Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Majd számoljatok be róla, hogy használ-e. Ha igen akkor én is kitakarom, mert az LPG miatt jobb lenne, ha télen gyorsabban bekapcsolna.

Én a párologtató elé dízelből bontott segédfűtést akarok rakni. Csak valahogy szabályozni kellene az átfolyó vízmennyiséget, amire még nincs ötletem, hogyan is kellene.

Link to comment
Megosztás:

Én a maszk mögötti részre barkácsolnék spec. műanyag bordázott lapból egy darabot, ill. a lökös belső részére... Az F-nél gyorskötözővel gond nélkül lehetett rezgésmentesen odagyógyítani. ill. szükség esetén (pl hosszabb út) oldani a rögzítést...

Én alukasírozott polifoam lapot használok. (Radiátor mögé szokták tenni hőtükörnek.) Ez tekercsben méterre kapható. Annyit veszel belőle amennyire szükséged van.

Link to comment
Megosztás:

Én alukasírozott polifoam lapot használok. (Radiátor mögé szokták tenni hőtükörnek.) Ez tekercsben méterre kapható. Annyit veszel belőle amennyire szükséged van.

Űberigénytelen megoldásom:

Két darab, kb. 15-17 cm széles kartondoboz darab a klímahűtő és a hűtőradiátor közé becsúsztatva. Így kb. csak a ventillátor mögötti szakasz marad szabadon. A kartonlapok a hűtő felső szélén túllógnak, így el lehet őket oldalra mozdítani. Ha netán mégis beüt a téli nyár akkor meg egymás mögé csúszatava a két lapot lehet finomhangolni a rendszert - eddig még nem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy ha a tulajdonos kivonja az autóját IDEIGLENESEN a forgalomból akkor ugye szünetel a biztositás, de ezzel párhuzamosan szünetel-e a Bonus/malus besorolása, vagy az ketyeg tovább. Tehát ha a tulaj 2- szer 6 hónapra kivonatja az autóját a forgalomból akkor a biztositási fordulónapon átlép-e a következő bonus fokozatba?

Köszönöm a hasznosat

Link to comment
Megosztás:

Űberigénytelen megoldásom:

Két darab, kb. 15-17 cm széles kartondoboz darab a klímahűtő és a hűtőradiátor közé becsúsztatva. Így kb. csak a ventillátor mögötti szakasz marad szabadon. A kartonlapok a hűtő felső szélén túllógnak, így el lehet őket oldalra mozdítani. Ha netán mégis beüt a téli nyár akkor meg egymás mögé csúszatava a két lapot lehet finomhangolni a rendszert - eddig még nem kellett.

És tapasztalni valami pozitív hatást?

Ha igen, akkor én is kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem értem ezt a takargatást. Városon belül 7km múlva üzemi hőmérsékletet érek el, akkor kapcsolok fűtést. Bőven elég. Addig úgysem nyit a termosztát nagykört, én meg nem halok bele, ha 5 percig kabátban kell ülnöm. Ha valaki csak városban használja és 3 km múlva már góbi sivatagnyi meleget akar az utastérben -10 foknál, akkor szereltessen be állófűtést. Vagy indulás előtt várja meg, míg bemelegszik, ha majd bejönnek a nagy vakargatós/söprős/lapátolós mínuszok.

Hátrányát nem látom annak, ha nem takarom le a hűtőt, hiszen nem csak szobahőmérsékletre tervezték az autót, hanem a skandináv országokba is. Viszont ha tavasszal bejön egy 10-15 fok és dugóban megy a kartonlap miatt feleslegesen a hűtőventi, az nem jó. Szerintem. De ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem értem ezt a takargatást. Városon belül 7km múlva üzemi hőmérsékletet érek el, akkor kapcsolok fűtést. Bőven elég. Addig úgysem nyit a termosztát nagykört, én meg nem halok bele, ha 5 percig kabátban kell ülnöm. Ha valaki csak városban használja és 3 km múlva már góbi sivatagnyi meleget akar az utastérben -10 foknál, akkor szereltessen be állófűtést. Vagy indulás előtt várja meg, míg bemelegszik, ha majd bejönnek a nagy vakargatós/söprős/lapátolós mínuszok.

Hátrányát nem látom annak, ha nem takarom le a hűtőt, hiszen nem csak szobahőmérsékletre tervezték az autót, hanem a skandináv országokba is. Viszont ha tavasszal bejön egy 10-15 fok és dugóban megy a kartonlap miatt feleslegesen a hűtőventi, az nem jó. Szerintem. De ez az én véleményem.

Letakarva viszont lehet, hogy 5km után már üzemmeleg. Nem mondom, hogy biztosan, de valamivel felgyorsíthatja. Nyílván más sem hal bele, de ha kárt sem csinál a dolog, akkor meg miért ne próbáljuk meg?

Annak a ventilátornak az a dolga, hogy menjen, amikor kell. Ha sokat megy, akkor ki kell venni a kartonlapot, ennyi. Nem ettől fog megdögleni, hogy néha esetleg kicsit többet működik.

Link to comment
Megosztás:

Letakarva viszont lehet, hogy 5km után már üzemmeleg. Nem mondom, hogy biztosan, de valamivel felgyorsíthatja. Nyílván más sem hal bele, de ha kárt sem csinál a dolog, akkor meg miért ne próbáljuk meg?

Annak a ventilátornak az a dolga, hogy menjen, amikor kell. Ha sokat megy, akkor ki kell venni a kartonlapot, ennyi. Nem ettől fog megdögleni, hogy néha esetleg kicsit többet működik.

Biztos hogy nem!Pont reggel figyeltem,kb.4km után mozdult meg a mutató s mire hazaértem 6,5km ment fel 85 fokig :smartass:

Én is próbáltam már több autómon ezt a takarást,de előbb nem melegedett egyik sem az elöbb említett okok miatt,de volt amelyik túlmelegedett hosszútávon folyamatos haladás mellett,úgyhogy én nem takarok hűtőt,csak a gyereket éjjel,mert mindig lerúgja magáról :D

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem értem ezt a takargatást. Városon belül 7km múlva üzemi hőmérsékletet érek el, akkor kapcsolok fűtést. Bőven elég. Addig úgysem nyit a termosztát nagykört, én meg nem halok bele, ha 5 percig kabátban kell ülnöm. Ha valaki csak városban használja és 3 km múlva már góbi sivatagnyi meleget akar az utastérben -10 foknál, akkor szereltessen be állófűtést. Vagy indulás előtt várja meg, míg bemelegszik, ha majd bejönnek a nagy vakargatós/söprős/lapátolós mínuszok.

Hátrányát nem látom annak, ha nem takarom le a hűtőt, hiszen nem csak szobahőmérsékletre tervezték az autót, hanem a skandináv országokba is. Viszont ha tavasszal bejön egy 10-15 fok és dugóban megy a kartonlap miatt feleslegesen a hűtőventi, az nem jó. Szerintem. De ez az én véleményem.

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem gondoltam volna, hogy ekkora lavinát indítok el a "hűtő kitakarós" kérdésemmel. Sokak részéről szerintem ez túl van logikázva... :icon1:

Itt semmi másról nincs szó, mint hogy az én autóm a szabad ég alatt éjszakázik, illetve a munkahelyemtől 2,5-3km-re lakom. (Most abba ne menjünk bele, hogy ez gyilkos üzem az autónak, miért nem bicikli vagy busz és a többi...) Ezen táv alatt ha nincs éjjel mínusz, akkor a víz hőfok kb 80 fokig felmegy. (Ilyen rövid úton egyébként sem kapcsolok fűtést.) Azonban amint éjjel keményen 0 fok alá megy, akkor drasztikusan rosszabbul melegszik. Az előző autómon az egész eleje ki volt takarva, működött, látványosabban jobban melegedett (a motor, és ez a lényeg). Csak megkérdeztem, hogy a G generáció esetén tud-e valaki ellenjavallatról?

Mint írtam, hosszabb távú útnál már kiveszem (kivettem mindig) a kitakarást, illetve ha éjjel sem megy +4-5 fok alá, olyankor is kivettem már végleg arra az évre. Ennyi lenne a történet. (Tavasszal, +10 fok környékén már pláne nem kell...)

Szép napot kívánok mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem gondoltam volna, hogy ekkora lavinát indítok el a "hűtő kitakarós" kérdésemmel. Sokak részéről szerintem ez túl van logikázva... :icon1:

Itt semmi másról nincs szó, mint hogy az én autóm a szabad ég alatt éjszakázik, illetve a munkahelyemtől 2,5-3km-re lakom. (Most abba ne menjünk bele, hogy ez gyilkos üzem az autónak, miért nem bicikli vagy busz és a többi...) Ezen táv alatt ha nincs éjjel mínusz, akkor a víz hőfok kb 80 fokig felmegy. (Ilyen rövid úton egyébként sem kapcsolok fűtést.) Azonban amint éjjel keményen 0 fok alá megy, akkor drasztikusan rosszabbul melegszik. Az előző autómon az egész eleje ki volt takarva, működött, látványosabban jobban melegedett (a motor, és ez a lényeg). Csak megkérdeztem, hogy a G generáció esetén tud-e valaki ellenjavallatról?

Mint írtam, hosszabb távú útnál már kiveszem (kivettem mindig) a kitakarást, illetve ha éjjel sem megy +4-5 fok alá, olyankor is kivettem már végleg arra az évre. Ennyi lenne a történet. (Tavasszal, +10 fok környékén már pláne nem kell...)

Szép napot kívánok mindenkinek!

Ha anno a Ladámnál működött akkor enné mért ne működne! Ugyan az az elv csak korszerűbb a motor!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy ha a tulajdonos kivonja az autóját IDEIGLENESEN a forgalomból akkor ugye szünetel a biztositás, de ezzel párhuzamosan szünetel-e a Bonus/malus besorolása, vagy az ketyeg tovább. Tehát ha a tulaj 2- szer 6 hónapra kivonatja az autóját a forgalomból akkor a biztositási fordulónapon átlép-e a következő bonus fokozatba?

Köszönöm a hasznosat

Nem.

Évente minimum 270 nap (9 hónap) érvényes és fizetett (tehát nem szüneteltetett) biztosítás kell ahhoz hogy bónuszt lépjél.

Amúgy rendkívül igazságtalannak tartottam én is, mert motorkerékpároknál létezik egy olyan kondíció hogy szezonális biztosítás (a motorokat ugye eleve nem használják télen), és aki ilyet kötött, az félévnyi használat mellett is tud bónuszt lépni, de ez a megoldás autókhoz nem elérhető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy ha a tulajdonos kivonja az autóját IDEIGLENESEN a forgalomból akkor ugye szünetel a biztositás, de ezzel párhuzamosan szünetel-e a Bonus/malus besorolása, vagy az ketyeg tovább. Tehát ha a tulaj 2- szer 6 hónapra kivonatja az autóját a forgalomból akkor a biztositási fordulónapon átlép-e a következő bonus fokozatba?

Köszönöm a hasznosat

tudtommal csak akkor lép át, ha a fordulónapot megelőző év legalább 3/4 részében biztosítva volt az autó

szerk.: (bocs, közben kaptál választ)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hűtő takargatás témához:

Nekem az egész eleje le van takarva,még a cooler is,kivéve azt az egy pontot,ahol a motor szívja be a friss levegőt a levegőszűrőn keresztül.Van alul motor védő műanyagom is.

Ezek után azt vettem észre,hogy kb ugyanannál a km-nél indul el a mutató,mint amikor nincsen takargatva.

Csak azt nem értem,hogy (Nemesvámosról elindulva külső kőrgyűrűn,és a hídnál lefordulva érek be Veszprémbe,környékbeliek ismerik a terepet) emelkedőn ha "talpalom" akkor frankón melegszik,de ahogy egy pici lejtő jön és éppen csak kevés gázt nyomok,hogy valamennyire haladjon a gép (Híd előtt Almádi kereszteződéstől indulva ),már látni a mutatón,hogy hűl vissza,pedig mint írtam takarva van az egész eleje.

Mire hazaérek belső kőrgyűrű Haszkovó utcába,ami kb 300méter lejtős rész,már 80 fokra visszahűl a víz.

Ja,és fűtés szigorúan közép állásban van.

A múlt héten munkahelyre érve 80-90 fok között volt a mutató (még az üzemi hőfokot sem érte el),megnéztem a hűtőre menő vízcsövet,és még hideg volt.

Tehát a termosztátom jó.

A benzinesek is visszahűlnek így,vagy azok tartják az üzemit ha elérik?

Ui:bocs a hosszú regényért! :)

Link to comment
Megosztás:

És tapasztalni valami pozitív hatást?

Ha igen, akkor én is kipróbálom.

Mivel nekem van egy DEFA vízmelegítőm szerk: és alsó motorburkolatom+motorháztető belső burkolat(is) csak a takarás hatását nehéz önmagában lemérni. Annyi azért észrevehető, hogy a 3 órányi elektromos előmelegítéssel együtt kb.2-3 km után már üzemmeleget mutat a vízhőfokmérő. És azért nem haragszom, hogy a munkahelyig megtett 10-12 km jelentős részét meleg motorral tudom lezavarni.

Hosszú távon (300 km-es út) sem volt eddig gond, mondjuk nem álldogáltam dugóban.

Ha meg tényleg hirtelen jön egy melegebb időszak, hát kiveszem, kb annyi fárdadsággal jár, mint utántölteni az ablakmosót.

Az utóbi években néhány autógyártó jelent meg aktív hűtőmaszkkal. Azzal a légellenállást csökkentik, vagy a motorhűtést vezérlik?

Mondjuk a wartburgon meg az ARO-n volt már ilyen eszköz anno. Gondolom ott nem a légellenállás csökkentésére játszottak... :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem,hogy (Nemesvámosról elindulva külső kőrgyűrűn,és a hídnál lefordulva érek be Veszprémbe,környékbeliek ismerik a terepet) emelkedőn ha "talpalom" akkor frankón melegszik,de ahogy egy pici lejtő jön és éppen csak kevés gázt nyomok,hogy valamennyire haladjon a gép (Híd előtt Almádi kereszteződéstől indulva ),már látni a mutatón,hogy hűl vissza,pedig mint írtam takarva van az egész eleje.

Lejtőn ha nem végez a motor munkát, akkor nincs hőtermelés, nemis melegszik a motor. Ha ráadásul a fűtéssel hőt viszel el róla, akkor még hűlik is, ez teljesen normális.

Link to comment
Megosztás:

Lejtőn ha nem végez a motor munkát, akkor nincs hőtermelés, nemis melegszik a motor. Ha ráadásul a fűtéssel hőt viszel el róla, akkor még hűlik is, ez teljesen normális.

Holnap megpróbálom,hogy lejtő előtt letekerem teljesen a fűtést,kíváncsi vagyok mit lép rá a vízmérő. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hűtő takargatás témához:

Nekem az egész eleje le van takarva,még a cooler is,kivéve azt az egy pontot,ahol a motor szívja be a friss levegőt a levegőszűrőn keresztül.Van alul motor védő műanyagom is.

Ezek után azt vettem észre,hogy kb ugyanannál a km-nél indul el a mutató,mint amikor nincsen takargatva.

Csak azt nem értem,hogy (Nemesvámosról elindulva külső kőrgyűrűn,és a hídnál lefordulva érek be Veszprémbe,környékbeliek ismerik a terepet) emelkedőn ha "talpalom" akkor frankón melegszik,de ahogy egy pici lejtő jön és éppen csak kevés gázt nyomok,hogy valamennyire haladjon a gép (Híd előtt Almádi kereszteződéstől indulva ),már látni a mutatón,hogy hűl vissza,pedig mint írtam takarva van az egész eleje.

Mire hazaérek belső kőrgyűrű Haszkovó utcába,ami kb 300méter lejtős rész,már 80 fokra visszahűl a víz.

Ja,és fűtés szigorúan közép állásban van.

A múlt héten munkahelyre érve 80-90 fok között volt a mutató (még az üzemi hőfokot sem érte el),megnéztem a hűtőre menő vízcsövet,és még hideg volt.

Tehát a termosztátom jó.

A benzinesek is visszahűlnek így,vagy azok tartják az üzemit ha elérik?

Ui:bocs a hosszú regényért! :)

80-90fok között az már üzemi hőfok

Link to comment
Megosztás:

De surlódás az itt is van és az is termel nem kevés hőt.

Igen, de itt nem számottevő, mivel miért van a kenőanyag?

Amúgy igaza van, mert hosszabb motorfékes szakaszokon visszahűl a motor, nem kicsit.

felénk is kb van egy 1-1,5km-es lejtős szakasz, ahol motorfékkel, vagy kis gázzal közlekedek, s visszahűl a motor elég szépen....

Link to comment
Megosztás:

Nem az termeli a hőt, meredek is lenne, ha akkora lenne a súrlódása a blokknak. A robbanásoktól melegszik a motor, de mivel motorfék üzemben elveszi az üzemanyagot, ezért visszahűl.

Nem robbanás, égés. Amikor robban, akkor csörög, vagy kopog, legalábbis benzinesnél. ;)

Bocs:

A benzinesek is visszahűlnek... Veszprém-Csopak között van egy 1,5-2km hosszú lejtő, üzemi hőfokról képes beesni a mutató szinte a kék zónába...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem robbanás, égés. Amikor robban, akkor csörög, vagy kopog, legalábbis benzinesnél. ;)

Bocs:

A benzinesek is visszahűlnek... Veszprém-Csopak között van egy 1,5-2km hosszú lejtő, üzemi hőfokról képes beesni a mutató szinte a kék zónába...

Ha öngyulladás van,vagy túl nagy elő-vagy esetleg utógyujtás akkor csöröghet(dugattyúcsapszeg)

Robbanomotor,régen hívták így is az Otto motort,tehát ez a szó is megfelelő rá,mivel a szikrától robban be a benzin-levegő keverék és utána ég el :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem robbanás, égés. Amikor robban, akkor csörög, vagy kopog, legalábbis benzinesnél. ;)

Bocs:

A benzinesek is visszahűlnek... Veszprém-Csopak között van egy 1,5-2km hosszú lejtő, üzemi hőfokról képes beesni a mutató szinte a kék zónába...

Szia!

A Nosztori lejtőre gondolsz?

Ismerem a terepet.

Most egy kicsit megnyugodtam.

Akkor sajnos ez ilyen,így kell elfogadni. :(

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.