Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Janó32

  • Fórumlakó
  •  
  • Janó32
  • Fórumlakó
  •  372
  • 1.241 hozzászólás
5 órája, gezoli írta:

De, mert létezik egy fórumszabályzat!

Arra gondolsz, amit épp Te sem tartasz be? (Mert ugyebár nem másoltad át a bejegyzésed a "beszélgetnek" topic-ba.) Továbbá ha már szabályzat, úgy gondolom, hogy abban meg is fogalmazzák, hogy kinek a feladatköre megítélni hogy mi helyénvaló vagy mi nem és ki jogosult eljárni. Szerintem sem a fórumon (sem a valós életben) nincs szükség önjelölt moderátorokra (rendtevőkre)...

Továbbra is fenntartom, hogy sok esetben nem lehet egy beszélgetést ide-oda dobálni a topic-ok közt, különben átláthatatlan és visszakövethetetlen lesz, tehát nem építi a fórum hasznosságát/tartalmát/értelmét.

T. Janó32!

Nem vagyok önjelölt moderátor, de azt látom,hogy a 3. oldalon a 25 bejegyzésből 5 szól a topik témájáról. Ezt tettem szóvá, ezért írtam. Ha lehetne akkor az olajos részt kihagynám. Nem vagyok "oilgarha". A vitázást meghagyom neked, és marton.csaba2-nek.

Azért vannak a szabályok, hogy ne legyen káosz. Szép, rendezett topikok. Amire kíváncsi vagyok, megnézem. Amire nem vagyok kíváncsi azon csak átszaladok. Ez az értelme.

A szabályokat neked is, és nekem is be kell tartani! 

A vitát lezártnak tekintem. Több hozzászólásodra nem fogok reagálni!

Módosítva : DarthVödör
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

50 perce, DarthVödör írta:

Janó32

  • Fórumlakó
  •  
  • Janó32
  • Fórumlakó
  •  372
  • 1.241 hozzászólás

Arra gondolsz, amit épp Te sem tartasz be? (Mert ugyebár nem másoltad át a bejegyzésed a "beszélgetnek" topic-ba.) Továbbá ha már szabályzat, úgy gondolom, hogy abban meg is fogalmazzák, hogy kinek a feladatköre megítélni hogy mi helyénvaló vagy mi nem és ki jogosult eljárni. Szerintem sem a fórumon (sem a valós életben) nincs szükség önjelölt moderátorokra (rendtevőkre)...

Továbbra is fenntartom, hogy sok esetben nem lehet egy beszélgetést ide-oda dobálni a topic-ok közt, különben átláthatatlan és visszakövethetetlen lesz, tehát nem építi a fórum hasznosságát/tartalmát/értelmét.

T. Janó32!

Nem vagyok önjelölt moderátor, de azt látom,hogy a 3. oldalon a 25 bejegyzésből 5 szól a topik témájáról. Ezt tettem szóvá, ezért írtam. Ha lehetne akkor az olajos részt kihagynám. Nem vagyok "oilgarha". A vitázást meghagyom neked, és marton.csaba2-nek.

Azért vannak a szabályok, hogy ne legyen káosz. Szép, rendezett topikok. Amire kíváncsi vagyok, megnézem. Amire nem vagyok kíváncsi azon csak átszaladok. Ez az értelme.

A szabályokat neked is, és nekem is be kell tartani! 

A vitát lezártnak tekintem. Több hozzászólásodra nem fogok reagálni!

Nem voltál megszólítva abban amire reagáltál, így nem értem a megjegyzésed (miszerint nem reagálsz; megszólítás nélkül is megtetted). A hangvételeddel/mondandóddal sem tudok mit kezdeni, nem értem hogy mantec kenőanyagos dolgainak mi köze jelen esetben bármihez. Ezzel az egésszel próbálsz egyfajta példát(?) mutatni, közben magad minősíted az értelmetlen hablatyolással. Nekem mindegy, Te tudod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, SargaRigo123 írta:

Szereztem egy sötétedős tükröt a saját talpával, kérdés hogy ki tudná ezt nekem a gyári helyére felapplikálni? Tud valaki valakit?

Felaplikálni szinte bárki, ( pölö szélvédős felragasztja a talpat) csak a régi elszedésével van a gond, erősen kétesélyes hogy az üveg megsérül-e vagy nem leszedéskor. Én meghagytam a régi talpat és összehoztam az új tükörrel.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, SargaRigo123 írta:

Szereztem egy sötétedős tükröt a saját talpával, kérdés hogy ki tudná ezt nekem a gyári helyére felapplikálni? Tud valaki valakit?

mért akarod leszedni a régi talpat? A tükör alatt van egy kicsi burkolat azt lekel húzni és utána a tükröt lekel tolni a sínről,és utána a másik vissza .Ha kell pontos leírás a bekötéséről privátvan egy email.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 03. at 10:44, kobraCode írta:

Köszi! Azért ha mész majd írd meg, kíváncsi leszek mit mondanak neked.
 

Helló.

 

Az alufelnis témára kicsit visszakanyarodva, sikerült megcsinálni? :) Beszéltem az illetővel, azt mondta, hogy abban az esetben lehet csak gond a szinterezéssel, ha porszórás/felületkezelés után nem megfelelően van megtisztítva a felület és az is nagyban befolyásolja az élettartamát ha nem a megfelelő hőmérsékleten van ráégetve a festék. Amúgy azt mondta hogy nagyon tartós és jó megoldás, téli felni esetén is azt mondta hogy simán bírnia kell. Persze padkázás stb... amit említettünk is az azért nem tesz jót neki. :)

Link to comment
Megosztás:

35 perce, astra 1 írta:

mért akarod leszedni a régi talpat? A tükör alatt van egy kicsi burkolat azt lekel húzni és utána a tükröt lekel tolni a sínről,és utána a másik vissza .Ha kell pontos leírás a bekötéséről privátvan egy email.

Mert nem opel, hanem nissan tükör, és nem ugyanolyan. Van egy fényképe valakinek a gyári tükörtalpról? Megnézném hátha ezt a kettőt is össze lehet valahogy hozni. Ha a szélvédő sérülhet közben, akkor lehet hogyom az egészet..

Link to comment
Megosztás:

1 óra, SargaRigo123 írta:

Mert nem opel, hanem nissan tükör, és nem ugyanolyan. Van egy fényképe valakinek a gyári tükörtalpról? Megnézném hátha ezt a kettőt is össze lehet valahogy hozni. Ha a szélvédő sérülhet közben, akkor lehet hogyom az egészet..

c745vy5qfgu9fd6xq53b.jpg

8kqx1qeuoctngecsa9as.jpg

acuc3a6tpo30y9l0w5pp.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, ftamas0201 írta:

Helló.

 

Az alufelnis témára kicsit visszakanyarodva, sikerült megcsinálni? :) Beszéltem az illetővel, azt mondta, hogy abban az esetben lehet csak gond a szinterezéssel, ha porszórás/felületkezelés után nem megfelelően van megtisztítva a felület és az is nagyban befolyásolja az élettartamát ha nem a megfelelő hőmérsékleten van ráégetve a festék. Amúgy azt mondta hogy nagyon tartós és jó megoldás, téli felni esetén is azt mondta hogy simán bírnia kell. Persze padkázás stb... amit említettünk is az azért nem tesz jót neki. :)

Hali!

Á, úgymond elbukott a projekt. Apósnak volt szabadideje (festő) és megcsinálta itthon a felniket. Lepucolta, lefújta :-)

Amúgy kollégámnak van ilyen, ő is azt mondta hogy nagyon tartós. Persze a padkázás nem segít neki, mint ahogy egyik felninek és festésnek sem. Ha úgy leszek lehet jövőre majd a saját téli felnimet megcsináltatom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, kobraCode said:

Hali!

Á, úgymond elbukott a projekt. Apósnak volt szabadideje (festő) és megcsinálta itthon a felniket. Lepucolta, lefújta :-)

Amúgy kollégámnak van ilyen, ő is azt mondta hogy nagyon tartós. Persze a padkázás nem segít neki, mint ahogy egyik felninek és festésnek sem. Ha úgy leszek lehet jövőre majd a saját téli felnimet megcsináltatom.

Nekem ez volt az első tél, hogy homokolt/porfestett alufelni van a gépen. Eddig jól van. Bár télre az apró küllős mutatvány külön élmény. :D De szép! :)

Különben a korábbi hozzászólásokra reagálva: ne veszekedjetek! Örüljetek, hogy nektek van kulcsdobozotok!

Facebook:

" Sziasztok!! Apumnak van egy Opel Astrája...
Na mindegy az eladó nem adott hozzá kulcsdobozt!!!
Kérem aki tud ajánlani vagy tudna adni(persze nem ingyen) az jelezzen nekem!
Előre is köszönöm a válaszokat!! smile hangulatjel "

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stofl írta:

Nekem ez volt az első tél, hogy homokolt/porfestett alufelni van a gépen. Eddig jól van. Bár télre az apró küllős mutatvány külön élmény. :D De szép! :)

Különben a korábbi hozzászólásokra reagálva: ne veszekedjetek! Örüljetek, hogy nektek van kulcsdobozotok!

Facebook:

" Sziasztok!! Apumnak van egy Opel Astrája...
Na mindegy az eladó nem adott hozzá kulcsdobozt!!!
Kérem aki tud ajánlani vagy tudna adni(persze nem ingyen) az jelezzen nekem!
Előre is köszönöm a válaszokat!! smile hangulatjel "

Mi a fene az a kulcsdoboz? Nekem a polcon vannak a kulcsaim,nem dobozban :)

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Geopake said:

Mi a fene az a kulcsdoboz? Nekem a polcon vannak a kulcsaim,nem dobozban :)

A sok értetlennek jött is a pontosítás nemsokára:

" Bocsi rosszul fogalmaztam kulcsház vagy ilyesmi mert csak gombnyomásra nyílik az ajtó... mert ha beledugom a kulcsot nem tudom elforgatni se kínyitni!
Remélem érthető voltam (másodszorra ):D "

Szóval ennyi! :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Imre írta:

Üdv mindenkinek!

Keresnék 2005-ös G Astra Combi első lökhárítót?!

Előre is köszönettel!

 

Mivel az összes Astra karosszériaváltozat az A-oszlopig megegyezik ami a vázat illeti, így bármilyen Astra lökhárító felmegy a Caravanra, a 3-4-5 ajtósé, sőt a Coupéé/Cabrioé is, bár utóbbiak (valamint az OPC) más formájúak, ritkák és drágák is. Valamint a karosszériának ezt a részét a modellfrissítés sem érintette, úgyhogy az évjárat is teljesen mindegy. 

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem ma az olajat szűrőket.Végeztem,indítom a kocsit az alapjárat 3000 volt.Na mondom itt valami nem jó.Leállítottam gyorsan.Újra beindítom akkor meg 2000-2500 között ingadozott fel-le.Nézegettem a motorteret mit piszkálhattam el.Erre meg is találtam a hibát.Ahogy kivettem a légszűrőt leesett egy kis cső mögötte.Nem tudom mi az,de visszatettem és megjavult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez kicsit OFF lesz, de itt egy videó, csak érdekességként osztom meg. Nem Opel, hanem Peugeot 806. Viszont lehet valakinek hasznos lehet a jövőben benzines motorok hibajelenségénél. Ha megvan a hiba forrása, megírom. (már ha nem dobnak ki miatta a fórumról, bár szerinte ebbe a topikba elfér)

Ha valaki reagálni akarna rá, nyugodtan jöhet privátban is. (Amúgy is jó, ha az ember ötletel, mégis mitől lehet) Videó alatt a hibaleírás is.

 

Videó

Elnézést, ha nagyon OFF-nak számít.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎12‎.‎22‎. at 18:03, Janó32 írta:

A besúgóm elárulta, hogy a Jézuska többek közt egy ELM327 Bluetooth 2.1-et is tesz majd a fa alá (ha már én képtelen voltam rászánni magam -megrendelni- 6 hónap alatt, amióta foglakoztat ráérő időmben ez a hibakód olvasás-törlés dolog). Nos, összefoglalom hogy mit is tudok erről az egészről, a működéséről és a használatáról: semmit.

Illetve annyi megvan, hogy a kézifék alatti kis fedlapot felpattintva találom meg az OBD csatit és ide kell bedugni majd gyújtásra tenni a kocsit. Van hozzá egy CD is, nem tudom hogy valamelyik laptopra vagy a telefonra telepítsek-e valamit. Egyáltalán mit? Mit érdemes? Miként működik? Mire kell mindenképpen figyelnem nehogy bajt okozzak? Ezen ügyeben tudnátok segíteni? 

Szia! Érdeklődnék, hogy sikerült-e működésre bírni? Ezzel lehet törölni is a hibakódot? Hogyha idézhetlek: "Nos, összefoglalom hogy mit is tudok erről az egészről, a működéséről és a használatáról: semmit." Viszont újra visszajött a 0170-es kód, és nem akarok állandóan szervízbe járni, hogy kiüssék.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, Bmájki írta:

Szia! Érdeklődnék, hogy sikerült-e működésre bírni? Ezzel lehet törölni is a hibakódot? Hogyha idézhetlek: "Nos, összefoglalom hogy mit is tudok erről az egészről, a működéséről és a használatáról: semmit." Viszont újra visszajött a 0170-es kód, és nem akarok állandóan szervízbe járni, hogy kiüssék.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torquefree&hl=hu

Tedd fel telefonra, a többi egyértelmű. Tudsz törölni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2000es évjàratú 1.4 benzines x14xe motorkódú autómhoz szeretnék venni féktàrcsàt és fékbetétet? Milyen màrkàt ajànlotok ezekből? Én Boscht nézegettem,szerintetek? Mekkora a féktàrcsa àtmérője ezeknél a modelleknél 256 vagy 280 mm?

Köszi előre is segìtségeteket.

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Erik1986 írta:

Sziasztok.

2000es évjàratú 1.4 benzines x14xe motorkódú autómhoz szeretnék venni féktàrcsàt és fékbetétet? Milyen màrkàt ajànlotok ezekből? Én Boscht nézegettem,szerintetek? Mekkora a féktàrcsa àtmérője ezeknél a modelleknél 256 vagy 280 mm?

Köszi előre is segìtségeteket.

 

 

 

 

256mm,Textart ajánlom betét és tárcsa kombóba nálam bevált eddig:icon1:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Szia! Érdeklődnék, hogy sikerült-e működésre bírni? Ezzel lehet törölni is a hibakódot? Hogyha idézhetlek: "Nos, összefoglalom hogy mit is tudok erről az egészről, a működéséről és a használatáról: semmit." Viszont újra visszajött a 0170-es kód, és nem akarok állandóan szervízbe járni, hogy kiüssék.

Őszintén megvallva, még be sem kapcsoltam, nem is próbálkoztam. Mivel nincs semmi hibakép/hibajelenség (KOPP-KOPP-KOPP), így még nem próbálkoztam vele. Édesapám tanácsát követem ilyen esetekben, miszerint "ha működik, akkor ne cseszegesd". Érdemes megfogadni... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.