Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

12 perce, nzozz írta:

Legjobb tudomásom szerint az előzést a tábláig így vagy úgy de be kell fejezni vagy meg kell szakítani. Ha meg ilyen egyértelműen látszik, hogy nem lehet szabályosan végrehajtani az előzést, akkor jobb el se kezdeni. Szeretek tempósan menni, de a Z14XEP -vel ezerszer meggondolom, hogy belekezdjek-e egy előzésbe:-)

Pörgetni kell akkor azért megindul,de nyomatékből persze nem megy:)

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

14 perce, csicsó írta:

Pörgetni kell akkor azért megindul,de nyomatékből nem megy:)

Hát az biztos. De az a "kedvencem", amikor egy jó kanyarós úton szeretnék tempósan menni (de szabályosan, nem szoktam átlépni a sebességkorlátozásokat) pl Eger felé, előttem megy valaki, aki minden kanyar előtt lelassít vagy 50 km/h -ra, de az egyenesekben meg 110 km/h -val megy, hát nehogy már meg lehessen előzni. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, DM101 írta:

Szeretném a véleményeteket kérni.
Kértem árajánlatot egy tuning cégtől mert szeretném ha egy kicsit jobban menne az 1.4 (Z14XEP)Twinport G Astrám.Azt írták, hogy 5-13 lóerő és 4-15NM növekedés érhető el.Szerintetek ezért érdemes 80.000Ft-ot kiadni?Érezhető lesz ez egyáltalán?

Egy cartárs elvégezte a műveletet pár hónapja és eddig pozitívan vélekedett. Kifaggattam, hogy azóta hogy szuperál, eddig nincs gond vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Atala írta:

Egy cartárs elvégezte a műveletet pár hónapja és eddig pozitívan vélekedett. Kifaggattam, hogy azóta hogy szuperál, eddig nincs gond vele.

Ezt az ajánlatot a Rigotechtől kértem.Mondjuk kicsit tökön ütött a 80.000Ft.

Engem még az érdekelne, hogy amikor pl 110-nél előzni szeretnék akkor, hogy gyorsul a kocsi.Most amikor autópályán előzök  akkor már észrevettem, hogy akaratlanul is de az ülésből noszogatom a kocsit mint amikor a hintát löki az ember.Szánalmas, de ez van...

Ezt esetleg meg tudnád kérdezni attól a cartástól?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 01. at 19:33, nzozz írta:

Legjobb tudomásom szerint az előzést a tábláig így vagy úgy de be kell fejezni vagy meg kell szakítani. Ha meg ilyen egyértelműen látszik, hogy nem lehet szabályosan végrehajtani az előzést, akkor jobb el se kezdeni. Szeretek tempósan menni, de a Z14XEP -vel ezerszer meggondolom, hogy belekezdjek-e egy előzésbe. :-)

Én lendületből előzök mindig, nem szoktam pusztán erőből. 30 Km/h sebességkülönbség már elég egy előzéshez. De amúgy meg vagyok elégedve az erejével. Veszélyes előzésekbe úgyse (nagyon) megyek bele, ez utóbbi is csak figyelmetlenség volt és nem szándékos. (van, hogy az ember már inkább otthon akar lenni....)

Link to comment
Megosztás:

1 perc, KMilán írta:

Én lendületből előzök mindig, nem szoktam pusztán erőből. 30 Km/h sebességkülönbség már elég egy előzéshez. De amúgy meg vagyok elégedve az erejével. Veszélyes előzésekbe úgyse (nagyon) megyek bele, ez utóbbi is csak figyelmetlenség volt és nem szándékos. (van, hogy az ember már inkább otthon akar lenni....)

Értem, nem is akartalak kioktatni. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. A fiam autójának hátsó futóműve felől közepes vagy nagyobb terhelésnél nyöszörgő, recsegő hangot hallani egyenetlen úttesten. Két főnél semmi, ha hátul is ül valaki, már hallható a hang. Mivel soha nem volt ilyen autóm, ezért nem tudom van-e esetleg ilyen jellegű típushibája az autónak, vagy csak egyszerűen behalt valami.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tercsifercsi írta:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. A fiam autójának hátsó futóműve felől közepes vagy nagyobb terhelésnél nyöszörgő, recsegő hangot hallani egyenetlen úttesten. Két főnél semmi, ha hátul is ül valaki, már hallható a hang. Mivel soha nem volt ilyen autóm, ezért nem tudom van-e esetleg ilyen jellegű típushibája az autónak, vagy csak egyszerűen behalt valami.

Köszönöm a válaszokat!

Szia!

Öt ajtósnál gyakran előforduló jelenség a hátsó rugó törése. Nézzétek meg!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

GPS-es duál autós kamerát keresnék, megfizethető áron. Tud valaki ajánlani valamit?

Illetve az elmúlt hetekben 1-es és 2-es fokozatban a ventilátorom elkezdett ciripelni. Csak a mínuszokat nem szereti, vagy lehet, hogy megadja magát és tervezhetem a cserét?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a vezetési élményhez szólva: vittünk Mondeo Vignale-t (automata) Erdélybe konvolyban. Felszerelve minden földi jóval. Városban egy oldalról kihajtó autónál fékezett, mikor én gázzal és kormányzással akartam korrigálni. Hamar átengedte a döntést, így az lett, amit én akartam, csak elsőre szokatlan volt, hogy úgy viselkedett, mint az oktatóm, amikor tanuló vezető voltam. :) Autópályán bekapcsoltuk az adaptív tempomatot, üléshűtést, masszírozást, stb. Távolságtartást beállítottuk a legrövidebbre, a sávtartás automatikusan ment, kanyarban nem kellett kormányozni és ment a 8 autó egymás után. 10+ óra vezetés után sem volt semmi bajunk. Következő héten 3 Mustangot kellett vinni Tapolcára. 500 ló. Na az egészen másról szólt! M0-n már vert a víz, a széles kerekek miatt egy kézzel nem nagyon lehetett kormányozni, mert a legkisebb egyenetlenség is elvitte. Mire észre vette az ember 180-ról kellett lassítani. Ott nem kapcsoltunk be semmit. Csak a biztonsági öveket. És mire leértünk, már nagyon fájt az arcunk a sok vigyorgástól. És annak is örültünk, hogy nem nekünk kellett tankolni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, NW1 írta:

Sziasztok,

GPS-es duál autós kamerát keresnék, megfizethető áron. Tud valaki ajánlani valamit?

Illetve az elmúlt hetekben 1-es és 2-es fokozatban a ventilátorom elkezdett ciripelni. Csak a mínuszokat nem szereti, vagy lehet, hogy megadja magát és tervezhetem a cserét?

BlackVue  DR 650GW-2CH  ,A ventilátort csak ki kell takarítani és jobb esetben csak kenőanyag a siklócsapagynak mindenki a WD 40 -est ajánlana de én jobban kedvelem a szarazteflon kenőanyagot mert abba nem ragad bele semmi por vagy szösz.

 

 

 

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 02. at 11:04, DM101 írta:

Ezt az ajánlatot a Rigotechtől kértem.Mondjuk kicsit tökön ütött a 80.000Ft.

Engem még az érdekelne, hogy amikor pl 110-nél előzni szeretnék akkor, hogy gyorsul a kocsi.Most amikor autópályán előzök  akkor már észrevettem, hogy akaratlanul is de az ülésből noszogatom a kocsit mint amikor a hintát löki az ember.Szánalmas, de ez van...

Ezt esetleg meg tudnád kérdezni attól a cartástól?

Hali.

Annyit írt vissza, hogy azóta merészebb lett. :D húzz szépen neki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Atala írta:

Hali.

Annyit írt vissza, hogy azóta merészebb lett. :D húzz szépen neki.

Nem akarok senkit megbántani, mert mindenki a maga pénzét költi, de szívó benzinesnél nem igazán látom értelmét sajnos bármiféle tuningolásnak. Kicsit összetettebb a dolog mint a dízelnél. De próba szerencse. Számolj a szívó oldal és a kipufogó oldal variálásával is, mert ugye hiába akarna több üzemanyagot nyomni, ha nem tud több levegőt tolni a hengerekbe.

Vagy zsebbenyúlós építős történet..... na az 80-ba tuti nem áll meg.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Nem akarok senkit megbántani, mert mindenki a maga pénzét költi, de szívó benzinesnél nem igazán látom értelmét sajnos bármiféle tuningolásnak. Kicsit összetettebb a dolog mint a dízelnél. De próba szerencse. Számolj a szívó oldal és a kipufogó oldal variálásával is, mert ugye hiába akarna több üzemanyagot nyomni, ha nem tud több levegőt tolni a hengerekbe.

Vagy zsebbenyúlós építős történet..... na az 80-ba tuti nem áll meg.

Inkább csak optimalizálnak, a motorvezérlőt illesztik az adott motorhoz. Vagy csak simán dúsítanak amitől jobban megy és persze többet is eszik.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

https://cromax.hu/karosszeria/ajtok_es_alkatreszei/ajtoteleszkop/csomagterajto_teleszkop_opel_astra_g_3/5_ajtos_33288

Ilyenből milyet ajánlanátok?

Bonyolult a cseréje?

Kevés a kezem már, az a baj... :-)

Szerk.:

A gyárit nyilván kizárom... :-)

A faudi fejet rugós-lemezes biztosítás védi, azt leszedve könnyen lejön a gömbről ,felrakáskor többnyire csak rápattan.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

22 órája, outsider írta:

https://cromax.hu/karosszeria/ajtok_es_alkatreszei/ajtoteleszkop/csomagterajto_teleszkop_opel_astra_g_3/5_ajtos_33288

Ilyenből milyet ajánlanátok?

Bonyolult a cseréje?

Kevés a kezem már, az a baj... :-)

Szerk.:

A gyárit nyilván kizárom... :-)

Ez engem is érdekelne, lassan nekem is tartogatni kell...

15 órája, zotya975 írta:

A faudi fejet rugós-lemezes biztosítás védi, azt leszedve könnyen lejön a gömbről ,felrakáskor többnyire csak rápattan.

Szerintem azt írta hogy nincs több keze tartani a csomagtartót és pakolni is bele, mert visszacsukódik a teleszkópok miatt :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎02‎.‎06‎. at 21:26, outsider írta:

https://cromax.hu/karosszeria/ajtok_es_alkatreszei/ajtoteleszkop/csomagterajto_teleszkop_opel_astra_g_3/5_ajtos_33288

Ilyenből milyet ajánlanátok?

Bonyolult a cseréje?

Kevés a kezem már, az a baj... :-)

Szerk.:

A gyárit nyilván kizárom... :-)

Ha szabad ajánlanom, akkor a régit ne dobd ki, mert a csökkent erejével pont jó lehet motorháztető kitámasztónak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.