Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!

Szétesett az ablaktörlő mechanikám szakadó esőbe,ugy hogy függölegesen maradt , belülröl a jobb a bal meg lefelemenet összeakadt és eltőrte a bal lapátot!!! mondom ba......meg!!hazaértem mondom megnézem, az elzö szívás az ablaktörlő kar leszedése,hát nem adta magát könnyen de azért lejött!! utána szembesültem milyen fos megoldással van összeakasztva a rudazat,most nem tudtam eldönteni hogy a sofőr felőli rudazatban kikopva a műanyag persely vagy a baloldali van kikopva,a ctomaxba van csak összekötő 5000ft postával de azért nem rendeltem meg mer mi van ha másikfele kopott ki !! igy egy kis barkács és örökéletű lett!

képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/150603/DSC_0389_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150603/DSC_0390_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150603/DSC_0388_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150603/DSC_0385_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150603/DSC_0387_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

még annyi hogy a lemez méretéböl a helyén kellet igazitani!!

Ha már szétszedted, javaslom szereld ki a tengelyeket és tisztogasd meg és zsírozd be. A 12 év alatt az enyém alatt volt kosz rendesen.

Sokkal könnyebben jártak ezután a művelet után.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó volna tudni milyen kocsiról van szó ,Xep,xes stb :icon1: (ha menet közben leugrott akkor a szíjfeszítő valószínűleg hibás esetleg a szíjban száll szakadás van.

Az idő vasfoga megette az előző szíjat. Nem tudom mi a Xep, xes, az Astra G még kevés? Amúgy szépen vissza tudtam tenni (illetve legközeleb már szépen vissza tudom tenni). A szíjfeszítő görgőt 15-ös villáskulccsal megfog, elfordít, szíjat szépen felhelyez. Szerelő tanácsolta, hogy mielőtt felrakom az új szíjat, nézzem meg, hogy a generátor kereke, meg a szíjfeszítő görgő forog-e (nem azért ment-e tönkre az előző szíj, mert nem forog).

Link to comment
Megosztás:

Az idő vasfoga megette az előző szíjat. Nem tudom mi a Xep, xes, az Astra G még kevés? Amúgy szépen vissza tudtam tenni (illetve legközeleb már szépen vissza tudom tenni). A szíjfeszítő görgőt 15-ös villáskulccsal megfog, elfordít, szíjat szépen felhelyez. Szerelő tanácsolta, hogy mielőtt felrakom az új szíjat, nézzem meg, hogy a generátor kereke, meg a szíjfeszítő görgő forog-e (nem azért ment-e tönkre az előző szíj, mert nem forog).

Motorkódok, a motor típusa. Óriási a különbség G Astra és G Astra közt ilyen téren. Pl Z14XEP (Twinport) láncos vezérlésű, másképp épül fel a vezérlés. Z16XEP szíjas vezérlésű, Z14XE, Z16XE (sorolhatnám) szíjas, X14XE, X16XE stb szíjas... Ezek más motorok...

Link to comment
Megosztás:

Miből folyik? Szervóból? Nekem is cseppenik onnan valamennyi, mert olajos a gumiharang és a környéke, de ennyire nem vészes, kb 3000-4000 km-ként kell 50ml utánatöltenem.

Kormanymu tolta el sajnos. Porszaraz volt a tartaly. Biztositekot kivettem es ugy mentem el vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Még elég új vagyok a fórumon és opel ügyben is. Csütörtökön vettünk egy 98-as g astrát x14xe motorkód. Tegnap olyat csinált, hogy kigyulladt a töltés lámpa aztán szervo nuku, fordulatszámmérő nuku. Majd mindkettő visszajött a töltéslámpa viszont világít. Illetve a szervo gyújtás ráadásnál olyan mintha felpörögne. Hozzáteszem minumun alatt van benne az olaj. Sajnos a szervo szintet nem is ellenőriztem. Szerintetek, mi lehet a gond? Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Még elég új vagyok a fórumon és opel ügyben is. Csütörtökön vettünk egy 98-as g astrát x14xe motorkód. Tegnap olyat csinált, hogy kigyulladt a töltés lámpa aztán szervo nuku, fordulatszámmérő nuku. Majd mindkettő visszajött a töltéslámpa viszont világít. Illetve a szervo gyújtás ráadásnál olyan mintha felpörögne. Hozzáteszem minumun alatt van benne az olaj. Sajnos a szervo szintet nem is ellenőriztem. Szerintetek, mi lehet a gond? Előre is köszönöm.

Akkor sorban: olajat beállítani a megfelelő szintre (a megfelelő olajjal), de ez nem hinném hogy a hiba gyökéroka lenne. A hibaleírásod alapján vagy generátor vagy akkumulátor. Ha gyenge az akksi (még ha indít is), akkor lehetnek ilyen jelei. Nekem néhány hete gond nélkül indított, de a műszer mutatói is remegtek/rángatóztak egyet indítás után, a szervó indítás után felsírt pár másodpercre, ABS lámpa visszavillant. Akkumulátoros üzletben rámértek a töltéskörre is (hogy a generátor rendben van-e), majd a 3 éves akksira. 92%-os töltöttség mellett az indítóáram 60%-át tudta csak leadni, 70 alatt kevés és vannak erre érzékeny autók (sőt, pl BMW-k mérik is és jelzik is). Akksi kicserélve, minden hiba eltűnt. Tehát méressetek rá az akksira és a töltéskörre.

Link to comment
Megosztás:

Miből folyik? Szervóból? Nekem is cseppenik onnan valamennyi, mert olajos a gumiharang és a környéke, de ennyire nem vészes, kb 3000-4000 km-ként kell 50ml utánatöltenem.

Én még garis korában nézettem, mert kb 1.5dl elcsepegett ~15e km alatt. Akkor utána töltöttek, majd 145-nél adtam el, és nem nagyon hiányzott a tartályból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 1.6 16v-es G astrám, és az lenne a problémám

hogy a reggeli hideg indításnál,felmegy a fordulat 2500-ig,és amíg vissza nem megy a szivató,addig nagyon érzékenyen reagál a gázra,egy kicsit lenyomom a pedált és azonnal felugrik a fordulat,de csak hidegen,melegen semmi gond.Tudnátok tanácsot adni hogy mi lehet a gond ? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Én még garis korában nézettem, mert kb 1.5dl elcsepegett ~15e km alatt. Akkor utána töltöttek, majd 145-nél adtam el, és nem nagyon hiányzott a tartályból.

Én is ebben bízok hogy egyszer abbahagyja és nem kell töltenem rá, De hol 2000 km után hol 4000 után csak csak kell tölteni bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a következő jelenség kapcsán. A hétvégén hosszas klímás autópályázás során azt tapasztaltam, hogy a vízhőfok mutató a szokásosnál magasabbra ment, bár nem melegedett túl a motor korábban a középső vonáson nem ment túl a mutató 140es tempó felett sem.

Lehet a probléma oka esetleg hibás előtét ellenállás a hűtőventilátornál és esetleg kimarad egy fokozat és csak a következő kapcsol, ami miatt a vízhőfok mutatója is túlmegy a középső vonáson?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a következő jelenség kapcsán. A hétvégén hosszas klímás autópályázás során azt tapasztaltam, hogy a

vízhőfok mutató a szokásosnál magasabbra ment, bár nem melegedett túl a motor korábban a középső vonáson nem ment túl a mutató 140es tempó felett sem.

Lehet a probléma oka esetleg hibás előtét

ellenállás a hűtőventilátornál és esetleg kimarad egy fokozat és csak a következő kapcsol, ami miatt a vízhőfok mutatója is túlmegy a középső vonáson?

Nekem nyáron városi araszolgatás közben megy a közéső vonal fölé kb 3mm ert és onnét kezd hűlni vissza a vonalig... hogy ez így jó e nem tudom, szvsz menet közben nem kellene 90 fok fölé mennie, de lesznek nálam okosabbak is talán tudják az okát!! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a következő jelenség kapcsán. A hétvégén hosszas klímás autópályázás során azt tapasztaltam, hogy a vízhőfok mutató a szokásosnál magasabbra ment, bár nem melegedett túl a motor korábban a középső vonáson nem ment túl a mutató 140es tempó felett sem.

Lehet a probléma oka esetleg hibás előtét ellenállás a hűtőventilátornál és esetleg kimarad egy fokozat és csak a következő kapcsol, ami miatt a vízhőfok mutatója is túlmegy a középső vonáson?

a klima megfogja a mocit nem beszélve a nagy melegröl, ez is bele játszik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az index karral történt ma valami és azóta nagyon könnyen jár, valamint nem is "kattan".

Kissé problémás, mert nagyon kell figyelni, hogy mikor nem működik :(

Esetleg valaki tudja, hogy mi baja lehet? Eltört benne valami?

Előre is köszönöm

Van itthon egy gyári ha érdekel. Tökéletesen működik. Tempomat beépítése miatt lett kiszedve!

Link to comment
Megosztás:

Van itthon egy gyári ha érdekel. Tökéletesen működik. Tempomat beépítése miatt lett kiszedve!

Köszi, meglátom majd. Első körben kíváncsi lennék, hogy javítható e, vagyis egyáltalán mi a baja.

Amúgy ez is tempomatos, nem lenne hátrány, ha az továbbra is megmaradna.

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam alló helyzetben beindítottam a motort, majd bekapcsoltam a klímát, néhány másodpercen belül elindult a ventilátor, majd később magasabb fokozatra kapcsolt nem vártam meg míg a motor bemelegszik, de úgy tűnt ez volt a két alacsonyabb fokozat, ehhez is van köze az előtét ellenállásnak, vagy ilyen esetben más kapcsolja a ventit?

Lehet, hogy csak azért volt a motor melegebb mert egy kicsit meghajtottam :), a fogyasztás is ugrott 1,5 litert :)

a klima megfogja a mocit nem beszélve a nagy melegröl, ez is bele játszik

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a következő jelenség kapcsán. A hétvégén hosszas klímás autópályázás során azt tapasztaltam, hogy a vízhőfok mutató a szokásosnál magasabbra ment, bár nem melegedett túl a motor korábban a középső vonáson nem ment túl a mutató 140es tempó felett sem.

Lehet a probléma oka esetleg hibás előtét ellenállás a hűtőventilátornál és esetleg kimarad egy fokozat és csak a következő kapcsol, ami miatt a vízhőfok mutatója is túlmegy a középső vonáson?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az index karral történt ma valami és azóta nagyon könnyen jár, valamint nem is "kattan".

Kissé problémás, mert nagyon kell figyelni, hogy mikor nem működik :(

Esetleg valaki tudja, hogy mi baja lehet? Eltört benne valami?

Előre is köszönöm

Ezt úgy érted hogy indexeléskor majd kormánytekerés után nem ugrik vissza alaphelyzetbe? Mert ha igen akkor eltört benne valami...

Van benne egy kis pöcök amit rugók mozgatnak, az lövi vissza mikor tekered a kormányt. Ahogy néztem szétszedhető, de hogy javítható e az passz. Talán valami ugyan olyan alu lemezből ha kireszeled azt a kis műanyag alkatrészt sikerrel járhatsz.

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy érted hogy indexeléskor majd kormánytekerés után nem ugrik vissza alaphelyzetbe? Mert ha igen akkor eltört benne valami...

Van benne egy kis pöcök amit rugók mozgatnak, az lövi vissza mikor tekered a kormányt. Ahogy néztem szétszedhető, de hogy javítható e az passz. Talán valami ugyan olyan alu lemezből ha kireszeled azt a kis műanyag alkatrészt sikerrel járhatsz.

Igen, sajnos ez a baja. Nem hogy nem ugrik vissza, de nem is "akad be" olyan lötyögős lett az egész.

Van egyolyan érzésem, hogy ebben tényleg eltört valami.

Holnap megpróbálom szétszedni, de sajnos nem bízok benne, hogy sikerül megjavítani.

Ha kell, ilyen index kart (tempomatos) hol érdemes venni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.