Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, astra írta:

ilyen a világ. lehet ez még rosszabb is.

 

Remélem azért annyira nem.Kihullanak az ilyen cégek csak-csak valahogy a piacról.Mindjárt rakok fel képeket a művéről.Pont az én oldalamon rakta bénán.Jól áll neki a távolság:)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160609/004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160609/498304575005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160609/006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160609/007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160609/008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Geopake írta:

Kollégám jobban járt.Építkezik felhívta a tüzépet,hogy mennyibe kerül a térkő,meg hogy mennyi kell neki.1 óra múlva ott volt a daruskocsi a háza előtt 3 raklap kővel:)Neje hívta fel a melóhelyen,hogy mit hozatott már megint.Ki se kellett fizetni pénze se volt otthon.Majd küldik az utalásos számlát. Régen majdnem az összes Vectraklubbos hozzá hordta a kocsit.Állítólag nagyon ügyes.Én nem hordtam oda,mert nekem mesze van.

http://www.eszgab.hu/

köszönöm! holnap rácsörgök.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, bocs írta:

Szia!

A linkelt oldalra lépve kezdésnek 1 db-ot ír,az tényleg 1 db,vagy 1 oárra gondolt,csak elírta? 

Ui: oárra-párra   bocs telóról írva valahogy nem engedi törőlni a beírt karaktereket.

A szett tartalma 2db + a hozzá való csavar és tartó .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek Közületek tapasztalata Mobiletron  trafósorral? Ma ez a típus került a kocsiba, sürgős volt és Tapolcán csak ez volt a polcon. Cromaxot néztem ott  alsó árszegmens. Igaz legolcsóbb 16  ez 22....?  Két éve vettem a kocsit, amit kivettünk azon sincs semmi márkajelzés valószínű az is valami olcsóbb kivitel lehetett....

Pénteken kezdődött a bibi persze hol máshol mint Horvátországban előttem még a hazaút 700km:confused:  Csak 1500-2000 fordulat között gyorsításkor rángatott majd érezhetően a negyedik henger is beindult. Pálya tempónál 4000-4500 fordulaton semmi gond nem volt.

Amúgy örülök 1600km-ert mentem ebből 1400 pálya végig 4000-4500 fordulat igaz friss olajjal de egy csepp sem fogyott. Mióta 5w40 használok / Castrol Titanium FST/  nem eszi az olajat. Pedig X-es motor:-) 

Üdv: Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,Ismét előjött a motorrángatásom kizárólag egyenletes sebességnél és kitartott gáznál pl negyedikben 50 környékén ha csak annyira nyomom a gázt hogy tartsam a sebességet ,akkor csinálja nagyobb gázra vagy kigyorsításkor nem érezni.Benzinnel  és gázzal is ue a tünet.Gyújtótrafóm 2  van egy Delphi és egy  Bosch mindkettővel a tünet megmaradt,Tettem bele piros Stp-t (csak próbaképp)mentem vele kb 800km eddig semmi változás ,Azt hozzá kell tennem hogy ,talán már régebben írtam a motor indításakor az a műanyag pálca amit índításkor eltol vagy szív jobbra/ha szemben állok a motorral/ abból a bal oldali 2 elvan törve vagyis elvileg nem nyit  vagy mozog,Nem tudom pontosan mi annak a neve!Talán érti valaki közületek mire gondolok.Ez nem csinálhat okozhat ilyen tüneteket?Ötlet ,tanács esetleg vagy hogy ha valakinél elvan törve  ue a műanyag pálca által mozgatott tüske hogyan oldotta meg?!ecat 24 nem találtam olyan képet amin látszana.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 13. at 20:41, medve75 írta:

Sziasztok,Ismét előjött a motorrángatásom kizárólag egyenletes sebességnél és kitartott gáznál pl negyedikben 50 környékén ha csak annyira nyomom a gázt hogy tartsam a sebességet ,akkor csinálja nagyobb gázra vagy kigyorsításkor nem érezni.Benzinnel  és gázzal is ue a tünet.Gyújtótrafóm 2  van egy Delphi és egy  Bosch mindkettővel a tünet megmaradt,Tettem bele piros Stp-t (csak próbaképp)mentem vele kb 800km eddig semmi változás ,Azt hozzá kell tennem hogy ,talán már régebben írtam a motor indításakor az a műanyag pálca amit índításkor eltol vagy szív jobbra/ha szemben állok a motorral/ abból a bal oldali 2 elvan törve vagyis elvileg nem nyit  vagy mozog,Nem tudom pontosan mi annak a neve!Talán érti valaki közületek mire gondolok.Ez nem csinálhat okozhat ilyen tüneteket?Ötlet ,tanács esetleg vagy hogy ha valakinél elvan törve  ue a műanyag pálca által mozgatott tüske hogyan oldotta meg?!ecat 24 nem találtam olyan képet amin látszana.

A Twinport szelepre (twinport lamellaállító) gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az,csak a nevével és a működésével nem vagyok tisztában.talán ha jól emlékszem a( redcoala )oldalán láttam felújítò készletet de az dízelhez volt komoly pénzért.pròbáltam már én is megoldani csak a gáz miadt nem férni hozzá!és lehet ennek köze a rángatáshoz?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, medve75 írta:

Szerintem az,csak a nevével és a működésével nem vagyok tisztában.talán ha jól emlékszem a( redcoala )oldalán láttam felújítò készletet de az dízelhez volt komoly pénzért.pròbáltam már én is megoldani csak a gáz miadt nem férni hozzá!és lehet ennek köze a rángatáshoz?

 

http://www.illuzioszinhaz.hu/kelle/XEP_X_C-s motor.pdf

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Látom, hogy van fóliázás topik is, de nagyon halott, remélem itt tudtok segíteni.

Astra G, ötajtós. Kislányom hátul a gyerekülésben. Mivel nagyon meleg van arra gondoltam érdemes lenne felrakni egy jó fóliát a három hátsó ablakra (elöl úgysem szabad). A cél, hogy ne égesse a kislányt a nap, valamint talán még abban is segítene, hogy hűvösebb marad az autó és könnyebb menet közben is lehűteni. Nagyon nem szeretem a klímát, főleg nem rövidebb utakra. LLumar fóliát rakatnék fel egy profi céggel, nagyon komolyan értenek hozzá. Adnak műbizonylatot kártyán, meg berakják a jelzést is vagy micsodát a fólia alá, kb 30e lenne a mutatvány.

Mik a tapasztalatok, segít a nap ellen és valóban jobb bent, és a hőérzet is? Mert a fóliás persze állítja, hogy nagyon is, meg a neten is mindenhol azt írják, de ez normális, engem valós tapasztalat érdekelne. Esztétikailag is tetszik, de ez nem fő szempont, az miatt nem csináltatnám meg. 

Egy közepesen sötét fóliát ajánlottak, most százalékot nem tudok mondani. Nekem mondjuk a legsötétebb tetszik és a legtöbb hőt is az blokkolja, de ott már lehet, hogy zavaró lenne, hogy semmit nem lehet kilátni este (és talán nappal sem nagyon). Erről tapasztalatok?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kukori írta:

Sziasztok! 

Látom, hogy van fóliázás topik is, de nagyon halott, remélem itt tudtok segíteni.

Astra G, ötajtós. Kislányom hátul a gyerekülésben. Mivel nagyon meleg van arra gondoltam érdemes lenne felrakni egy jó fóliát a három hátsó ablakra (elöl úgysem szabad). A cél, hogy ne égesse a kislányt a nap, valamint talán még abban is segítene, hogy hűvösebb marad az autó és könnyebb menet közben is lehűteni. Nagyon nem szeretem a klímát, főleg nem rövidebb utakra. LLumar fóliát rakatnék fel egy profi céggel, nagyon komolyan értenek hozzá. Adnak műbizonylatot kártyán, meg berakják a jelzést is vagy micsodát a fólia alá, kb 30e lenne a mutatvány.

Mik a tapasztalatok, segít a nap ellen és valóban jobb bent, és a hőérzet is? Mert a fóliás persze állítja, hogy nagyon is, meg a neten is mindenhol azt írják, de ez normális, engem valós tapasztalat érdekelne. Esztétikailag is tetszik, de ez nem fő szempont, az miatt nem csináltatnám meg. 

Egy közepesen sötét fóliát ajánlottak, most százalékot nem tudok mondani. Nekem mondjuk a legsötétebb tetszik és a legtöbb hőt is az blokkolja, de ott már lehet, hogy zavaró lenne, hogy semmit nem lehet kilátni este (és talán nappal sem nagyon). Erről tapasztalatok?

Köszönöm!

A rokonom egy bordó Fiesta-t fóliáztatott, a szabályoknak még megfelelő legsötétebbre, a 3 ablakot (mint ahogy Te is terezed). A cél az volt hogy ne lássanak be és hogy a hátul utazókat ne tűzze a nap. Erre bevált, de valahogy az autó körbeláthatóságát/kilátást mintha befolyásolná, nekem ez a része nem jött be. Elmondása szerint a hőt érezhetően nem befolyásolja. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kukori írta:

Sziasztok! 

Látom, hogy van fóliázás topik is, de nagyon halott, remélem itt tudtok segíteni.

Astra G, ötajtós. Kislányom hátul a gyerekülésben. Mivel nagyon meleg van arra gondoltam érdemes lenne felrakni egy jó fóliát a három hátsó ablakra (elöl úgysem szabad). A cél, hogy ne égesse a kislányt a nap, valamint talán még abban is segítene, hogy hűvösebb marad az autó és könnyebb menet közben is lehűteni. Nagyon nem szeretem a klímát, főleg nem rövidebb utakra. LLumar fóliát rakatnék fel egy profi céggel, nagyon komolyan értenek hozzá. Adnak műbizonylatot kártyán, meg berakják a jelzést is vagy micsodát a fólia alá, kb 30e lenne a mutatvány.

Mik a tapasztalatok, segít a nap ellen és valóban jobb bent, és a hőérzet is? Mert a fóliás persze állítja, hogy nagyon is, meg a neten is mindenhol azt írják, de ez normális, engem valós tapasztalat érdekelne. Esztétikailag is tetszik, de ez nem fő szempont, az miatt nem csináltatnám meg. 

Egy közepesen sötét fóliát ajánlottak, most százalékot nem tudok mondani. Nekem mondjuk a legsötétebb tetszik és a legtöbb hőt is az blokkolja, de ott már lehet, hogy zavaró lenne, hogy semmit nem lehet kilátni este (és talán nappal sem nagyon). Erről tapasztalatok?

Köszönöm!

Bátran ajánlom! Nagyon bevált nekem. Később kell klímát kapcsolni, kevésbé tűz a nap. A kilátást valóban zavarja sötétben, ezért ne a legsötétebbet válaszd!

Jobban kell figyelni tolatáskor este.... de rakasd fel, szerintem nagyon tuti! De arra még számolj, hogy kb 5 év után már drasztikusan fakulni fog!

Tehát ha a sötétítést tartani akarod, az árat ennyi időre számítsd! Jelenlegi szabályok szerint a forgalmiba már be kell jegyeztetni a fóliákat! Én még erre nem szántam rá magam. Rövidesen a rendőr büntethet érte, és műszakihoz is kell a bejegyzés. Nem egy nagy összeg, csak utána járás.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kukori írta:

Sziasztok! 

Látom, hogy van fóliázás topik is, de nagyon halott, remélem itt tudtok segíteni.

Astra G, ötajtós. Kislányom hátul a gyerekülésben. Mivel nagyon meleg van arra gondoltam érdemes lenne felrakni egy jó fóliát a három hátsó ablakra (elöl úgysem szabad). A cél, hogy ne égesse a kislányt a nap, valamint talán még abban is segítene, hogy hűvösebb marad az autó és könnyebb menet közben is lehűteni. Nagyon nem szeretem a klímát, főleg nem rövidebb utakra. LLumar fóliát rakatnék fel egy profi céggel, nagyon komolyan értenek hozzá. Adnak műbizonylatot kártyán, meg berakják a jelzést is vagy micsodát a fólia alá, kb 30e lenne a mutatvány.

Mik a tapasztalatok, segít a nap ellen és valóban jobb bent, és a hőérzet is? Mert a fóliás persze állítja, hogy nagyon is, meg a neten is mindenhol azt írják, de ez normális, engem valós tapasztalat érdekelne. Esztétikailag is tetszik, de ez nem fő szempont, az miatt nem csináltatnám meg. 

Egy közepesen sötét fóliát ajánlottak, most százalékot nem tudok mondani. Nekem mondjuk a legsötétebb tetszik és a legtöbb hőt is az blokkolja, de ott már lehet, hogy zavaró lenne, hogy semmit nem lehet kilátni este (és talán nappal sem nagyon). Erről tapasztalatok?

Köszönöm!

Nekem is le van fóliázva az 5 üveg.Én a legsötétebbet választottam.Tényleg nincs benne annyira meleg,bár nem hagyom tűző napon.A kutyák nem lihegnek annyira,meg a főnök nem látja mit lopok:)A klímát én is csak hosszabb távon használom.Engem nem zavar,hogy nem látok ki belőle hátrafelé.Előre kilátok,úgyis arra megyek többet:) 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Tehát ha a sötétítést tartani akarod, az árat ennyi időre számítsd! Jelenlegi szabályok szerint a forgalmiba már be kell jegyeztetni a fóliákat! Én még erre nem szántam rá magam. Rövidesen a rendőr büntethet érte, és műszakihoz is kell a bejegyzés. Nem egy nagy összeg, csak utána járás.

Ez még nem igaz! Megkérdeztem az embert, aki nekem fóliázta, Llumaros. És azt mondta, még nem elfogadott, mert a két nagy fóliaforgalmazó megtámadta a dolgot. Egyelőre még stagnál a dolog. Legalábbis én még törvény elfogadásról sehol nem olvastam.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

3 perce, Probert írta:

Ez még nem igaz! Megkérdeztem az embert, aki nekem fóliázta, lumaros. És azt mondta, még nem elfogadott, mert a két nagy fóliaforgalmazó megtámadta a dolgot. Egyelőre még stagnál a dolog. Legalábbis én még törvény elfogadásról sehol nem olvastam.

Kb. 1 hónapja mondta a közlekedési hatóság illetékes osztálya ezt telefonon, amikor rákérdeztünk. De ha változott, és ők tudják rosszul, akkor az nekünk csak jó. Van erről konkrét infód vagy hivatkozásod, amire hivatkozhatok ha szükség lenne rá? Kinyomtatva a kesztyűtartóba rakom. Bár félek itt az országban naponta változhatnak a dolgok. Mire megszárad a tinta....

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Stofl írta:

Kb. 1 hónapja mondta a közlekedési hatóság illetékes osztálya ezt telefonon, amikor rákérdeztünk. De ha változott, és ők tudják rosszul, akkor az nekünk csak jó. Van erről konkrét infód vagy hivatkozásod, amire hivatkozhatok ha szükség lenne rá? Kinyomtatva a kesztyűtartóba rakom. Bár félek itt az országban naponta változhatnak a dolgok. Mire megszárad a tinta....

Ez az hogy semmiről nincs írott infó. Se erről,se arról. Én is kb 1 hónapja kérdeztem a fóliást. Nekem a szabályoknak megfelelően van fóliázva. Szóval középtől hátrafelé és van plasztik műbizonylatom a vizsgára. És már mindjárt 6-dik éve van rajta a fólia.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Azért a tapasztalataitok alapján elmondható, hogy megéri a "B" oszlop mögötti fóliázás. Elég sokat vagyunk úton, és tényleg nagyon zavaró, hogy a kislányt ennyire süti a nap hátul. Emígy sem szeret annyira utazni, hát még forróságban. 

Most egy ismerős azt ajánlotta, hogy a Skyfol jobb, mint a LLumar. Amennyire sikerült utánajárnom, teljesen mindegy, sőt talán a a LLumart még jobban is ajánlották.

Igazából már csak egy dolgot kellene eldöntenem: mennyire lesz zavaró a legsötétebb este? Nappal ugye nem különösebben érdekes. Ezt kb úgy kell értenem, hogy este közúton azt sem látni a középső tükörben, hogy jön mögöttem valaki?

Esetleg az lehet még megoldás, hogy a két hátsó ajtó ablakára a legsötétebb kerül, hátra meg egy közepes. Mondjuk ez nem tudom mennyire nézne ki gagyin. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kukori írta:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Azért a tapasztalataitok alapján elmondható, hogy megéri a "B" oszlop mögötti fóliázás. Elég sokat vagyunk úton, és tényleg nagyon zavaró, hogy a kislányt ennyire süti a nap hátul. Emígy sem szeret annyira utazni, hát még forróságban. 

Most egy ismerős azt ajánlotta, hogy a Skyfol jobb, mint a LLumar. Amennyire sikerült utánajárnom, teljesen mindegy, sőt talán a a LLumart még jobban is ajánlották.

Igazából már csak egy dolgot kellene eldöntenem: mennyire lesz zavaró a legsötétebb este? Nappal ugye nem különösebben érdekes. Ezt kb úgy kell értenem, hogy este közúton azt sem látni a középső tükörben, hogy jön mögöttem valaki?

Esetleg az lehet még megoldás, hogy a két hátsó ajtó ablakára a legsötétebb kerül, hátra meg egy közepes. Mondjuk ez nem tudom mennyire nézne ki gagyin. 

Ne tetesd fel a teljesen sötétet, mert zavaró lehet! Hidd el a közepes is véd annyit hogy lányodat már nem fogja tűzni a nap te pedig kilátsz belőle éjszaka is.

Nekem kb közepes Skyfol van fent, éjszaka ha megyek ha mögöttem reflektorral jönnek a középső tükörben így sem zavar. Amíg nem volt fólia sokszor még a sima tompított is zavart. Gondolt el akkor milyen lehet a legsötétebb.

Nálam a cél az volt hogy ha oldalról néznek akkor ne lehessen belátni a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kukori írta:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Azért a tapasztalataitok alapján elmondható, hogy megéri a "B" oszlop mögötti fóliázás. Elég sokat vagyunk úton, és tényleg nagyon zavaró, hogy a kislányt ennyire süti a nap hátul. Emígy sem szeret annyira utazni, hát még forróságban. 

Most egy ismerős azt ajánlotta, hogy a Skyfol jobb, mint a LLumar. Amennyire sikerült utánajárnom, teljesen mindegy, sőt talán a a LLumart még jobban is ajánlották.

Igazából már csak egy dolgot kellene eldöntenem: mennyire lesz zavaró a legsötétebb este? Nappal ugye nem különösebben érdekes. Ezt kb úgy kell értenem, hogy este közúton azt sem látni a középső tükörben, hogy jön mögöttem valaki?

Esetleg az lehet még megoldás, hogy a két hátsó ajtó ablakára a legsötétebb kerül, hátra meg egy közepes. Mondjuk ez nem tudom mennyire nézne ki gagyin. 

Nemrég fóliáztattam a hátsó három ablakot. Llumar van rajta, a szaki szerint az a jobb, csak ezt rakja fel. A második legsötétebb van fent. Észrevehetően szűri a meleget, ugyanakkor este is elég jól kilátok. Szerintem a legjobb alternatíva, nem véletlen hogy a fóliás "demoautóján" is ez van körben.

Az idei szabályozás szerint az AF-minősítésű fóliákat kötelező az NKH-nál bevizsgáltatni, majd a forgalmiba bejegyeztetni. Ez viszont a H-jelű fóliákra (még) nem vonatkozik.

A fóliások többsége AF-est rak fel. A bevizsgáltatás nem nagy ügy, csinálnak pár képet róla, meg nagyjából az autót is körbejárják, hogy nincs-e valami gáz vele. Viszont ha a műszaki egy hónapon belül lejár, akkor azt is ott lehet csak megcsináltatni.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, grofbandi írta:

Az idei szabályozás szerint az AF-minősítésű fóliákat kötelező az NKH-nál bevizsgáltatni, majd a forgalmiba bejegyeztetni. Ez viszont a H-jelű fóliákra (még) nem vonatkozik.

Ez milyen jogszabályban olvasható? Mert én nem találok semmit róla.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.