Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Nemrégiben került a családba egy G Astra, amiről lenne pár kérdésem.

A biztitábla mögött találtam ezt a kék csatit, ez mire való? Illetve hogyan oldható meg, hogy távval zárásra felhúzza az ablakokat? Illetve az utánfutó visszajelzőhöz tényleg csak egy vezeték szükséges a biztitáblától a műszerfalig, vagy kell valami egyéb dolog is? Amúgy 2005-ös 1.4 Twinport, Sedan.

WP_001580_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Én sem megyek sokkal többet egy évben, én is arra jutottam amig drasztikusan nem fogy az olaj addig hagyom, jobb ha nincs megbontva. Na meg hogy nézne ki ha egy közel 15 éves autó blokkja nem lenne kicsit olajos.... :) ez persze csak vicc, zavar engem is de még elviselem egy darabig....

Én több olajcserét mentem szivárgó szimmeringgel, mielőtt rászántam volna magam s cserére. Nem kis meló, bár kisblokkossal nincs tapasztalom... Az enyémen váltó le, olajteknő le, főtengely csapágy alsó része le... Jó fél napos meló egy párezer forintos alkatrész miatt...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben került a családba egy G Astra, amiről lenne pár kérdésem.

A biztitábla mögött találtam ezt a kék csatit, ez mire való? Illetve hogyan oldható meg, hogy távval zárásra felhúzza az ablakokat? Illetve az utánfutó visszajelzőhöz tényleg csak egy vezeték szükséges a biztitáblától a műszerfalig, vagy kell valami egyéb dolog is? Amúgy 2005-ös 1.4 Twinport, Sedan.

WP_001580_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszi!

Hi!

http://www.opelim.net/forums/dokuman-arsivi/51478-astra-g-icin-genel-bilinmeyen-soketler-ve-resimleri.html

fügőny lézsák,stb

https://sites.google.com/site/opelccled/ablakfel

Az utánfutó vissza jelző kiépitése . ugy tutod le ellenőrizni 21w terheld a hátsó irányjelzőt ha villog a vonóhoróg ikon akkor benne van gyárilag.Ha nemvillog nincs benne ,km óra ki IZZÓ MŰSZERFAL 12V BX8.4D MF5 T4.7 1.1W(sárga)+speciális vezeték ami össze köti az órát a multitimerel.

http://kepfeltoltes.hu/view/120402/DSCF2088_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :icon1:

(vezetékem van hozzá ha érdekel pü-ben egy e-mail.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne lehetőségem venni sport ülésgarnitúrát komplett ajtókárpitokkal caravánba combtámaszos, légzsákos bár a légzsák nálam nem játszik sima üléseim vannak gyárilag, 40k lenne az ára. Vacilálok rajta megéri?! Mennyivel kényelmesebb mint a sima ülés? Még nem volt soha alkalmam kipróbálni....

Link to comment
Megosztás:

hood 21, on 25 Mar 2015 - 4:46 PM, said:

Sziasztok!

Lenne lehetőségem venni sport ülésgarnitúrát komplett ajtókárpitokkal caravánba combtámaszos, légzsákos bár a légzsák nálam nem játszik sima üléseim vannak gyárilag, 40k lenne az ára. Vacilálok rajta megéri?! Mennyivel kényelmesebb mint a sima ülés? Még nem volt soha alkalmam kipróbálni....

Én már régóta tervezem, szerintem megéri. A vezetőülésem támlája ferde, meg nyekereg is, ha cserélek, biztos hogy sport lesz. A 40 ezer nem hangzik rosszul, persze ha vállalható álapotban van.

Link to comment
Megosztás:

No, akkor most én is bedobnék egy észrevételt/kérdést vagy mit (mivel nem tudom, hogy ez most tűnt fel csak vagy eddig is ilyen volt-e): gyújtásráadás, ikonok felvillannak/világítanak, majd aminek kell kialszanak köztük az ABS is. Amikor indítózók, felvillan pár másodpercre ismét az ABS felirat. Fel kell villannia?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne lehetőségem venni sport ülésgarnitúrát komplett ajtókárpitokkal caravánba combtámaszos, légzsákos bár a légzsák nálam nem játszik sima üléseim vannak gyárilag, 40k lenne az ára. Vacilálok rajta megéri?! Mennyivel kényelmesebb mint a sima ülés? Még nem volt soha alkalmam kipróbálni....

Sokkal.
Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszi szépen!

Hi!

http://www.opelim.net/forums/dokuman-arsivi/51478-astra-g-icin-genel-bilinmeyen-soketler-ve-resimleri.html

fügőny lézsák,stb

https://sites.google.com/site/opelccled/ablakfel

Az utánfutó vissza jelző kiépitése . ugy tutod le ellenőrizni 21w terheld a hátsó irányjelzőt ha villog a vonóhoróg ikon akkor benne van gyárilag.Ha nemvillog nincs benne ,km óra ki IZZÓ MŰSZERFAL 12V BX8.4D MF5 T4.7 1.1W(sárga)+speciális vezeték ami össze köti az órát a multitimerel.
http://kepfeltoltes.hu/view/120402/DSCF2088_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :icon1:

(vezetékem van hozzá ha érdekel pü-ben egy e-mail.)

Link to comment
Megosztás:

No, akkor most én is bedobnék egy észrevételt/kérdést vagy mit (mivel nem tudom, hogy ez most tűnt fel csak vagy eddig is ilyen volt-e): gyújtásráadás, ikonok felvillannak/világítanak, majd aminek kell kialszanak köztük az ABS is. Amikor indítózók, felvillan pár másodpercre ismét az ABS felirat. Fel kell villannia?

Ha inditas kozben az akku fesz 10V ala csokken akkor villan fel. Ebben a formaban ez termeszetes. A problema az akksi vagy a toltes korul van. Sajnos nekem is ilyen az akksi miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha inditas kozben az akku fesz 10V ala csokken akkor villan fel. Ebben a formaban ez termeszetes. A problema az akksi vagy a toltes korul van. Sajnos nekem is ilyen az akksi miatt.

Azt azért remélem hogy nem a töltéssel van gond... Ezzel az akksival vettük az autót (2013 nyarán), fene tudja mennyi idős, azért ma ellenőrzöm benne a savszintet (ezen még lehet). Gondolom marad az akkumulátor cseréje hamarosan vagy ne is várjak tovább mert ez a vég jele?

Link to comment
Megosztás:

Azt azért remélem hogy nem a töltéssel van gond... Ezzel az akksival vettük az autót (2013 nyarán), fene tudja mennyi idős, azért ma ellenőrzöm benne a savszintet (ezen még lehet). Gondolom marad az akkumulátor cseréje hamarosan vagy ne is várjak tovább mert ez a vég jele?

Nem a vég jele, ettől még évekig elmehet. Hosszú távok is simán segíthetnek rajta. És rá is lehet töltögetni.

Ha jól teker, ezért még ne cserélj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen ablaktörlő lapátokat ajánlanátok egy kombi Astra G-re? Milyen méret jó rá? A két lapát különböző méretű kell legyen?

Milyen márkát ajánlanátok ami jól is töröl és tartós viszont árba sem túl drága? Nagy áruházakban érdemes venni vagy csak autósboltban?

Válaszotokat előre köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen ablaktörlő lapátokat ajánlanátok egy kombi Astra G-re? Milyen méret jó rá? A két lapát különböző méretű kell legyen?

Milyen márkát ajánlanátok ami jól is töröl és tartós viszont árba sem túl drága? Nagy áruházakban érdemes venni vagy csak autósboltban?

Válaszotokat előre köszönöm

Azt hiszem talán 51 meg 48 centis van rajta.Én régebben Valeot vettem,de becsődölt a bolt ahol olcsón megkaptam.Most Hellát vettem nemrégen de nyekereg,meg visszadobja a vizet.Szerintem vegyél Boscht vagy gyári GM-et.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen ablaktörlő lapátokat ajánlanátok egy kombi Astra G-re? Milyen méret jó rá? A két lapát különböző méretű kell legyen?

Milyen márkát ajánlanátok ami jól is töröl és tartós viszont árba sem túl drága? Nagy áruházakban érdemes venni vagy csak autósboltban?

Válaszotokat előre köszönöm

Gyári GM megbízható minőség. Ha nem akarsz érte egy métert sem menni akkor itt tudsz venni: https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/?kereso_modell=48&kereso_marka=Opel

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen ablaktörlő lapátokat ajánlanátok egy kombi Astra G-re? Milyen méret jó rá? A két lapát különböző méretű kell legyen?

Milyen márkát ajánlanátok ami jól is töröl és tartós viszont árba sem túl drága? Nagy áruházakban érdemes venni vagy csak autósboltban?

Válaszotokat előre köszönöm

Én championt használok már 10 éve több autómon is ez volt(van),nekem bevált eddig és árban is jó :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem reklámnak szánom de ha valaki valami elektronikai cikket szeretne venni akkor az emag.hu-n most nézze meg mert készletkisöprés és nagy akciók vannak. Még jó hogy egy hete vettem routert most meg leakciózták.... ez az én szerencsém

Ha a neten vetted most már 14 napod van visszavinni és kötelesek is visszavenni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.