Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A lámpát spec. rozsdamentes polírpasztával polírozom!

Ez a motorom r.m. leömlőire való, azokat úgy kifényesíti, hogy borotválkozni lehet bennük, de aztán egyszer (kb másfél éve) egy hirtelen ötlettől vezérelve kipróbáltam cimbim Avensis első lámpáin, amikben már csak pislákoltak az izzók, és olyan jól sikerült a művelet, hogy azóta sem cserélt lámpát :biggrin:

Jópár lámpát megpolíroztam már ezzel a csodaszerrel az ismerősi körben, és az esetek többségében igen látványos és tartós javulást értem el!

Persze ez sem visz ki minden karcot, mattulást, brutál uv kiszívást, de igen jó eredménnyel dolgozik!

Eddig csak egy Audi, meg egy Fiat lámpába törött bele a bicskám, de ezek amúgyis tényleg sz.r autók .. :biggrin:

Módosítva : oggy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, oggy írta:

A lámpát spec. rozsdamentes polírpasztával polírozom!

Ez a motorom r.m. leömlőire való, azokat úgy kifényesíti, hogy borotválkozni lehet bennük, de aztán egyszer (kb másfél éve) egy hirtelen ötlettől vezérelve kipróbáltam cimbim Avensis első lámpáin, amikben már csak pislákoltak az izzók, és olyan jól sikerült a művelet, hogy azóta sem cserélt lámpát :biggrin:

Jópár lámpát megpolíroztam már ezzel a csodaszerrel az ismerősi körben, és az esetek többségében igen látványos és tartós javulást értem el!

Persze ez sem visz ki minden karcot, mattulást, brutál uv kiszívást, de igen jó eredménnyel dolgozik!

Eddig csak egy Audi, meg egy Fiat lámpába törött bele a bicskám, de ezek amúgyis tényleg sz.r autók .. :biggrin:

Jöhetne egy konkrét név! Kipróbálnám!

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, balintkaaa írta:

Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok , hogy van egy 2007-es G astram és a műszerfalban valami zörög, rezonàl 1500-1700 között. Tudom hogy nem egy új autóról van szó , de mégis lehet ellene valamit tenni ? Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata ? Mindenfèlekèppen szeretnèk a dolog vègére járni csak mielőtt bele vetem magam szeretnék kapni pár instrukciót ezzel kapcsolatban :D

Köszönöm !!!

Üdv

Bálint

Nem a szélvédő szellőztető rácsot hallod? Az sajnos típushiba. Ki kell szedni és Ajtó- ablak szivacsos szigetelővel körbe lehet szépen ragasztani, utána csendben lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy szerintetek normális, hogy kb. 44-45 liter benzinnél nem tudok beletankolni többet a tankba? Az autó egy 2000-es X16XEL motoros caravan. Ma is tankoltam, az óra szerint 594 km-t mentem a legutóbbi tankolás óta, de a mutató már 550-től kifeküdt és villogott a lámpája. Többet nem mertem vele menni, mert nem akartam, hogy egyszer csak megálljon velem az autó. Viszont úgy tudtam, kb. 52-55 literes tanknak kellene lenni az autóban. Elképzelhető, hogy a mutató a rossz, és még van 8-10 liter a tankban amikor már üreset jelez?

Itt vannak egyébként a tankolásaim: http://www.spritmonitor.de/en/detail/565027.html

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Ich.. said:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy szerintetek normális, hogy kb. 44-45 liter benzinnél nem tudok beletankolni többet a tankba? Az autó egy 2000-es X16XEL motoros caravan. Ma is tankoltam, az óra szerint 594 km-t mentem a legutóbbi tankolás óta, de a mutató már 550-től kifeküdt és villogott a lámpája. Többet nem mertem vele menni, mert nem akartam, hogy egyszer csak megálljon velem az autó. Viszont úgy tudtam, kb. 52-55 literes tanknak kellene lenni az autóban. Elképzelhető, hogy a mutató a rossz, és még van 8-10 liter a tankban amikor már üreset jelez?

Itt vannak egyébként a tankolásaim: http://www.spritmonitor.de/en/detail/565027.html

Annak idején amikor vettem az autót kereskedésből villogott a lámpa. Elmentünk a kútra, tankolt a kereskedő 1000 Ft-ért bele (2011) és elvittük átvizsgáltatni Opel kereskedésbe. Mire visszaértünk a kereskedésbe megint villogott. Vétel után villogó lámpával mentem a kútra és 48 liter ment bele úgy, hogy 2-3 kattanásig tankoltam.

Szóval reálisak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Ich.. írta:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy szerintetek normális, hogy kb. 44-45 liter benzinnél nem tudok beletankolni többet a tankba?

Én egyszer kb. 50,5-öt tankoltam bele, éjszaka jöttem hazafelé, Kecskemétnél már erősen ajánlott lett volna megállni, de gondoltam, egy életem egy halálom, Pestig végig tolom. A vége felé már eléggé izgalmas volt, de kibírta, a kutas is megjegyezte, hogy ez elég bevállalós volt. Én egyébként úgy számolok, hogy világítástól 70-et, villogástól 35-öt még nyugodtam el merek menni városban is, de ennél többet azóta nem reszkíroztam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

OPEL Astra G 1,7 CDTI-m van 80 LE-vel 2003-ból. Sajnos a Z17DTL motor megadta magát.

Kellene egy másik motor.

Beleépíthetem-e a Z17DTL 101 LE-s H Astrás motort a G Astrámba?

Működne-e a régi elektronikával? Nem kell a 101 LE.

Egy motorblokk kellene főtengellyel, csapágyakkal, dugattyúkkal.

Tud valaki segíteni így Karácsony előtt?

0670/279-1900

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autós kamera téma.

Van egy gagyi kamerám a kocsiban, mostanában szeretném lecserélni.

Az összeg kb. 30e, ezeket néztem:

1. Prestigio RoadRunner 545 GPS DVR :http://www.emag.hu/prestigio-roadrunner-545-gps-dvr-autos-kamera-full-hd-fekete-pcdvrr545gps/pd/DVK9BMBBM/

2. OVERMAX CamRoad 6.1 :http://www.aqua.hu/overmax-camroad-61-autos-kamera-fekete-282713.html

Véleményetek? Van valakinek ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem tudjátok a cromax-on hol találom milyen megnevezéssel keressem a Behr típusú pollenszűrő ajtaját fogó kis fém patentokat? Sajna minden csernél elveszik 1-2

Köszi.

 

szerk: közben keresgettem, ez lehet az?: https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_haz_alkatreszei/futomotor_haz_rogzito_kapocs_opel_astra_g_37238

ennyi pénz egy ilyen kis vacakért? Valakinek nincs elfekvőben pár db? 

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

36 minutes ago, kobraCode írta:

...ez lehet az?: https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_haz_alkatreszei/futomotor_haz_rogzito_kapocs_opel_astra_g_37238

ennyi pénz egy ilyen kis vacakért? Valakinek nincs elfekvőben pár db? 

A gyári cuccok drágák. Én 800Ft-ért vettem anno azokat a kis műanyag anyákat amiket a zárhídba kell becsavarni, és abba megy a fényszóró rögzítő csavarja. Pedig köszöntem illedelmesen... Vagy mondjuk a projektoros fényszóróba való index izzónak (speciális, másmilyen nem jó bele) 3600Ft darabja...

Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, tgabika76 írta:

A gyári cuccok drágák. Én 800Ft-ért vettem anno azokat a kis műanyag anyákat amiket a zárhídba kell becsavarni, és abba megy a fényszóró rögzítő csavarja. Pedig köszöntem illedelmesen... Vagy mondjuk a projektoros fényszóróba való index izzónak (speciális, másmilyen nem jó bele) 3600Ft darabja...

Sülne ki a szemük mikor ennyit elkérnek érte. Akkor majd körbe nézek bontóban de biztos nem adok 300-400 Ft-ot egy ilyen vacakért.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, OpelAtti said:

Sziasztok!

Autós kamera téma.

Van egy gagyi kamerám a kocsiban, mostanában szeretném lecserélni.

Az összeg kb. 30e, ezeket néztem:

1. Prestigio RoadRunner 545 GPS DVR :http://www.emag.hu/prestigio-roadrunner-545-gps-dvr-autos-kamera-full-hd-fekete-pcdvrr545gps/pd/DVK9BMBBM/

2. OVERMAX CamRoad 6.1 :http://www.aqua.hu/overmax-camroad-61-autos-kamera-fekete-282713.html

Véleményetek? Van valakinek ilyesmi?

Én SJCAM SJ4000 WiFi-t vettem az autóban. Jóval kisebb mint ezek hasonló, vagy jobb minőség mellett. És másra is máskor is lehet használni. GPS az nincs benne.

Link to comment
Megosztás:

A zörgések:

A szellőző rostély belül, szigetelő szivaccsal a szélén, egy darabig valami aztán semmit nem ér. Ne a szivacsosat vedd hozzá, hanem a gumisat, és nézd meg, hogy minden füle ép-e nálam az egyik el van törve, bármit csinálok zörög, félig ki van szedve így egész jó.

A műszerfal irányából jövő zörgés lehet még kesztyűtartó fedél nyiszogás, illetve ha némi apró van a hamutálban.

Nálam még egy érdekes jelenség van, de azt már tudom honnan jön, a műszerfal alatt van egy keresztmerevítő cső, arra valamiért ráragasztottak egy vezetéket, nekem az is szokot bizonyos fordulatszám tartományban "pengeni". :)

Link to comment
Megosztás:

35 minutes ago, gezoli írta:

Ezt a HSZ-t most olvastam a Facén:

Sziasztok! G Astra
Menetközben a Víz-hőmérő kikapcsol. Majd vissza gondolom kontaktos. Hol találom a termosztátot?
Alapjáraton mennie kell a vízpumpának?

Dobtam egy hátast egyből!

De legalább észrevette a hibát, ezt írjuk már a javára!

Szerintem az autósok harmadának-felének fel se tűnt volna, mert csak nyomja a pedált, tekeri a kormányt oszt jónapot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Előzmény: a szakmám villany szer. - kertes házban lakom - nem vagyok műszaki analfabéta - eddig két keréken voltam (Simson - saját magam generáloztam, stb.) de most megvettük az első autót.

Az autó: 1.4-es Astra G 5 ajtós - 1998.12.havi  motorkód: X14XE   kaszni: F48

Nagyon beteg a lelkem, lyukas a hűtő, önindító szórakázik, ráférne egy komplett hátsó híd csere, mert nem tudom mit csináltak vele, de porrá van rothadva.

Szeretnék venni hozzá egy donor autót, és ebben kérném a segítségeteket, mert van egy eladó 1.6-os Astra G  -- DE -- nem 5ajtós, hanem kombi a drága, és nem tudom, mennyire kompatibilis az én Astrámmal. Azt már tudom, hogy a vízhűtő kompatibilis, de a többi??

A donor újabb mint az enyém. ebbe már van oldallégzsák, abs, hátul tárcsafék, stb.

Az nem lényeges, hogy a donor 1.6-os, mert nincs benne a motor, DE csak a motor hiányzik belőle. Az olvasatom szerint a hátsó hidak nem passzentosak egymással. :-(

Kérem szépen a hozzáértőket, adjanak nekem szamárvezetőt vagy csak árulják el, hogy érdemes e megvennem a donort!

(Remélem érthetően és kellő részletességgel leírtam mindent, ami a problémámhoz kapcsolódik.)

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! Sanyi

Link to comment
Megosztás:

10 minutes ago, MsDwSoft írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Előzmény: a szakmám villany szer. - kertes házban lakom - nem vagyok műszaki analfabéta - eddig két keréken voltam (Simson - saját magam generáloztam, stb.) de most megvettük az első autót.

Az autó: 1.4-es Astra G 5 ajtós - 1998.12.havi  motorkód: X14XE   kaszni: F48

Nagyon beteg a lelkem, lyukas a hűtő, önindító szórakázik, ráférne egy komplett hátsó híd csere, mert nem tudom mit csináltak vele, de porrá van rothadva.

Szeretnék venni hozzá egy donor autót, és ebben kérném a segítségeteket, mert van egy eladó 1.6-os Astra G  -- DE -- nem 5ajtós, hanem kombi a drága, és nem tudom, mennyire kompatibilis az én Astrámmal. Azt már tudom, hogy a vízhűtő kompatibilis, de a többi??

A donor újabb mint az enyém. ebbe már van oldallégzsák, abs, hátul tárcsafék, stb.

Az nem lényeges, hogy a donor 1.6-os, mert nincs benne a motor, DE csak a motor hiányzik belőle. Az olvasatom szerint a hátsó hidak nem passzentosak egymással. :-(

Kérem szépen a hozzáértőket, adjanak nekem szamárvezetőt vagy csak árulják el, hogy érdemes e megvennem a donort!

(Remélem érthetően és kellő részletességgel leírtam mindent, ami a problémámhoz kapcsolódik.)

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! Sanyi

A hátsó híd egyforma. Gondolom a Te autódon lévő felnik 4 csavarosak. Azt kellene megnézni, hogy a donoré 4 vagy 5 csavaros. Valamint, hogy van-e bennük ABS.

Ha egyezik a két autóé akkor csak hidat kell cserélni.

Ha nem egyezik a csavarok száma akkor sincs nagy baj mert csak az agyat kell átrakni az egyikről a másikra.

Én úgy próbálkoznék, hogy a tárcsafékes maradjon meg. Sokkal jobb!

Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, gezoli írta:

A hátsó híd egyforma. Gondolom a Te autódon lévő felnik 4 csavarosak. Azt kellene megnézni, hogy a donoré 4 vagy 5 csavaros. Valamint, hogy van-e bennük ABS.

Ha egyezik a két autóé akkor csak hidat kell cserélni.

Ha nem egyezik a csavarok száma akkor sincs nagy baj mert csak az agyat kell átrakni az egyikről a másikra.

Én úgy próbálkoznék, hogy a tárcsafékes maradjon meg. Sokkal jobb!

Köszönöm a választ! A donoré és az enyém is 4 csavaros. Igen, én is jobban értékelném a tárcsafékest. Az enyémben nincs ABS, de a donorban van, de ha lehet komplett átraknám az ABS-t is. Tudom, az első kerékagyat, meg féknyergeket is cserélni kell, meg még több mindent. Esetleg a többi alkatrészről tudsz valamit, mert tényleg nagyon kellene a hátsó híd, de csak azért nem éri meg megvenni egy autót.

Donorban állítható a kormány, légzsákosak az első ülések, ezek pl. jók nekem, át tudom szerelni? Első lámpák, első lökhárító, tank, szervó, motorbölcső (?) -- csak azért, mert ha ezek jók az én autómhoz, akkor az a furcsa ötletem támadt, hogy donorból kiszed, megtakarít, felújít, lefest, stb. és betenném mint "újat" a saját kocsiba.

Tudom, a hátsó része teljesen eltér, de akkor elvileg csak a csomagtartó, hátsó lámpák, és csomagtartó ajtót nem tudnám használni. Ennyi veszteség meg belefér.

Elvileg 2002. évjáratú a donor autó. A cromax . hu szerint a hátsó hídhoz tartozó rugók és lengéscsillapító teleszkópok sem jók az enyémhez. Vagy jó hozzá, csak nagyon megemelné a hátulját? :-)

Minden további segítséget nagyon szépen köszönök! Sanyi

Ui.: Az aláírásodnál nem jó a link: "Hátsó tárcsafék beépítés!"

Módosítva : MsDwSoft
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, MsDwSoft írta:

Köszönöm a választ! A donoré és az enyém is 4 csavaros. Igen, én is jobban értékelném a tárcsafékest. Az enyémben nincs ABS, de a donorban van, de ha lehet komplett átraknám az ABS-t is. Tudom, az első kerékagyat, meg féknyergeket is cserélni kell, meg még több mindent. Esetleg a többi alkatrészről tudsz valamit, mert tényleg nagyon kellene a hátsó híd, de csak azért nem éri meg megvenni egy autót.

Donorban állítható a kormány, légzsákosak az első ülések, ezek pl. jók nekem, át tudom szerelni? Első lámpák, első lökhárító, tank, szervó, motorbölcső (?) -- csak azért, mert ha ezek jók az én autómhoz, akkor az a furcsa ötletem támadt, hogy donorból kiszed, megtakarít, felújít, lefest, stb. és betenném mint "újat" a saját kocsiba.

Tudom, a hátsó része teljesen eltér, de akkor elvileg csak a csomagtartó, hátsó lámpák, és csomagtartó ajtót nem tudnám használni. Ennyi veszteség meg belefér.

Elvileg 2002. évjáratú a donor autó. A cromax . hu szerint a hátsó hídhoz tartozó rugók és lengéscsillapító teleszkópok sem jók az enyémhez. Vagy jó hozzá, csak nagyon megemelné a hátulját? :-)

Minden további segítséget nagyon szépen köszönök! Sanyi

Ui.: Az aláírásodnál nem jó a link: "Hátsó tárcsafék beépítés!"

Én csak a saját meglátásaim/véleményem tudom hozzátenni: szerintem a kombi hátsó rugója, a lengéscsillapítók nem ua méretezésűek (nem ua terhelésre vannak tervezve), így meglepő lenne ha csak 1:1-ben át kellene rakni. Maga a híd lehet hogy egyforma, de a felfogatási pontok már nem biztos... Az ABS-t áttenni sokkal komplexebb, szerintem az ECU-t is programozni kellene hozzá, rengeteg kábelt átszerelni és bekötni.  Az állítható kormányhoz a teljes kormánymű megbontása szükséges, piszok nagy meló tud lenni. A légzsákos ülés betehető, de a kábelezése ill a vezérlése szerintem nincs az autóban, azt is be kell kábelezni és feltanítani az elektronikát... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.