Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Milyen hátsó lengéscsillapított ajánlanátok Astra G kombihoz?

Olyanra gondolok, ami nem túl drága, de mégis jó?

Denckermannról mi a véleményetek?

Válaszokat előre köszönöm.

Egy picivel drágábbat ajánlok (email-ben vagy telefonon egy kérdést megér, hogy akkor most G vagy F? De a G katalógusban van...):

https://the-filtershop.com/spd/SACHS_230_586/Hatso-lengescsillapito-Opel-Astra-F-SACHS

(2 nap alatt nálad és ingyen van a szállítás...)

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én szerdán vettem a kocsit múlt évben, vasárnap ugyan így jártam... kulcsot nem lehetett elfordítani. Kulcsos szaki jött szétszedte elvitte berakta azóta működik! Bár még egy élményem volt vele azóta télen indítani akartam és eltörött a tengelye ami az elektronikus részt mozgatja, gyújtáson maradt az autó, és szabadon forgathattam a kulcsot! Na akkor hírtelen megrémültem.... :o szaki szintén jött, a beletört kb fél centis darabot egy órán keresztül szedte ki. Így utólag annyi előjele volt hogy a magnó gyújtáson,menet közben ki-be kapcsolt egy pillanatra! Azóta működik jól, egy apró hibával, nem tudom Nálatok milyen, de én mikor húzom ki a kulcsot a zárbetétből az utolsó kb egy centin mintha valami összeszorítaná nehezen jön ki, határozott mozdulat kell hozzá! Ezelőtt f astrám volt 11 éven keresztül, soha nem volt vele gond, pedig ha jól tudom a gyújtáskapcsolón nem nagyon változtattak, de g astra esetén azonnal mondják ez tipushiba.... Szóval elég sz@rul lett kivitelezve szerintem... :)

Ezzel a jelenséggel még nem találkoztam, mielőtt "megszorult" volna a gyújtáskapcsoló akkor sem.

Apropó, ha kiszeded a zárbetétet, utána csak az immo és egy lapos csavarhúzó kell az indításhoz, ezt anno kipróbáltam :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest asztra48

Szia , köszönöm de már úgy tudom mindenféle kenőanyagot kipróbált vagyis befújta. Tudnál abban segíteni hogy hol van ilyen hely ahova el lehet vinni a gyújtáskapcsolót , vagy mi éri meg jobban a javíttatás vagy a csere.

mivel uriban laksz akkor a délpesti korház nincs messze a föbejárattal szembe van egy kulcsos aki foglalkozik zárjavitással meg kéne probálni

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm , az tényleg nincs messze majd megpróbáljuk . Apu ma mondta még azt hogy a zár vége nem jó ami belemegy az elektronikába az van elkopva és ezért akad lehetséges ez ?

mivel uriban laksz akkor a délpesti korház nincs messze a föbejárattal szembe van egy kulcsos aki foglalkozik zárjavitással meg kéne probálni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Pár napja észre vettem hogy a hátsó kerekek felől ciripelő nyikorgó hang hallatszik időnként. Megállva tapasztaltam ,hogy hol az egyik hol a másik felni illetve az egész szerkezet annyira felforrósodik hogy még a szaga is jön. Megfigyeltem ha bele pumpálok a fékbe párat megszűnik a ciripelés és pár kilométert haladva vissza hűl a felni. A kerékagyat kizárnám ezért inkább a fékre gyanakszom ,hogy befog. Volt valakinek hasonló tapasztalata és van e erre valami gyógyír?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Pár napja észre vettem hogy a hátsó kerekek felől ciripelő nyikorgó hang hallatszik időnként. Megállva tapasztaltam ,hogy hol az egyik hol a másik felni illetve az egész szerkezet annyira felforrósodik hogy még a szaga is jön. Megfigyeltem ha bele pumpálok a fékbe párat megszűnik a ciripelés és pár kilométert haladva vissza hűl a felni. A kerékagyat kizárnám ezért inkább a fékre gyanakszom ,hogy befog. Volt valakinek hasonló tapasztalata és van e erre valami gyógyír?

kézifék nem szorúl? mindeképp érdemes lenne leszedni dobot ha az. ha tárcsa akkor pofa vastagságot, nem old fel rendesen a rendszer.,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm , az tényleg nincs messze majd megpróbáljuk . Apu ma mondta még azt hogy a zár vége nem jó ami belemegy az elektronikába az van elkopva és ezért akad lehetséges ez ?

Valami biztos hogy megkopott és azért akadozik de hogy a záron bleül mi az passz.

Link to comment
Megosztás:

gyurigyerek, on 14 May 2015 - 8:45 PM, said:

Sziasztok! Pár napja észre vettem hogy a hátsó kerekek felől ciripelő nyikorgó hang hallatszik időnként. Megállva tapasztaltam ,hogy hol az egyik hol a másik felni illetve az egész szerkezet annyira felforrósodik hogy még a szaga is jön. Megfigyeltem ha bele pumpálok a fékbe párat megszűnik a ciripelés és pár kilométert haladva vissza hűl a felni. A kerékagyat kizárnám ezért inkább a fékre gyanakszom ,hogy befog. Volt valakinek hasonló tapasztalata és van e erre valami gyógyír?

Nekem volt hasonló, mikor vettem az autót. Tárcsás hátul, a betétek rosszul voltak berakva, van a betéten egy stift, aminek a dugattyúba illeszkednie kell. Ez mellé volt rakva. Néha nyikorgott, és melegedett, érezhetően fogta az autót. Megigazítottam, azóta jó. Ha dob van hátul, akkor bele kell nézni, nincs-e eltörve, vagy elszabadulva a rugó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , még új vagyok itt de lenne egy probléma az apum opel astra g autójával méghozzá a gyújtáskapcsoló mechanikusan nagyon nehezen működik , ő azt mondja ki kellene cserélni csak nem tudom hol és mennyiért lehet kapni akár bontottat is de immo-s kell bele. Ha tudnátok mielőbb Budapesten vagy környékén hol lehet beszerezni azt megköszönném.

Egy éve itt írtam a probléma megoldásáról.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

99-es, 1.7 DTL motoros (nem Isuzu) Astra G-m van.

A problémám, hogy az EGR vacakol. nem megy az autó úgy ahogy kéne. Már elvittem több szerelőhöz, az egyik állítólag lezárta véglegesen az EGR-t, mégsem megy az autó és hibaüzenet is van. Computer-el kiolvasták a hibakódot többször, több helyen, mindig EGR hibát jelez.

Valami ötlet, hogy mi lehet a gond ha már le van zárva az EGR? Mitől nem megy az autó ha egyszer ki lett iktatva az EGR?

Link to comment
Megosztás:

Guest asztra48

Köszönöm , az tényleg nincs messze majd megpróbáljuk . Apu ma mondta még azt hogy a zár vége nem jó ami belemegy az elektronikába az van elkopva és ezért akad lehetséges ez ?

nem mert a lamellák vagy rézböl vagy bronzbol vannak amit apukád mond nemjo mert a betét vége ami bemegy az " elektronikába "az spiáter vagy alu akadni nem tud mert muanyagba megy be.az legfeljebb eltörik de akko be sem indul az auto.még valami nézd meg a 35368 beirást de ha nincs gyakorlatod ne állj neki mert ha szétugrik a betét hosszu idö mig összerakod.

Módosítva : asztra48
Link to comment
Megosztás:

Nekem volt hasonló, mikor vettem az autót. Tárcsás hátul, a betétek rosszul voltak berakva, van a betéten egy stift, aminek a dugattyúba illeszkednie kell. Ez mellé volt rakva. Néha nyikorgott, és melegedett, érezhetően fogta az autót. Megigazítottam, azóta jó. Ha dob van hátul, akkor bele kell nézni, nincs-e eltörve, vagy elszabadulva a rugó.

Köszönöm Mindenkinek a gyors reagálást. :) Csinálok egy célszerszámot a dugattyú visszanyomásához azután szétkapom. Remélem csak a stiftek nincsenek a helyükön ahogy írtad. Az ősszel cseréltem tárcsákat és betéteket lehet ez elkerülte a figyelmem. Gondolom a dugattyu tetején lévő vágatot kel megfelelően fordítani a betéthez.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Egy idelye észrevettem, hogy ha 2500fordulat környékén motorfékezek és ha picit rálépek a gázra akkor rug egyet, berángat, de alig észrevehetően utána normálisan gyorsul. Nem vészes de kellemetlen. Power Nitro 95öt tankolok egy ideje, olajcsere 10ezrenként. Pályázni szoktam 125-130as átlaggal.

Olajfogyás nincs. Fogyasztása teljesen jó, Hibakód nincs,

Gyertyákban kb 15-17ezer van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

99-es, 1.7 DTL motoros (nem Isuzu) Astra G-m van.

A problémám, hogy az EGR vacakol. nem megy az autó úgy ahogy kéne. Már elvittem több szerelőhöz, az egyik állítólag lezárta véglegesen az EGR-t, mégsem megy az autó és hibaüzenet is van. Computer-el kiolvasták a hibakódot többször, több helyen, mindig EGR hibát jelez.

Valami ötlet, hogy mi lehet a gond ha már le van zárva az EGR? Mitől nem megy az autó ha egyszer ki lett iktatva az EGR?

Nem lett leprogramozva, max lezarva. En is igy jartam. Masodik szaki megoldotta es tenyleg leprogramozta! Azota ki is dobhattam a szelepet. Z14XE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában elég nehézkesen megy a váltás, én úgy érzem nem maga a váltó hibája inkább a rudazat és a kulissza... A kulisszánál mit kell-érdemes cserélni? Van hogy tökéletes,akadás nélkül teszi a dolgát, na ez a ritka, de mostanában sokszor csak erőltetve lehet bármelyik sebességi

fokozatba kapcsolni. :(

Válaszokat köszi!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Egy a lényeg: bárki-bármit tanácsoljon is, csak akkor fogadd meg, ha "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" tud adni arról amit ajánlott Neked.

Bocs, ez csak vicc volt, de annyira megtetszett egyik fórumtársunk bejegyzése (idézőjelben), hogy ma mindenkitől ezt kértem ha tanácsolni mert bármit is. :D

Komolyra fordítva: ár-értékben Meyle. Ilyet már használtam és eddig nincs vele gondom (kb 2 éve lett cserélve).

De "átfogó iparági elemzésből" levont "szakmai következtetést" nem tudok biztosítani... :D

...nos gyárit vettem jó áron :),ami Trw márkájú! ...kíváncsi lennék mi indokolja a dupla árkülönbséget? ! :)...

Módosítva : Virgo
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem.

Kiszereltem a gyújtáskapcsolót, hogy bezsírozzam, mert néha szorult, minden rendben ment, de visszarakásnál a végén nem megy be a helyére, ez mitől lehet? kb 5 mm hiányzik, hogy beüljön a helyére.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában elég nehézkesen megy a váltás, én úgy érzem nem maga a váltó hibája inkább a rudazat és a kulissza... A kulisszánál mit kell-érdemes cserélni? Van hogy tökéletes,akadás nélkül teszi a dolgát, na ez a ritka, de mostanában sokszor csak erőltetve lehet bármelyik sebességi

fokozatba kapcsolni. :(

Válaszokat köszi!!! :)

kell venned egy váltó kulissza javító készletet.

nekem rudazatos a váltóm,és alváz szám alapján kaptam ezt az árajánlatot:

Müller autó:

Jó napot!

a képen található számokat tartalmazza 6-8-3-15 alkatrészeket az együttes áruk 5.494.- és szilikon zsírt tudunk hozzá adni 499.- ért

astra_v_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem.

Kiszereltem a gyújtáskapcsolót, hogy bezsírozzam, mert néha szorult, minden rendben ment, de visszarakásnál a végén nem megy be a helyére, ez mitől lehet? kb 5 mm hiányzik, hogy beüljön a helyére.

Előre is köszönöm a segítséget.

Közben megoldódott, a kormányzárat kellett kioldani. :)

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted, hogy standard? A Cromax besorolásra gondolsz?

...Cromax szerint prémium...nekem gyárilag ez volt rajta és ilyet is tettem fel.Az a fura míg a TRW 5594 ft,addig a gyári 11331ft.

Ezért kérdeztem mi indokolja azt a "pici"különbséget,hisz a gyári is TRW!? :)...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

...Cromax szerint prémium...nekem gyárilag ez volt rajta és ilyet is tettem fel.Az a fura míg a TRW 5594 ft,addig a gyári 11331ft.

Ezért kérdeztem mi indokolja azt a "pici"különbséget,hisz a gyári is TRW!? :)...

Értem én, nem is tőled kérdeztem. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.