Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

A kérdésem a következő:

A pótkerék:  Dunlop SP SPORT 2020 E 195/60 R15 88H

DOT K5 RB 16H 2405

 

Illene ezt is cserélni? Gondolom defekt esetén a 185/65 R15 gumikhoz nem szabad feltenni.

 

Fölösleges cserélned. Defekt esetén simán jó, amíg a gumisig elmész. Azután úgy is meg lesz javítva a lyukas, vagy venned kell egy tengelyre új gumikat, attól függ mennyire használt az autón lévő.

Pótkerékkel nem érdemes hosszú távon számolnod használatban. Nem tudhatod melyik kerékre kell tenned.

(fajta, forgásirány, tél/nyár, stb. stb...)

Ha tartja a nyomást, ne költs rá.

Inkább az esetleges defektnél vegyél gumit!

A csomagtartóban semmi baja sem lesz egy 10 éves guminak. 10 évet még használatban is kibír egy gumi kevés km-el.

Módosítva : Stofl
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Fölösleges cserélned. Defekt esetén simán jó, amíg a gumisig elmész. Azután úgy is meg lesz javítva a lyukas, vagy venned kell egy tengelyre új gumikat, attól függ mennyire használt az autón lévő.

Pótkerékkel nem érdemes hosszú távon számolnod használatban. Nem tudhatod melyik kerékre kell tenned.

(fajta, forgásirány, tél/nyár, stb. stb...)

Ha tartja a nyomást, ne költs rá.

Inkább az esetleges defektnél vegyél gumit!

A csomagtartóban semmi baja sem lesz egy 10 éves guminak. 10 évet még használatban is kibír egy gumi kevés km-el.

Az én pótkerekem 13 éves. Még egy centit nem gurult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kérdésem a következő:

A pótkerék:  Dunlop SP SPORT 2020 E 195/60 R15 88H

DOT K5 RB 16H 2405

 

Illene ezt is cserélni? Gondolom defekt esetén a 185/65 R15 gumikhoz nem szabad feltenni.

 

Váltóméret, átmérőben 7mm a differencia,tehát nyugodtan felrakható defekt esetén

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek. Ez egyidős lehet az autóval, és a matricából ítélve ez se volt fent soha.

Én sem cseréltem még soha pótkeréken gumit. A méret miatt is fölösleges aggódni, amikor egy csomó autóhoz mankókereket adnak. Se szélességben, se átmérőben nem stimmel.

Persze illik vele óvatosan haladni, ez ajánlott a te esetedben is, mivel nem egyforma a tapadás a két oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Éredmes télen az acélfelnit nagyon vékonyan zsírral, esetleg trafó olajjal bekenni? OFF autómon a vadi új acélfelni 1 téli szezon használata után elkezdett rozsdapöttyözni, főleg a felni belső oldalán.

Én nem tenném, csak jobban összeszedi a mocskot. Valószínűleg nincs alapozva rendesen, mert azért egy télnél többet szoktak bírni.

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek arról hogy télen nyárit, nyáron téli gumit kell venni mert olcsóbb? Ez a hiedelem sokmindenkiben fenn áll, ezért a kérdés :) persze most akció így meg úgy, az eredeti árat meghagyják és fölé írnak egy magasabbat áthúzva. 

Szerintem ez hülyeség. Én is nézegettem a gumikat mert hamarosan cserélni kell mindkét szettet. Még a szezon előtti akciókat kell nézni azok biztos hogy jó áron vannak, de ne télen vegyél nyárit, inkább márciusban, télit meg már szerintem szeptember-októberben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek arról hogy télen nyárit, nyáron téli gumit kell venni mert olcsóbb? Ez a hiedelem sokmindenkiben fenn áll, ezért a kérdés :) persze most akció így meg úgy, az eredeti árat meghagyják és fölé írnak egy magasabbat áthúzva. 

Követem a gumiárakat a neten évek óta, de nem tapasztaltam ilyet. Most a felniket nézegetem, mert tavaszra kellene vennem 17-es alut, és azt vártam hogy talán év végén leakciózzák. Nem lettek olcsóbbak azok sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hol találtatok ennyiért? Én mondjuk gyári méretet szeretnék belőle. :( Az viszont elég húzós árban.

Itt vettem, viszont most már 1000 forinttal (/db) magasabb az ára, mikor még én rendeltem.

...És persze gyári váltóméret: 185/65 R15.

Módosítva : Dannert
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 10. 28., bluemirage írta:

A párom 2007-es G-s Astra-jára péntek délután rakják fel újként 185/65 R15-ben. Én beszéltem rá, hogy vegyen normális gumit. Hosszú távra szeretnék Vele tervezni. ;) Egyébként érthető a hangra vonatkozó kérdésed, de naggggyon másodlagos ez egy guminál... :) A hétvége után tudok róla majd beszámolni.

Tehát a hivatkozott Michelin Alpin A4-ek nem hangosak szerintem a valóságban. Az ADAC szerint ettől még lehet az.

 90-100 km/h, minimális szél, üresben az autó... csak alig hallható a gumi hangja. Normál körülményt figyelembe véve, azaz gáz pedált nyomva, pedig már szinte semmi. Ennek talán az egyik fő oka magában az autóban keresendő. A 2005 utáni, így a 2007-es már Classic 2-es XEP motoros Astrák köztudottan hangosak... a hiányzó zajszigetelés és az alapba hangosabb motor miatt. Így csak az tudom mondani, hogy a zajtól félők nyugodtan megvehetik erre a hangosabb típusra, cserébe a legjobbak közé tartozó téli gumit kapják.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
34 minutes ago, Geree85 írta:

Sziasztok! Nemrég vettem egy 2007-es G Astrát és nyárra szeretnék rá alufelnit. 16" ban gondolkodom. Kérdésem az lenne hogy a 205/55 elfér -e és ha igen milyen ET vel ? Mik a tapasztalatok ?

 

Gondolkodj inkább 205/50-ben mert az 55-ös nem váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

52 minutes ago, Geree85 írta:

Sziasztok! Nemrég vettem egy 2007-es G Astrát és nyárra szeretnék rá alufelnit. 16" ban gondolkodom. Kérdésem az lenne hogy a 205/55 elfér -e és ha igen milyen ET vel ? Mik a tapasztalatok ?

 

Én is205/55-ös gumit vettem rá.Az igaz hogy nem váltóméret,de jóval olcsóbb mint az 50-es,meg így nem ér le az alja a garázslejáróban.Nekem Opel alufelni van rajta ET49-es.

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Geree85 írta:

Sziasztok! Nemrég vettem egy 2007-es G Astrát és nyárra szeretnék rá alufelnit. 16" ban gondolkodom. Kérdésem az lenne hogy a 205/55 elfér -e és ha igen milyen ET vel ? Mik a tapasztalatok ?

 

195/55 R16 ET 37 van nekem fennt nyáron,nagyobb,szélesebb sztem felesleges,így is jól mutat

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 22. at 22:59, peacetrang írta:

Sziasztok!

Van 4db 16-os D Corsa felnim 1 szezont még elfutó gumikkal, amik közül az egyik defekt miatt javított. 2 felnin van egy-két mélyebb horzsolás. A 60 körüli ár reális lehet?

Szerintem reális. Persze függ azért, hogy milyenek is azok a gumik. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! KFZ utángyártott acélfelninek, vagy a gyári GM-nek tartósabb a felületkezelése? Gyárival anno újonnan G Astránál volt szerencsém találkozni, 5-6 év alatt már elég sok helyen rozsdásodott. Most mindkettőt újként azonos árban tudnám beszerezni, döntő szempont a jó festés...

Link to comment
Megosztás:

On 12/25/2015 at 19:20, Kombitomi írta:

Sziasztok! KFZ utángyártott acélfelninek, vagy a gyári GM-nek tartósabb a felületkezelése? Gyárival anno újonnan G Astránál volt szerencsém találkozni, 5-6 év alatt már elég sok helyen rozsdásodott. Most mindkettőt újként azonos árban tudnám beszerezni, döntő szempont a jó festés...

Én 2013-ban vettem új GM, pótkerekekről leszerelt felniket. De van köztük olyan, ami már belül rozsdás. Valószínű nem mind a 4 db egyforma gyártású (lehet hogy vegyesen QT és PB típusúak). Nagyon sokat számít hogy mennyi sót kap a felni télen... Illetve hogy milyen sűrűn mosod le (sima hidegvízzel). A nem fűtött (és zárt garázs sem jó), huzat/szál szárítja le leginkább a párát. Nem tudom mennyi különbség lehet a GM és KFZ között. GM-et itt találtam legolcsóbban:

http://bhpgumi.hu/felni/gyari-lemez-felni/gyari-lemezfelni-1002276-opel-6x15-lemez-felni.html

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek ! Kinéztem egy opel astra g 1.8 sedan-t 5 lyukas osztású.Kerestem,de nem találtam meg biztosra,hogy mekkora felni megy rá(amit találtam 5*100 és 5*114 ) vagyis milyen lyukosztású és mettől-meddig. Előre is köszönöm szépen a segítséget és BÚÉK !!! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.