Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Itt a fórumon olvastam valamelyik topicban, nem olyan régen, hogy az ajtóknál és ablakoknál lévő gumit érdemes leápolni a fagy miatt. Ha jól emlékszem valaki még a Niveát is megemlítette. :rolleyes: Célszerűbb gondolom az autósboltokban kapható szilikonspray, amivel a nyári gumikat is lefújtam pihenésük idejére!?

Üdv!

Én sima bárhol kapható szilikont használltam ilyen célra, szerintem tökéletesen megfelel. Csak a kis piros csövecskét érdemes feltenni, hogy kényes helyekre , kormány pedálok, ne kerüljön. Bár még így is nagyon száll a permet, főleg ha szélben alkalmazod.

Link to comment
Megosztás:

Itt a fórumon olvastam valamelyik topicban, nem olyan régen, hogy az ajtóknál és ablakoknál lévő gumit érdemes leápolni a fagy miatt. Ha jól emlékszem valaki még a Niveát is megemlítette. :rolleyes: Célszerűbb gondolom az autósboltokban kapható szilikonspray, amivel a nyári gumikat is lefújtam pihenésük idejére!?

A Whürt gyárt kimondottan ilyet. Kb. 1dl-es flakon melynek a tetején egy szivacskorong van (kb. 20mm átmérőjű). A szivacskorong közepén pedig egy szelep. Ez azért van, hogy a folyadék csak akkor folyjon ki a flakonból amikor a szivacsot nekinyomod a gumitömítésnek. Nem folyik mert a fölösleget a szivacs fölissza így takarékos is. Az árát sajnos nem tudom mert ajándékba kaptam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Cartársak !

Mindnyájatoknak békés, boldog Karácsonyt kívánok!

Az "olcsó" benzin és az ünnepek miatt többen közlekednek most az utakon, ezért vigyázzatok magatokra és a kocsiban ülőkre is!

A töltött káposztával meg a bejglivel meg óvatosan, mert aztán jönnek majd a beírások, hogy nem úgy gyorsul a kocsi mint az ünnepek előtt... :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

A szilikon tulajdonképpen a célnak megfelel, de én nem szeretem, mert beleragad a por. Erre a célra van egy kis tubus grafitos zsírom itthon, azt szoktam használni.

Ez jó... :rolleyes: grafitos zsír..ajtó tömítésre...aztán pedig csodálkozol, hogy minden ruhád, ha hozzá érsz szinte kimoshatatlan folttal gazdagodik...

A szilikont szoktam én is használni, mert az a gumi pórusaiba is beszívódik, így oda már a víz nem juthat be...nem fagyhat meg és nem ragadhat be az ajtó....be kell fújni, majd le kell törlni a feleslegeset, ugyanis nem az segít ami a felületen marad, hanem ami a "gumiban"...

Link to comment
Megosztás:

GM-es (GM Genuine) hűtőfolyadékot csapvízzel vagy desztillált vízel lehet hígítani? köszi.

Kellemes ünnepeket Mindenkinek!

Desztilált vagy ioncserélt vízzel érdemes.

Nekem az 1 éves kocsiból 3dl eltünt 13500km alatt.... Arra azért kiváncsi lennék, hogy mennyi természetes, vagy egyeltalán fogyhat-e....

Link to comment
Megosztás:

GM-es (GM Genuine) hűtőfolyadékot csapvízzel vagy desztillált vízel lehet hígítani? köszi.

Kellemes ünnepeket Mindenkinek!

Részemről csak deszt víz! Nem egy drága dolog és tuti tiszta. A csapvízben szerintem sok ásványi anyag lehet, ami később kicsapódik a rendszerben. Még a Calgonos mosógépszerelő is megmondta, hogy Magyarországon kemény a csapvíz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez jó... :rolleyes: grafitos zsír..ajtó tömítésre...aztán pedig csodálkozol, hogy minden ruhád, ha hozzá érsz szinte kimoshatatlan folttal gazdagodik...

Ez eddig nem okozott problémát, tekintve hogy be tudok szállni az autóba anélkül is hogy hozzáérnék mindenhez amihez nem szokás hozzáérni ráadásul még koszos is... Amúgymeg a szilikonnal is össze tudod kenni magad, ha még a por is beleragad akkor meg különösen.

Link to comment
Megosztás:

Desztilált vagy ioncserélt vízzel érdemes.

Nekem az 1 éves kocsiból 3dl eltünt 13500km alatt.... Arra azért kiváncsi lennék, hogy mennyi természetes, vagy egyeltalán fogyhat-e....

Nekem is pont ennyit ment a járgány és pont ennyi folyadék tünt el, az éves szervíznél azt mondták hogy no problem, töltsek utána.

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig nem okozott problémát, tekintve hogy be tudok szállni az autóba anélkül is hogy hozzáérnék mindenhez amihez nem szokás hozzáérni ráadásul még koszos is... Amúgymeg a szilikonnal is össze tudod kenni magad, ha még a por is beleragad akkor meg különösen.

Akkor ez megoldás az olyan emberek ellen, akik úgy szálnak be, hogy a cipöjükkel valamit összekennek. Én többet ültem a kocsimban, mint az exem, de az anyos ülés felöl jobban koszosak voltak a műanyagok, amik nekem nagyon bántják a szememet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig nem okozott problémát, tekintve hogy be tudok szállni az autóba anélkül is hogy hozzáérnék mindenhez amihez nem szokás hozzáérni ráadásul még koszos is... Amúgymeg a szilikonnal is össze tudod kenni magad, ha még a por is beleragad akkor meg különösen.

Újabb ékes példája annak, hogy az emberi butaságra mindig van magyarázat! :)

Ennyi erővel beltérápolónak is használható, hiszen a műszerfalat sem tapogatod! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Újabb ékes példája annak, hogy az emberi butaságra mindig van magyarázat! :)

Ennyi erővel beltérápolónak is használható, hiszen a műszerfalat sem tapogatod! :)

...sőt, lehet hogy az íze is jó lenne ha kenyérre kennéd és megkóstolnád, nem tudom. :rolleyes:

Eszembe sem jutott műszerfalra kenni, viszont amikor először találkoztam a problémával hogy télen a kédergumi hozzáfagy az ajtóhoz, akkor épp ilyenem volt itthon, kipróbáltam, a célnak megfelelt, és még össze sem kentem magam vele, szóval innentől ezt használom.

Mellesleg beltérápolónak a szilikon sem jó, fentebb írtam hogy miért.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én sima bárhol kapható szilikont használltam ilyen célra, szerintem tökéletesen megfelel. Csak a kis piros csövecskét érdemes feltenni, hogy kényes helyekre , kormány pedálok, ne kerüljön. Bár még így is nagyon száll a permet, főleg ha szélben alkalmazod.

A szilkon kültérre tökéletesen megfelel,de jobb nála a Turtle Wax Tyre Dressing kifejezetten gumi ápolására kifejlesztett terméke, erről már raktam fel régebben képet.

Nem ragad, szép fényt ad a felületnek és ápolja ,védi azt.

Szlikonnal óvatosan mert egy idő után alattomosan ragadós lesz tőle a felület...

Beltérre csak szilikon mentes készítményeket!!

Link to comment
Megosztás:

.Mellesleg beltérápolónak a szilikon sem jó, fentebb írtam hogy miért.

Igen-igen!

Először ragyog, mint a tücsök p....., majd zavaróan tükröződik a szélvédőn, végül gusztustalanul poros lesz.

A kormányra kerülve meg kész életveszély! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen!

Először ragyog, mint a tücsök p....., majd zavaróan tükröződik a szélvédőn, végül gusztustalanul poros lesz.

A kormányra kerülve meg kész életveszély! :rolleyes:

Én mióta megvetem a kocsit azóta 2x tisztítottam valami univerzális alkoholos tisztítóval, illetve mikroszálas kendővel törölgetem, ami szépen leviszi az esedleges port, mindig ha valami idegen beszáll, mindig mondják, jajj csak össze ne koszoljak :)

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a szervizkönyvet és azt írja, hogy a vizhőmérő az üzemi hőmérsékletet közép állásban éri el... Namármost nekem a közelében sincs a középnek :rolleyes: a 80 és a középső vonal között van, akármennyit megyek vele. Gondolom azért ez is normális, de nálatok, hogy van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.