Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Miért írja ki,hogy nem tudok küldeni üzenetet,mert elértem a limitet a/ napra......?????

A középdob az rendben van abból valami után gyártott teljesen megfelel,viszont a banán alakú gyári valami horror árban van drágább mint avlami sport dob picit vicces :blink: :blink: :blink:

A véget azt inkább egy sima egyszerű csővel kérném semmi csicsa,de a gyári tipusú sem zavar max csak az ára....

Mert 24 órán belül 5 hozzászólásod lehet. Ha többet akarsz, akkor fizetni kell érte... ezzel én sem értek egyet, de ez van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mert 24 órán belül 5 hozzászólásod lehet. Ha többet akarsz, akkor fizetni kell érte... ezzel én sem értek egyet, de ez van.

Nem a hozzászólás lehetőségéért fizetsz, hanem a klubtagságért, ami nem csak a fórumból áll. De nem erőszak a disznótor, ezért is választható lehetőség a klubtagság, nem kötelező. Viszont a klubtagoknak is érezniük kell hogy valamivel többet kapnak a pénzükért.

Egyébként még annyit tennék hozzá hogy az 5 hozzászólási lehetőségbe amennyire tudom a privát üzenet is beleszámít.

Link to comment
Megosztás:

Végre tudok írni :D :D :D

Még mindig a kipufogó kérdésénél tartok és találtam valamit ami akár jó is lehet....Egy Astra G autóra egy Paragi dupla véges Diesel dobot tettek úgy,hogy alig látszik viszont pont annyi hangja van ami inkább sportos ,,halk" mint üvöltő repedt fazék.

A kérdéses dob:http://www.fonixtuning.hu/index.php?page=webshop&subpage=details&id=19755&from=

http://www.deviltuning.hu/?oldal=49&uid=666&n=1

Vagy a másik lehetőség ami valamilyen után gyártott dobot jelent,mint pl amit a Cromax-nál találtam.....Árban szinte nincs különbség még talán a Paragi olcsóbb is....ami tudom nem minden esetben jó <_<

Kellemes kirándulást és jó szurkolást a holnapi Wtcc idei versenyéhez!!!

Link to comment
Megosztás:

Végre tudok írni :D :D :D

Még mindig a kipufogó kérdésénél tartok és találtam valamit ami akár jó is lehet....Egy Astra G autóra egy Paragi dupla véges Diesel dobot tettek úgy,hogy alig látszik viszont pont annyi hangja van ami inkább sportos ,,halk" mint üvöltő repedt fazék.

A kérdéses dob:http://www.fonixtuning.hu/index.php?page=webshop&subpage=details&id=19755&from=

http://www.deviltuning.hu/?oldal=49&uid=666&n=1

Vagy a másik lehetőség ami valamilyen után gyártott dobot jelent,mint pl amit a Cromax-nál találtam.....Árban szinte nincs különbség még talán a Paragi olcsóbb is....ami tudom nem minden esetben jó <_<

Kellemes kirándulást és jó szurkolást a holnapi Wtcc idei versenyéhez!!!

Nemsokára lerohad a kipufogóm.Én is ezt a Paragit néztem,csak nem tudom csinálnak-e caravanhoz.Na majd elmegyek hozzájuk és megkérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Végre tudok írni :D :D :D

Még mindig a kipufogó kérdésénél tartok és találtam valamit ami akár jó is lehet....Egy Astra G autóra egy Paragi dupla véges Diesel dobot tettek úgy,hogy alig látszik viszont pont annyi hangja van ami inkább sportos ,,halk" mint üvöltő repedt fazék.

A kérdéses dob:http://www.fonixtuning.hu/index.php?page=webshop&subpage=details&id=19755&from=

http://www.deviltuning.hu/?oldal=49&uid=666&n=1

Vagy a másik lehetőség ami valamilyen után gyártott dobot jelent,mint pl amit a Cromax-nál találtam.....Árban szinte nincs különbség még talán a Paragi olcsóbb is....ami tudom nem minden esetben jó <_<

Kellemes kirándulást és jó szurkolást a holnapi Wtcc idei versenyéhez!!!

Hát ez a paragi tényleg jó árban van. :) Inkább ezt venném, mint a gyári dobot, mert a tényleg eredeti opel az az enyimre https://cromax.hu/90000000-kipufogo/91600000-kipufogo-rendszer-alkatreszei/91600181-kipufogodob/141581-hatso-dob-opel-astra-g 38e. Miért ne lenne jó? Igaz az astra hangszigetelése csapnivaló, főleg már pályán....

Nemsokára lerohad a kipufogóm.Én is ezt a Paragit néztem,csak nem tudom csinálnak-e caravanhoz.Na majd elmegyek hozzájuk és megkérdezem.

Néztem a weboldalukon, ott tényleg csak 3-5 ajtóshoz, és sedanhoz találni. De lehet van, vagy más nem univerzális... http://www.paragikipufogo.hu/index.php?module=cikk&id=3

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ez a paragi tényleg jó árban van. :) Inkább ezt venném, mint a gyári dobot, mert a tényleg eredeti opel az az enyimre https://cromax.hu/90000000-kipufogo/91600000-kipufogo-rendszer-alkatreszei/91600181-kipufogodob/141581-hatso-dob-opel-astra-g 38e. Miért ne lenne jó? Igaz az astra hangszigetelése csapnivaló, főleg már pályán....

Néztem a weboldalukon, ott tényleg csak 3-5 ajtóshoz, és sedanhoz találni. De lehet van, vagy más nem univerzális... http://www.paragikipufogo.hu/index.php?module=cikk&id=3

Ez a kipufogó azért jo,mert ugye univerzális 50mm-es bemeneti része,ha meg kombi akkor,meg fel kell tenni rá a rögzítési ,,pálcákat" és ha a helyén van a dob akkor lehet hajlítani meg heggeszteni a középdob végétől az új-ig.Szerintem nem egy nagy dolog nekem csak azt kell megnéznem mennyire fogja kitolni a króm végeket amit szerintem le is fújok feketére,nem szeretném ha nagyon látszódna az egész....

Egy ügyes kipufogós biztos meg tudja oldani de én mindenképp ott leszek az elejétől a végéig,hogy tényleg olyan legyen amiet én szeretnék......Hamár egy 14órás vajludást is kibírtunk akkor ez meg se kottyan :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a kipufogó azért jo,mert ugye univerzális 50mm-es bemeneti része,ha meg kombi akkor,meg fel kell tenni rá a rögzítési ,,pálcákat" és ha a helyén van a dob akkor lehet hajlítani meg heggeszteni a középdob végétől az új-ig.Szerintem nem egy nagy dolog nekem csak azt kell megnéznem mennyire fogja kitolni a króm végeket amit szerintem le is fújok feketére,nem szeretném ha nagyon látszódna az egész....

Egy ügyes kipufogós biztos meg tudja oldani de én mindenképp ott leszek az elejétől a végéig,hogy tényleg olyan legyen amiet én szeretnék......Hamár egy 14órás vajludást is kibírtunk akkor ez meg se kottyan :D :D :D :D

Ha Paragi dobot rendelsz, érdemes közvetlenül tőlük venni, így még olcsóbb, ráadásul olyanra készítik, amilyenre szeretnéd. Én nagyon elégedett voltam velük.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma bementem a Nagy Faluba/Budapest/ bár ne tettem volna,viszont tanultam belőle....

Szépen leparkolok körültekintően választom meg a helyet is ha kell megyek 3 kört,de szűk helyre sosem szoktam beparkolni.

Ott hagyom az autót kis idő múlva vissza megyek és azonnal agyvérzést szívrohamot és légszomjat egyszerre.....

Valamelyik Bunkó Para....t csodaszépen végighúzta a kocsim bal elejét,persze úgy,hogy fehér csíkos lett másik részén bele van marva a műanyagba és plusz kis festék lepattogzás,hogy rusztikus legyen....

Na ezek után megállok valahol tuti lefotózom a kocsit plusz a mellette állókat,így talán van némi esélyem,persze nehéz lesz bebizonyítani....

További szép Estét Mindenkinek és Remélem Motoros Társaim még az élők között vannak :D

Link to comment
Megosztás:

Ma bementem a Nagy Faluba/Budapest/ bár ne tettem volna,viszont tanultam belőle....

Szépen leparkolok körültekintően választom meg a helyet is ha kell megyek 3 kört,de szűk helyre sosem szoktam beparkolni.

Ott hagyom az autót kis idő múlva vissza megyek és azonnal agyvérzést szívrohamot és légszomjat egyszerre.....

Valamelyik Bunkó Para....t csodaszépen végighúzta a kocsim bal elejét,persze úgy,hogy fehér csíkos lett másik részén bele van marva a műanyagba és plusz kis festék lepattogzás,hogy rusztikus legyen....

Na ezek után megállok valahol tuti lefotózom a kocsit plusz a mellette állókat,így talán van némi esélyem,persze nehéz lesz bebizonyítani....

További szép Estét Mindenkinek és Remélem Motoros Társaim még az élők között vannak :D

Sajnálom az esetet, tudom milyen érzés ezen átesni... Nincs a környéken térfigyelő kamera vagy valamelyik környező üzletnek kamerája? Kicsi az esély de hátha... Azonban ha körbefényképezed és mire visszamész addigra már vagy 4x cserélődik a melletted állók száma? Tehát a képeden lesz egy fehér autó de egy piros húzás lenne a kocsin? Sajnos az emberek egy nagy hányada nincs tekintettel más tulajdonára. (Még a sajátjára sem vigyáz, azt sem becsüli meg...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma bementem a Nagy Faluba/Budapest/ bár ne tettem volna,viszont tanultam belőle....

Hát sajna azt kell mondani jellemző arrafelé. Nem egyszer láttam hasonlót, annyira lesz*rják a saját és főleg a másnak a járgányát. Néha "csak" koccolnak a lökhárítók, mert ő befurakodik a nagyon szűkös helyre... de láttam már olyat is, hogy lejtőn beállt 2 parkoló autó közé, majd az előre-hátra igazodás közben véletlen lelépett a fékről, és a lejtő megtette hatását, egy marha nagyot csattant. Kiszálltak röhögött egyet, aztán mentek dolgokra gyalog tovább....

A lopások/feltörések/üzemanyag leszívás tipikus gyűjtőhelye.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Én törzs gyökeres pestikent azt mondom teljesen igazatok van, nálunk a saját ház előtti parkolóban nem vigyáznak a masera. Ajtóra nyitás, kocsi meg húzás, tojással való megdobálása, disztarcsa ellopása, légterelő ellopása. Es ez mind sajnos csak az en kocsimon. Ilyenkor szégyellem hogy itt élek! Vidéken teljesen máshogy állnak a másik tulajdonahoz, bar ott is van ilyen de szerintem nem a saját szomszédja csinálja meg ezt.

Link to comment
Megosztás:

Én is Pesti vagyok,de nekem Gyöngyösön szedtek le mindent a kocsimról(szelepsapkák,légterelők)A belvárosban nem nagyon járok,itt a külkerületben ahol lakom,nem rongálnak.A Vectra amit régen vettem az viszont lakótelepen állt előtte.Antenna letörve,emblémák lefeszegetve meg szép karcolás is volt rajta.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is még anno a Seicento-ról letörték az antennát, úgy rávágták az ajtót, hogy az én ajtóm éle behajlott, plusz az arrajáró hülyegyerekek padnak használták a motorháztetőt. Mindez három nap ott lét alatt...
Fater Focus-án az összes üveg tele kézlenyomattal, meg egy félcenti hamu az autón reggelre.
Jó ez a BP. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom az esetet, tudom milyen érzés ezen átesni... Nincs a környéken térfigyelő kamera vagy valamelyik környező üzletnek kamerája? Kicsi az esély de hátha... Azonban ha körbefényképezed és mire visszamész addigra már vagy 4x cserélődik a melletted állók száma? Tehát a képeden lesz egy fehér autó de egy piros húzás lenne a kocsin? Sajnos az emberek egy nagy hányada nincs tekintettel más tulajdonára. (Még a sajátjára sem vigyáz, azt sem becsüli meg...)

Az ég adta világon semmi próbáltam gyorsan ,,Okos " lenni,de hiába kudarcba fulladt a próbálkozás...

Nincs jó megoldás max az ha betolom a nappaliba az autót és nézem,hogy megeszi az enyészet...akkor inkább használom és mindig mosolyt csal az arcomra mikor vezetem :D :D :D

Sajnos igaz Mi Magyarok furcsa szerzetek vagyunk ami egyben jó más részröl meg szar,de kint a Németeknél a Disco előtt a cabrio tárva nyitva és nem basztatja senki.......Aki tudja mi az a Becsület kassza az út mellet a dinnye rakásnál akkor annak nem kell magyarázni....

Sajnos mivel én is lakótelepi vagyok és lent áll a sorban az autó így bármikor történhet vele bármi és szinte minden héten a takarításnál észre veszek egy plusz sérülést.

SAJNOS EBBE BELE KELL TÖRŐDNÖM CSAK NAGYON NEHÉZ.... :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Megosztás:

Az ég adta világon semmi próbáltam gyorsan ,,Okos " lenni,de hiába kudarcba fulladt a próbálkozás...

Nincs jó megoldás max az ha betolom a nappaliba az autót és nézem,hogy megeszi az enyészet...akkor inkább használom és mindig mosolyt csal az arcomra mikor vezetem :D :D :D

Sajnos igaz Mi Magyarok furcsa szerzetek vagyunk ami egyben jó más részröl meg szar,de kint a Németeknél a Disco előtt a cabrio tárva nyitva és nem basztatja senki.......Aki tudja mi az a Becsület kassza az út mellet a dinnye rakásnál akkor annak nem kell magyarázni....

Sajnos mivel én is lakótelepi vagyok és lent áll a sorban az autó így bármikor történhet vele bármi és szinte minden héten a takarításnál észre veszek egy plusz sérülést.

SAJNOS EBBE BELE KELL TÖRŐDNÖM CSAK NAGYON NEHÉZ.... :angry: :angry: :angry:

Ettől már csak az a rosszabb,ha reggelre eltűnik a kocsi.Kollégám G astráját 1 éve fújták meg a parkolóból.Azóta sem lett meg.Vett egy B Zafirát cascoval együtt.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, nemtud mást tenni az ember mint beletörődni. De azert duhito, hogy te próbálszra vigyázni es a másik meg nagy ívben tojik ra, nem egyet tudnék en is itt a telepen mutatni. Szerintem a magyar nem furcsa szerzett csak végtelenül önző es nem érdekli senki es semmi! Tisztelet a kivételnek. És ez sajnos saját tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Én törzs gyökeres pestikent azt mondom teljesen igazatok van, nálunk a saját ház előtti parkolóban nem vigyáznak a masera. Ajtóra nyitás, kocsi meg húzás, tojással való megdobálása, disztarcsa ellopása, légterelő ellopása. Es ez mind sajnos csak az en kocsimon. Ilyenkor szégyellem hogy itt élek! Vidéken teljesen máshogy állnak a másik tulajdonahoz, bar ott is van ilyen de szerintem nem a saját szomszédja csinálja meg ezt.

HA ÚGY VESSZÜK EZ A LEGNAGYOBB BONTÓ VAGY MI.....SOK AUTÓ SOK TIPUS NULLA ODAFIGYELÉS ÉS BRUTÁL NAGY IRIGYSÉG MERT A SZOMSZÉD NÉZD MÁ VETT EGY ÚJ AUTÓT...

TE MEG BAZ---EG SZÍVD A CIGIDET TOVÁBB NEM HOGY FÉLRE TENNÉD ÉS EGY ÉV ALATT MEGLENNE A KOCSIM ÁRA.

Emlékeim szerint régen megállt Pali bácsi a skoda 1000mb-vel fogta a harmonika ponyvagarázst és pont..... ja azért a rendszám rá volt írva az elejére....

Most mi lenne....szétvágva össze firkálva pedig nem lakom annyira szar helyen csak a térfigyelő kamera alá álltam be a céges kocsival és kiszedték a márkás Roadstar Cd-s rádiót....Tudom Xar Francia autó mert az lapos csavarhúzóval nyilik nem kell hozzá kulcs a Mercihez meg tenisz labda...

Szép estét Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

TE MEG BAZ---EG SZÍVD A CIGIDET TOVÁBB NEM HOGY FÉLRE TENNÉD ÉS EGY ÉV ALATT MEGLENNE A KOCSIM ÁRA.

Jaja, ez nagyon igaz. Volt munkatárs is mondta, hogy jó lenne autó, mert néha azért csak jól jönne, erre kiszámoltuk vele, hogy ő meg az élettársa elszívnak heti 8-8 doboz cigit, az évi szinten 1200€ körüli összeg az akkori itteni cigiárakkal számolva. Mondtam, hogy én nagyjából ennyit költök összesen autóra üzemanyaggal, karbantartással, megvásárlással együtt évi szinten, aztán én megyek is viszonylag sokat vele, mert járok barátnőhöz, vizsgákra, stb. Venne egy 2000 körüli B vagy C Corsát valami 1.0, 1.2 benzinmotorral, azt már egész olcsón el lehet kapni, keveset fogyaszt, egész olcsó az alkatrész is hozzá, és ott lenne egy használható autó, ha épp szükség van rá. De ő inkább maradt a ciginél...

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Ma bementem a Nagy Faluba/Budapest/ bár ne tettem volna,viszont tanultam belőle....

Szépen leparkolok körültekintően választom meg a helyet is ha kell megyek 3 kört,de szűk helyre sosem szoktam beparkolni.

Ott hagyom az autót kis idő múlva vissza megyek és azonnal agyvérzést szívrohamot és légszomjat egyszerre.....

Valamelyik Bunkó Para....t csodaszépen végighúzta a kocsim bal elejét,persze úgy,hogy fehér csíkos lett másik részén bele van marva a műanyagba és plusz kis festék lepattogzás,hogy rusztikus legyen....

Na ezek után megállok valahol tuti lefotózom a kocsit plusz a mellette állókat,így talán van némi esélyem,persze nehéz lesz bebizonyítani....

További szép Estét Mindenkinek és Remélem Motoros Társaim még az élők között vannak :D

Én nagyon ritkán járok Pesten, és olyankor bizony fontolóra szoktam venni a tömegközlekedés használatát. Igaz lassabb, de sokkal stresszmentesebb mint autóval.

És köszi, én még egyben vagyok! :D

Link to comment
Megosztás:

Én Pösti vagyok.Csak annyit mondok hogy a rutin meg az évek, és nincs semmi baj. :)

Tudni kell hogy hogyan hová,hol, mikor, mennyiért.

Hát ez igaz.

Én Bp-re az OE-re járok suliba. Ha a Bécsi úton, vagy a Dobóerdei úton állok meg, akkor nincs gond. Volt mikor nem volt hely, és beálltam a betondzsungelba, és egy dísztárcsám bánta.

Ha tavaszmezőbe kell mennem, akkor mindig beállok a @koli alá, mert a környék cseppet sem bizalomgerjesztő. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ez igaz.

Én Bp-re az OE-re járok suliba. Ha a Bécsi úton, vagy a Dobóerdei úton állok meg, akkor nincs gond. Volt mikor nem volt hely, és beálltam a betondzsungelba, és egy dísztárcsám bánta.

Ha tavaszmezőbe kell mennem, akkor mindig beállok a @koli alá, mert a környék cseppet sem bizalomgerjesztő. :D

Most miert mondod? Vigyaznak ra a tazsvirek...:D
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.