Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok, sürgősen segítségre lenne szükségem: ma vettem észre, hogy a szervó tartályban nincs folyadék. A működésén nem vettem észre semmit. A kérdésem, hogy milyen típusú folyadék kell bele és mennyibe fáj egy liter? Sajna nem sok pénzem van, így nem evidens, hogy bemenjek az Opel szalonba venni. Inkább körülnéznék előbb több helyen, csak nem tudom mit keressek! Egyáltalán mitől tűnhet el? Lehet, hogy elfolyt valahol?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sürgősen segítségre lenne szükségem: ma vettem észre, hogy a szervó tartályban nincs folyadék. A működésén nem vettem észre semmit. A kérdésem, hogy milyen típusú folyadék kell bele és mennyibe fáj egy liter? Sajna nem sok pénzem van, így nem evidens, hogy bemenjek az Opel szalonba venni. Inkább körülnéznék előbb több helyen, csak nem tudom mit keressek! Egyáltalán mitől tűnhet el? Lehet, hogy elfolyt valahol?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha teljesen eltűnt az elég gááz, akkor valahol erőteljesen folyik, vagy szivárog. Nézz alá a kormányműnek.

Én nem öntenék bele mást minta gyári, mert ha valami mással összekeveredik, és kinyírja a szivattyút az akkor az drága lesz.

2-3e Ft lehet 1l.

Én eddig 1x töltettem utána, kb 2dl hiányzott belőle, és korrektek voltak a szervizben, talán egy munkaegységet, és a 2dl olajat számolták fel. Azóta talán ha 0.5dl hiányzik belőle. (pedig mondták, ha jobban nekiáll folyni, az drága móka lesz)

Link to comment
Megosztás:

Ha teljesen eltűnt az elég gááz, akkor valahol erőteljesen folyik, vagy szivárog. Nézz alá a kormányműnek. én nem öntenék bele mást minta gyári, mert ha valami mással összekeveredik, és kinyírja a szivattyút az akkor az drága lesz. 2-3e Ft lehet 1l. én eddig 1x töltettem utána, kb 2dl hiányzott belőle, és korrektek voltak a szervizben, talán egy munkaegységet, és a 2dl olajat számolták fel. Azóta talán ha 0.5dl hiányzik belőle. (pedig mondták, ha jobban nekiáll folyni, az drága móka lesz)

Köszönöm a gyors választ. Valószinűleg még sosem volt töltve de alánézek. Nem fogom keverni, veszek gyári folyadékot bele. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az 1.2-es benzines 2001-es G astrám reggeli első, hidegindításnál csúnya kaparó hangot hallat. Ez kb 1 másodpercig hallható, a kulcs elfordítása után és a motor beindulásával egy időben. Feltételezem, hogy az önindító haldoklik. Ez mitől van? Mit takar egy önindító felújítás? Gondolom nem két forint. Köszi

Igen, valószínűleg az lesz. Nekem 14ezerbe fájt a generál. 2műanyag fogaskereket cseréltek, kenték, kipucolták, évek óta nincs is vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Nem fogom keverni, veszek gyári folyadékot bele. <_<

Sajnos a gyári folyadék az elektrohidraulikus kormányszervóhoz nem olcsó, majd' 5000Ft egy liter (4669 egész pontosan). A cikkszáma 194 07 15, ez alapján tudni fogják a szalonban hogy mit szeretnél.

Mindenképp elektrohidraulikus szervóhoz valót vegyél bele ha olyanod van (ez zöld színű), a sima hidraulikus szervóhoz való piros nem jó!

Link to comment
Megosztás:

Igen, valószínűleg az lesz. Nekem 14ezerbe fájt a generál. 2műanyag fogaskereket cseréltek, kenték, kipucolták, évek óta nincs is vele gondom.

Köszi a segítséget. Az a jó, hogy első indításnál csinálja, uána már szépen indul. Gondolom ezt nem érdemes halogatni, nem akarom, hogy végleg megadja magát.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2002-es G Astrám.

Kb 3 hónapja jelentkezett először a probléma: időnként rángat egyet az autó.

Ennyi a teljes probléma néha 5 kilométerenként néha 50 kilométerenként rángat egyet kettőt és aztán rendben megy tovább.

Nem függ különösebben a sebességtől vagy a fordulatszámtól sem. Attól sem, hogy hideg vagy meleg a motor.

Már legalább 3-4 szer jártam szervízben: AGR szelep le van heggesztve, AC pumpát kicserélték, diagnosztika semmilyen hibát nem tárol el, gyertyákat kicserélték, elvileg minden rendben.

Ha valakinek esetleg már volt hasonló problémája és tudja a megoldást, légyszi árulja el.

Előre is köszönöm szépen

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Vagy először mérd meg egy mezei szobahőmérővel. Nekem sem tűnt elég hidegnek a múltkor +30 fokban, de a mérés meggyőzött. Én így csináltam: alapjárat, klíma+belsőlevegőkeringtetés be, venti 2-s fokozat, hőmérő középső levegőrostély elé. 2 perc múlva 6 fokos kilépő levegő. De előtte lehetőleg ne napon álljon a kocsi.

Szia!

Engem a hangja zavar. Mikor bekapcsolom olyan sziszegős hangja van. Az miatt aggódom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2002-es G Astrám. Kb 3 hónapja jelentkezett először a probléma: időnként rángat egyet az autó. Ennyi a teljes probléma néha 5 kilométerenként néha 50 kilométerenként rángat egyet kettőt és aztán rendben megy tovább. Nem függ különösebben a sebességtől vagy a fordulatszámtól sem. Attól sem, hogy hideg vagy meleg a motor. Már legalább 3-4 szer jártam szervízben: AGR szelep le van heggesztve, AC pumpát kicserélték, diagnosztika semmilyen hibát nem tárol el, gyertyákat kicserélték, elvileg minden rendben. Ha valakinek esetleg már volt hasonló problémája és tudja a megoldást, légyszi árulja el. Előre is köszönöm szépen Tamás

AGR szelepet mondtam volna első körben, ez tipikusan olyan hiba. Nem tudom, hogy lezárva okozhat-e ilyen problémát. Hajtsd meg magasabb fordulaton hosszabb távon, hátha... Vagy üzemanyagszűrő esetleg...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

99-es G Astra, X14XE, lambdaszonda hibás. Új utángyártottat vagy inkább bontott gyárit érdemes venni? Az új gyári kb 30 ezer, a cromaxnál találtam 13 körül új utángyártottat, bontott gyárit eddig nem. Melyiket javasoljátok? Lehet olyan, hogy az utángyártott nem olyan értékeket ad mint a gyári? Valamint ha jól tudom akkor ebben 1 szonda van csak, a cromaxnál meg 2 féle, katalizátor előtti és utáni. Jó lesz nekem a kat. előtti? A kép alapján nekem olyan van.

Válaszotokat köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyári folyadék az elektrohidraulikus kormányszervóhoz nem olcsó, majd' 5000Ft egy liter (4669 egész pontosan). A cikkszáma 194 07 15, ez alapján tudni fogják a szalonban hogy mit szeretnél.

Mindenképp elektrohidraulikus szervóhoz valót vegyél bele ha olyanod van (ez zöld színű), a sima hidraulikus szervóhoz való piros nem jó!

Bocs a láma kérdésért, de azt honnan tudja az ember, hogy milyen van a kocsijában (elektrohidraulikus vagy hidraulikus) ?

Motorkódom: Z16XE.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Engem a hangja zavar. Mikor bekapcsolom olyan sziszegős hangja van. Az miatt aggódom

Én a hétvégén töltettem fel gázzal és érdekes módon elkezdett valami sziszegni, előtte nem volt hangja (félig volt gázzal a rendszerrel). Nem tudtam hova tenni a dolgot, de egy 10 km után elhallgatott ... most én is figyelem, hogy legközelebb mi lesz... <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!

99-es G Astra, X14XE, lambdaszonda hibás. Új utángyártottat vagy inkább bontott gyárit érdemes venni? Az új gyári kb 30 ezer, a cromaxnál találtam 13 körül új utángyártottat, bontott gyárit eddig nem. Melyiket javasoljátok? Lehet olyan, hogy az utángyártott nem olyan értékeket ad mint a gyári? Valamint ha jól tudom akkor ebben 1 szonda van csak, a cromaxnál meg 2 féle, katalizátor előtti és utáni. Jó lesz nekem a kat. előtti? A kép alapján nekem olyan van.

Válaszotokat köszönöm!

Mindenképpen gyárit és ha lehet újat! Utángyárival, "univerzálissal" már rengetegen és sokat szívtak. Végül többe is lett nekik, mint a gyári alkatrészes javítás.

Én már feladtam az alkatrész ár bogarászással. Ugyanazt az alkatrészt a régi, jól bevált szerelőm mindig olcsóbban tudja beszerezni. Így általában a munkadíjával együtt is olcsóbban jövök ki, mintha én szereznék be bármit, bárhonnan. Pedig ritka vendég vagyok nála. Kopp, kopp, kopp.

Link to comment
Megosztás:

Nem típushiba, lehet javítani.

Többnyire, csak át kell forrasztani, az óracsoportban levő alkatrészeket, processzort, és jó lesz.

De bízd inkább szakemberre!!!

Csak ugyan ilyen óracsoportra lehet cserélni!

Igen,itt tárolja a megtett kilómétereket. (de ez is átrakható)

A csere, egyszerű.

P1214463s.jpg

A fekete-fehér részt kell átforrasztani!

(kereszt tekercses műszer. az egyik tekercs a gyújtás 12V-ra van kötve, a másikat a proc vezérli.)

Ugyan eltelt már egy kis idő mióta kérdeztem, de ma sikerült a javaslatod végrehajtani.

Át lett forrasztva minden IC, és azóta nem tapasztaltam a szintjelző hibáját, gyönyörűen teszi a dolgát. :icon1:

Köszönöm még egyszer a megoldás kulcsát, bevált!

Minden elismerésem a tudásod előtt! :icon10: :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen gyárit és ha lehet újat! Utángyárival, "univerzálissal" már rengetegen és sokat szívtak. Végül többe is lett nekik, mint a gyári alkatrészes javítás.

Én már feladtam az alkatrész ár bogarászással. Ugyanazt az alkatrészt a régi, jól bevált szerelőm mindig olcsóbban tudja beszerezni. Így általában a munkadíjával együtt is olcsóbban jövök ki, mintha én szereznék be bármit, bárhonnan. Pedig ritka vendég vagyok nála. Kopp, kopp, kopp.

Köszönöm válaszod, akkor mélyen zsebbe nyúlok és az lesz :( 30 körül van. Csak a lámpa zavar, amúgy ha lehúzom, megy rendesen, csak ugye akkor folyamatosan világít a motorkontroll lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy az egyben ugyanezeket a problémákat produkálta.Szerintem biztos hogy kenési problémája van és szorul,a rugó ereje kevés és kézzel rásegítve ugrik csak vissza.Valszeg csak nem jut a megfelelő helyre az olaj.Én nem a zárba nyomattam az olajat , hanem a kulcs mindkét oldalára való csöpögtetéssel, sokszori ki-be húzogatással,nyomogatással,elfordítással próbálkoztam,mire teljesen megjavult.Persze zár és zár között vannak különbségek.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly jártam ezt végig. Mikor akadozott azt javasolták, hogy fújjam be valamivel. Hülye fejjel nem otthon csináltam. Attól fogva az eredeti kulccsal nem boldogultam. A tartalékkal játszottam egy órát, mire be tudtam indítani.

nálam is ugyan ez van! ha úgy veszed ki hogy rá tartasz magad felé és úgy húzod ki akkor kikattan ha nem akkor rá böksz kulcsal! én ezt csinálom!

"leállítom nem kattan kulcsot ki majd az elejével picit meg koccolom és már kint is van! ha meg ez sem szedd szét aztán takarítsd ki mert tuti telivan retekkel jó vastagon!

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket kérném. Anno említettem h cserélve volt a vezérműlánc készletem, és egyből azután jelentkezett egy hibakód check engine lámpa, amely kivillogtatás után "vezérműtengely-helyzet jeladó funkció rendellenesség"-re utalt. Kaptam választ h lehet h elrakták a vezérlést. Nos azóta hidrotőkés is lett az autó, aztán gondoltam elviszem szakszerízbe és egy kalap alatt megcsináltatom a 2-őt. Nos a hidrotőkék ki lettek cserélve a vezérlés is helyre lett rakva, viszont a hibakód továbbra is jelen van. Próbálták a szervízben törölni de az autó beindítása után ismét kivillant és folyamatosan ég azóta is mint eddig. Arra gondoltak h lehet ez a vezérműtengely jeladó a rossz, de nem akarták megrendelni, mivel nem voltak benne biztosak, ezért arra jutottunk h megpróbálunk egy használtat beszerezni, avagy valakitől kölcsön kérjük kipróbálni. Volt már valakinek hasonló hibája, tapasztalata esetleg???

Vagy szerintetek mi lehet még a gond????

Előre is köszönöm nektek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is sajnos beadta a kulcsot a Delphi-s belsőlevegő szabályozó motor. Állandóan forog, ha rajta van a gyújtás. Visszakerestem a fórumban a hozzászólásokat, meg is találtam a javítási útmutatót, de sajnos a képek már nem elérhetők hozzá :(

Meg tudná valaki csinálni újra a fényképeket?

http://www.opelforum...38

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is sajnos beadta a kulcsot a Delphi-s belsőlevegő szabályozó motor. Állandóan forog, ha rajta van a gyújtás. Visszakerestem a fórumban a hozzászólásokat, meg is találtam a javítási útmutatót, de sajnos a képek már nem elérhetők hozzá :(

Meg tudná valaki csinálni újra a fényképeket?

http://www.opelforum...38

Köszi szépen!

DarthVödör nagyúr honlapján megtalálod : https://sites.google.com/site/opelccled/delphi-servo

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.