Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

11 perce, peacetrang írta:

Csak a bal hátsó. Én is erre gondoltam, mert jártam vele gazosabb részen földúton.

Ott sok mindent össze lehet szedni, még az ácskampót is...

Kép alapján nem tűnik olyan vészesnek, szerintem le fog kopni a gumiról használat közben, úgy hogy nem lesz belőle "galiba". Garanciában tuti nem cserélnek ilyet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tegnap szereltettem át az új nyári szettet, ami Hankook Kinergy Eco K425 lett, 185/65R15 méretben.

Hihetetlen, hogy az eddigi 8 éves Kleber téli gumikhoz képest mennyivel csendesebb a gördülési zaja. Mondjuk, nem csoda. A téli már keményedett annyit az évek során, hogy nyáron, meleg aszfalton se nyúljon, csak a mintázatból eredő jelentős zaja maradt meg. Még jó, hogy nem volt telünk és nem volt dolguk, mert sztem az első Havas úton megfőtt volna...

Link to comment
Megosztás:

Sikerült ma végre eljutnom a szinterezőhöz.Jól elhajtott a p.csába.Azt mondta lekarcoltam a felniket azért olyan amilyen.Hiába mondtam neki,hogy a lakkon semmi sérülés.Alatta repedt el.Nem tudom hogy lehet 3 felnit lekarcolni.Bal elsőnek semmi baja.Ráadásul minden irányba vannak karcok.Itthon meghúztam egy szöggel,semmi nyomot nem hagyott rajta.Majd valamikor lefényeztetem egy normális fényezővel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég tetettem fel az új nyárigumikat, a gumisnál jeleztem hogy eléggé be szoktak szorulni a kerékcsavarok, de a gyári kerékkulcson való rövid ugrálással eddig mindig meg tudtam lazítani. Most úgy beszorult, hogy egy kb 80 centis erőkaron a 105 kilómmal ugrálva tudtam csak nagy reccsenéssel megindítani a csavarokat. Itthon van ehhez eszközöm, de nem szeretnék a kocsiban hordani magammal mindenféle csöveket, defekt esetére. Mi lehet erre a megoldás?

Gyári 5 küllős alufelnim van, 5x110.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Sziasztok!

Nemrég tetettem fel az új nyárigumikat, a gumisnál jeleztem hogy eléggé be szoktak szorulni a kerékcsavarok, de a gyári kerékkulcson való rövid ugrálással eddig mindig meg tudtam lazítani. Most úgy beszorult, hogy egy kb 80 centis erőkaron a 105 kilómmal ugrálva tudtam csak nagy reccsenéssel megindítani a csavarokat. Itthon van ehhez eszközöm, de nem szeretnék a kocsiban hordani magammal mindenféle csöveket, defekt esetére. Mi lehet erre a megoldás?

Gyári 5 küllős alufelnim van, 5x110.

-Nyomaték kulcs

-Meghúzási nyomaték 110Nm.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, gezoli írta:

-Nyomaték kulcs

-Meghúzási nyomaték 110Nm.

Ahogy Zoli is írja! Nyomaték kulccsal kell meghúzni, és nem kell rákenni semmit. A kerékagyra vékonyan esetleg zsírt, hogy a felni ne rohaggyon rá. (lemez)

Viszont az alu felninek általában nagyobb a meghúzási nyomatéka mint a lemeznek. A 110 Nm lemezfelnire és a gyári alu felnire vonatkozik.

Én a nem Opel alukat 135-el szoktam lehúzni. Így még anyum és párom is tudna kereket cserélni, ha baj lenne.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Krajcso írta:

Köszönöm az infót. Legutóbb a gumis húzta meg, azután kellett az erőkar. Lehet, hogy nem volt jó a légkulcs nyomatékhatárolása..

Annak idején, amikor még gumishoz jártam, nálam a légkulcs után mindig hozták a nyomatékkulcsot, és még jócskán húzott rajta. Tehát a légkulcsot csak lazításra, és csavar betekerésre illik használni. Meghúzásra nem. Legközelebb jelezd a gumisnak, hogy előfordulhat, hogy le szeretnéd szedni a kereket!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Én pont tegnap szedtem le a kerekeket,mert festettem a dobokat.Simán lejött a gyári kerékkulccsal.Kézzel meglehet lazítani,nem kell láb hozzá. 110Nm-rel szoktam meghúzni.Mikor gumisnál cseréltetem ő is nyomaték kulccsal húzza meg.Bár nem kérdeztem soha tőle mennyire állítja:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen márkájú nyári gumit ajánlanátok 195/60 R15 méretben?

Sajnos defektet kaptam elől.  A gumi valószínűleg teljesen tönkre ment. Úgy tudom hogy csak párban lehet a gumikat cserélni.

Vagy nem muszáj a gumikat párban cserélni?

Ezekről a gumikról mi a véleményetek? Van valakinek, valamelyikkel tapasztalata? Melyiket ajánlanátok és melyiket nem?

http://www.gumitop.hu/nyari-gumik/25483-vredestein-sportrac-5

http://www.gumitop.hu/szemelygepkocsi/13518-continental-contipremiumcontact-5

http://www.gumitop.hu/szemelygepkocsi/3209-continental-contiecocontact-5

http://www.gumitop.hu/nyari-gumik/32240-bridgestone-re002

http://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/falken/ziex-ze-914-195-60-r15-88v-p134296027/

Szerintetek érdemes jó minőségű használt gumit venni? Vagy jobb az új gumiabroncs.

Válaszokat és a mielőbbi segítséget előre köszönöm.

 

 

 

 

 

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen újat kell venni, amit az adott autó, adott futóművel koptat be.

Én Conti fan vagyok. Mindig olyan gumijaim vannak. Azt szoktam mondani, hogy un. első szerelésű márkák, első szerelésű gumijait célszerű választani... ha van rá pénz. A Conti ilyen, ezzel adnak el autókat a gyártók, de még több ilyen márka van. A Conti a tesztek első három helyén van már sok-sok éve... gyakran az első is.

A bridgestone-nak is vannak jó mintái. Az re002-ről úgy tudtam, hogy verseny'gumi, de minimum sportos.

A vredestein és falken gumik az előző 2-nél mindeképpen gyengébb márkák. Nem ragoznám, mert mindig találni olyat aki mondja, hogy neki van és elégedett vele... Gondolom gurulnak azok is :D

Pedig a gumikat laikusuk hétköznapi körülmények között nem tudják megítélni....  Én sem! Sőt sokak még megkülönböztetni sem, hogy éppen mi van az autón. De mindig van aki úgy gondolja, hogy igen és olyan márkákat emel ki, ami szakemberek és extrém körülményeket szimuláló tesztek szerint nem OKÉ és számos helyen írja, mondja, hogy ő elégedett vele. A guminak az előnye/hátránya mindig ezen ritka és extrém körülmények között érdekes. Ekkor öl meg,vagy véd meg téged. Ez utóbbi mondat mondjuk nem érdekel engem. De tovább gondolva --> a gumid, ekkor öl meg vagy véd meg engem. Na ez szokott már engem is érdekelni! Ha a körforgalomnál vizes, nyálkás úton belém csúsznak budget gumival hátulról... De ez ellen nem lehet mit tenni. A gumi között óriási különbség van és a hatóságok csak minimálisan szabályozzák ezt a területet. Az autót ma már kell! De nemcsak megvenni drága, hanem fenntartani is. Így érthető, hogy sokan spórolnak: olajcserénél (nincs hatással rám), benzinnél (nincs hatással rám), guminál (szerinted?).

Ritkán van már tél nálunk, de ha mégis itt a hó, a jég az ónos eső... vagy nyáron 80+ km/h-val felfutsz a vízre egy nyári esőnél a nyomott vályús úton és én pont veled szembe jövök... ekkor szokott érdekelni, hogy ki hol spórolt... az én számlámra. :(

Tehát járd körül a témát, nem kell rám sem hallgatnod, hogy Contit vegyél. :) Minden plusz erőfeszítés ezen a területen az családod és mások életéről is szól és már az is valami, hogy érdeklődsz és törekedsz jobbra! 

Ezek a gondolatok mindig indulatokat váltanak ki másokból. Volt itt is vita belőle. De nem érdekel. Könnyen lehet, hogy pont az ilyen ellen posztolóba csúsznak majd bele a jövő héten valami közepesnél gyatrább gumival... és akkor még megúszta. A különbséget már városi körülmények között is méterben mérik. Országúton pedig sok méterben. 

 

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Milyen márkájú nyári gumit ajánlanátok 195/60 R15 méretben?

Sajnos defektet kaptam elől.  A gumi valószínűleg teljesen tönkre ment. Úgy tudom hogy csak párban lehet a gumikat cserélni.

Vagy nem muszáj a gumikat párban cserélni?

Ezekről a gumikról mi a véleményetek? Van valakinek, valamelyikkel tapasztalata? Melyiket ajánlanátok és melyiket nem?

http://www.gumitop.hu/nyari-gumik/25483-vredestein-sportrac-5

http://www.gumitop.hu/szemelygepkocsi/13518-continental-contipremiumcontact-5

http://www.gumitop.hu/szemelygepkocsi/3209-continental-contiecocontact-5

http://www.gumitop.hu/nyari-gumik/32240-bridgestone-re002

http://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/falken/ziex-ze-914-195-60-r15-88v-p134296027/

Szerintetek érdemes jó minőségű használt gumit venni? Vagy jobb az új gumiabroncs.

Válaszokat és a mielőbbi segítséget előre köszönöm.

 

 

 

 

 

 

39 perce, bluemirage írta:

Mindenképpen újat kell venni, amit az adott autó, adott futóművel koptat be.

Én Conti fan vagyok. Mindig olyan gumijaim vannak. Azt szoktam mondani, hogy un. első szerelésű márkák, első szerelésű gumijait célszerű választani... ha van rá pénz. A Conti ilyen, ezzel adnak el autókat a gyártók, de még több ilyen márka van. A Conti a tesztek első három helyén van már sok-sok éve... gyakran az első is.

A bridgestone-nak is vannak jó mintái. Az re002-ről úgy tudtam, hogy verseny'gumi, de minimum sportos.

A vredestein és falken gumik az előző 2-nél mindeképpen gyengébb márkák. Nem ragoznám, mert mindig találni olyat aki mondja, hogy neki van és elégedett vele... Gondolom gurulnak azok is :D

Pedig a gumikat laikusuk hétköznapi körülmények között nem tudják megítélni....  Én sem! Sőt sokak még megkülönböztetni sem, hogy éppen mi van az autón. De mindig van aki úgy gondolja, hogy igen és olyan márkákat emel ki, ami szakemberek és extrém körülményeket szimuláló tesztek szerint nem OKÉ és számos helyen írja, mondja, hogy ő elégedett vele. A guminak az előnye/hátránya mindig ezen ritka és extrém körülmények között érdekes. Ekkor öl meg,vagy véd meg téged. Ez utóbbi mondat mondjuk nem érdekel engem. De tovább gondolva --> a gumid, ekkor öl meg vagy véd meg engem. Na ez szokott már engem is érdekelni! Ha a körforgalomnál vizes, nyálkás úton belém csúsznak budget gumival hátulról... De ez ellen nem lehet mit tenni. A gumi között óriási különbség van és a hatóságok csak minimálisan szabályozzák ezt a területet. Az autót ma már kell! De nemcsak megvenni drága, hanem fenntartani is. Így érthető, hogy sokan spórolnak: olajcserénél (nincs hatással rám), benzinnél (nincs hatással rám), guminál (szerinted?).

Ritkán van már tél nálunk, de ha mégis itt a hó, a jég az ónos eső... vagy nyáron 80+ km/h-val felfutsz a vízre egy nyári esőnél a nyomott vályús úton és én pont veled szembe jövök... ekkor szokott érdekelni, hogy ki hol spórolt... az én számlámra. :(

Tehát járd körül a témát, nem kell rám sem hallgatnod, hogy Contit vegyél. :) Minden plusz erőfeszítés ezen a területen az családod és mások életéről is szól és már az is valami, hogy érdeklődsz és törekedsz jobbra! 

Ezek a gondolatok mindig indulatokat váltanak ki másokból. Volt itt is vita belőle. De nem érdekel. Könnyen lehet, hogy pont az ilyen ellen posztolóba csúsznak majd bele a jövő héten valami közepesnél gyatrább gumival... és akkor még megúszta. A különbséget már városi körülmények között is méterben mérik. Országúton pedig sok méterben. 

 

Megbízható forrásból (régi/tapasztalt gumis műhely) a használt gumival sem lesz semmi gondod. A szerviz szemetet nem fog eladni és ua vállal rá garanciát (persze nem annyit mintha új lenne). Én Pirelli-t cseréltem le Falken Ziex-re (gumis ajánlotta mint jó ár-érték-minőség), semmiben nem gyengébb, sőt (halkabb, főleg vizes felületen)... Természetesen csak tengelyenként szabad cserélni (egyformára), kivéve ha szinte új gumikról van szó és pontosan olyant kapsz újat (akkor lehet 1db-ot cserélni)....

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

12 órája, grofbandi írta:

Nemrég vettem egy elektromos ütvecsavarozót a Lidl-ben, 16-ezer pénz volt. Jó dolog, egyből szórakoztatóbb a kerékcsere. 100Nm-rel húz, és 400-zal lazít.

Ilyesmi nekem is jó lenne.Mindig szenvedek a robogó variátor meg kuplung szétszedésekor.Csináltam már mindenféle blokkoló szerszámot,de nem az igazi.A melóhelyről meg valaki elbugázta a légkulcsot,aki nem én voltam sajnos :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

 

Megbízható forrásból (régi/tapasztalt gumis műhely) a használt gumival sem lesz semmi gondod. A szerviz szemetet nem fog eladni és ua vállal rá garanciát (persze nem annyit mintha új lenne). Én Pirelli-t cseréltem le Falken Ziex-re (gumis ajánlotta mint jó ár-érték-minőség), semmiben nem gyengébb, sőt (halkabb, főleg vizes felületen)... Természetesen csak tengelyenként szabad cserélni (egyformára), kivéve ha szinte új gumikról van szó és pontosan olyant kapsz újat (akkor lehet 1db-ot cserélni)....

Én egyszer vettem használt gumit még a Jettámra.Michelin MXL-t.Na azóta többet soha.Minta volt rajta rendesen,de szál szakadt lehetett.Nagyobb sebességnél rázott mint az ipari áram :) Persze a gumis nem vette vissza.Használtra nincs garancia.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Én egyszer vettem használt gumit még a Jettámra.Michelin MXL-t.Na azóta többet soha.Minta volt rajta rendesen,de szál szakadt lehetett.Nagyobb sebességnél rázott mint az ipari áram :) Persze a gumis nem vette vissza.Használtra nincs garancia.

Mivel én évente megyek kb 8k km-t (kb fele a téli szettel, tehát 4-4k km/év)  így a két szett új gumi totál pénzkidobás nekem (ez életben nem kopnak semmit nálam, cserében a garázsban állva/állványon öregszenek). Van a városunkban néhány több évtizede működő gumis, eddig bármit ajánlott (2-3 éves gumik) azokkal semmi de semmi gond nem volt. Mondta, bármi gond van, vigyem vissza és  kicseréli. Pl. a Ziex új ára 17k, 2 évesen, "szőrösen", gyári Q pecsétek még rajta/meg sem kopott a festése, fél ár alatt volt, de volt bőven más választék. Én inkább cserélem így 5-6-7 évesen a gumikat, olcsóbb mintha vennék totál újat és azzal járnék 8 évet (8 év alatt menne bele kb 35k km az új gumiba aztán dobhatnám el...) Eddig egyetlen alkalommal sem volt problémám -gyorsan le is kopogom- és minden esetben megjegyezte hogy a számlával együtt reklamálhatok ha gond van. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.