Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Iránymutatásra lenne szükségem. Anno Jézuska hozott egy ELM327-et, sose próbáltam mert nem volt rá szükség, lehet h most jött el az ideje egy próbának. Sok információm nincs a használatáról (ha egyáltalán működik majd a kütyü). Középkategóriás laptop bluetooth-al vagy okos telefon androiddal adott. Annyit tudok, hogy dugjam a helyére a váltó előtti csatiba az ELM-et és tegyem gyújtásra az autót. Itt el is fogyott a tudásom, a világhálón meg millió összevisszaság a témában... Valaki aki már használt ilyen ELM-et Astra-n, tudna segíteni? 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Janó32 írta:

Iránymutatásra lenne szükségem. Anno Jézuska hozott egy ELM327-et, sose próbáltam mert nem volt rá szükség, lehet h most jött el az ideje egy próbának. Sok információm nincs a használatáról (ha egyáltalán működik majd a kütyü). Középkategóriás laptop bluetooth-al vagy okos telefon androiddal adott. Annyit tudok, hogy dugjam a helyére a váltó előtti csatiba az ELM-et és tegyem gyújtásra az autót. Itt el is fogyott a tudásom, a világhálón meg millió összevisszaság a témában... Valaki aki már használt ilyen ELM-et Astra-n, tudna segíteni? 

Konstans használok, ilyennel üzemel a beépített tablet a műszerfalban. Nagy truváj nincs a dologban, okostelefon, bluetooth be, megkeresed az eszközt, csatlakozol, Torque vagy ScanMyOpel elindít és lőn boldogság. Ja, gyújtás tényleg kell, mert bár az OBD csati folyamatosan áram alatt van (gyújtás nélkül is), a motorvezérlőből értelemszerűen nem tudja kicsalni az adatokat ha nincs delej.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Janó32 írta:

Iránymutatásra lenne szükségem. Anno Jézuska hozott egy ELM327-et, sose próbáltam mert nem volt rá szükség, lehet h most jött el az ideje egy próbának. Sok információm nincs a használatáról (ha egyáltalán működik majd a kütyü). Középkategóriás laptop bluetooth-al vagy okos telefon androiddal adott. Annyit tudok, hogy dugjam a helyére a váltó előtti csatiba az ELM-et és tegyem gyújtásra az autót. Itt el is fogyott a tudásom, a világhálón meg millió összevisszaság a témában... Valaki aki már használt ilyen ELM-et Astra-n, tudna segíteni? 

Kell hozzá program is.

Én Torque-al próbáltam. Szóval ha be van dugva az ELM,gyújtás ráad,program elindít,működnie kell.Én egy Scenic-en már töröltem vele hibakódot,de élő adatok mutatására szerintem nem való. max a fordulatszámot, járó motornál pontosan mutatja. :)

Ja és hozzáteszem hogy én nem a fizetős progit használtam,szóval az lehet hogy többet tud.

Módosítva : toma2105
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, toma2105 írta:

...de élő adatok mutatására szerintem nem való. max a fordulatszámot, járó motornál pontosan mutatja. :)

Azért elég sok mindent tud ám, a lambdaértékeken túl egyebek közt a beszívott levegő hőmérsékletét és mennyiségét gramm/másodpercben, de egy turbós autónál még többre képes. :cool:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

24 perce, tgabika76 írta:

Azért elég sok mindent tud ám, a lambdaértékeken túl egyebek közt a beszívott levegő hőmérsékletét és mennyiségét gramm/másodpercben, de egy turbós autónál még többre képes. :cool:

Bocsánat. akkor pontosítok. Én nem tudtam sok mindent kihozni belőle munkatársam Scenic-én. A hibakódot viszont azonnal kiolvasta,és törölte is.

A saját autómon nem tudtam ismerkedni a programmal mert nem kommunikál a vezérlőegységgel. 99"-es évjárat. :blush: 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zolikaDB írta:

Urak!

Még egy kérdés lámpa témakörben. Rájöttem, h ami van, azt nem fogom políroztatni, mert belülről mattos...
Két opcióm van:
- valami projektoros aftermarket: ma este összefutottam egy Puntossal, akinek a világítására lettem figyelmes, ment is a kérdés, h mi ez, mert egyszerűen ég és föld az én jelenlegimhez képest... Sonar Angel Eyes. Oké, a karikákat letojom, de olyat világított halogénnel a projektorban, h a mostanihoz képest elgondolkodtam rajta, pláne annak tükrében, h ezen ottvannak a megfelelő jelzések. Létezik olyan projektoros lámpa Astra G-be, amivel érdemes foglalkozni?
- új lámpa, és/vagy új lámpa, amit leküldök Szegedre, h valami faja H1-es projit faragjnak bele, és hajrá, én itthon beszereltetem és beállíttatom. Amitől félek, hogy hiába használom halogénnel, mi történik, ha felfigyelnek a rend éber őrei? (jelzem, sosem állítottak még meg, mióta vezetek) link 1  link 2

Szintén Punto2-ben van ismerősömnek DEPO projektoros lámpa, teljesen jól világít. Én a gyári Hellákat cseréltem Depo projektorosra, szerintem nincs baj vele. Mondjuk a gyári Osram Night Breakerrel igencsak jó volt, cserébe nem is bírt csak 10hónapot.

Szóval én vagy maradnék a gyárinál a helyedben, bontottan tuti kapsz jót, face-n is van egy csomó Opeles csoport, vagy személyes tapasztalat, hogy a Depo projektoros lámpája is vállalható szerintem. (Itt egy régebbi képem, azóta már kapott szemöldököt: http://kepfeltoltes.hu/160925/12255271401_www.kepfeltoltes.hu_.jpg )

 

Link to comment
Megosztás:

Itt ücsörgök a kocsiba tanácstalanul (legalább a zene jó)... Torque Lite letöltve. Rádugom ELM-et, felvillan, közbe gyújtásra teszem. Telon bluetooth kapcsolat ok, de semmi, bármit nyomok, azt mondja h nincs kommunikáció az ECU-val... Letöltöttem a Scan my Opel Lite-ot, ua eredmény... Mindjárt kihozom a laptopot, azon vmi Tech program van... Azt hittem ez picit egyszerűbb lesz... Miért is hittem ezt...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 24. at 16:01, toth111 írta:

1999-es G Astrához keresek tetőablak tömítést. Pontosabban a karosszéria és az üveg közötti tömítést, ami az üveg szélére van rászerelve.

Sajnos sehol sem találok. A ki tud segíteni ez ügyben kérem írjon.

Előre is köszönöm.

Üdv: Lajos

 

tc92mw0lewl48jqklh9b.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, spzoli írta:

A depo projektoros lampara ra van irva h h7et is belerakhatsz. Meg nem probaltam de sztem eleg hitvanyul vilagithat. Nem is ugyanott van a d2s es a h7 fenykepzesi pontja, plusz a vezetekeles sem h7re van kitalalva.

Sőt még az is rá van írva hogy LED-et is belerakhatsz, az meg aztán főleg. :-) Nekem amúgy ilyen Depo projektorosom van, de eléggé hibrid, mert belefaragtam a H7 xenonszettet. Tulajdonképp belemegy, csak a Hella adapterkarikát kellett hozzá megvenni...

Link to comment
Megosztás:

Nem Opel téma!

A székesfehérvári márkatársakat kérdezném elsősorban:

Tudtok-e ott helyben olyan éttermet vagy más kajálási lehetőséget amit szívből ajánlanátok? A jövő héten két napot kell ott eltöltenünk és ugye a korgó gyomorra is gondolnunk kell. :)

Előre is köszönöm a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Bombero írta:

Nem Opel téma!

A székesfehérvári márkatársakat kérdezném elsősorban:

Tudtok-e ott helyben olyan éttermet vagy más kajálási lehetőséget amit szívből ajánlanátok? A jövő héten két napot kell ott eltöltenünk és ugye a korgó gyomorra is gondolnunk kell. :)

Előre is köszönöm a tippeket!

Van pár igazán jó étterem (ezekben már volt szerencsém enni, ajánlom őket, de ha kedvezőbb árfekvés kell, akkor pl a Nagymama konyhája / a Plaza ételudvara is rendben van):

http://www.olivabisztro.hu/bemutatkozas

http://bikacsarda.hu/

http://www.kerteszcsarda.hu/

http://www.pokolpince.hu/index.html

http://www.diofaetterem.hu/

http://szarcsa.hu/

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, spzoli írta:

A depo projektoros lampara ra van irva h h7et is belerakhatsz. Meg nem probaltam de sztem eleg hitvanyul vilagithat. Nem is ugyanott van a d2s es a h7 fenykepzesi pontja, plusz a vezetekeles sem h7re van kitalalva.

Minden projektoros szarul világít ami nem xenonos.Egy ideig jó amíg újak,aztán ég szét a hőtől az a kis foncsor ami benne van. Calibrások szidták is rendesen meg az E30/34 es BMW-sek :)  Nem győztük cserélni meg foncsoroztatni őket.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, KMilán írta:

A háromlábú traffipaxok hogyan mérnek? Náluk is érvényes a 15 km/h tűréshatár? Vagy hogyan állítják be? Sanszos, hogy Dunakeszi után Fóton 50 helyett 60 volt a sebességem.... Ha beleszaladtam, mikorra várható a csekk a fotóval?

Ha helyszínen nem állítottak meg, akkor arra még nem fogsz csekket kapni szerintem. Úgy tudom, hogy +15 km/h, illetve még 2-3 km/h ráhagyás szokott lenni, tehát mondjuk 65-68 km/h-tól már megy a 30 ezres csekk, alatta meg csak akkor büntetnek, ha megállítanak.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Sőt még az is rá van írva hogy LED-et is belerakhatsz, az meg aztán főleg. :-) Nekem amúgy ilyen Depo projektorosom van, de eléggé hibrid, mert belefaragtam a H7 xenonszettet. Tulajdonképp belemegy, csak a Hella adapterkarikát kellett hozzá megvenni...

Az a karika kell a d2shez is. H7xenont en is raktam be egy sracnak. Nem panaszkodott.

 

A gyari trafos megoldassal csak az a baj h ha beparasodik a lampa akkor az a folyadek lefele folyik es a trafo meg alul van, ugyh hamar megvan a rovidzar. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

A háromlábú traffipaxok hogyan mérnek? Náluk is érvényes a 15 km/h tűréshatár? Vagy hogyan állítják be? Sanszos, hogy Dunakeszi után Fóton 50 helyett 60 volt a sebességem.... Ha beleszaladtam, mikorra várható a csekk a fotóval?

Nem tartom valószínűnek, hogy lesz büntetésed. 60-al  én is szaladtam már bele, nem volt következménye. A kilométeróra egyébként is többet mutat, mint a tényleges sebesség.

Tudomásom szerint 62km/h-tól mérnek  be, lakott területen. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Chief18 írta:

Sziasztok!

Lenne egy 2016 májusi Astra G 5 ajtós eladó. Kék színű,  95 ekm (garantált, de meg kell néznem pontosan mert a feleségem használja). Az utóbbi 4 évben kb. 2 ekm-t futott.

(Kaptam egy céges autót és a feleségem használta bevásárolni :) )

Most megveszem neki a cégeset...

Nem garázsban tartott (lakótelep), vezérlés és kapcsolódó cuccok még nem voltak cserélve. 4 téli gumival. 2016 májusban műszakiztatva.

Manuális légkondi + váltózár, + központi zár, riasztó + Sony mp3 CD lejátszó

A szellőzésben valami ciripel, valami csappanytú az okosok szerint. A csomagtartó zárban valami műanyag bizbasz elkopott, de központi zárral zárható.

Ha valakit érdekel : 70 375 7616

Tuti vétel! :hehe:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.