Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi szépen! :-) Tudod a többit is:   3/4,   1/4,    pálca teljes hossza

Ablakmosó tartály szintjelző pálcájának hossza a kupak sárga nyakrészétől: 320 mm

Szintek a szintjelző pálca alsó végétől mérve:
1/4 szint:  15 mm
1/2 szint:  50 mm
3/4 szint: 104 mm
1/1 szint: 224 mm

A szintek apró furatokkal vannak megjelölve.

 

Link to comment
Megosztás:

Ablakmosó tartály szintjelző pálcájának hossza a kupak sárga nyakrészétől: 320 mm

Szintek a szintjelző pálca alsó végétől mérve:
1/4 szint:  15 mm
1/2 szint:  50 mm
3/4 szint: 104 mm
1/1 szint: 224 mm

A szintek apró furatokkal vannak megjelölve.

 

Köszi, ez Nekem is jókor jött.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném egy segítségeteket kérni egy bizonyos jelenség beazonosításába.

Egy 97-es B Corsábol ültem át egy 2006-os 1,4 16V X14XEP motorkódú Astra Classic II-be.

Normális az ha gázadáskor "huhogó" hangot hallok a motortérből. Egyáltalán nem rosszindulatú hangra gyanakszok csak egyszerűen fura nekem az 1000-res Corsa után..

Kicsit olyan mintha turbós lenne.  Ez normális jelenség ennél a típusnál? Olvastam, hogy ennél a szériánál nem fordítottak annyi energiát és persze költséget a motortér zajszigetelésére. Erről lehet itt szó? Vagy esetleg valami más?

Akinek ilyen típusú Astrája van kérlek írjon már pár mondatot erről.

Előre is köszönöm !!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném egy segítségeteket kérni egy bizonyos jelenség beazonosításába.

Egy 97-es B Corsábol ültem át egy 2006-os 1,4 16V X14XEP motorkódú Astra Classic II-be.

Normális az ha gázadáskor "huhogó" hangot hallok a motortérből. Egyáltalán nem rosszindulatú hangra gyanakszok csak egyszerűen fura nekem az 1000-res Corsa után..

Kicsit olyan mintha turbós lenne.  Ez normális jelenség ennél a típusnál? Olvastam, hogy ennél a szériánál nem fordítottak annyi energiát és persze költséget a motortér zajszigetelésére. Erről lehet itt szó? Vagy esetleg valami más?

Akinek ilyen típusú Astrája van kérlek írjon már pár mondatot erről.

Előre is köszönöm !!!

Szia!

 

Mekkora gázadásnál?  Esetleg a twinport miatt lehet.

 

Amúgy ez hasznos lehet?

 

http://www.illuzioszinhaz.hu/kelle/XEP_X_C-s motor.pdf

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Mekkora gázadásnál?  Esetleg a twinport miatt lehet.

 

Amúgy ez hasznos lehet?

 

http://www.illuzioszinhaz.hu/kelle/XEP_X_C-s motor.pdf

 

Igazándiból minden tartomány 1500-3000 fordulatig ilyen utána " bemorcosodik" .

Lehet hogy ez a motor alapból ilyen ebben a tartományban. Amúgy meg gyonörű szépen jár és húz ahogy kell, csak érdekelt egy hasonló típussal rendelkező személy véleménye.

 

Előre is köszi !

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném egy segítségeteket kérni egy bizonyos jelenség beazonosításába.

Egy 97-es B Corsábol ültem át egy 2006-os 1,4 16V X14XEP motorkódú Astra Classic II-be.

Normális az ha gázadáskor "huhogó" hangot hallok a motortérből. Egyáltalán nem rosszindulatú hangra gyanakszok csak egyszerűen fura nekem az 1000-res Corsa után..

Kicsit olyan mintha turbós lenne.  Ez normális jelenség ennél a típusnál? Olvastam, hogy ennél a szériánál nem fordítottak annyi energiát és persze költséget a motortér zajszigetelésére. Erről lehet itt szó? Vagy esetleg valami más?

Akinek ilyen típusú Astrája van kérlek írjon már pár mondatot erről.

Előre is köszönöm !!!

Z14XEP lesz az, és elég egy helyre beírni! Pörög ez a fórum, válaszolni fognak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rángatás témakörhöz nekem is van egypár friss élményem -sajnos-... Ha gyorsítok, semmi gond. Ha fékezéssel lassítok, semmi gond. Ha 4-ben vagy 5-ben motorfékkel lassítok, kicsi rázkódások, alig észrevehetőek. Viszont ha 50-55 környékéről 3-ban motorfékkel szeretnék lassítani -főleg városban-, akkor mintha kocka benzint tankoltam volna, úgy rángat a motor, mígnem kinyomom a kuplungot, vagy gyorsítok. Most per pill gondolkozom, hogy mi lehet a gond, mert korábban beszélgettünk az egyéb problémákról, azok megoldódtak, s jött helyettük ez.... Benzin most elvileg minőségi, városban max 3-asban megyek, kihúzatva, fagyizás óta nem volt semmi lefulladási gondom :) Viszont ez a hiba egyre idegesítőbb, főleg, hogy semmilyen hiba kódom nincs....

Valakinek esetleg ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rángatás témakörhöz nekem is van egypár friss élményem -sajnos-... Ha gyorsítok, semmi gond. Ha fékezéssel lassítok, semmi gond. Ha 4-ben vagy 5-ben motorfékkel lassítok, kicsi rázkódások, alig észrevehetőek. Viszont ha 50-55 környékéről 3-ban motorfékkel szeretnék lassítani -főleg városban-, akkor mintha kocka benzint tankoltam volna, úgy rángat a motor, mígnem kinyomom a kuplungot, vagy gyorsítok. Most per pill gondolkozom, hogy mi lehet a gond, mert korábban beszélgettünk az egyéb problémákról, azok megoldódtak, s jött helyettük ez.... Benzin most elvileg minőségi, városban max 3-asban megyek, kihúzatva, fagyizás óta nem volt semmi lefulladási gondom :) Viszont ez a hiba egyre idegesítőbb, főleg, hogy semmilyen hiba kódom nincs....

Valakinek esetleg ötlet?

EGR szelep szerintem. Nekem is hasonlóak voltak a tünetek de nem állandóan csak hébe-hóba. Meguntam és kipucoltam az EGR szelepet 2 hete, azóta semmilyen rángatás nincs.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? :-D Olajteknő tömítés csere következik, ha jól sejtem. Mivel úgyis olajcsere következik, itthon mennyire bonyolult művelet kivitelezni a tömítéscserét?

12211142_923007311102320_1184700218_o.md
12165959_923007944435590_902025289_n.md.
 

hi!

főtengely szimering,ha  szerencséd van akkor 5-ből cserélhető de ha mára szíjtárcsa tengelyébe belemart akkor 30 ezer.mert csak egyben cserélhető,anno régen külön lehetett a szíj tárcsát és e tengelyt vásárolni.És akkor derül ki ha kiszedik.szerintem otthon nem javítható mert légkulcsal megvan tépvel elég rendesen.https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_/motor/motorblokk_es_alkatreszei/fotengely_tomitesei/?limitstart=0

https://cromax.hu/motor/motorblokk_es_alkatreszei/fotengely_alkatreszei/fotengely_agy_szijtarcsaval_opel_1_0_1_2_1_4_37300

https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-astra-g-14-benzin/opel-fotengely-agy-ekszijtarcsaval-egybeepitve-10-12-14-benzin-gm-gyari-0614181

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

EGR szelep szerintem. Nekem is hasonlóak voltak a tünetek de nem állandóan csak hébe-hóba. Meguntam és kipucoltam az EGR szelepet 2 hete, azóta semmilyen rángatás nincs.

1 hónapja lett kitisztítva az egr, amúgy áprilisban volt cserélve. Sziintén hébe-hóba jelentkezik, ma reggel például semmi. Ezek a ritkán megjelenő hibák a legrosszabbak szerintem.... Igyekszem kitapasztalni, hogy milyen körülmények között jelentkezik, hátha segít...

Módosítva : Proh
Link to comment
Megosztás:

Korábban nálam is volt probléma.

Nálam dízelnél volt az, hogy csipegette a vizet, iszonyat fagyálló szag a motortérbe, se alatta egy csepp víz, se az alsó védőburkolaton semmi.

Nálam egy csőcsonk tömítése ment el, a hosszhordásszíj feszítő tartó mögött. Írtam erről hosszabban a dízeles topikban.

Sikerült megtalálni a szivárgás helyét, a hűtő a ludas.

Azt szeretném  megkérdezni, hogy a hűtőcsere mennyire bonyolult.

Elég lecsavarozni a klímahűtőt meg egy-két csavart aztán ki lehet emelni vagy tényleg le kell bontani a lökhárítót a cseréhez?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült megtalálni a szivárgás helyét, a hűtő a ludas.

Azt szeretném  megkérdezni, hogy a hűtőcsere mennyire bonyolult.

Elég lecsavarozni a klímahűtőt meg egy-két csavart aztán ki lehet emelni vagy tényleg le kell bontani a lökhárítót a cseréhez?

Köszi.

Szintén hűtő csere előtt állok (húzom már egy ideje*), szerviz azt mondta hogy a lököst le kell venni, felemelni és lefelé kiszedni mert így egyszerűbb és a más alkatrészek megsértése így kevésbé lehetséges... 

*Nálam már látható a padlón/kocsi alatt -ha több ideig áll eg helyben- a cseppeket. Havi 1-2dl fagyállót kell utána tölteni, de nem állandó ez a fogyás, hol jobban-hol kevésbé. 

Link to comment
Megosztás:

hi!

főtengely szimering,ha  szerencséd van akkor 5-ből cserélhető de ha mára szíjtárcsa tengelyébe belemart akkor 30 ezer.mert csak egyben cserélhető,anno régen külön lehetett a szíj tárcsát és e tengelyt vásárolni.És akkor derül ki ha kiszedik.szerintem otthon nem javítható mert légkulcsal megvan tépvel elég rendesen.https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_/motor/motorblokk_es_alkatreszei/fotengely_tomitesei/?limitstart=0

https://cromax.hu/motor/motorblokk_es_alkatreszei/fotengely_alkatreszei/fotengely_agy_szijtarcsaval_opel_1_0_1_2_1_4_37300

https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-astra-g-14-benzin/opel-fotengely-agy-ekszijtarcsaval-egybeepitve-10-12-14-benzin-gm-gyari-0614181

Köszi! Ettől félek én is...még szerencse a szerencsétlenségben, hogy olajcsere jön, így az az olaj már úgyis kuka. 1 hónapot elmászkálhatok vele még így?

Link to comment
Megosztás:

hi!

főtengely szimering,ha  szerencséd van akkor 5-ből cserélhető de ha mára szíjtárcsa tengelyébe belemart akkor 30 ezer.mert csak egyben cserélhető,anno régen külön lehetett a szíj tárcsát és e tengelyt vásárolni.

Én anno főtengely szimering miatt mentem szervizbe, végül a 2 vezérműtengely szimering volt a ludas.

Link to comment
Megosztás:

 

 

 

 

Nehéz erre okosat mondani, így hibakód nélkül. Elég sok hasonló esetet olvastam már itt a fórumon. Én is sokat városozok, van hogy egy egész tank kizárólag arra megy el. Viszont engem ez a rángatás szerencsére elkerült, és talán köszönhető néhány dolognak. Városban negyediknél feljebb soha nem kapcsoltam, csak 60km/h felett, ahol ezt tábla engedélyezte. Szinte mindig OMV Max Motion 95-öt tankoltam. A 100-as drága, szerintem azt nem érdemes, annyival nem jobb. Inkább az utóbbi időben elkezdtem használni a rózsaszín Spurit. Alkalomadtán kiforgattam a motort 4-5 ezres fordulatig.

5 évig volt nálam az Astra, de komolyabb rángatást soha nem produkált, egyszer sem állt le, és kivétel nélkül elsőre i

Én is már több mint egy éve csak OMW-t tankolok. Ma reggel már alapjárat ingadozásom is volt főleg mikor lekapcsoltam a fényszórókat és az ablakfűtést. Az AGR szelepet ki fogom pucoltatni 2 hét múlva hátha segít a problémán, illetve gyújtógyertya csere is lesz. Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem: NGK gyertyákat vettem és nekem a BCP6E (5860) gyertyát adták hogy ez jó az én motoromhoz. Utánanéztem az NGK honlapján és ezt a típust nem is ismeri és pláne nem ajánlja a Z16XE motorokhoz. Egyedül a LÁNG autósbolt webáruháza hozza ezt a típust erre a motorkódra. Szerinted-szerintetek belerakható vagy nem ebbe a motorba. Nem szeretnék nagyobb bajt a meglévőnél.

Az autómentő telefonszáma ma belekerült a telefonomba.  :)

Link to comment
Megosztás:

 

 

Én is már több mint egy éve csak OMW-t tankolok. Ma reggel már alapjárat ingadozásom is volt főleg mikor lekapcsoltam a fényszórókat és az ablakfűtést. Az AGR szelepet ki fogom pucoltatni 2 hét múlva hátha segít a problémán, illetve gyújtógyertya csere is lesz. Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem: NGK gyertyákat vettem és nekem a BCP6E (5860) gyertyát adták hogy ez jó az én motoromhoz. Utánanéztem az NGK honlapján és ezt a típust nem is ismeri és pláne nem ajánlja a Z16XE motorokhoz. Egyedül a LÁNG autósbolt webáruháza hozza ezt a típust erre a motorkódra. Szerinted-szerintetek belerakható vagy nem ebbe a motorba. Nem szeretnék nagyobb bajt a meglévőnél.

Az autómentő telefonszáma ma belekerült a telefonomba.  :)

Nekem van egy becsípődésem gyújtógyertya kapcsán: csak gyárit. A GM gyertya ráadásul nem drága (sőt), előző Astrám-ban a "hű de high tech"  Bosch 4 pólusú irídium -meg mittudomén- megszívatott rendesen. Szaküzletben vettem, katalógus ajánlotta de a gyakorlat nem igazolta, sőt...  

Az EGR tisztítással az a baj, hogy a tisztítás közel sem biztos megoldás (gyakran már olyan kokszos, hogy hiába a tisztítás). Vagy csere és lefalazás vagy leprogramozás. De ha sikerül jól megtisztítani, akkor le kell falazni. Én nem vártam meg amíg jele lesz, megvásárlás után nem sokkal lefalaztam a hibátlanul működő szelepet pedig félre fordítottam. 

Link to comment
Megosztás:

 

 

Én is már több mint egy éve csak OMW-t tankolok. Ma reggel már alapjárat ingadozásom is volt főleg mikor lekapcsoltam a fényszórókat és az ablakfűtést. Az AGR szelepet ki fogom pucoltatni 2 hét múlva hátha segít a problémán, illetve gyújtógyertya csere is lesz. Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem: NGK gyertyákat vettem és nekem a BCP6E (5860) gyertyát adták hogy ez jó az én motoromhoz. Utánanéztem az NGK honlapján és ezt a típust nem is ismeri és pláne nem ajánlja a Z16XE motorokhoz. Egyedül a LÁNG autósbolt webáruháza hozza ezt a típust erre a motorkódra. Szerinted-szerintetek belerakható vagy nem ebbe a motorba. Nem szeretnék nagyobb bajt a meglévőnél.

Az autómentő telefonszáma ma belekerült a telefonomba.  :)

Én az NGK honlapjára szoktam hagyatkozni, ami neked BKR5EK-t, és BKR5IX-et ír. Favorizálom a iridiumos gyertyát, (amiből nincs több pólusú egyébként, hiszen ha megnézed, épp az a lényege, hogy nagyon el van vékonyítva a szikraképződés helyénél), nálam bizonyított autóban (Astrában is), és motorkerékpárban. Gyárilag már egyre több típust szerelnek vele.

A lényeg, én visszavinném a BCP6E-t, nem raknám bele. A GM-es gyertyával sem volt bajom soha, tudom ajánlani, főleg hogy valóban olcsó. De az iridiumos nekem adott egy kis pluszt, érezhető volt a gyorsuláson, és jó sokáig nem kell cserélni. Viszont annyival drágább is. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok gondoltam megosztok veletek egy esetet,ritkán megyek és keveset,gyorsulás közben rángatott néha a motor,megtisztítottam a gyertyákat semmi változás,gondoltam gyújtás vagy üzemanyag lehet a gond,volt egy vidéki utam,oda vissza 150km nyomtam neki,rángatott,főúton 90,és láss csodát rá 2 napra mentem vele egy kicsit és semmi baja azóta.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, ASTRA G X16XEL írta:

Sziasztok gondoltam megosztok veletek egy esetet,ritkán megyek és keveset,gyorsulás közben rángatott néha a motor,megtisztítottam a gyertyákat semmi változás,gondoltam gyújtás vagy üzemanyag lehet a gond,volt egy vidéki utam,oda vissza 150km nyomtam neki,rángatott,főúton 90,és láss csodát rá 2 napra mentem vele egy kicsit és semmi baja azóta.

Ezért kell néha "fagyizni" ;) :D

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, bpomega said:

Helló

Szerintetek Z16XE motorra rá lehet tenni a Z14XE hengerfejet vagy nem kompatibilis ?

Tekintve, hogy a Z14XE 77,6x73,4, míg a Z16XE 79,0x81,5mm furat x löket méretű, ezért igen kevés esélyt látok rá, hogy a hengerfejük azonos legyen

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.