Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem is csak a szavazásról van itt szó alapvetően, és sajnos ezért is tart itt a dolog ahol tart... a fenti pár hozzászólásban le is jött minden...(persze tisztelet a kivételnek!!! :)

Ingyen jöhet minden... csak éppen sokan nagyon sokat áldoznak azért, hogy a sok "ingyenélő" itt egy helyen hasznos információkhoz jusson, jól töltse el szabadidejét...stb...stb... azt hiszem inkább én sem megyek bele ebbe az egészbe... kár lenne...

Hűha szerintem ez még felháborodást fog kiváltani de ne legyen igazam. Ez az ingyenélő durva kifejezés volt! Szerintem ez a fórum nem azért jött létre, hogy az ún. "ingyenélők" ne tanulhassanak, tájékozódhassanak és így töltsék el a szabadidejüket. Azért mert én nem vagyok klubtag és nem fizetek már nincs is jogom itt lenni mert ingyenélő vagyok? Én konkrétan csak erre használom a netet az opel fórumra és állandóan rajta vagyok mikor időm engedi. Mindegy..... :D

Link to comment
Megosztás:

Hűha szerintem ez még felháborodást fog kiváltani de ne legyen igazam. Ez az ingyenélő durva kifejezés volt! Szerintem ez a fórum nem azért jött létre, hogy az ún. "ingyenélők" ne tanulhassanak, tájékozódhassanak és így töltsék el a szabadidejüket. Azért mert én nem vagyok klubtag és nem fizetek már nincs is jogom itt lenni mert ingyenélő vagyok? Én konkrétan csak erre használom a netet az opel fórumra és állandóan rajta vagyok mikor időm engedi. Mindegy..... :D

Mindkét tábort értem... Egyrészről, ha nem beszélünk róla, hogy kell a pénz, akkor nem is tudunk róla. A tegnapi napig meg sem fordult a fejemben, hogy a fórumért fizetni kellene, mert költségek is merülnek fel. Főleg a mai világban, ahol már szinte hozzánk dobják az ingyen tárhelyeket némi reklámért cserébe. De most már tudom. Komolyan gondolkozom is rajta, hogy ez a 3500 pénz nem ér annyit, hogy itt összevesszünk rajta.

Ugyanakkor értem a másik oldalt is (jelenleg még én is ott vagyok). Nem járnak találkozókra, mert nincsen rá lehetőségük vagy idejük. De van egy Opeljük és idejüket nem kímélve fényképeznek, részletes leírásokat adnak, ott segítenek, ahol tudnak a többi Opelesnek, akár klubtagoknak is, pedig nem klubtagok. Nem fizettek, de nem is kérnek pénzt a segítségükért. Ha csak a klubtagok maradnának, azért lássuk be, szegényebb lenne ez a fórum...

Nagyon megsértődni meg összeveszni azért nem éri meg, úgyis a tulajok, elnökök, alelnökök és a moderátorok döntenek, mi legyen :) Az pedig bárki lehet, aki befizet és eleget bizonyít :)

Az igazság odaát van...

Link to comment
Megosztás:

Na nekem jelen pillanatban még Opelem sincs... :D :) A többit meg már annyiszor leírtam itt-ott amott, hogy nincs kedvem újra... mitől mi mennyibe kerül egy ilyen klub létezésének okán, ki milyen előnyeit élvezi, ki hogy mennyi szabadidejét, energiáját, pénzét öli ebbe az egészbe... mindenki tegyen belátása szerint... :)

Link to comment
Megosztás:

Ámen... én meg aztán nem is szólhatok egy szót se, mert hiába vagyok több mint 7 éve tag és támogatom ezzel a klubot, még így is többet kaptam mint amennyit adtam... (még ha csak anyagi értelemben nézzük, úgy is :) ). Úgyhogy nekem igazából bérletet kéne vennem. :D

Link to comment
Megosztás:

Mindkét tábort értem... Egyrészről, ha nem beszélünk róla, hogy kell a pénz, akkor nem is tudunk róla. A tegnapi napig meg sem fordult a fejemben, hogy a fórumért fizetni kellene, mert költségek is merülnek fel. Főleg a mai világban, ahol már szinte hozzánk dobják az ingyen tárhelyeket némi reklámért cserébe. De most már tudom. Komolyan gondolkozom is rajta, hogy ez a 3500 pénz nem ér annyit, hogy itt összevesszünk rajta.

Ugyanakkor értem a másik oldalt is (jelenleg még én is ott vagyok). Nem járnak találkozókra, mert nincsen rá lehetőségük vagy idejük. De van egy Opeljük és idejüket nem kímélve fényképeznek, részletes leírásokat adnak, ott segítenek, ahol tudnak a többi Opelesnek, akár klubtagoknak is, pedig nem klubtagok. Nem fizettek, de nem is kérnek pénzt a segítségükért. Ha csak a klubtagok maradnának, azért lássuk be, szegényebb lenne ez a fórum...

Nagyon megsértődni meg összeveszni azért nem éri meg, úgyis a tulajok, elnökök, alelnökök és a moderátorok döntenek, mi legyen :D Az pedig bárki lehet, aki befizet és eleget bizonyít :)

Az igazság odaát van...

Én is ezen gondolkoztam az este,és be is fizettem,igaz talikra nem sokra fogok elmenni,nincs időm,de azért sokat okosodik itt az ember fia.

Link to comment
Megosztás:

Na nekem jelen pillanatban még Opelem sincs... :) :D A többit meg már annyiszor leírtam itt-ott amott, hogy nincs kedvem újra... mitől mi mennyibe kerül egy ilyen klub létezésének okán, ki milyen előnyeit élvezi, ki hogy mennyi szabadidejét, energiáját, pénzét öli ebbe az egészbe... mindenki tegyen belátása szerint... :P

Szerintem "mindkét oldalnak peace" :) , és próbáljuk elkerülni a dehonesztáló megjegyzéseket is a "másik fél" felé. Nyilván pénzből, sok hozzáadott energiából lehet fenntartani ezt a fórumot. Ehhez az alapítók, a tűzhöz közel állók rengeteg energiájára is szükség van, a másik oldalról viszont, ahogy Barna is írja, a mezei fórumtagok ügybuzgalma, hozzáállása/hozzászólásaik is ugyanúgy előbbre lendítik az ügyet.

Ha megkéritek a fórumtagokat, hogy: "Gyerekek, szűkös a büdzsé, lehetőségeitekhez mérten nincs-e kedvetek támogatni bennünket/magunkat?" - az másképpen hangzik.

Sokan idejük, földrajzi helyzetük, vagy bármi miatt nem tudnak/nem akarnak élni az Opel klubos előnyökkel. Ettől függetlenül számukra is lehetne vezetni pl. egy donációs listát itt a fórumon, akár csekkes, akár 1-2 ezer forintos befizetésekre lehetőséget adva (mondjuk ez eddig sem volt akadály... :D ), mely lista esetleg ösztönzőleg hatna többekre, hogy ő is felkerüljön, mint támogató.

Ez egy kis dolog, de szerintem ez is nyithatna egy kaput, és jobb lenne mindeki szája íze.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valamilyen szinten ide is begyűrűzött a válság. Mindenkinek PEACE, és ha oldalakat kell választani, inkább középen maradok. Nemrégiben egy hasonló dolog vetődött fel egy fájlcserélő oldalon is. ( annyi kivétellel, ami remélem itt nem vetődött még fel, hogy ott "jelölik" a dotálókat, így mindenki láthatja, hogy ő támogató) Ott is igen nagy visszhangot váltott ki. :D

Nyilván való, hogy ahogy mások, én is jutottam hasznos tanácsokhoz, találtam sorstársakra, ismerősökre. Illetve megosztottam észrevételeimet, tapasztalataimat. Ezekkel a szellemi termékekkel járultam hozzá, ahogy sokan mások az oldalhoz, a márkatársak segítéséhez, valamint az esetleges hibák megelőzéséhez, vagy a hibák gyors szakszerű kezeléséhez. Ez ilyen pro és kontra történet. Mert azok akik itt vannak, adnak is be valamit és kapnak is ezért valamit. Ilyen formán mindenki, aki úgy mond aktív fórumtag hozzájárul dolgokhoz.

Mindezek mellett az oldalnak is működnie kell valahol, ennek vannak költségei stb. Hallottam már olyan fórumokról, amit adott termékhez, adott vállalat, adott mára forgalmazója tart fenn, és ott a szakszervizesek, javítók, forgalmazók stb. olvasgatják. Figyelik a felhasználók beszámolóit, javaslatot tesznek dolgokra, valamint bővítik az ismeret anyagukat. Mert ez által olyan hibákkal is találkozhatnak, amivel egyébként életükben sohasem találkoznának.

Ezért mondta, hogy pro és kontra. Persze sokunknak okozott segítséget már a fórum, az esetleges megelőzésekkel sokat spóroltunk. De valamilyen szinten ez egy önszervező dologként indulhatott, gondolom nem a Magyarországi Opel márkakereskedők hozták létre a fórumot. ( pedig talán nekik kellett volna).

Nagyon szívesen támogatom az oldalt, akár klub kártya megvásárlással, amivel juthatok alkatrészkedvezményekhez is pl. Találkozókra nem hiszem, mert ami van az tőlem távol eső helyen van, így útiköltség stb. már sok lenne, főleg ebbe a szép svájcifrankos világba. :D

Javaslom, hogy próbáljanak pár reklámot elhelyezni az oldalon, hogy abból is legyen kis bevétel, hátha az segítene.

Ennek ellenére aki teheti támogassa az oldalt, csak kérlek benneteket adminok, hogy ne legyenek bizonyos kiváltságokhoz kötve bizonyos opciók. Mert az már megkülönböztetéshez vezet, és majd előbb utóbb szembe állítja a dotálókat a nem dotálókkal.

Szerintem jó ötlet lenne egy klubbos poló, ( esetleg külön G ASTRA poló) X áron kaphatna belőle a személy, aki dotálja az oldalt. Esetleg lehetnének különböző támogatási fokozatok, kaphatnának matricát, vagy rendszámtábla tartó keretet, hogy ha járok kelek az országba láthassam a fórumtársaimat. :) Ilyen és ehhez hasonló kósza ötleteim vannak, így a klub tag is kapna valamit, és az oldalhoz is hozzá lehetne járulni. Mert ahogy más klubbokban is vannak ilyenek, itt is lehetne. Én támogatnám ezt. De majd megvitatjuk!

Szívesen viselnék egy G ASTRA-s vagyok pólót pl. :)

Mindenkinek PEACE!

Link to comment
Megosztás:

Ámen... én meg aztán nem is szólhatok egy szót se, mert hiába vagyok több mint 7 éve tag és támogatom ezzel a klubot, még így is többet kaptam mint amennyit adtam... (még ha csak anyagi értelemben nézzük, úgy is :) ). Úgyhogy nekem igazából bérletet kéne vennem. :D

nyugdíjast :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem "mindkét oldalnak peace" :) , és próbáljuk elkerülni a dehonesztáló megjegyzéseket is a "másik fél" felé. Nyilván pénzből, sok hozzáadott energiából lehet fenntartani ezt a fórumot. Ehhez az alapítók, a tűzhöz közel állók rengeteg energiájára is szükség van, a másik oldalról viszont, ahogy Barna is írja, a mezei fórumtagok ügybuzgalma, hozzáállása/hozzászólásaik is ugyanúgy előbbre lendítik az ügyet.

Ha megkéritek a fórumtagokat, hogy: "Gyerekek, szűkös a büdzsé, lehetőségeitekhez mérten nincs-e kedvetek támogatni bennünket/magunkat?" - az másképpen hangzik.

Sokan idejük, földrajzi helyzetük, vagy bármi miatt nem tudnak/nem akarnak élni az Opel klubos előnyökkel. Ettől függetlenül számukra is lehetne vezetni pl. egy donációs listát itt a fórumon, akár csekkes, akár 1-2 ezer forintos befizetésekre lehetőséget adva (mondjuk ez eddig sem volt akadály... :D ), mely lista esetleg ösztönzőleg hatna többekre, hogy ő is felkerüljön, mint támogató.

Ez egy kis dolog, de szerintem ez is nyithatna egy kaput, és jobb lenne mindeki szája íze.

Ez így mindenképpen másképp hangzik és lehet, hogy nem is lett volna ebből ekkora ováció. Ha tényleg pénzre van szükség a fórum müködtetéséhez szerintem vagyunk itt egy páran akik szívesen segítenénk. De az kicsit furán hangzik, hogy aki nem klubtag akkor az ne rendelkezzen azokkal a jogokkal mint aki csak regisztrált fórumozó vagy egyenesen "ingyenélőnek" tituláljuk őket ( beleértve engem is). Mellesleg én sem gondoltam, hogy ekkora anyagi vonzata van a fórum működtetésének.

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor átnyergelek Chevroletre (majd 10 év múlva ha kimúlik a mostani). Pont ma láttam az új Aveó képét, nekem bejön, ahogy a Cruze is. Csak tartósságra tudjon annyit, mint a G Astrám.

Ezen a részén még kell nekik dolgozni, de ha vársz 10 évet, akkor van szerintem esély, hogy javuljon a megítélése.

Link to comment
Megosztás:

Hát, igen, 2 éve vezettem (ismerősömé) ezt az újabb fajta szedán aveót, menni megy, de kanyarodás közben azt hittem felborul, közben nem is rugózik kényelmesen, a váltóval pedig alig találtam a hármast...

2 éves autóról volt szó....

A belseje egy fröccsöntött strandpapuccsal versenyez, és úgy törik mint egy kólásdoboz...

Ez még oké lenne, mert legalább új, garanciális, meg a-ból elvisz b-be, de mikor mondták, hogy 3 millió körül vették, leesett az állam.... (azt hittem kettő körül adják ezt a fost)

Zsír új G Astrát ill. (már classic 2-őt) lehett még akkor kapni annyiért jól felszerelten, ami tágasabb, kényelmesebb, stabilabb, biztonságosabb és már autó számba megy! De még egy régi Swift is 100szor élvezetesebb és szerethetőbb nála... Szóval vannak hülyék....

Bezzeg az új Cruze az tetszik, meg az Astra alapok minőséget sejtetnek, szóval az irány megfelelő és nekem tetszik az offenzíva, hogy az Opel egy kicsit feljebb pozícionálódjon!

Ezen a részén még kell nekik dolgozni, de ha vársz 10 évet, akkor van szerintem esély, hogy javuljon a megítélése.
Link to comment
Megosztás:

Hát, igen, 2 éve vezettem (ismerősömé) ezt az újabb fajta szedán aveót, menni megy, de kanyarodás közben azt hittem felborul, közben nem is rugózik kényelmesen, a váltóval pedig alig találtam a hármast...

2 éves autóról volt szó....

A belseje egy fröccsöntött strandpapuccsal versenyez, és úgy törik mint egy kólásdoboz...

Ez még oké lenne, mert legalább új, garanciális, meg a-ból elvisz b-be, de mikor mondták, hogy 3 millió körül vették, leesett az állam.... (azt hittem kettő körül adják ezt a fost)

Zsír új G Astrát ill. (már classic 2-őt) lehett még akkor kapni annyiért jól felszerelten, ami tágasabb, kényelmesebb, stabilabb, biztonságosabb és már autó számba megy! De még egy régi Swift is 100szor élvezetesebb és szerethetőbb nála... Szóval vannak hülyék....

Bezzeg az új Cruze az tetszik, meg az Astra alapok minőséget sejtetnek, szóval az irány megfelelő és nekem tetszik az offenzíva, hogy az Opel egy kicsit feljebb pozícionálódjon!

Annak idején én is bementem aveo-t nézni, de mikor megmondta a srác az árát, visszaszaladtam az Opel szalonba.

A lacetti sw meg drágább lett volna mint a g caravan :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, igen, 2 éve vezettem (ismerősömé) ezt az újabb fajta szedán aveót, menni megy, de kanyarodás közben azt hittem felborul, közben nem is rugózik kényelmesen, a váltóval pedig alig találtam a hármast...

2 éves autóról volt szó....

A belseje egy fröccsöntött strandpapuccsal versenyez, és úgy törik mint egy kólásdoboz...

Ez még oké lenne, mert legalább új, garanciális, meg a-ból elvisz b-be, de mikor mondták, hogy 3 millió körül vették, leesett az állam.... (azt hittem kettő körül adják ezt a fost)

Zsír új G Astrát ill. (már classic 2-őt) lehett még akkor kapni annyiért jól felszerelten, ami tágasabb, kényelmesebb, stabilabb, biztonságosabb és már autó számba megy! De még egy régi Swift is 100szor élvezetesebb és szerethetőbb nála... Szóval vannak hülyék....

Bezzeg az új Cruze az tetszik, meg az Astra alapok minőséget sejtetnek, szóval az irány megfelelő és nekem tetszik az offenzíva, hogy az Opel egy kicsit feljebb pozícionálódjon!

Bocs fiúk, de én tényleg a legújabb Aveóra gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.