Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek,

Szerintetek létezik, hogy nem kellett egy év sem és tönkrement a termosztát? FEBI-t vettem, gondoltam ez biztos jó lesz, de nehezen melegszik a víz, városban alig észrevehető, de hosszabb távon vissza is hűl. A boltban pedig csak fél év garit vállaltak :(

Milyen márkákat javasoltok? A gyári 15 évig bírta és akkor is csak a műanyag csöve rohadt le...

Módosítva : celebrin
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,

Szerintetek létezik, hogy nem kellett egy év sem és tönkrement a termosztát? FEBI-t vettem, gondoltam ez biztos jó lesz, de nehezen melegszik a víz, városban alig észrevehető, de hosszabb távon vissza is hűl. A boltban pedig csak fél év garit vállaltak :(

Milyen márkákat javasoltok? A gyári 15 évig bírta és akkor is csak a műanyag csöve rohadt le...

https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30700000-termosztat-es-alkatreszei/30700199-termosztat/143931-termosztat-opel-astra-g-1998-2009

A gyárinak tényleg húzós az ára, de lehet az lenne a jó.

Esetleg gates innen a listából.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,

Szerintetek létezik, hogy nem kellett egy év sem és tönkrement a termosztát? FEBI-t vettem, gondoltam ez biztos jó lesz, de nehezen melegszik a víz, városban alig észrevehető, de hosszabb távon vissza is hűl. A boltban pedig csak fél év garit vállaltak :(

Milyen márkákat javasoltok? A gyári 15 évig bírta és akkor is csak a műanyag csöve rohadt le...

Hali!

Sajnos létezik,én is valami gagyit vettem,és fél év után ki kellett cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,

Szerintetek létezik, hogy nem kellett egy év sem és tönkrement a termosztát? FEBI-t vettem, gondoltam ez biztos jó lesz, de nehezen melegszik a víz, városban alig észrevehető, de hosszabb távon vissza is hűl. A boltban pedig csak fél év garit vállaltak :(

Milyen márkákat javasoltok? A gyári 15 évig bírta és akkor is csak a műanyag csöve rohadt le...

A gyári szerelésű az Wahler, szóval azt nyugodtan megveheted.

Cromaxnál is olcsóbb áron kapod itt

http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu?cikkkod=4208.92D/SZ#.U-xxaWPqvDc

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudod véletlenül hogy milyen szoftvert rakott fel rá?

Azt nem...sürgős volt az ügy nekem, mert épp egy hosszabb út előtt álltam és nem akartam kontroll lámpával nekivágni, úgyhogy örültem, hogy 1 órán belül vállalta és véglegesen megoldotta ezt a problémát.

A lényeg, hogy nem kérdezősködtem ilyenekről. :-) Csak az alap, hogy műszakin átmegy e, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Most hogy egész nap egész jól eseget az eső, azt vettem észre hogy a vezető előtti ablaktörlőkar csatlakozási pontja áll a vízben, a műanyag burkolaton megáll a víz és onnan nem folyik el semerre (a másik oldalon ugyebár a kis lyukon lecsorog, már ha nincs eltömődve).

Esőben nálam így néz ki a helyzet (bekereteztem pirossal ahol áll a víz):

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1oP57qo1ulydNk2y25DN64Rr4TR2d39e1WeC3J7wlOp35LUF2gNE9V68kEiT1j8Xsnn1Hd7yme672sr2V7M88rB8V4Yifh7IIb8&bid=1

Ez egyedi (már mint az autómnál nem oké valami)? ezen az oldalon is kellene lyuknak lennie csak eltömődött? Valaki legyen szíves lesse már meg ezt a saját autóján...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Most hogy egész nap egész jól eseget az eső, azt vettem észre hogy a vezető előtti ablaktörlőkar csatlakozási pontja áll a vízben, a műanyag burkolaton megáll a víz és onnan nem folyik el semerre (a másik oldalon ugyebár a kis lyukon lecsorog, már ha nincs eltömődve).

Esőben nálam így néz ki a helyzet (bekereteztem pirossal ahol áll a víz):

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1oP57qo1ulydNk2y25DN64Rr4TR2d39e1WeC3J7wlOp35LUF2gNE9V68kEiT1j8Xsnn1Hd7yme672sr2V7M88rB8V4Yifh7IIb8&bid=1

Ez egyedi (már mint az autómnál nem oké valami)? ezen az oldalon is kellene lyuknak lennie csak eltömődött? Valaki legyen szíves lesse már meg ezt a saját autóján...

Most néztem.

Van lyuk az ablaktörlő tengelyével a motor irányával egy-vonalba. Szóval a legalján.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Most hogy egész nap egész jól eseget az eső, azt vettem észre hogy a vezető előtti ablaktörlőkar csatlakozási pontja áll a vízben, a műanyag burkolaton megáll a víz és onnan nem folyik el semerre (a másik oldalon ugyebár a kis lyukon lecsorog, már ha nincs eltömődve).

Esőben nálam így néz ki a helyzet (bekereteztem pirossal ahol áll a víz):

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1oP57qo1ulydNk2y25DN64Rr4TR2d39e1WeC3J7wlOp35LUF2gNE9V68kEiT1j8Xsnn1Hd7yme672sr2V7M88rB8V4Yifh7IIb8&bid=1

Ez egyedi (már mint az autómnál nem oké valami)? ezen az oldalon is kellene lyuknak lennie csak eltömődött? Valaki legyen szíves lesse már meg ezt a saját autóján...

Ez elég szarul néz ki, gondolom nem tesz jót a fém alkatrészeknek. Ahogy Imy is irta van rajta lyuk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Most hogy egész nap egész jól eseget az eső, azt vettem észre hogy a vezető előtti ablaktörlőkar csatlakozási pontja áll a vízben, a műanyag burkolaton megáll a víz és onnan nem folyik el semerre (a másik oldalon ugyebár a kis lyukon lecsorog, már ha nincs eltömődve).

Esőben nálam így néz ki a helyzet (bekereteztem pirossal ahol áll a víz):

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1oP57qo1ulydNk2y25DN64Rr4TR2d39e1WeC3J7wlOp35LUF2gNE9V68kEiT1j8Xsnn1Hd7yme672sr2V7M88rB8V4Yifh7IIb8&bid=1

Ez egyedi (már mint az autómnál nem oké valami)? ezen az oldalon is kellene lyuknak lennie csak eltömődött? Valaki legyen szíves lesse már meg ezt a saját autóján...

Épp tegnap vettem le a műanyag burkolatot, mert a belsőlevegő csappantyúm immár harmadjára adta be a kulcsot és láttam, hogy van furat mindkét ablaktörlőnél a burkolaton. A vezető oldaliban volt is egy nagy "dugó" mindenféle szöszmöszből. Le kell venni az ablaktörlőt (13-mas crova) és már láthatóvá is válik.

Link to comment
Megosztás:

Alulról. A legkönnyebb aknából, ha nincs akkor jól meg kell emelni és alábakolni, mielőtt alámászol.

Kivettem a kesztyűtartót, hogy megnézzem a pollenszűrőt. Most már értem miért folyt be a víz. Pollenszűrőház ajtaját három patent fogja (elvileg). Nálam egy darab volt, azt is fordítva rakták fel.

Kiszettem egy marék szőrszálat, apró magvakat, levéldarabkákt és valami azonosítatlan barna izét. Ami azonban legjobban meglepett, hogy az amúgy 30 cm széles pollenszűrő 10 cm-esre volt begyűrve.

3 HÓNAPJA VOLTAM egy budapesti SZAKSZERVÍZBEN!

Link to comment
Megosztás:

Kivettem a kesztyűtartót, hogy megnézzem a pollenszűrőt. Most már értem miért folyt be a víz. Pollenszűrőház ajtaját három patent fogja (elvileg). Nálam egy darab volt, azt is fordítva rakták fel.

Kiszettem egy marék szőrszálat, apró magvakat, levéldarabkákt és valami azonosítatlan barna izét. Ami azonban legjobban meglepett, hogy az amúgy 30 cm széles pollenszűrő 10 cm-esre volt begyűrve.

3 HÓNAPJA VOLTAM egy budapesti SZAKSZERVÍZBEN!

Én is jártam így, csak a harmadik évben vettem észre, amikor már magamnak csináltam. Szerintem az első és második éves szervizkor is csak kiszámlázták, de meg nem csinálták a cserét. Borzasztó valamit szedtem ki pollenszűrő néven. Az igaz, hogy nehéz jól megcsinálni, vékony kéz és türelem kell hozzá. De ha én meg tudom csinálni, akkor szerelő miért nem és ezek után hogy van pofája pénzt kérni érte, amikor tudja, hogy gányolt :angry:.

Link to comment
Megosztás:

Én is jártam így, csak a harmadik évben vettem észre, amikor már magamnak csináltam. Szerintem az első és második éves szervizkor is csak kiszámlázták, de meg nem csinálták a cserét. Borzasztó valamit szedtem ki pollenszűrő néven. Az igaz, hogy nehéz jól megcsinálni, vékony kéz és türelem kell hozzá. De ha én meg tudom csinálni, akkor szerelő miért nem és ezek után hogy van pofája pénzt kérni érte, amikor tudja, hogy gányolt :angry:.

Én biztos letéptem volna a fejét!!!

Link to comment
Megosztás:

Kivettem a kesztyűtartót, hogy megnézzem a pollenszűrőt. Most már értem miért folyt be a víz. Pollenszűrőház ajtaját három patent fogja (elvileg). Nálam egy darab volt, azt is fordítva rakták fel.

Kiszettem egy marék szőrszálat, apró magvakat, levéldarabkákt és valami azonosítatlan barna izét. Ami azonban legjobban meglepett, hogy az amúgy 30 cm széles pollenszűrő 10 cm-esre volt begyűrve.

3 HÓNAPJA VOLTAM egy budapesti SZAKSZERVÍZBEN!

Én is jártam így, csak a harmadik évben vettem észre, amikor már magamnak csináltam. Szerintem az első és második éves szervizkor is csak kiszámlázták, de meg nem csinálták a cserét. Borzasztó valamit szedtem ki pollenszűrő néven. Az igaz, hogy nehéz jól megcsinálni, vékony kéz és türelem kell hozzá. De ha én meg tudom csinálni, akkor szerelő miért nem és ezek után hogy van pofája pénzt kérni érte, amikor tudja, hogy gányolt :angry:.

Én ilyet mindig megcsinálok magamnak, nem bízom "szakemberre" A dzsuvát porszívóval szoktam onnan kiszívatni, utána meg mehet az új pollenszűrő. Filtron szűrőt szoktam használni, mindig simán a helyére megy, nem kell vele szenvedni.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet mindig megcsinálok magamnak, nem bízom "szakemberre" A dzsuvát porszívóval szoktam onnan kiszívatni, utána meg mehet az új pollenszűrő. Filtron szűrőt szoktam használni, mindig simán a helyére megy, nem kell vele szenvedni.

nekem valamikor megy, valamikor nem. De nem igazán van jól kitalálva. Hajlítgatni kell, hogy bemenjen a helyére, mert egyenesen oda sem fér. Vagyis nálam a Behr.

Link to comment
Megosztás:

nekem valamikor megy, valamikor nem. De nem igazán van jól kitalálva. Hajlítgatni kell, hogy bemenjen a helyére, mert egyenesen oda sem fér. Vagyis nálam a Behr.

Nálam is Behr! Legközelebb szólj ha csinálni akarod, elmegyek segítek! Vagy lejössz a pályáról kicseréljük nálam, porszívó van! ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Évente, mert nem szeretnék valami nyavalyát elkapni ez miatt. Tisztítani a rendszert meg évente 1-2 alkalommal szoktam.

Én is évente ~1500Ft a szűrő, nem tétel.

Levegőszűrőt pedig 20e km-enként. (talán 40 vagy 60e az előírás).

Tiszítani én tavasszal, plusz ha jön a szaga.

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

És ki hogyan tisztítja a rendszert?

Én habot azóta nem használok, mióta olvastam valahol, hogy a szellőző rendszer illesztéseinél kiszivárogva - és esetleg az elektronikával érintkezve - komoly károkat tud okozni.

Helyette a gázzal működő sprayvel szoktam fertőtleníteni, ami teljesen kiürül a flakonból egy használat során. Először nem hittem benne, de tényleg jó, elveszi a szagokat is hosszú időre. A használata rajta van a flakonon. :icon10: Én a Preventet szoktam használni, teljesen okés!

Ja és persze megemlítendő, hogy manuális klímát érdemes kikapcsolni és a levegő rendszert jól kiszellőztetni még azelőtt, hogy leállítanánk az autót. <_<

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És ki hogyan tisztítja a rendszert?

Hát eleinte olyannal, amit be kell tenni az utastétbe, és megnyomni, amíg ki nem megy az összes, és utána várni. Az nem igazán használt.

Majd egyszer Unixba tévedtem, s vettem olyat ami a képen van.

Teljesen jó. Most úgy csinálom, s eddig a legjobb módszer, hogy 4-esre állítom a ventilátort, és a levegőszívó nyilláson kb fél percig nyomom neki. Majd gyorsan kinyitom az ajtót,a belső levegőkeringetést bekapcsolom, és ~kb 5 percig járatom. Azóta megszűnt a büdi, s tovább bírja. (4-5-6 hónap)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.