Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

22 órája, Janó32 írta:

Dehogy, párásodik így is. Csak azért töröltem le belülről is, mert ha már ablaktisztító akkor tisztítsunk (ne legyen zsíros a szélvédő belső felülete, akkor kevésbé párásodik). Egyébként kicsit jobb lett, de picit párásodik a W5 után is (anno Prevent páramentesítőt kipróbáltam: az annyira bejött, hogy nitro-s ronggyal dörgöltem le). Ennek a W5-nek millió autós terméke van csak nálunk nem kapható... Lehet létezik páramentesítője is, csak itthon nem kapható. 

Ilyet bérelni? http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/11/12/szerszam_szombat_izzitogyertya_vibrokihajto/

 

A video is mutatja hogy mar ott nem valt be.Nemtudom mennyire hatekony lenne az en automnal,mert az eleg szepen belevan sulve. Pedig az enyem nem dolgozott kb 2hetet es utana vittem is a mesterhez.Mi lenne ennek a helyes megelozese? 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Derossi írta:

Hat sajnos minden ilyen probalkozast megprobalt.ma kaptam hirt hogy kicsit megmozdult....a remeny hal meg utoljara. Csak az a kellemetlen hogy egy elomelegito gyetya vegett lekell venni a fejet.Mert fejpakolas tavaly lett rajta cserelve.Mit gondolsz azt a pakolast meg visszalehet rakni? Vagy erdemessebb egy ujjat?Koszi a komentet!

Nem hiszem, a hengerfej tömítés általában ráég a felületekre és darabokban jön le. Megelőzés..hát passz, esetleg annyi hogy évente egyszer kicsit ki van tekerve majd vissza  a  gyertya. Talán ha rézpaszta van kenve a menetre akkor nem rohad össze. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Lóránd0607 írta:

Szia Janó32!

Én pont a napokban vettem Prevent páramentesítőt szóval azt mondod, hogy nem jó? Még nem próbáltam ki . Szerinted annyira rossz hogy ne is próbáljam ki?

Másnak van Prevent páramentesítővel tapasztalata? Milyen? Érdemes használni vagy nem?

Válaszokat előre köszönöm.

Az évekkel ezelőtt volt még az F Astra-nal. De abban nem jött be, nagyon nem, ráadásul még a szúrós szaga is zavart. Lehet azóta fejlesztették a terméket és most már másként viselkedne, próbáld ki max le kell törölnöd hígítós ruhával (na az zsírtalanítja a felületet és tényleg jobban gátolja a párásodást). 

1 órával ezelőtt, Déneske írta:

Opelnél még nem vettem észre olyat mint most, segítsetek már ebben légyszi. Járó motornál azt vettem észre hogy a műszeregység világítása nem egyenletes, elakadásjelzőt használva pedig minden villog, még a venti fordulatszáma is annak megfelelően változik ahogy villog :)  Puntonál már felfigyeltem ilyenre de eddigi Opeleimen nem, pedig volt már ezelőtt 8. Itt egy videó róla, nálatok is ilyen?  

 

Mindig is ilyen volt az én autóm is. A kormány tekerésre is érzékeny, még a világítás is halványul ha tekerem. Az új Varta akkunál is ezt csinálja, tesztereztem, 100%-os az akksi. Ez ilyen... 

29 perce, Derossi írta:

A video is mutatja hogy mar ott nem valt be.Nemtudom mennyire hatekony lenne az en automnal,mert az eleg szepen belevan sulve. Pedig az enyem nem dolgozott kb 2hetet es utana vittem is a mesterhez.Mi lenne ennek a helyes megelozese? 

Sajnos ehhez nem értek... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, Janó32 írta:

Az évekkel ezelőtt volt még az F Astra-nal. De abban nem jött be, nagyon nem, ráadásul még a szúrós szaga is zavart. Lehet azóta fejlesztették a terméket és most már másként viselkedne, próbáld ki max le kell törölnöd hígítós ruhával (na az zsírtalanítja a felületet és tényleg jobban gátolja a párásodást). 

Mindig is ilyen volt az én autóm is. A kormány tekerésre is érzékeny, még a világítás is halványul ha tekerem. Az új Varta akkunál is ezt csinálja, tesztereztem, 100%-os az akksi. Ez ilyen... 

Sajnos ehhez nem értek... 

Kiméregettem, testelés mindenhol tökéletes, akksi tökéletes, töltés tökéletes. Ez ilyen akkor :) Harmadik G-m és most tűnt fel..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Thermostát kérdés. ( 2003 astra 16 szelep z14xe)
Ma cseréltem ki a termosztátot egy után gyártottra (Carolstat by vernet TH6856.92J ).
A régi 80-85 között (mutató szerint) dolgozott. Keveseltem, ezért vettem egy újat.
A régin a termosztát előtt van egy furat, aminek a kiegyenlítő tartályhoz vezet a cső. A réginél indítás után a kiegyenlítőtartályba cirkulált a víz. Nah az után gyártottnak nincs átmenő furata a termosztát előtti részhez csak is termosztát után van a furat. Indítás után nem is cirkulál a víz a kiegyenlítő tartályban az új termosztáttal. Így a hőfokom 90 fok alatt van kicsivel . Ami már jó is lehet.

Kérdésem az hogy direkt van a furat áttervezve az után gyártottan és jó ez így ahogy, VAGY tegyem vissza a régit mert annak nagy jelentősége van hogy nyitás előtt cirkuláljon a víz a kiegyenlítő tartályban. (Tehát engem az zavar hogy ezzel a termosztáttal nem cirkulál a víz mint előtte a régivel)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, motorskiller írta:

Sziasztok.
Thermostát kérdés. ( 2003 astra 16 szelep z14xe)
Ma cseréltem ki a termosztátot egy után gyártottra (Carolstat by vernet TH6856.92J ).
A régi 80-85 között (mutató szerint) dolgozott. Keveseltem, ezért vettem egy újat.
A régin a termosztát előtt van egy furat, aminek a kiegyenlítő tartályhoz vezet a cső. A réginél indítás után a kiegyenlítőtartályba cirkulált a víz. Nah az után gyártottnak nincs átmenő furata a termosztát előtti részhez csak is termosztát után van a furat. Indítás után nem is cirkulál a víz a kiegyenlítő tartályban az új termosztáttal. Így a hőfokom 90 fok alatt van kicsivel . Ami már jó is lehet.

Kérdésem az hogy direkt van a furat áttervezve az után gyártottan és jó ez így ahogy, VAGY tegyem vissza a régit mert annak nagy jelentősége van hogy nyitás előtt cirkuláljon a víz a kiegyenlítő tartályban. (Tehát engem az zavar hogy ezzel a termosztáttal nem cirkulál a víz mint előtte a régivel)

A hagyományos termosztátnál ( ahol ház nélküli) is van olyan amin van egy zárt állapotban is minimális keringést engedő furat vagy egy pici V bevágás a záró tányér mellett, és van ahol nincs. Talán a légtelenedésben van szerepe, mindegyikkel rendesen működött az autó.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Lóránd0607 írta:

Szia Janó32!

Én pont a napokban vettem Prevent páramentesítőt szóval azt mondod, hogy nem jó? Még nem próbáltam ki . Szerinted annyira rossz hogy ne is próbáljam ki?

Másnak van Prevent páramentesítővel tapasztalata? Milyen? Érdemes használni vagy nem?

Válaszokat előre köszönöm.

Nekem van tapasztalatom! A hajtógázas és a pumpás verzió sem jött be annyira, jó-jó de nem az igazi, mert foltos lesz tőle a szélvédő.

 

14 órája, Déneske írta:

Opelnél még nem vettem észre olyat mint most, segítsetek már ebben légyszi. Járó motornál azt vettem észre hogy a műszeregység világítása nem egyenletes, elakadásjelzőt használva pedig minden villog, még a venti fordulatszáma is annak megfelelően változik ahogy villog :)  Puntonál már felfigyeltem ilyenre de eddigi Opeleimen nem, pedig volt már ezelőtt 8. Itt egy videó róla, nálatok is ilyen?  

Mennyi idős az akksid? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

28 perce, peacetrang írta:

Nekem van tapasztalatom! A hajtógázas és a pumpás verzió sem jött be annyira, jó-jó de nem az igazi, mert foltos lesz tőle a szélvédő.

 

Mennyi idős az akksid? 

Bár nem tőlem kérdezted, ezért halkan hozzáteszem, hogy nekem a tök új akkumulátorral is csinálja. Olyan ez mint a mutatók tánca (indításkor visszaesik majd újra felveszi a pozíciót), én nem vettem észre összefüggést az akkumulátor kora/állapota/töltöttsége és a jelenség előfordulása közt. Van hogy csinálja, van hogy nem. 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mind a kettőtöknek a választ. Akkor ezek szerint nincs jó tapasztalatotok vele. Még gondolkozom hogy használjam vagy nem.

Ha valakinek van még tapasztalata akár jó akár rossz páramentesítő spraykel kapcsolatban (nekem pumpás van) kérem írja meg.

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Janó32 írta:

Bár nem tőlem kérdezted, ezért halkan hozzáteszem, hogy nekem a tök új akkumulátorral is csinálja. Olyan ez mint a mutatók tánca (indításkor visszaesik majd újra felveszi a pozíciót), én nem vettem észre összefüggést az akkumulátor kora/állapota/töltöttsége és a jelenség előfordulása közt. Van hogy csinálja, van hogy nem. 

szerintem meg valami nagy áramot vesz fel valoszinüleg.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Bár nem tőlem kérdezted, ezért halkan hozzáteszem, hogy nekem a tök új akkumulátorral is csinálja. Olyan ez mint a mutatók tánca (indításkor visszaesik majd újra felveszi a pozíciót), én nem vettem észre összefüggést az akkumulátor kora/állapota/töltöttsége és a jelenség előfordulása közt. Van hogy csinálja, van hogy nem. 

Ma este megnéztem és nálam is pl. a kormány forgatásakor halványabb pl. a tid, viszont most 1 hetes akksival a mutatók nem esnek már vissza indításkor.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, astra írta:

szerintem meg valami nagy áramot vesz fel valoszinüleg.

 

Nem hinném, mivel random fordul elő a dolog, ráadásul többen tapasztalják ezt a jelenséget a motor típusától/akku állapotától függetlenül. 

3 perce, peacetrang írta:

Ma este megnéztem és nálam is pl. a kormány forgatásakor halványabb pl. a tid, viszont most 1 hetes akksival a mutatók nem esnek már vissza indításkor.

Adj neki pár hetet... :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, astra írta:

szerintem meg valami nagy áramot vesz fel valoszinüleg.

 

Én kocsim is így viselkedik ráadásul sokszor leesik a töltés feszültség 13.5-re. Testelések jók, akksi jó, generátor töltése jó és mégis valami gebasz van. Villanyász szerint a szervó vesz fel sokat az okát viszont nem tudja.....

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 13. at 20:14, Mettyú írta:

Na ilyet viszont még nem láttam. Következős ali-s rendelésnél bedobok egyet a kosárba, köszi a linket. :)

Link to comment
Megosztás:

22 órája, ginola írta:

Sziasztok

EGR szelepet lehet jól tisztítani kiszerelés nélkül biztonságosan?

Ha nem akkor mi a bevált tisztítási módszer?

Mire érdemes figyelni, ha sokat megyek 5-6 km-t városban?

EGR ügyben nézz szét itt a fórumon a keresővel, sokszor leírták már.

Az 5-6 km-es város utaknál pedig arra kel ügyelni, hogy érvényes legyen a bérleted, az autónak azzal teszel legjobbat, ha ilyenkor inkább áll.

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Kishenceg írta:

EGR ügyben nézz szét itt a fórumon a keresővel, sokszor leírták már.

Az 5-6 km-es város utaknál pedig arra kel ügyelni, hogy érvényes legyen a bérleted, az autónak azzal teszel legjobbat, ha ilyenkor inkább áll.

 

Köszönöm a hasznos tanácsot!:)

Nyilván nincsenek gyerekeid, főleg nem 3, és nyilván Elbírsz 5 táskát egy laptopot és egy babakocsit a bérlet mellé......!

Módosítva : ginola
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A második mondatom végéről lemaradt:   :)

Tudom milyen, ha rövideket kell menni, nekem is kell (még ha nem is ennyire rövidet), de ettől még nem jó a folyamatos hideg üzem. De hogy hasznossal is szolgáljak: én törekszem arra, hogy minél inkább folyamatos legyen a rövid utak sora, mind rövidebb megszakításokkal, segítve, hogy mielőbb be tudjon melegedni. Fűtést nem használom, mert a fűtött (10-12fok) garázs miatt van annyi előny, hogy ne legyen benn hideg. Fordulatszám 2-3000 között, 5 km után 3500-ig mehet. nincs padlógáz és próbálok folyamatosan haladni. Van itt pár ember, aki 0-ás hidegoldali viszkozitású motorolajt használ, elvileg ez segíti a kenés gyorsabb kialakulását a hidegindításoknál.

 

 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, zolikaDB írta:

Üdv Urak!

Ha kicserelem a kormanyt, tájolja valami a helyén?? Tehat, h a kerekek iranyanak megfeleloen alljon, ertelemszeruen egyenesbe allva csinalnam.

A régi kormány foszlik, és szereztem egy nagyon szép állapotú bontottat!

A csere  menete, le kell venni az akkumulátor sarut 1-2 perc várakozás utána a légzsák 2db csavar torx csavar kilazítása ,hogy a légzsák fel emelhető legyen az alatta lévő csatlakozót ki kel pattintani akkor ki húzható.A kormányt lezárásra a kell fordítani,a közepén lévő torx csavart meg kell lazítani kb2-mm magasságig utána kis mozdulat al meg kel rántani a kormányt felfelé ha meg mozdult akkor a csavar eltávolítható a kormány közepén van jelölés és egybe kell esni a kormány szárral,ha nem így áll akkor már hozzá nyúltak.mert ha egyenesen  haladsz a kormány ferdén fog állni a lényeg vissza szereléskor is egybe kell esni a  két jelölésnek .és ha szükséges akkor kell állítani a futóművet.ha küldesz egy email címet privátban akkor adok több infot képpel.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.