Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

14 hours ago, kobraCode írta:

Sziasztok!

Szintereztetett már valaki közületek lemezfelniket? Most készülök megcsináltatni párom autóján, nem tudom utána azt kell lakkozni vagy jó úgy ahogy megcsinálják?

Köszi.

Hello,

Én a magam részéről többet nem porszóratnám a lemezfelniket. 2013 őszén csináltattam, homokszórás+porfestés 5000E/db és a téli gumik kerültek fel rá (hiba volt) már az első tél után elkezdett foltosodni a felni belső oldala és a külső oldal ott, ahol régen a dísztárcsák karmai voltak (a d.tárcsákat nem tettem vissza) - gondolom a régi oxidált részeken dolgozik tovább az idő. Valami nem sikerült rendesen. Vagy nem homokszórták meg eléggé, vagy a festék felvitele és beégetése nem volt tökéletes, nem tudom.
Ha még egyszer tenném, talán a homokszórás + alapozás + festés módszert csináltatnám - feltéve, ha találnék rá valami elmerottyant iparost, aki bevállalja értelmes áron. Na, szerintem ilyen a világon nincs. Talán, ha magának csinálja valaki, akkor.

Nem akarom kedved szegni, hátha nálad jobban megcsinálják, próbálj kérni rá valami minőségi garanciafélét (egy szezont csak ki kéne bírjon...).
 

Módosítva : KMiki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, Tápiószecső írta:

Inkább a flowtec szívósor adja azt a 22 lovat. És ebben már benne van a program is. Ráadásul az is kérdés, hogy gyári légszűrődobozzal vagy a flowmasterrel gondolják, mert a képen azzal van, de nem írják hogy szükség lenne rá.
A flowmasterrel meg egy chippel jó, ha a 140-et el lehet érni, de inkább 135 körül lesz az.
A fórumról talán Tomoty hozta ki legtöbbet a Z18XE-jéből. Neki, azt hiszem 170 és 180 között volt. Itt árult néhány dolgot, ami ehhez kellett. Ha esetleg van még neki belőle, az főnyeremény. :wink:

2-3 hónapja kérdeztem, sajnos már semmi nem maradt belőle...

 

Link to comment
Megosztás:

 

12 hours ago, Geopake írta:

Én az alufelniket homok szórattam,színtereztettem,lakkoztattam tavaly.Eléggé tartósnak tűnik.Igaz hogy nem vertem oda sehova.Az csak a bajom hogy kicsit elüt a felni közepe.Pont olyan színt nem tudnak csinálni,mint a gyári ezüst.

http://www.rozsaszinter.hu/tech.html

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160102/002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150408/850293520003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi a képeket! Élőben biztos kicsit másképp mutatnak mint képen, de nekem azért így is tetszik. Ezüstöt szeretnék én is asszony felnijére és a nyári garnitúra lessz rádobva. Mivel lemez felni nem lesz "közepe" így nem tud elütni más színtől. Remélem tartós is lesz, főleg ha jó munkát csinálnak.

11 hours ago, ftamas0201 írta:

Sajnos csak január végén vagy február elején megyek legközelebb a céghez, mindenképp meg fogom kérdezni azért a véleményüket erről ha nem felejtem el, bár már nem lesz aktuális neked :)

Én ezért mondtam csak egy példát a lépcső korlátokkal hogy mik a tapasztalataim vele, valamilyen szinten strapabíró, valóban kemény azért a kész felület de felni terén egyáltalán nem tudtam hogy mit bír de Geopage megerősített akkor hogy azért bírják. Az oda ütés meg hát olyan hogy a gyári fényezést is odavered, arról is leugrik.

Köszi! Azért ha mész majd írd meg, kíváncsi leszek mit mondanak neked.

1 hour ago, KMiki írta:

Hello,

Én a magam részéről többet nem porszóratnám a lemezfelniket. 2013 őszén csináltattam, homokszórás+porfestés 5000E/db és a téli gumik kerültek fel rá (hiba volt) már az első tél után elkezdett foltosodni a felni belső oldala és a külső oldal ott, ahol régen a dísztárcsák karmai voltak (a d.tárcsákat nem tettem vissza) - gondolom a régi oxidált részeken dolgozik tovább az idő. Valami nem sikerült rendesen. Vagy nem homokszórták meg eléggé, vagy a festék felvitele és beégetése nem volt tökéletes, nem tudom.
Ha még egyszer tenném, talán a homokszórás + alapozás + festés módszert csináltatnám - feltéve, ha találnék rá valami elmerottyant iparost, aki bevállalja értelmes áron. Na, szerintem ilyen a világon nincs. Talán, ha magának csinálja valaki, akkor.

Nem akarom kedved szegni, hátha nálad jobban megcsinálják, próbálj kérni rá valami minőségi garanciafélét (egy szezont csak ki kéne bírjon...).
 

A 4db 13"-as felnire 16e mondtak, mindennel együtt, ebben benne van a homokszórás és a szinterezés is.

Szerintem ha jól megcsinálják nem lenne szabad a rozsdának átütnie, ha csak le nem vered róla a festéket. Ha egy festést jól megcsinálnak, illetve az alapokat jól megcsinálják, rozsda eltávolítása, előkezelés stb akkor ott sem üti át a festéket a rozsda. Szerintem ez igaz lehet a szinterezésre is. A gond mindig az alapokkal lehet...

Garanciát tuti nem adnak rá, de majd ez lesz akkor a teszt, ha jól sikerül az én felnijeimet is megcsináltatom náluk.

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, scream24 írta:

Üdv Srácok. Gyertyákat mennyi idő után javallott cserélni? Jól emlékszem, hogy 40 ezer km? Kétpolusuról van szó, ha ez számít. Illetve a benya szűrő az 30 ezer km? Előre is köszi.

 

Gyertya tudtommal 30E km.

A benzinszűrő is.

Én személy szerint a benzinszűről cserélem 10E km-enként...

Nem tétel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 gyerekesekhez szólnék! :)

Egy kombiban G-H-J hátul van 3 teljes értékű ülés?
Az 5 ajtósból kiindulva G-ben nem, legalábbis nem feltételezem hogy a kombi hátul szélesebb.

H-J esetében mi a tányállás?

Vagy csak Zafira?

3 gyerekkel mindenképp valami egyterűt kell nézni?
Mi jelnleg két gyerekkel elvoltunk/vagyunk az 5 ajtóssal.
Nyaralás is gond nélküli (megoldható) volt, szóval ehhez mérjétek az igényeinket :)

Dízelt nem szeretnék, benzinesből az 1.8 B zafirát nem nagyon dícsérik, azt mondják lomha...

Persze kérdés mihez képest. Szervíz szempontból meg dícsérik...

Köszi a véleményeket.

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, outsider írta:

Gyertya tudtommal 30E km.

A benzinszűrő is.

Én személy szerint a benzinszűről cserélem 10E km-enként...

Nem tétel.

Köszi. Lassan kifutom a 30 ezret. Miért emlékeztem 40re fene tudja. :) Igaz, hogy nem tétel, de szerintem felesleges 10 ezrenként cserélni. Van most egy kis szabadidő, akkor csereberélek. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tegnap kipróbáltam az utastér világításba egy LED panelt. Szép fehér fénye van, a fényereje is pont jó, se nem túl sok, se kevés. Viszont észrevettem, hogy amikor kikapcsolt állapotba van, akkor is világít nagyon minimálisan. Ha netán egy ilyen mellett döntök, lehet ebből probléma? Legyen az akku gond, vagy elektromos baj. Köszi

s-l500.jpg

Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, outsider írta:

Sziasztok!

3 gyerekesekhez szólnék! :)

Egy kombiban G-H-J hátul van 3 teljes értékű ülés?
Az 5 ajtósból kiindulva G-ben nem, legalábbis nem feltételezem hogy a kombi hátul szélesebb.

H-J esetében mi a tányállás?

Vagy csak Zafira?

3 gyerekkel mindenképp valami egyterűt kell nézni?
Mi jelnleg két gyerekkel elvoltunk/vagyunk az 5 ajtóssal.
Nyaralás is gond nélküli (megoldható) volt, szóval ehhez mérjétek az igényeinket :)

Dízelt nem szeretnék, benzinesből az 1.8 B zafirát nem nagyon dícsérik, azt mondják lomha...

Persze kérdés mihez képest. Szervíz szempontból meg dícsérik...

Köszi a véleményeket.

Hello,

A G kombiban biztosan nem fér el 3 gy.ülés kényelmesen. Én a magam 165 cm/69 kg-mal egyszer már kipróbáltam úgy, hogy beültem két gyerekülés közé szendvicsbe. Hát, 10 perc elég is volt belőle. Ez a modell nem erre van kitalálva. A modern oldalvédelemmel ellátott gyerekülések elég szélesek.
Gyanús, hogy az újabb Astra (H-J) modellek sem lettek belül nagyobbak.
Talán egy Vectra méretű szekér, de ott is csak 2 ISOFIX van hátul, harmadikra marad a biztonsági öv.

Itt egy jó cikk a T.C.-ról:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/12/16/gyerekules_teszt/

És egy hsz ugyaneben a témában:
http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2015/12/30/melyik_autoban_fer_el_hatul_3_gyermekules/

Módosítva : KMiki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, KMiki írta:

Hello,

A G kombiban biztosan nem fér el 3 gy.ülés. Én a magam 165 cm/69 kg-mal egyszer már kipróbáltam úgy, hogy beültem két gyerekülés közé szendvicsbe. Hát, 10 perc elég is volt belőle. Ez a modell nem erre van kitalálva. A modern oldalvédelemmel ellátott gyerekülések elég szélesek.
Gyanús, hogy az újabb Astra (H-J) modellek sem lettek belül nagyobbak.
Talán egy Vectra méretű szekér, de ott is csak 2 ISOFIX van hátul, harmadikra marad a biztonsági öv.

Itt egy jó cikk a T.C.-ról:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/12/16/gyerekules_teszt/

És egy hsz ugyaneben a témában:
http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2015/12/30/melyik_autoban_fer_el_hatul_3_gyermekules/

Köszi!
Isofix alapvetően nem fontos, azok az ülések alapból jóval drágábbak.

Mi biztonságiövezünk...

Link to comment
Megosztás:

Gyerekülés témához: ma szétbontottam a hátsó ülést (mivel agymenésem az ISOFIX és nincsa az autómban), simán meg lehet oldani az ISOFIX beépítést, 280mm a két kampó közötti távolság, a kampók átmérőjének 6mm-nek kell lennie. Ha kész lesz és érdekel valakit rajtam kívül, akkor rakhatok majd fel képet. Másik bajom, hogy párom miatt automataváltósítani kellene a gépet, de sehol nem találtam arról infót, hogy X14XE motorral gyártottak-e automata váltós kivitelt. Amit sikerült kiderítenem, hogyha sikerül váltót szereznem, akkor kell hozzá egy külön vezérlő egység, valamint értelemszerűen az új váltókar. Ha esetleg erről van valakinek tapasztalata, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, KMiki írta:

Hello,

A G kombiban biztosan nem fér el 3 gy.ülés kényelmesen. Én a magam 165 cm/69 kg-mal egyszer már kipróbáltam úgy, hogy beültem két gyerekülés közé szendvicsbe. Hát, 10 perc elég is volt belőle. Ez a modell nem erre van kitalálva. A modern oldalvédelemmel ellátott gyerekülések elég szélesek.
Gyanús, hogy az újabb Astra (H-J) modellek sem lettek belül nagyobbak.
Talán egy Vectra méretű szekér, de ott is csak 2 ISOFIX van hátul, harmadikra marad a biztonsági öv.

Itt egy jó cikk a T.C.-ról:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/12/16/gyerekules_teszt/

És egy hsz ugyaneben a témában:
http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2015/12/30/melyik_autoban_fer_el_hatul_3_gyermekules/

Off, de 3 gyereküléses témában ez tetszik.
B Zafira ugyan nem volt a cikkben, de szerintem annak is tudnia kell a 3 gyerekülést hátul...

Összehasonlító teszt:

https://youtu.be/-cYKqtBHhs4

58 minutes ago, balu a kapitány írta:

Gyerekülés témához: ma szétbontottam a hátsó ülést (mivel agymenésem az ISOFIX és nincsa az autómban), simán meg lehet oldani az ISOFIX beépítést, 280mm a két kampó közötti távolság, a kampók átmérőjének 6mm-nek kell lennie. Ha kész lesz és érdekel valakit rajtam kívül, akkor rakhatok majd fel képet. Másik bajom, hogy párom miatt automataváltósítani kellene a gépet, de sehol nem találtam arról infót, hogy X14XE motorral gyártottak-e automata váltós kivitelt. Amit sikerült kiderítenem, hogyha sikerül váltót szereznem, akkor kell hozzá egy külön vezérlő egység, valamint értelemszerűen az új váltókar. Ha esetleg erről van valakinek tapasztalata, azt megköszönném.

Mi a baj a kézi váltóval? Nem egyszerűbb (olcsóbb), ha megtanulja az asszony? :) 

Vagy más gond van?

Hivatalos az ISOfix beépítés, vagy házi?

Mert azért az csak egy biztonsági eszköz...

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, outsider írta:

Gyertya tudtommal 30E km.

A benzinszűrő is.

Én személy szerint a benzinszűről cserélem 10E km-enként...

Nem tétel.

Akkor én is cserélem a benzinszűrőt.Mikor megvettem a kocsit akkor cseréltettem ki vezérléssel miegymással együtt..Azóta bőven mentem vele 40 ezer km-t.Úgyis nemsokára esedékes az olajcsere.

Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, outsider írta:

Off, de 3 gyereküléses témában ez tetszik.
B Zafira ugyan nem volt a cikkben, de szerintem annak is tudnia kell a 3 gyerekülést hátul...

Összehasonlító teszt:

https://youtu.be/-cYKqtBHhs4

Mi a baj a kézi váltóval? Nem egyszerűbb (olcsóbb), ha megtanulja az asszony? :) 

Vagy más gond van?

Hivatalos az ISOfix beépítés, vagy házi?

Mert azért az csak egy biztonsági eszköz...

Szerintem már két gyereknél is az egyterű az ideális megoldás. Úgy gondolom, hogy egy B Zafira 1.8 benzin motorral már lefedi amire csak szükség lehet (méretben és dinamikában). Munkatársam a 2006-ös 1.6 B Zafira-val elégedett, pedig nem szereti a lusta autókat, szeret vezetni/autózni (van is egy 1.6-os Fiesta is mellé). De egy Toyota Corolla Verso 1.8 vagy egy Focus C-max 1.6-1.8 is jó választás. Ismerősünk egy 2005-ös 1.6 HDI Picasso-t vett (eddig csak Opel volt nekik, ill most egy Focus kombi 1.8TDCi van), tökéletesen elégedett a kocsival.  Szerintem ez a méret eléggé univerzális (külső/belső), városban sem átok a használata. Aki nagyvárosban (is) él/mozog, az tudja hogy gyakran milyen nehéz megfelelő parkolót találni (ill. egyre kisebbek a helyek), egy C Vectra Caravan vagy egy Mondeo kombi külső méretei ilyenkor egyenesen átok (és nem csak az asszonykáknak). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Geopake írta:

Akkor én is cserélem a benzinszűrőt.Mikor megvettem a kocsit akkor cseréltettem ki vezérléssel miegymással együtt..Azóta bőven mentem vele 40 ezer km-t.Úgyis nemsokára esedékes az olajcsere.

Én úgy tudom (a könyv is), hogy a gyertya csereperiódusa 60.000km vagy 4 év.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

30 minutes ago, outsider írta:

Off, de 3 gyereküléses témában ez tetszik.
B Zafira ugyan nem volt a cikkben, de szerintem annak is tudnia kell a 3 gyerekülést hátul...

Összehasonlító teszt:

https://youtu.be/-cYKqtBHhs4

Mi a baj a kézi váltóval? Nem egyszerűbb (olcsóbb), ha megtanulja az asszony? :) 

Vagy más gond van?

Hivatalos az ISOfix beépítés, vagy házi?

Mert azért az csak egy biztonsági eszköz...

Felig hivatalos (Ford ISOFIX rendszer lesz) felig hazi (sajat magam altal elkeszitett felfogatasi pontokon).

Touran van a csaladban (1.6 benzin), de most nincs penzem masik autot vasarolni (es egyterubol egyebkent is kizarolag dieselt vennek, a benzinesek zabalnak es evi 20 ezer km-nel mar nem mindegy az uzemanyag). Az automata valto azert fontos, mert a parom sosem vezetett mast, bar az Astraval nagyon ritkan megy, de fel es idegeskedik, igy meg mindig ez lenne az olcsobb megoldas nekem. Kerdes, hogy egyaltalan megoldhato-e...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, keresgéltem itt a fórumon, de nem találtam azt a weboldal címet ahol az alvázszám alapján a gyárból kijött felszereltséget írják le. Az tartalmazza, hogy hova gyártották az autót és mi volt az alap felszereltség amivel le gördült a szalagról. Régebben valaki a fórumon megosztotta de nem találom azt a hozzászólást. Esetleg megvan még valakinek? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, fattila írta:

Sziasztok, keresgéltem itt a fórumon, de nem találtam azt a weboldal címet ahol az alvázszám alapján a gyárból kijött felszereltséget írják le. Az tartalmazza, hogy hova gyártották az autót és mi volt az alap felszereltség amivel le gördült a szalagról. Régebben valaki a fórumon megosztotta de nem találom azt a hozzászólást. Esetleg megvan még valakinek? Köszönöm

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, g.peter23 írta:

Üdv!

Tegnap kipróbáltam az utastér világításba egy LED panelt. Szép fehér fénye van, a fényereje is pont jó, se nem túl sok, se kevés. Viszont észrevettem, hogy amikor kikapcsolt állapotba van, akkor is világít nagyon minimálisan. Ha netán egy ilyen mellett döntök, lehet ebből probléma? Legyen az akku gond, vagy elektromos baj. Köszi

s-l500.jpg

Kell majd bele egy ellenállás hogy ne legyen parázsfénye kikapcsolt állapotban, de egyébként nem lesz gond vele. Erről volt témázás az extrák topikban.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 03. at 14:54, scream24 írta:

Üdv Srácok. Gyertyákat mennyi idő után javallott cserélni? Jól emlékszem, hogy 40 ezer km? Kétpolusuról van szó, ha ez számít. Illetve a benya szűrő az 30 ezer km? Előre is köszi.

 

 

21 hours ago, gezoli írta:

Én úgy tudom (a könyv is), hogy a gyertya csereperiódusa 60.000km vagy 4 év.

Bocsi.
Valóban 60E km könyv szerint.
Nekem meg a 30E rémlett valahonnan :)

https://lh3.googleusercontent.com/-yTtEhuVLdLc/U7feVIeqtoI/AAAAAAAAFHw/fjcwLy7quog/s1152-Ic42/DSC_0452.jpg

21 hours ago, Janó32 írta:

Szerintem már két gyereknél is az egyterű az ideális megoldás. Úgy gondolom, hogy egy B Zafira 1.8 benzin motorral már lefedi amire csak szükség lehet (méretben és dinamikában). Munkatársam a 2006-ös 1.6 B Zafira-val elégedett, pedig nem szereti a lusta autókat, szeret vezetni/autózni (van is egy 1.6-os Fiesta is mellé). De egy Toyota Corolla Verso 1.8 vagy egy Focus C-max 1.6-1.8 is jó választás. Ismerősünk egy 2005-ös 1.6 HDI Picasso-t vett (eddig csak Opel volt nekik, ill most egy Focus kombi 1.8TDCi van), tökéletesen elégedett a kocsival.  Szerintem ez a méret eléggé univerzális (külső/belső), városban sem átok a használata. Aki nagyvárosban (is) él/mozog, az tudja hogy gyakran milyen nehéz megfelelő parkolót találni (ill. egyre kisebbek a helyek), egy C Vectra Caravan vagy egy Mondeo kombi külső méretei ilyenkor egyenesen átok (és nem csak az asszonykáknak). 

Mi jól elvagyunk az 5 ajtóssal is 2 gyerekkel (3-6 évesek).
Ezért írtam, hogy ehhez mérten érdekelnének a vélemények :)
Kipróbálnék egy B Zafirát 1.8 motorral. Szervíz szempontból egyébként jókat írtak róla, de azt írták lomha, kérdés mihez képest :) Személyfüggő.
Az astrából kiindulva (bár mostanában - folyamatosan - kezd erőre kapni) a nagyobb súly miatt gondoltam a 1.8-asra, hogy az nem lehet rossz.
Szeretnék azért kicsit fürgébbet, mint a mostani. Azért a Zafira jó 3-400kg-al nehezebb is...
Másrészt az 1.6 szerintem twinportos. Az 1.8-as szíjas, nem twinportos, az nekem szimpatikusabb.
Abban vajon elfér 3 gyerekülés hátul? (nem a leghátsó sroban gondoltam)
Erről nem tudsz?
Van még belőle 2.2-es benzines is, az már talán láncos, bár én az más sokallom. Bár én úgyis gázosítanám hosszabb távon...

21 hours ago, balu a kapitány írta:

Felig hivatalos (Ford ISOFIX rendszer lesz) felig hazi (sajat magam altal elkeszitett felfogatasi pontokon).

Touran van a csaladban (1.6 benzin), de most nincs penzem masik autot vasarolni (es egyterubol egyebkent is kizarolag dieselt vennek, a benzinesek zabalnak es evi 20 ezer km-nel mar nem mindegy az uzemanyag). Az automata valto azert fontos, mert a parom sosem vezetett mast, bar az Astraval nagyon ritkan megy, de fel es idegeskedik, igy meg mindig ez lenne az olcsobb megoldas nekem. Kerdes, hogy egyaltalan megoldhato-e...

Hát nem tudom...
Én a modern dízeltől eleve fázok, ez gondolom örök vita, nem is mennék bele annyira.
Szerintem szervizköltségben elviszi a különbséget.
Zabálás tekintetében.
Városban meg talán orszígúton lehet valamennyivel takarékosabb a dízel, pályán már kevésbé.
Nekem 6 liter körül eszik pályán 6,3 országúton. Nagyobb benzinesek is azért jól fogyasztanak ilyen körülmények között. Városban ott nyilván lehet már "zabálásnak" tekinteni.

Céges 1.9 TDI Octavia pályán megeszi a 6-7 litert, országúton nyilván jobb valamivel jobb 4-5liter.
Városban annyira nincs vele tapasztalatom.
Amellett, hogy egyre inkább utálom a dízelek szagát, részecskeszűrő meg kettőstömegű meg turbó rémek miatt inkább kihagynám a használt dízelt.

Egy szívó benzin-gázos motor nekem ésszerűbb megoldásnak tűnik.
Ebben is gondolkodnék a jövőben.
Az elektromos autók meg még horribilis árban vannak. Használtban meg még az is kérdés, hogy mennyire fogja megérni...

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, CseGa írta:

Köszönöm, ezt találtam én is de szerintem nem ez volt. Amit keresek abban nem lehetett a robantott ábrákat elő hozni, hanem alvázszám alapján ki írta, hogy melyik országba készült, és milyen felszereltséggel. A felszereltség ki volt részletezve pl.: Ködlámpa, 2 elektromos ablak, elöl tárcsafék, hátul dobfék, elektromos tükör. stb. sőt talán a gyári színét is le írták. Egy ilyen sárga fekete felületű oldal rémlik, de szerintem nem ez volt. Ha jól emlékszem akkor nagyon opciókat nem is lehetett állítani, hanem be gépelted a VIN számot és ki dobott egy részletes listát. Én onnan tudtam meg hogy a saját G astrámat Olaszországba gyártották ( feltehetőleg onnan került 2009.-be Magyarországra )Valamint ugyan így le írta hogy fater autóját ( szintén G Astra ) Magyarországra gyártották ( furcsa lett volna más infó mivel szalonból vették 0-km-el ) Tehát ez is hasznos oldal de enem ezt keresem. Köszönöm ezt a segítséget is :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, fattila írta:

Köszönöm, ezt találtam én is de szerintem nem ez volt. Amit keresek abban nem lehetett a robantott ábrákat elő hozni, hanem alvázszám alapján ki írta, hogy melyik országba készült, és milyen felszereltséggel. A felszereltség ki volt részletezve pl.: Ködlámpa, 2 elektromos ablak, elöl tárcsafék, hátul dobfék, elektromos tükör. stb. sőt talán a gyári színét is le írták. Egy ilyen sárga fekete felületű oldal rémlik, de szerintem nem ez volt. Ha jól emlékszem akkor nagyon opciókat nem is lehetett állítani, hanem be gépelted a VIN számot és ki dobott egy részletes listát. Én onnan tudtam meg hogy a saját G astrámat Olaszországba gyártották ( feltehetőleg onnan került 2009.-be Magyarországra )Valamint ugyan így le írta hogy fater autóját ( szintén G Astra ) Magyarországra gyártották ( furcsa lett volna más infó mivel szalonból vették 0-km-el ) Tehát ez is hasznos oldal de enem ezt keresem. Köszönöm ezt a segítséget is :)

Lényegében leírtál mindent ami ezen az oldalon van. :D

Nekem leírta a felszerelést, hol készült. (M.o.) Sőt a kerékméreten is meglepődtem, mert az oldal 195öt ír nekem meg 185 van rajta.

 

Más:

ABS-nek ugye van visszajelzője? (most nem rémlik), fékezés közben amikor működik annak nincs visszajelzése? SZerencsére működik, csak más autónál láttam, (sztem H astra), hogy felvillan.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

35 minutes ago, Atala írta:

ABS-nek ugye van visszajelzője? (most nem rémlik), fékezés közben amikor működik annak nincs visszajelzése? SZerencsére működik, csak más autónál láttam, (sztem H astra), hogy felvillan.

Szia.

Visszajelzője van, de az csak hibajelző. Szoval akkor jó ha nem világít/villog stb... :) Ha világít akkor a computer kikapcsolja a teljes ABS-t, mert hibát észlel.

Módosítva : ftamas0201
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, outsider írta:

 

Bocsi.
Valóban 60E km könyv szerint.
Nekem meg a 30E rémlett valahonnan :)

https://lh3.googleusercontent.com/-yTtEhuVLdLc/U7feVIeqtoI/AAAAAAAAFHw/fjcwLy7quog/s1152-Ic42/DSC_0452.jpg

Mi jól elvagyunk az 5 ajtóssal is 2 gyerekkel (3-6 évesek).
Ezért írtam, hogy ehhez mérten érdekelnének a vélemények :)
Kipróbálnék egy B Zafirát 1.8 motorral. Szervíz szempontból egyébként jókat írtak róla, de azt írták lomha, kérdés mihez képest :) Személyfüggő.
Az astrából kiindulva (bár mostanában - folyamatosan - kezd erőre kapni) a nagyobb súly miatt gondoltam a 1.8-asra, hogy az nem lehet rossz.
Szeretnék azért kicsit fürgébbet, mint a mostani. Azért a Zafira jó 3-400kg-al nehezebb is...
Másrészt az 1.6 szerintem twinportos. Az 1.8-as szíjas, nem twinportos, az nekem szimpatikusabb.
Abban vajon elfér 3 gyerekülés hátul? (nem a leghátsó sroban gondoltam)
Erről nem tudsz?
Van még belőle 2.2-es benzines is, az már talán láncos, bár én az más sokallom. Bár én úgyis gázosítanám hosszabb távon...

Normál gyerekülésből a 3 befér a kollégának, de mondta h van valami mindenhol agyonerősített és az már nem biztos hogy 3 befér mert azok méretesebbek. Az 1.6 Twinport is szíjas motor... A 2.2-eshez lényegesen drágább minden, én azt azért hagynám ki, ráadásul mivel nem gyakori így az alkatrésválaszték is szűkösebb. 

3 hours ago, Atala írta:

Lényegében leírtál mindent ami ezen az oldalon van. :D

Nekem leírta a felszerelést, hol készült. (M.o.) Sőt a kerékméreten is meglepődtem, mert az oldal 195öt ír nekem meg 185 van rajta.

 

Más:

ABS-nek ugye van visszajelzője? (most nem rémlik), fékezés közben amikor működik annak nincs visszajelzése? SZerencsére működik, csak más autónál láttam, (sztem H astra), hogy felvillan.

Ha ráadod a gyújtást, akkor világít majd ha minden oké akkor el is alszik. Ha villog menet közben, akkor ott gond van. Nálam dolgozott ma is a hóban de nem villog közben... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.