, és pénztárcára nézve sem marhadrága. Mondhattok többet is, szép lassanként megvalósítom :)

Amit láttam eddig, az egyik a tempomat mondjuk, a másik pedig az időkapcsolós(?) ablaktörlő. (bár ez annyira nem nagy kényelmi funkció)

Amit méég szívesen megcsinálnék, az a középkonzolon nem világít a 3 kapcsoló, ami a fűtés szabályozza. Ezt nem is módosítanám, inkább csak megcsinálnám. A 3db-hoz 1 égő van, vagy nemtudom hogy éghetett ki egyszerre mindhárom. Esetleg biztosítékra tudok gondolni, van egy rakás, melyiket kellene megnéznem?

Szia!

A legolcsóbb és legegyszerűbb amivel kezdjél az a komfort elektromos ablak. Itt megtalálsz mindent róla hála a Nagyúrnak! :icon1:

https://sites.google.com/site/opelccled/ablakfel

Link to comment
Megosztás:

Hogyan? Van rá megoldásod?

Ugyan úgy, ahogy a CAR400-omra is készítettem vonalbemenetet. Csak más IC-l vannak benne. Egy külföldi Vectra fórumon olvastam róla leírást. Egyszerű, mint a 400-as esetében. Remélem otthon megvan a gépen lementve, mert most nem találom...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A legolcsóbb és legegyszerűbb amivel kezdjél az a komfort elektromos ablak. Itt megtalálsz mindent róla hála a Nagyúrnak! :icon1:

https://sites.google.com/site/opelccled/ablakfel

Csak első kettő elektromos ablakom van, hátsók kurblisak. Ha nyomvatartom a bezáró gombot nem zár magátol az ablak. Ígyis megoldható, hogy zárja magától? :)

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet.olyan pr.-em van tavaly lecseréltem az antennát az y17dt caravánomon most le akartam venni mert mosoba álltam volna vele nem tudtam lecsavarni. Már ugy áll az egész hogy a gumiházban mind a kettö ANYA ÉS APA forog valszeg cserélnem kell a aljzatát ami a tetön van a vezetékezése hogy van az antenna aljzatnak? köszi a választ elöre is .

Link to comment
Megosztás:

a talpból kijön egy Piros Fehér madzag meg egy vastag antennakábel toldásuk a kárpit alatt van valahol a talptól nem messze.

a PF vezeték több irányból is mehet gyárilag láttam már két fajtát. nálam jobb oldalt fut a kábel a szürkével együtt végig a küszöbben, azután meg a csomi kárpit mögött halad az utolsó oszlopig ott kúsznak fel a plafonra a csatlakozásig. a szürke madzagon valamikor megcserélték az egyik toldást a váltóboxnál pont felcserélték és arra figyelni kell ha teljes csere van.

kombinál ki kell bontani a dolgokat

csomiajtó felső része az autóban lepattint

az ablak körüli világos műanyag is pattintós de lehet van benne csavar 1db de nem biztos mind két oldalt szedd le és akkor finoman lehajthatod a kárpitot vedd ki a csillárt és indulhat a matatás a rögzítési pont után . elég szűkös lesz de megoldható

Link to comment
Megosztás:

tgabika76 beszéltük a múltkor a motorháztető és a szélvédő közti irmscher spoiler-ről. Csak izgatja a fantáziám a cucc, de felmerült bennem egy kérdés. Megskubiztam a kocsimat és az ablakmosó vajon hogyan működik? Elspriccel mellette vagy megakad? Hogyan van megoldva rajta vajon? Gondoltam, ha ismerted a spoilert, akkor esetleg megoldást is tudsz rá.

Előre is THX a választ!

Link to comment
Megosztás:

tgabika76 beszéltük a múltkor a motorháztető és a szélvédő közti irmscher spoiler-ről. Csak izgatja a fantáziám a cucc, de felmerült bennem egy kérdés. Megskubiztam a kocsimat és az ablakmosó vajon hogyan működik? Elspriccel mellette vagy megakad? Hogyan van megoldva rajta vajon? Gondoltam, ha ismerted a spoilert, akkor esetleg megoldást is tudsz rá.

Előre is THX a választ!

mögötte van a spricni nem előtte simán elfér mögötte szerintem ránézésre is. a lapátok is elférnek akkor a spriccelt folyadék is tuti elfér :D

ki van az találva

Link to comment
Megosztás:

mögötte van a spricni nem előtte simán elfér mögötte szerintem ránézésre is. a lapátok is elférnek akkor a spriccelt folyadék is tuti elfér :D

ki van az találva

Ha jön a jó idő, akkor próbálkozni akarunk a bátyámmal házilag megcsinálni, de ez felmerült, mint kérdés.

Link to comment
Megosztás:

Ha jön a jó idő, akkor próbálkozni akarunk a bátyámmal házilag megcsinálni, de ez felmerült, mint kérdés.

Ha sikerül, és ki lehet hozni 10000Ft alatt, engem is érdekel. Ebayen 45€ körül adják az utángyártottat, még akár üzletet is csinálhattok belőle... :)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megakadtam a hátsó tárcsafék beépítésében. A kasztni és a hátsó hidat összekötő gumi fékcsövet (képen 2-es)és a fém fékcsövet (ez megy a hátsó munkahengerhez) kellene szétszednem (a piros körrel jelzett helyen). Viszont mintha gyárilag össze lenne préselve, a biztosító lemez sincs ott.

Az lenne a kérdésem, hogy cserélnem kell a 2-es számú gumi fékcsövet is?

Kép

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megakadtam a hátsó tárcsafék beépítésében. A kasztni és a hátsó hidat összekötő gumi fékcsövet (képen 2-es)és a fém fékcsövet (ez megy a hátsó munkahengerhez) kellene szétszednem (a piros körrel jelzett helyen). Viszont mintha gyárilag össze lenne préselve, a biztosító lemez sincs ott.

Az lenne a kérdésem, hogy cserélnem kell a 2-es számú gumi fékcsövet is?

Kép

Köszönöm a segítséget!

Szia!

Majd jövő héten megszakértjük azt a csövet ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megakadtam a hátsó tárcsafék beépítésében. A kasztni és a hátsó hidat összekötő gumi fékcsövet (képen 2-es)és a fém fékcsövet (ez megy a hátsó munkahengerhez) kellene szétszednem (a piros körrel jelzett helyen). Viszont mintha gyárilag össze lenne préselve, a biztosító lemez sincs ott.

Az lenne a kérdésem, hogy cserélnem kell a 2-es számú gumi fékcsövet is?

Kép

Köszönöm a segítséget!

Az első fékből kiindulva a gumi fékcső szakasz az cserélhető kell hogy legyen hisz a gumi elöregszik. Műszakin át se megy ha repedezett.A cromax is hozza az alkatrészt külön tárcsához és dobhoz

Link to comment
Megosztás:

Az első fékből kiindulva a gumi fékcső szakasz az cserélhető kell hogy legyen hisz a gumi elöregszik. Műszakin át se megy ha repedezett.A cromax is hozza az alkatrészt külön tárcsához és dobhoz

Sajnos nem biztos, hogy így van.

Dobféknél két részből áll:

-egy gumi és egy fém fékcső.

A gumi fékcső "köti össze" a kasztnit a hátsó híddal. Majd a fém fékcső megy a munka hengerig.

Tárcsaféknél három részből.

-gumi-fém-gumi fékcső

Az első gumi fékcső "köti össze" a kasztnit a hátsó híddal, a fém fékcső "köti össze" a két gumi fékcsövet és a második gumi fékcső megy a féknyereghez.

Nekem cserélnem kellene a fém fékcsövet mert nem ugyanaz a dobféknél és a tárcsaféknél.

Viszont gyárilag úgy van megoldva, hogy roncsolás nélkül a dobféknél nem lehet szétbontani a gumi és a fém fékcsövet.Egy egység.

Csergőben így lehet megvenni, együtt a fém és gumi fékcsövet összerakva.

Tudom elsőre kicsit bonyolultnak hangzik, de leegyszerűsítve, a dobfékesnél egyben kell cserélni a gumi és fém fékcsövet, míg a tárcsafékesnél 3 darabból áll. Két gumi és egy fém fékcső, amelyek külön-külön cserélhetőek.

Az is előfordulhat még, hogy évjárat függő is a dolog.

Nézzétek a linkelt képet és úgy egyszerűbbnek tűnik a leírás.

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=jaonucnt5ufnklnc1y2.png

Egy délutánomba került mire ezt kigubancoltam és még soha nem biztos, hogy ez így is van.

Ha valakinek van tapasztalata ossza meg velem.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megakadtam a hátsó tárcsafék beépítésében. A kasztni és a hátsó hidat összekötő gumi fékcsövet (képen 2-es)és a fém fékcsövet (ez megy a hátsó munkahengerhez) kellene szétszednem (a piros körrel jelzett helyen). Viszont mintha gyárilag össze lenne préselve, a biztosító lemez sincs ott.

Az lenne a kérdésem, hogy cserélnem kell a 2-es számú gumi fékcsövet is?

Kép

Köszönöm a segítséget!

Szia! Milyen féked lesz? Van egy garnitúra EBC betétem: http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-22-2001-2005/ebc-dp21447-greenstuff-sport-hatso-fekbetet-garnitura.html

Nem volt használva, elsőre nem jót rendeltem. Kétféle van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középkonzol két soros kijelzőjét milyen módon lehet vezérelni? Alapban a dátomot mutatja, de szeretném az akku feszültségét kiíratni.

Szia!

Soros kommunikációs buszt használ, ha jól emlékszem talán I2C-t, de ebben nem vagyok biztos. Az biztos, hogy mikrovezérlő kell hozzá, hogy meg tudd valósítani a kommunikációt.

Link to comment
Megosztás:

első elektromos ablak beépítését mennyiért vállalják mostanában?

Tudtok valakit Siófok vagy Szfvár környékén?

köszi

Vegyél egy gyári, de bontott készletet, s csináld meg. (kábelköteg, motorok, kapcsolók, mechanika)

Után gyártottal vigyázz, rossz minőségűek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.