Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdv emberek! Bár nem ide tartozik, de mivel évekig G astra tulaj voltam fel merem tenni a kérdést. Jelenleg 3 autó van a listámon, amiből kettőt már megnéztem.

A legolcsóbb egy 2006-os Ford C-max, korának megfelelő állapotban van az autó. Egy dolog viszont picit aggaszt, 1.6 benzin 101 Le (nem változó szelepvezérléses) és 2. fokozatban kigyorsításnál (padlógáz) meg-meg torpan, kicsit mintha dadogna az autó, de nem kifejezetten égés kimaradásos a jelenség. Más fokozatban nem csinálja. Úgy általánosságban szerintetek ez egy benzines motornál mi okozhatja? Gyújtótrafó? EGR? Szelepek kokszolódása?

Másik autó szintén C-max , ugyan ez a motor, csak 2 évvel fiatalabb és úgy 800e-vel drágább.... nem nézetm még meg.

Aztán a harmadik egy J astra, igazából simán megvenném, ha magánszemély lenne az eladó, de nem, bizományiba beadta az autót egy CÉG, merthogy céges az autó. Egy hotel tulajdonos hölgy használta elvileg. 8 éves és csak 70e km. Ez szúrt szemet, mert csodálkoztam, hogy ilyen keveset futott az autó cégesként. 

Sajnos van rajta egy sérülés is, parkolási, felületi, de szerintem javítható elemcsere nélkül. A hátsú ajtó mögötti részen (C oszlop) úgy lökhárító magasságban. Horzsolás, de elég mélyen. Amúgy csak apróbb karcok vannak az autón.

Szerintetek meg szabad venni egy céges autót? Amúgy végig márkaszervizben javították. A km. futást mindegyik autó esetében leellenőriztem és a KEKKH 2012-es évtől lekért adatok alapján valós lehet.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, KMilán írta:

Üdv emberek! Bár nem ide tartozik, de mivel évekig G astra tulaj voltam fel merem tenni a kérdést. Jelenleg 3 autó van a listámon, amiből kettőt már megnéztem.

A legolcsóbb egy 2006-os Ford C-max, korának megfelelő állapotban van az autó. Egy dolog viszont picit aggaszt, 1.6 benzin 101 Le (nem változó szelepvezérléses) és 2. fokozatban kigyorsításnál (padlógáz) meg-meg torpan, kicsit mintha dadogna az autó, de nem kifejezetten égés kimaradásos a jelenség. Más fokozatban nem csinálja. Úgy általánosságban szerintetek ez egy benzines motornál mi okozhatja? Gyújtótrafó? EGR? Szelepek kokszolódása?

Másik autó szintén C-max , ugyan ez a motor, csak 2 évvel fiatalabb és úgy 800e-vel drágább.... nem nézetm még meg.

Aztán a harmadik egy J astra, igazából simán megvenném, ha magánszemély lenne az eladó, de nem, bizományiba beadta az autót egy CÉG, merthogy céges az autó. Egy hotel tulajdonos hölgy használta elvileg. 8 éves és csak 70e km. Ez szúrt szemet, mert csodálkoztam, hogy ilyen keveset futott az autó cégesként. 

Sajnos van rajta egy sérülés is, parkolási, felületi, de szerintem javítható elemcsere nélkül. A hátsú ajtó mögötti részen (C oszlop) úgy lökhárító magasságban. Horzsolás, de elég mélyen. Amúgy csak apróbb karcok vannak az autón.

Szerintetek meg szabad venni egy céges autót? Amúgy végig márkaszervizben javították. A km. futást mindegyik autó esetében leellenőriztem és a KEKKH 2012-es évtől lekért adatok alapján valós lehet.

Én a J-t választanám, persze nem csak azért mert az az Opel. Miért is ne lehetne cégest venni. Amennyiben valóban utánna tud nézni az ember az előéletének és az rendben van akkor simán. Nyílván azért jól meg kell nézni és figyelembe venni az apró árulkodó jeleket amikből le lehet szűrni, hogy használták előtte. Én a csajt is megnézném biztos ami biztos, meg amúgy is kíváncsi lennék. No de a lényeg, hogy nézd meg ha úgy gondolod jó lenne sajátnak. A C-max se rossz választás ha mégis inkább az maradna végül. Itt is van belőle és egyik tulajtól sem hallottam még panaszt rájuk.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, AstryG írta:

Én a J-t választanám, persze nem csak azért mert az az Opel. Miért is ne lehetne cégest venni. Amennyiben valóban utánna tud nézni az ember az előéletének és az rendben van akkor simán. Nyílván azért jól meg kell nézni és figyelembe venni az apró árulkodó jeleket amikből le lehet szűrni, hogy használták előtte. Én a csajt is megnézném biztos ami biztos, meg amúgy is kíváncsi lennék. No de a lényeg, hogy nézd meg ha úgy gondolod jó lenne sajátnak. A C-max se rossz választás ha mégis inkább az maradna végül. Itt is van belőle és egyik tulajtól sem hallottam még panaszt rájuk.

Hát igazából a használat, ami miatt nem a J felé húz a szívem, felnyitottam a csomagtartót, bal oldalt van a biztosíték tábla ugye, na annak a fedele eléggé szét volt már... a záró műanyag pöcök elveszett belőle, de legalább a fedél magától is a helyén maradt. Viszont a porszívót nem ismerték, mert elég dzsuvás volt a csomagtartó, mintha nemrég temetőbe vittek volna vele koszorúkat, vagy nem is tudom. Tele volt valami apró darabokkal. A belseje viszont cserébe rendben volt. Attól félek több ember vezethette és széthajthatták az autót. Menni nem tudtam vele, mert a napokban műszakiztatják az autót és éppen ma nem volt még rajta műszaki.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, KMilán írta:

Hát igazából a használat, ami miatt nem a J felé húz a szívem, felnyitottam a csomagtartót, bal oldalt van a biztosíték tábla ugye, na annak a fedele eléggé szét volt már... a záró műanyag pöcök elveszett belőle, de legalább a fedél magától is a helyén maradt. Viszont a porszívót nem ismerték, mert elég dzsuvás volt a csomagtartó, mintha nemrég temetőbe vittek volna vele koszorúkat, vagy nem is tudom. Tele volt valami apró darabokkal. A belseje viszont cserébe rendben volt. Attól félek több ember vezethette és széthajthatták az autót. Menni nem tudtam vele, mert a napokban műszakiztatják az autót és éppen ma nem volt még rajta műszaki.

No ezek pölö árulkodó jelek. Ha nem vagy biztos benne van még J Astra bőven. Ami mondjuk negatívum lehet, hogy nehéz egy kis dübbencs kocsi. Ezért én 1.4el nem is venném meg eszembe se jutna. Ennél a kiadásnaál már szűkebbre vették a hátsó szélvédőt és oldal ablakokat nehézkesebb lehet a kilátás. Bár sok mindent nem tudok anno szerettem volna, de még véletlen se volt rá 2.5 millióm, akkor még annyiért futottak az 5-6 éves darabok.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, AstryG írta:

No ezek pölö árulkodó jelek. Ha nem vagy biztos benne van még J Astra bőven. Ami mondjuk negatívum lehet, hogy nehéz egy kis dübbencs kocsi. Ezért én 1.4el nem is venném meg eszembe se jutna. Ennél a kiadásnaál már szűkebbre vették a hátsó szélvédőt és oldal ablakokat nehézkesebb lehet a kilátás. Bár sok mindent nem tudok anno szerettem volna, de még véletlen se volt rá 2.5 millióm, akkor még annyiért futottak az 5-6 éves darabok.

Hát 2,2-ért lett volna egy 7 éves Enjoy... de 10 percre maradtam le róla. Meg pl, ami azért kicsit elgondolkodtat még, hogy szalonautón (igaz sedan) vannak még J astrák egy-egy végkiárusításban olyan 4-4,5 ért, meg hát ott vannak még az utolsó darabok Ford Focusból, szintén 1,6 szívó, 4,5 - 5 között. És mégse 8 éves, 2,5-ért. Szóval ha használt, inkább a C-max. Mert 1,2-be belefér, csak lenne rajta egy kis meló....

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

Hát 2,2-ért lett volna egy 7 éves Enjoy... de 10 percre maradtam le róla. Meg pl, ami azért kicsit elgondolkodtat még, hogy szalonautón (igaz sedan) vannak még J astrák egy-egy végkiárusításban olyan 4-4,5 ért, meg hát ott vannak még az utolsó darabok Ford Focusból, szintén 1,6 szívó, 4,5 - 5 között. És mégse 8 éves, 2,5-ért. Szóval ha használt, inkább a C-max. Mert 1,2-be belefér, csak lenne rajta egy kis meló....

Ha jobb vétel akkor mindeképp válaszd a Ford-ot, mellé azzal sem nyúlsz úgy hiszem. Opel-eknek itthon nagy a hype-ja ezért sokszor örökáron akarják adni még kéztől is. Én is annyiért vettem a sajátot, csak hát én szerettem már autót és inkább nem vártam.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, DarthVödör írta:

Kicsit visszaolvasol a fórumon, láthatod, hogy a BEHR szellőztető rendszer konzoljában 1 db izzó van. Cserélhető a középső gomb kihúzásával. Mögötte található az izzó. 1,2W vagy 1,3W nem lényeges, hiszen csak 1 izzó van benne, nincs mihez viszonyítani... 

Itt a 10. oldalon, 26. ábrán két izzó van (a 25. ábrán látszik a Behr felirat), és egyébként pont így néz ki a vezérlőm. Az ecat24 az alvázszámomra ezt az oldalt hozza és szintén két izzót ír. Ha egy oldalt visszalapozol, akkor a 20. ábrán van egy izzós. Kétféle Behr vezérlő lenne? Az egy izzósnál nem kell középkonzolt bontani, a két izzósnál igen. Bármilyen Behr is legyen, a középső tekerő lehúzható, nem fog eltörni?

4 órája, KMilán írta:

Aztán a harmadik egy J astra, igazából simán megvenném, ha magánszemély lenne az eladó, de nem, bizományiba beadta az autót egy CÉG, merthogy céges az autó. Egy hotel tulajdonos hölgy használta elvileg. 8 éves és csak 70e km. Ez szúrt szemet, mert csodálkoztam, hogy ilyen keveset futott az autó cégesként. 

Tudom, hogy már nem érdekes, de talán legközelebbre. Cégeset csak nagyon óvatosan vennék. Általában azokat az autókat nem kímélik, amit kiadnak valakinek. Nem az övé, nincs miért vigyázzon rá. A másik oldalról nem jelent semmit. Én is cégbe vettem az autót, csak én vezettem és nem sok olyan marha van, aki úgy vigyáz rá, mint én.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, freddy_ írta:

Itt a 10. oldalon, 26. ábrán két izzó van (a 25. ábrán látszik a Behr felirat), és egyébként pont így néz ki a vezérlőm. Az ecat24 az alvázszámomra ezt az oldalt hozza és szintén két izzót ír. Ha egy oldalt visszalapozol, akkor a 20. ábrán van egy izzós. Kétféle Behr vezérlő lenne? Az egy izzósnál nem kell középkonzolt bontani, a két izzósnál igen. Bármilyen Behr is legyen, a középső tekerő lehúzható, nem fog eltörni?

Tudom, hogy már nem érdekes, de talán legközelebbre. Cégeset csak nagyon óvatosan vennék. Általában azokat az autókat nem kímélik, amit kiadnak valakinek. Nem az övé, nincs miért vigyázzon rá. A másik oldalról nem jelent semmit. Én is cégbe vettem az autót, csak én vezettem és nem sok olyan marha van, aki úgy vigyáz rá, mint én.

Még egyszer, bárki bármit is ír, vagy bármire hivatkozik:

BEHR 1 izzó, középső tekerőgomb kivehető, alatt lehet cserélni az izzót. Nem kell kibontani.

Delphi 2 izzó, nem vehető le a tekerőgomb, csak középkonzol lebontása után lehet a 2 izzót hátulról cserélni!

Módosítva : DarthVödör
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

10 órája, freddy_ írta:

Tudom, hogy már nem érdekes, de talán legközelebbre. Cégeset csak nagyon óvatosan vennék. Általában azokat az autókat nem kímélik, amit kiadnak valakinek. Nem az övé, nincs miért vigyázzon rá. A másik oldalról nem jelent semmit. Én is cégbe vettem az autót, csak én vezettem és nem sok olyan marha van, aki úgy vigyáz rá, mint én.

Én személy szerint nem írnám le a céges autókat. Elég sok közülük nem kulcsos (rohangálós) autó hanem un juttatásként privát használatra adott (lízingelt) kocsi. Ezeket megkapja egy-egy valamilyen vezető, aki munkába jár vele az otthona és az irodája közt, azzal szállítja a családját, semmi extra nem történik vele csak használja mint közlekedései eszközt (abban persze erős különbségek lehetnek hogy miként). Aztán ha lejár a km/idő korlát visszaadják és jöhet a következő. Ezeknél az autóknál olyan nem lehet mint egy magánszemélynél, mert kötelezően rendelik vissza időszakos ellenőrzésre az autókat, mindent azonnal cserélnek rajta (ez a flottás kezelésben az egyik legnagyobb biznisz), bármi nyűgje van nem okosban barkácsolják hanem szakszervizbe kerül azonnal. Mindig időben kötelező szervizek, nincs halasztgatás meg tesco-s olaj és a többi olcsó megoldás. Azt kell lekérdezni, hogy melyik cég nevén volt és milyen feltétellel. Lízingből visszavett autóknál a kereskedő rendelkezik a forgalmival és minden dokumentációval, tehát látszik a papírokból hogy az egy ember nevéhez volt költve (tehát nem rohangálós-kulcsos autó volt), ezek nagyon jó üzletek lehetnek. Legalább ekkora de inkább nagyobb* kockázatot látok egy magánember magán autójának megvásárlásában. Szintén nem tudhatod hogyan és ki használta (idős bácsitól veszed de azon a kocsin tanult meg az unoka is vezetni, hétvégenként azon élte ki magát, idős bácsi azzal vitte a rotakapát a hétvégi telekre a földúton végig csúsztatott kuplunggal), de legalább az adásvételi nem fogyasztói szerződés így probléma esetén is zűrős lesz rendezni mintsem a kereskedőnek kellene tartani a hátát az autóért az első 6 hónapban... Minden használt autó lutri, az hogy mibe nyúlsz bele nem kivédhető max a pofon mérete csökkenthető ha leköveted a kocsi múltját amennyire lehet és alaposan átnézeted a kocsit. A többi a jószerencse kérdése... 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, freddy_ írta:

Itt a 10. oldalon, 26. ábrán két izzó van (a 25. ábrán látszik a Behr felirat), és egyébként pont így néz ki a vezérlőm. Az ecat24 az alvázszámomra ezt az oldalt hozza és szintén két izzót ír.

Az ECAT linken hol látsz te két izzót? :blink:

A másik, szerelésről szóló pdf-ben a kép nem a gyári állapotot mutatja, vagy gondolod hogy a gyár kék szigetelőszalaggal oldotta meg a vezetékek rögzítését a fűtéspanelen belül? Nem, azt már valaki módosította. Eredetileg egyetlen izzó van ott, pont középen a középső tekerő alatt, nagyjából ott ahonnan a fentebb említett 26. ábrán a vezetékek indulnak. Higyj nekem, egy párszor már szedtem szét a fűtéspanelt. A korábbi, izzók teljesítményéről szóló vitát viszont eldönti ez az ECAT-os link: a Behr-be való az 1.3W-os izzó gyárilag, a Delphi-be meg az 1.2W-os, hiszen abban két izzó van eredetileg. :cool:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Az ECAT linken hol látsz te két izzót? :blink:

A másik, szerelésről szóló pdf-ben a kép nem a gyári állapotot mutatja, vagy gondolod hogy a gyár kék szigetelőszalaggal oldotta meg a vezetékek rögzítését a fűtéspanelen belül? Nem, azt már valaki módosította. Eredetileg egyetlen izzó van ott, pont középen a középső tekerő alatt, nagyjából ott ahonnan a fentebb említett 26. ábrán a vezetékek indulnak. Higyj nekem, egy párszor már szedtem szét a fűtéspanelt. A korábbi, izzók teljesítményéről szóló vitát viszont eldönti ez az ECAT-os link: a Behr-be való az 1.3W-os izzó gyárilag, a Delphi-be meg az 1.2W-os, hiszen abban két izzó van eredetileg. :cool:

A "mennyiség" oszlopban a 8-as izzók mellett két darab szerepel (a Behr mellett is). Más alkatrészek esetében, túlnyomó többségben helyes volt a megadott mennyiség (bár Behr esetében a pollenszűrőház kapcsok számában is téved). Arról a kisfelbontású képről nem tudtam megállapítani, hogy a szigetelőszalag csak a kábelt fogja-e vagy a foglalatot. Így ahogy írod, tényleg nem néz ki gyárinak. Odáig eljutottam, hogy 1.3W-os való bele, csak nehéz beszerezni. A fő kérdés az volt, hogy ki kell-e venni a középkonzolt az izzócseréhez, erre most már többször is megkaptam a választ, hogy nem. :) Majd amikor a kezemben lesz a csereizzó, ronggyal próbálok ráfogni a tekerőre, mert kézzel nem jött le. A szivargyújtó körül a gyűrűnek világítania kellene? Nálam már kitudja mióta nem világít.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit más. Be szerettem volna forrasztani az óracsoportba a tempomat LED-et. DarthVödör és több fórumtárs segített, ellátott leírással, tanácsokkal. A mutatók leszedésénél elakadtam. Kézzel nem tudom lehúzni. A háztartásban található legvékonyabb villa nem fér be az alá a mutató alá, ami alatt gyárilag a legnagyobb a rés. Tépőzár puha feléből készítettem egy ilyen célszerszámot: (középen a nagyobb kivágás a tengely miatt van):
IMG_0461.JPG

Így néz ki felrakva:
IMG_0460.JPG

Többször megpróbáltam lehúzni jobbra tekerve (mivel csak erre fordul) olyan erővel, hogy ha megindul, kivágódna a kezem és elrepülhet a mutató is. Meg sem mozdul, ugyanúgy van, ahogyan gyárilag rajta volt. Nem szeretném erősebben húzni, mert szerintem valami el fog törni. Lehet, hogy ez már egy újabb típusú óra és ragasztva van? Hagyjam mielőtt eltörik vagy rosszul próbálom leszedni?

Szerk.: Balra kellett volna tekernem, túl a végponton. Alig kell húzni felfelé. A többit kézzel húztam le.

Link to comment
Megosztás:

On 2005. 01. 16. at 11:08, Tom írta:

Tegnap fél egy körül villogtam egy lámpa nélküli szürke G Astrának Budán...

Nekem is szürke az Astra, és mivel a lakott területen nappal (amíg a közvilágítás se megy) a gyakorlatban én sem kapcsolom fel a lámpákat, így akár én is lehettem volna.
Igaz, nekem mellette még ott van a nappali fény, tehát aki engem nem lát meg vele, az menjen gyorsan szemorvoshoz.

Egyébként pedig - az rettentően idegesítő, amikor a szemből jövő ezért rámvillog, mert éppen "rendőrt játszik". Inkább ismerni kellene a KRESZ ide vonatkozó részleteit.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, vagy ha a Tisztelt Opel Astrás tagtársak itt jó tippet is tudnának rá adni.

Sajnálatos, de kissé megkopott a vezetőoldali üléshuzatom (azaz - az eredeti gyári kárpit kezdett szépen foszlani és lyukadozni). Nem nagy ügy, ámde engem eléggé irritál.
Hol lehetne CSAK a kárpitot (vagy hasonló kárpit-anyagot) megvenni vagy beszerezni - már magára az első ülésre,
mert én bizony azért nem veszek még bontóban se ugyanolyan huzatú komplett autóülést, merthogy ez már kissé "olyan" viseltes... (13 éves)
(Elvileg az Astra G széria lengyel gyártású)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Nekem is szürke az Astra, és mivel a lakott területen nappal (amíg a közvilágítás se megy) a gyakorlatban én sem kapcsolom fel a lámpákat, így akár én is lehettem volna.
Igaz, nekem mellette még ott van a nappali fény, tehát aki engem nem lát meg vele, az menjen gyorsan szemorvoshoz.

Egyébként pedig - az rettentően idegesítő, amikor a szemből jövő ezért rámvillog, mert éppen "rendőrt játszik". Inkább ismerni kellene a KRESZ ide vonatkozó részleteit.

Időutazó. Te jóságos isten.

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Az lenne a kérdésem, vagy ha a Tisztelt Opel Astrás tagtársak itt jó tippet is tudnának rá adni.

Sajnálatos, de kissé megkopott a vezetőoldali üléshuzatom (azaz - az eredeti gyári kárpit kezdett szépen foszlani és lyukadozni). Nem nagy ügy, ámde engem eléggé irritál.
Hol lehetne CSAK a kárpitot (vagy hasonló kárpit-anyagot) megvenni vagy beszerezni - már magára az első ülésre,
mert én bizony azért nem veszek még bontóban se ugyanolyan huzatú komplett autóülést, merthogy ez már kissé "olyan" viseltes... (13 éves)
(Elvileg az Astra G széria lengyel gyártású)

Újan venni szerintem sehol. Marad a bontott jobb állapotú ülés vadászata. Még F-be is lehet találni nem kiült üléseket, G-be is biztos sikerülni fog.

2860022-20180622-UyiNJd.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Az lenne a kérdésem, vagy ha a Tisztelt Opel Astrás tagtársak itt jó tippet is tudnának rá adni.

Sajnálatos, de kissé megkopott a vezetőoldali üléshuzatom (azaz - az eredeti gyári kárpit kezdett szépen foszlani és lyukadozni). Nem nagy ügy, ámde engem eléggé irritál.
Hol lehetne CSAK a kárpitot (vagy hasonló kárpit-anyagot) megvenni vagy beszerezni - már magára az első ülésre,
mert én bizony azért nem veszek még bontóban se ugyanolyan huzatú komplett autóülést, merthogy ez már kissé "olyan" viseltes... (13 éves)
(Elvileg az Astra G széria lengyel gyártású)

Nálam csak egy szál húzódott ki az első üléspárnából. Képek alapján (elő tudom keresni a weboldalt) beazonosítottam a kárpitkódot és megtaláltam egy német webshopban újonnan. Csak az üléspárna 60 ezer forint körüli összeg. Ausztrál ebay-en volt 125 AUD-ért. Ennyiért még megvettem volna, de mégegyszer ennyiért küldi el. Annyira még nem rossz állapotú, hogy másik ülésre cseréljem, de talán nálad ez lenne a gazdaságosabb megoldás, ahogyan az előttem szóló is javasolta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,vezérmüszij cseréhez készülődök az Astran.Meg tudja valaki mondani hogy az ékszijtárcsa csavarját hány Nm-el kell meghúzni?Elvileg cserélni kéne a csavart minden megbontásnál,új csavarnál 95Nm+30+15 fok,mert nyúlik.A használt csavar már nem nyúlik,gondoltam meghúzom 100-120- ra + menetrögzitő.Mi a véleményetek?

Módosítva : vitya1978
Link to comment
Megosztás:

54 perce, vitya1978 írta:

Sziasztok,vezérmüszij cseréhez készülődök az Astran.Meg tudja valaki mondani hogy az ékszijtárcsa csavarját hány Nm-el kell meghúzni?Elvileg cserélni kéne a csavart minden megbontásnál,új csavarnál 95Nm+30+15 fok,mert nyúlik.A használt csavar már nem nyúlik,gondoltam meghúzom 100-120- ra + menetrögzitő.Mi a véleményetek?

Erre gondolsz? "Front axle body to body (all bolts) 90 + 45° + 15° 3), 3) Use new fastening bolt(s)" Nálam (márkaszerviz által történt rongálás miatt) a tárcsát cserélték (finoman szólva nem szakszerűen), a csavarokat nem. Menetrögzítőt sem használtak. Én nem húznám túl, kicserélném a csavart... Ezek után lehet, hogy az enyémen sem ártana.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

Sajnálatos, de kissé megkopott a vezetőoldali üléshuzatom (azaz - az eredeti gyári kárpit kezdett szépen foszlani és lyukadozni). Nem nagy ügy, ámde engem eléggé irritál.
Hol lehetne CSAK a kárpitot (vagy hasonló kárpit-anyagot) megvenni vagy beszerezni - már magára az első ülésre,
mert én bizony azért nem veszek még bontóban se ugyanolyan huzatú komplett autóülést, merthogy ez már kissé "olyan" viseltes... (13 éves)
(Elvileg az Astra G széria lengyel gyártású)

Hát én egyebek között emiatt cseréltem a komplett kárpitomat bőrre...

Habár a kárpitkódot könnyen ki lehet deríteni (az anyósoldali B-oszlopon levő táblán van, a színkód mellett), az Opel NEM ÁRUL kárpitanyagot végben úgy mint pl. a Mercedes.

Megvenni kizárólag a már elkészített komplett ülés kárpitját lehet két részletben, külön az ülőlapét, illetve külön a háttámláét. A gond az árral van, egy-egy ilyen huzat ára súlyos tízezrek (nekem 1db bézs textil háttámlahuzat a sofőrülésre 100e Ft lett volna), és akkor még neked kell kicserélni, bár az már az egyszerűbb része.

Így két megoldás maradt: vagy megmutatod a mostani ülésed egy autókárpitosnak, aki kis szerencsével tud megegyező színű/textúrájú anyagot szerezni (attól hogy az Opel nem árul, még lehet hogy van, csak más forrásból, bár az enyémhez pl. nem volt, de a Ford Fiesta Mk6-é nagyon hasonló), vagy marad a bontott ülés. A "viseltes" ülések elkerülésére jó módszer hogy angol autókat kell keresni, ott a bal egy az anyósülés, így jó eséllyel kevésbé elhasznált ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, tgabika76 írta:

a kárpitkódot könnyen ki lehet deríteni (az anyósoldali B-oszlopon levő táblán van, a színkód mellett), az Opel NEM ÁRUL kárpitanyagot végben úgy mint pl. a Mercedes.

Megvenni kizárólag a már elkészített komplett ülés kárpitját lehet két részletben, külön az ülőlapét, illetve külön a háttámláét. A gond az árral van, egy-egy ilyen huzat ára súlyos tízezrek (nekem 1db bézs textil háttámlahuzat a sofőrülésre 100e Ft lett volna), és akkor még neked kell kicserélni, bár az már az egyszerűbb része.

Azért az egy nagy vicc - még magától az Opel gyártóitól is - hogy ilyen "alkatrészt" nem árusítanak. Igaz, amit néha tolnak, annak is megvan rendesen az ára.
De csak egyet mondok. A hamutartóm nyílásfékezőjének eltörött a kis fogaskereke. Persze CSUPÁN azt a filléres kis alkatrészt sehol NEM LEHET kapni, ámde megvehetem helyette /akár bontóban is/ a komplett hamutartó egységet. (miközben én nem dohányzom, így a kocsiban csupán apróbb tárgyak lomtárának használom). Súlyos kb. 16 ezerért.

Én aztán azt hamar megoldottam, mert csináltam bele egy másikat. Igaz - a fogszám, a módusz, az átmérő, meg még néhány részhülyeség után - csak ki tudtam választani a fogaskerék készletemből.

Bezzeg egy másik mütyűrt - annak tényleg örültem, mert éppen volt a boltban. A motortér feltámasztó pálcájának az orrlemezben lévő műanyag patentja.
Igaz, azt viszont valami hazai fröccsöntő-kisiparos gyárthatta le, mert a további jó működéséhez még kissé reszelgetni kellett. Ez van.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, vitya1978 írta:

Sziasztok,vezérmüszij cseréhez készülődök az Astran.Meg tudja valaki mondani hogy az ékszijtárcsa csavarját hány Nm-el kell meghúzni?Elvileg cserélni kéne a csavart minden megbontásnál,új csavarnál 95Nm+30+15 fok,mert nyúlik.A használt csavar már nem nyúlik,gondoltam meghúzom 100-120- ra + menetrögzitő.Mi a véleményetek?

Veled beszélgettem tyutyubon? Ugye ott F astra vezérlés csere vana videón , neked meg ha jól sejtem G astrád van, ezért láthattunk más lehúzási nyomatékot a könyvben. Hacsak nem 8 szelepes motorod van, pölö x16szr.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, zotya975 írta:

Veled beszélgettem tyutyubon? Ugye ott F astra vezérlés csere vana videón , neked meg ha jól sejtem G astrád van, ezért láthattunk más lehúzási nyomatékot a könyvben. Hacsak nem 8 szelepes motorod van, pölö x16szr.

Szia!Igen nekem G astra van  szerelési könyvben néztem én is ezeket az adatokat ....16 szelepesem van Z14XE

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Azért az egy nagy vicc - még magától az Opel gyártóitól is - hogy ilyen "alkatrészt" nem árusítanak. Igaz, amit néha tolnak, annak is megvan rendesen az ára.
De csak egyet mondok. A hamutartóm nyílásfékezőjének eltörött a kis fogaskereke. Persze CSUPÁN azt a filléres kis alkatrészt sehol NEM LEHET kapni, ámde megvehetem helyette /akár bontóban is/ a komplett hamutartó egységet. (miközben én nem dohányzom, így a kocsiban csupán apróbb tárgyak lomtárának használom). Súlyos kb. 16 ezerért.

Hamutartóm több darabom is van, mind bontóból származik, 1-3e Ft között adják őket általában.

A kis fogaskerék megléte nem törvényszerű, a Classic-okból pl. már ezt is kihagyták, azokban nem csillapítottan nyílik a hamutartó.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

Hamutartóm több darabom is van, mind bontóból származik, 1-3e Ft között adják őket általában.

A kis fogaskerék megléte nem törvényszerű, a Classic-okból pl. már ezt is kihagyták, azokban nem csillapítottan nyílik a hamutartó.

Az a kis fogaskerék - elvileg de csaknem ugyanolyan, mint az ingre egy ing-gomb.
Többnyire az árnak is olyan árfekvésben kellene lennie - pl. 2 darab egy százas! De sajna - külön csak a "mütyűrke" nem kapható, ám megvenni érte egy komplett hamutartót?
Nem tollas a hátam ...

Jaaa, meg persze - egyáltalán nem dohányzom!
Az egész inkább simán flanc, ám úgy vagyok vele, ha már gyárilag úgy lett megcsinálva, hát működjön is úgy.
A Classic-okat igazából (és belülről) nem ismerem, de majd megnézem a haverét itt az utcában. ... Neki pontosan olyanja van.  (Engem zavarna, hogy "csak úgy kicsapódik" ...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.