Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az enyém Z14XE, ahogy írtam is, abban nincs. Pont erre értettem, hogy ezek a különbségek a X meg az U motorok között.

Az X-es motor teljesen más.

Valóban nincs, mert ott másként van ez megoldva!

A Z motorok már un. e-gázas motorok, vagyis a folytószelepet egy potméter

mozgatja, nem bovden, mint a korábbi X-es verziót. Tehát Te a gázpedállal is csak elektromosan adsz utasítást a potinak, hogy az meddig nyissa a torkot...

Amúgy nem csak ezek a különbségek, én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez is egy különbség.

U motort G-Astrába nem raktak, gondolom, Z-t akartál írni, csak izgultál. B)

Link to comment
Megosztás:

U motort G-Astrába nem raktak, gondolom, Z-t akartál írni, csak izgultál. B)

Ez jó volt... :blush:

Amúgy van abban valami amit írtál, mert néha tényleg felhúzom magam (feleslegesen). Pl. amikor 5-en is javasolják az alapjárat állító pucolást, aztán jön egyből a légtömegmérő, na meg a fojtószelep LY-nal. Pedig megírtam, hogy Z14XE (ami felfokozott idegállapotban U14XE). ;)

Kérdés:

A Z14XE-ben van valami egyéb eszköze a tolóüzemi lekapcsolásnak vagy egyszerűen teljesen bezár a fojtószelep és csak kartergázt szív?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap volt műszaki vizsgán a gépem (Z14XE, 2001, 146.000 km), és ez alaposan felkavarta a lelkivilágát, az alapjáratom teljesen megbolondult. :blush: A hideg motort beindítva rögtön felugrik a fordulat 1800-2000-re és egészen 2500-ig is fel-felpörög, melegedéskor is csak nagyon lassan kezd csökkenni erről az ordító szintről. Ha elindulok és váltogatok felfelé, minden kuplung kinyomáskor feldobja 2500 RPM közelébe. Motorfékem sincs, gázelvételkor egyszerűen tolná tovább ezt a 2500 körüli fordulatot. A teljesen üzemmeleg alapjárat is olyan 1300-1500 RPM közötti, és ez is állandóan ingadozik.

Nyilván hétfőn visszaviszem a szervizbe (Opel), de addig jó lenne nem így közlekedni vele. Mi lehet a gond? B)

A vizsgára felkészítéskor csináltak fojtószelepház-tisztítást, ott ment el valami? Vettem egy új AGR-t is a zöldkártya miatt, de a műszaki után visszavakíttattam a szerelőkkel, ahogy már régebben is volt. Ez ide szerintem nem játszhat be.

??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ne mán az albérletben nincs net, most végre itthonról tudok írni és olvasni!

Nos, most, hogy enyhült az idő, megszűnt a hang a futómű felöl!B)

Szóval én sem bántom, jó az úgy, ahogy van. Csak azt bánom, hogy vihetem futómű állításra a toronycsapágy csere miatt.:blush:

Megint sok pénz. Az autóklub az olcsó, de amatőrök. Anno elvittem az Asconámat, beletörték a kerékösszekötőbe a csavart, aztán szaladgálhattam alkatrészért, ráadásul ki akarták velem fizettetni a második állítást. Úgy elküldtem azt az idiótát a p..csába! Azt hittem megölöm!

Más:

A héten lemértem a fogyasztásomat, csak város 4x 20 perc melegítés alapjáraton és így lett 11 litér!;):D

Asszem ez egy kicsit sok, bár nem nagyon használom hétköznap hosszútávon.

Így szerintem reális, de ha nem, cáfoljatok meg és kérném a segítséget!

Egyébként teletankoltam, majd 100km-nél újra! 11 litykónál állt meg! Kerekedett a szemem keményen!

De most majd megint kipróbálom, remélem lejebb megy majd!

Üdv nektek, jó pihenést a hétvégére!

Ui.: off nem tudja valaki, hogy hol lesz és mikor Astra G tali? Vagy Opel? On

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ne mán az albérletben nincs net, most végre itthonról tudok írni és olvasni!

Nos, most, hogy enyhült az idő, megszűnt a hang a futómű felöl!B)

Szóval én sem bántom, jó az úgy, ahogy van. Csak azt bánom, hogy vihetem futómű állításra a toronycsapágy csere miatt.:blush:

Megint sok pénz. Az autóklub az olcsó, de amatőrök. Anno elvittem az Asconámat, beletörték a kerékösszekötőbe a csavart, aztán szaladgálhattam alkatrészért, ráadásul ki akarták velem fizettetni a második állítást. Úgy elküldtem azt az idiótát a p..csába! Azt hittem megölöm!

Más:

A héten lemértem a fogyasztásomat, csak város 4x 20 perc melegítés alapjáraton és így lett 11 litér!;):D

Asszem ez egy kicsit sok, bár nem nagyon használom hétköznap hosszútávon.

Így szerintem reális, de ha nem, cáfoljatok meg és kérném a segítséget!

Egyébként teletankoltam, majd 100km-nél újra! 11 litykónál állt meg! Kerekedett a szemem keményen!

De most majd megint kipróbálom, remélem lejebb megy majd!

Üdv nektek, jó pihenést a hétvégére!

Ui.: off nem tudja valaki, hogy hol lesz és mikor Astra G tali? Vagy Opel? On

télen mindig többet iszik a drága.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ne mán az albérletben nincs net, most végre itthonról tudok írni és olvasni!

A héten lemértem a fogyasztásomat, csak város 4x 20 perc melegítés alapjáraton és így lett 11 litér!;) :blush:

Asszem ez egy kicsit sok ...

Alkalmanként 20 percig (de miért!?), azaz közel másfél óráig jár a motor és egy centit se haladsz! Mire számítottál B)

Link to comment
Megosztás:

A Z14XEP-ben tudtommal van légtömegmérő és az is 1.4-es.

Lehet, bár szerintem abban sincs..., de ha mégis, akkor megkövetem magamat! B)

Majd a hozzáértők kijavítanak v. megerősítenek ebben, bár az aláírásodból látom, hogy a Tiéd is ilyen.

Amúgy a téma az XE motorok közti eltérésekről szólt, ebbe kár belekeverni az XEP-t, mert a két motornak egymáshoz semmi köze. Csak annyi, hogy mindkettő 4 hengeres és benzinnel megy.

A 14XEP műszakilag és felépítésében is inkább az 1.0-1.2-es motorokhoz hasonlít.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, bár szerintem abban sincs..., de ha mégis, akkor megkövetem magamat! B)

Majd a hozzáértők kijavítanak v. megerősítenek ebben, bár az aláírásodból látom, hogy a Tiéd is ilyen.

Amúgy a téma az XE motorok közti eltérésekről szólt, ebbe kár belekeverni az XEP-t, mert a két motornak egymáshoz semmi köze. Csak annyi, hogy mindkettő 4 hengeres és benzinnel megy.

A 14XEP műszakilag és felépítésében is inkább az 1.0-1.2-es motorokhoz hasonlít.

Bocsi, nem akartam belekavarni ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát az elektronok Cimbora !! B) ;) :blush:

Szinte tudtam :D

Semmi gáz, ezért van a fórum!

" Megszakértjük ", megbeszéljük... :)

Nos akkor az elmult 2-3nap alatt arra a következtetésre jutottam, hogy nincs senkinek tényszerű ill. tapasztalatokon alapuló ötlete az alapjárat ingadozásra, szóval ezt idáig nem sikerült megszakérteni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szinte tudtam B)

Nos akkor az elmult 2-3nap alatt arra a következtetésre jutottam, hogy nincs senkinek tényszerű ill. tapasztalatokon alapuló ötlete az alapjárat ingadozásra, szóval ezt idáig nem sikerült megszakérteni ;)

Most fogtad meg a lényeget!

Én azt gondolom, hogy a meleg szobából nem is lehet problémákat megoldani. Ez nem távgyógyítással működik...

El kell vinni egy műhelybe a kocsit, aztán végig kell bogarászni minden lehetséges pontot, ami a hibát okozhatja.

Attól mert a szomszéd kocsijában zörög valami hátul, meg az enyémben is, még nem biztos, hogy mindkettőnknél

ua. a hiba oka.

Mert a szomszédnak szétesett a hátsó kip.dob, nekem meg a kólásüvegek a csomagtartóban.

Szóval ez a nagy helyzet.

Mindenki megpróbál spórolni - és ez természetes - de aztán a sok kísérletezés meg a nem szakszerűen elvégzett munkák után több lesz a számla vége...

... ezért kell egy szakemberrel megnézetni a kocsit!

Ebben az országban a focihoz meg az autószereléshez mindenki ért, talán nem lesz nehéz egy

megbízható " háziorvost" fellelni !

Link to comment
Megosztás:

Most fogtad meg a lényeget!

Én azt gondolom, hogy a meleg szobából nem is lehet problémákat megoldani. Ez nem távgyógyítással működik...

El kell vinni egy műhelybe a kocsit, aztán végig kell bogarászni minden lehetséges pontot, ami a hibát okozhatja.

Attól mert a szomszéd kocsijában zörög valami hátul, meg az enyémben is, még nem biztos, hogy mindkettőnknél

ua. a hiba oka.

Mert a szomszédnak szétesett a hátsó kip.dob, nekem meg a kólásüvegek a csomagtartóban.

Szóval ez a nagy helyzet.

Mindenki megpróbál spórolni - és ez természetes - de aztán a sok kísérletezés meg a nem szakszerűen elvégzett munkák után több lesz a számla vége...

... ezért kell egy szakemberrel megnézetni a kocsit!

Ebben az országban a focihoz meg az autószereléshez mindenki ért, talán nem lesz nehéz egy

megbízható " háziorvost" fellelni !

Pontosan ez a gondom. Itt szoboszlón nincs olyan szerelő, aki jól dolgozna, és ez nem túlzás, mindet végigpróbáltam az évek során, az összes csak a lóvét húzza, mindent kicserél ami szerinte esélyes, aztán természetesen valamelyik be is jön, de a sok10eFt helyett meg lehetne úszni 1-2 tizesből is. Így nem akarok autószerelőhöz menni. Egy ismerős van, aki a mechanikai részeket nagyon jól és lelkiismeretesen megcsinálja, de ő csak esténként fusizik, és az elektromos részekhez nem igazán konyít, ezt meg is mondta őszintén, meg hogy nem az én autómon akar elkezdeni gyakorolni.

Debrecenben meg nem nagyon tudok szerelőt, csak szervizt, arról meg megvan a saját tapasztalaton alapuló véleményem mindkettőről, úgyhogy egyikhez sem fogom bevinni.

Ez a nagy helyzet, és ezért vagyok kicsit elkeseredve.

Visszatérve az alapjárat ingadozáshoz ez elképzelhető, hogy konkrét hiba, hisz többünknél ugyanaz a jelenség, így szerintem ugyanaz lehet a forrás is, bár nyilván ez nem 100%.

Az előző autómat nagyon jól sikerült mindig házilag javítani a fórum segítségével, ezért próbálkoztam ezzel is, de látom és tudom, hogy ez nem egy C14NZ, az azért nagyságrendileg egyszerűbb szerkezet volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap volt műszaki vizsgán a gépem (Z14XE, 2001, 146.000 km), és ez alaposan felkavarta a lelkivilágát, az alapjáratom teljesen megbolondult. :D A hideg motort beindítva rögtön felugrik a fordulat 1800-2000-re és egészen 2500-ig is fel-felpörög, melegedéskor is csak nagyon lassan kezd csökkenni erről az ordító szintről. Ha elindulok és váltogatok felfelé, minden kuplung kinyomáskor feldobja 2500 RPM közelébe. Motorfékem sincs, gázelvételkor egyszerűen tolná tovább ezt a 2500 körüli fordulatot. A teljesen üzemmeleg alapjárat is olyan 1300-1500 RPM közötti, és ez is állandóan ingadozik.

Nyilván hétfőn visszaviszem a szervizbe (Opel), de addig jó lenne nem így közlekedni vele. Mi lehet a gond? ;)

A vizsgára felkészítéskor csináltak fojtószelepház-tisztítást, ott ment el valami? Vettem egy új AGR-t is a zöldkártya miatt, de a műszaki után visszavakíttattam a szerelőkkel, ahogy már régebben is volt. Ez ide szerintem nem játszhat be.

??? :blush:

Üdv.!

A probléma időközben megoldódott B) : a fojtószelepnél lévő vákumcső nem volt rendesen visszatolva, menet közben lerázódott, attól bolondult meg.

Link to comment
Megosztás:

télen mindig többet iszik a drága.....

Habár ez itt OFF téma, de 2008 májusa óta van meg az autóm és először december végén mértem fogyasztást nála úgy, hogy telitankol, x km elfurikáz és megint teli. Ugyanazon kútfőnél újratankolva az autót 150km után 10.5 fél liter ment bele és ez nem kamu. Ez akárhogy is számolom 7 liter/100km. B) Olyan 70-80% város, nyugodt pedálkezelés mellett. Kíváncsi leszek a nyári fogyasztására.

Link to comment
Megosztás:

Ebben az országban a focihoz meg az autószereléshez mindenki ért, talán nem lesz nehéz egy

megbízható " háziorvost" fellelni !

Ez igaz, de ha csak úgy tudnak autót szerelni, mint a focihoz értők focizni, akkor van a baj, és ezért félünk minden, magát autószerelőnek mondó egyéntől.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

A probléma időközben megoldódott B) : a fojtószelepnél lévő vákumcső nem volt rendesen visszatolva, menet közben lerázódott, attól bolondult meg.

Nálam nincs ekkora ingadozás, de megnézném azt a csövet. Pontosan hol is található?

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de ha csak úgy tudnak autót szerelni, mint a focihoz értők focizni, akkor van a baj, és ezért félünk minden, magát autószerelőnek mondó egyéntől.

Most nem vidítottál fel, azt ugye tudod! B)

Nyilván nem egy garázsban praktizáló kontárhoz kell menni, hanem olyan helyre, ahol értenek is a kocsikhoz.

Azért az országban van jó pár márkaszerviz, ahol értik a dolgukat és nem fog vastagon

a tintacerka, mikor számlázásra kerül a sor...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.