Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi okozhatja azt, hogy a km órám jóval többet mutat a valós sebességnél, (tudom, hogy gyárilag van pár % plussz, de ez jóval több) 
Kb. úgy néz ki, hogy valós 50-es sebességnél már 60-65 között van a mutató, 90-es tempónál 105-110 körül a mutató. Az utcai sebességmérők és a gps is ugyanazt az értéket mutatja, valamint a gps a másik astránkban jó értéket mutat.

Amióta megvan az autó többet mutat a mutató de akkor nem volt ekkora a különbség. Kerekek gyári méretek, 215/40 R17 
 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, PorcioNorbi írta:

Sziasztok! 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi okozhatja azt, hogy a km órám jóval többet mutat a valós sebességnél, (tudom, hogy gyárilag van pár % plussz, de ez jóval több) 
Kb. úgy néz ki, hogy valós 50-es sebességnél már 60-65 között van a mutató, 90-es tempónál 105-110 körül a mutató. Az utcai sebességmérők és a gps is ugyanazt az értéket mutatja, valamint a gps a másik astránkban jó értéket mutat.

Amióta megvan az autó többet mutat a mutató de akkor nem volt ekkora a különbség. Kerekek gyári méretek, 215/40 R17 
 

Ezzel a gumimérettel azért majdnem kettő cm-el kisebb a kerékátmérő, igy már + 3-4 km/h a csúsztatás. Tehát gyárilag is 5-10km/h az eltérés, ehhez még hozzá jön az említett 3-4km/h és meg is van durván az eltérés. Enyém is csalt, de amikor ledesítettem a km órát, akkor állítottam egy picit a mutatón és igy kb 5km/h az eltérés. Ennyi meg kell, hogy ne jöjjön olyan sok levél Szombathelyről. :)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, gergely2319 írta:
On 2016. 10. 06. at 23:14, Tiu írta:

Udv. Lenne egy igen fontos kerdesem. Az F17 valto C vag W... fuggetlenul, csereszabatos mind egymassal? Diesel a benzinessel es forditva is? Y17DT motoru G Astraban vagy C Corsaban milyen a kuplung még? 99es evjarat ha ez segit. Sima vagy kettostomegu?

Koszi

sima

 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Tudomásom szerint a hátsó tengelynél nincs állítási lehetőség, a lógó csapágyat meg hallanád. Talán az út minősége vagy a sok körforgalom, de igazából ez csak találgatás. A kerekeket amúgy is érdemes a forgásirányt nem felcserélve előre-hátra pakolászni hogy kábé egyformán kopjanak. Problémát nem okoz, nem hiszem hogy olyan stílusban vezetsz hogy a valamennyire eltérő tapadás gondot okozzon, aztán ha a jobban kopott gumi eléri a határértéket le kell cserélni az összeset. Amit kidobtam tavaly szerintem azon sem volt egyforma a kopás mértéke, de nem méregettem pontosan mekkora a különbség.

Szia!

Köszönöm a választ. Nem vezetek durva stílusban jól gondoltad. A lógó csapágynak milyen jellegzetes hangja van? Milyen hangra kell ilyenkor figyelni?

Mivel írtad hogy ezt hallanám csak azért kérdezzem.

 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, scream24 írta:

Ezzel a gumimérettel azért majdnem kettő cm-el kisebb a kerékátmérő, igy már + 3-4 km/h a csúsztatás. Tehát gyárilag is 5-10km/h az eltérés, ehhez még hozzá jön az említett 3-4km/h és meg is van durván az eltérés. Enyém is csalt, de amikor ledesítettem a km órát, akkor állítottam egy picit a mutatón és igy kb 5km/h az eltérés. Ennyi meg kell, hogy ne jöjjön olyan sok levél Szombathelyről. :)

Az átváltó szerint 11 mm az átmérő különbsége.A gyári mérethez viszonyítva.(195/60 R15.) Amikor 100-at mutat az óra 98.18 a valós sebesség.Nekem is 215/45  R17 van rajta de nem csal az óra ennyit.Jövő nyáron rakok rá 205/45 R 17-et az pont gyári méret.

https://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy bosszantó kis problémám az AC/benzin pumpámmal. Az van, hogy gyújtáskor ugye beindul szépen, ám nem áll le a nyomás létrehozása után. Gondolom mikor indítok utána is folyton megy. Reléjét kicseréltem de semmi változás. Az volt még fura, hogy mikor kihúztam a relét, gyújtáskor a pumpa akkor is ment. Autó nem akadozik, gyorsul. Benzinellátás van. Egy heti parkolás után is pöccre indul. Nem olyan mintha elvesztené a nyomást. Hibakódnak azt írta, hogy " Üzemanyag szivattyú relé feszültség alacsony".

Lehet esetleg még egy relé a pumpánál is ami beszart?

Van valakinek elektromos rajza erről a körről, mert látok valami vezetéktrükköt is az ac relé körül.

Köszi szépen a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a Generátorom megint megdöglött de nem tudom hogy miért?Pedig nem volt benne 1 évig most fel lett újítva mert csak a fesz szabályzó ment tönkre benne,de az volt a furcsa a szaki szerint hogy a szervó olaj nem érte el a nívó pálca alját most tetünk bele ,ő is azt mondta hogy valahol szívároghat elfolyhat a kormány szervó olaj .Valakinek valamilyen ötlete mi lehet a pontos probléma?Mert rohadtul nincs kedvem évete generátort cserélni!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, scream24 írta:

Z-s motorokban nem hiszem, hogy van ilyen. Szerintem simán az ecu szabályozza, hogy mennyi nafta kerüljön a hengerbe. Ha nem tévedek nagyot.

Lehetséges..és akkor az injektor nyitási idejével szabályozza a fordulatszámot nálatok a motorvezérlő? Én azt hittem fordulatszámot levegővel szabályzunk, a pillangószelep poti alapján meg "utánamegy" az injektorral hogy helyes legyen a keverék. Vagy itt pillangószelep és rajta potméter sincs? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Lehetséges..és akkor az injektor nyitási idejével szabályozza a fordulatszámot nálatok a motorvezérlő? Én azt hittem fordulatszámot levegővel szabályzunk, a pillangószelep poti alapján meg "utánamegy" az injektorral hogy helyes legyen a keverék. Vagy itt pillangószelep és rajta potméter sincs? 

De.

Alapjárati motor is van, része a pillangószelepháznak. Mivel a fojtószelep (és a gázpedál) elektromos, így kézenfekvő volt hogy ez az elektromotor akár nyitogathatná is a pillangót amíg hideg a motor, a hozzá való üzemanyagmennyiségről meg majd az ECU gondoskodik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Geopake írta:

Az átváltó szerint 11 mm az átmérő különbsége.A gyári mérethez viszonyítva.(195/60 R15.) Amikor 100-at mutat az óra 98.18 a valós sebesség.Nekem is 215/45  R17 van rajta de nem csal az óra ennyit.Jövő nyáron rakok rá 205/45 R 17-et az pont gyári méret.

https://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/

Ez érdekes amit írtál, a 215/40 R17 ugyanis valóban gyári méret, a Z20LET motoros autóknál (OPC ill. turbo coupe/cabrio). Norbinak meg 1.8-asa van, lehetséges lenne hogy a turbónak más a sebességjeladója a kerékcsapágyban?

Link to comment
Megosztás:

58 perce, tgabika76 írta:

Ez érdekes amit írtál, a 215/40 R17 ugyanis valóban gyári méret, a Z20LET motoros autóknál (OPC ill. turbo coupe/cabrio). Norbinak meg 1.8-asa van, lehetséges lenne hogy a turbónak más a sebességjeladója a kerékcsapágyban?

Nem tudom.Az tény hogy nekem nem csal az órám csak annyit mint előtte.Pedig nekem 1.6-os van.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

De.

Alapjárati motor is van, része a pillangószelepháznak. Mivel a fojtószelep (és a gázpedál) elektromos, így kézenfekvő volt hogy ez az elektromotor akár nyitogathatná is a pillangót amíg hideg a motor, a hozzá való üzemanyagmennyiségről meg majd az ECU gondoskodik.

Kösz, mindíg tanul valamit az ember.:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Ez érdekes amit írtál, a 215/40 R17 ugyanis valóban gyári méret, a Z20LET motoros autóknál (OPC ill. turbo coupe/cabrio). Norbinak meg 1.8-asa van, lehetséges lenne hogy a turbónak más a sebességjeladója a kerékcsapágyban?

A téli gumiszettel kicsit csökken a különbség annyit tudok még mondani, az meg a 205/50 R16 (gyári felnije) Azóta ilyen a km óra, mióta megvettem, ha hibás lenne a jeladó annak lenne hibakódja? Mert eddig másfél év nem volt. Vagy pl. az óracsoport is lehet rossz? Gondolom én. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 23. at 19:58, scream24 írta:

A kátyúban, fekvőrendőrön való fémes csattogás, szinte biztos, hogy rugótörés eredménye lesz. Tapogasd körbe, főleg a rúgótányérba. Ezt annó én is megjártam.

Meglett pár probléma oka. Ismét Weisz Dani a megoldó ember.:)

A csattogás kátyún a két első gömbcsukló cseréjével megszűnt, kivoltak a régiek.

A dadogás oka a MAGYAR Autoklubb SZARSZERVÍZE által 2 hete cserélt vezérlés rosszul visszarakása okozta (1 fokkal eltért a gyári értéktől).

A fordulaton lévő csörömpölés pedig rezonancia, valami rezonál, de nem a motor és a futómű, hanem valami más.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE Astrám van. Az a probléma, hogy  nagyobb gázadásra bal oldalt daráló hangot hallat az autó, a hiba 1-es 2-es fokozatban jelentkezik. Ha nagyon finoman nyomom a gázt, akkor nem jelentkezik a hiba. Nem tudom van e köze a dologhoz, de a probléma egy hete jelentkezett, előtte héten pucoltam folytószelepet, és a szívócsonkot, de utána pár napig jó volt még.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, ati72 írta:

Sziasztok !

Elszakadt a kézifék kötél (bowden) . A hátsó fékrendszert össze tudom rakni az nem gond ,csak azt nem tudom ,hogy középen mit kell felbontani (lebontani) a cseréhez. Előre is köszönöm!

astra 1.4 16v x14xe

 

Nem férni hozzá lentről az autó alól? 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek kezdeném az elején az autó nehezen indult sokáig kellet öninditózni és rángatott is menet közben ezt orvosolva kapott új gyertyákat, benzinszűrőt, gyujtásmodult, egr szelepet de a probléma fenn állt ezek után új benzinszivatyut és minden rendbe jött gondoltam én mintha kicserélték volna az autót de a minap voltam vele hosszabb úton autópályán  és újabb probléma adódott kb 100 km után leesett a fordulat 130-ról 80-ig visszaesett a sebesség mondanom se kell dudáltak mint az őrült és ezek után igy ment miden pihenőnél megálltam szinte mire elértem a célom a 2 órás útból 5  lett ezt a jelenséget csak autópályán produkálja naponta járok vele munkába 80km de mint az óra úgy megy de a pálya az kész volt már diagnosztikán többször is de nem találtak semmit ha esetleg v tud valamit vagy volt már hasonló helyzetben akkor megköszönném a segitséget astra g x14xe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Befér az a fékkötél, csak a hővédő lemezt egy kicsit lejjebb kell erőszakolni.
Ott van közvetlen fölötte egy szem ahova az új fékkötél szem-t be lehet pattintani. Én utcán cseréltem tavaly ilyenkor.
Féloldalasan fölálltam járdára, a másik oldalát pedig emelővel felemeltem.
 

Módosítva : egyhapsi
Link to comment
Megosztás:

3 órája, egyhapsi írta:

Befér az a fékkötél, csak a hővédő lemezt egy kicsit lejjebb kell erőszakolni.
Ott van közvetlen fölötte egy szem ahova az új fékkötél szem-t be lehet pattintani. Én utcán cseréltem tavaly ilyenkor.
Féloldalasan fölálltam járdára, a másik oldalát pedig emelővel felemeltem.
 

Kössz !

 

Módosítva : ati72
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 01. at 9:38, odorgg írta:

Sziasztok!

Z14XE Astrám van. Az a probléma, hogy  nagyobb gázadásra bal oldalt daráló hangot hallat az autó, a hiba 1-es 2-es fokozatban jelentkezik. Ha nagyon finoman nyomom a gázt, akkor nem jelentkezik a hiba. Nem tudom van e köze a dologhoz, de a probléma egy hete jelentkezett, előtte héten pucoltam folytószelepet, és a szívócsonkot, de utána pár napig jó volt még.

Erre valaki?:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nagy a gondom, sajnos a diagnosztika lámpa és a szerviz lámpa is elkezdett villogni. Csakhogy, akkor villog, ha bemelegszik a kocsi, ha kicsit pihen, vagy lehűl teljesen, akkor szépen megy. Olyan, mintha egy henger nem menne. Alapjáraton is remegve jár a motor.Benzin 1.4 z14xe ez a kocsi is, 2003 évjárat. Ha most beindítanám, nagyon szépen menne, húzna, meg minden, de ha bemelegedne, megint elkezdene villogni a két sárga lámpa, ja, azok el sem alszanak már sajnos. És nagyon sürgős lenne a javítás Debrecenben ha tudna valaki valami segítséget, nagyon megköszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, alibi írta:

Sziasztok. Nagy a gondom, sajnos a diagnosztika lámpa és a szerviz lámpa is elkezdett villogni. Csakhogy, akkor villog, ha bemelegszik a kocsi, ha kicsit pihen, vagy lehűl teljesen, akkor szépen megy. Olyan, mintha egy henger nem menne. Alapjáraton is remegve jár a motor.Benzin 1.4 z14xe ez a kocsi is, 2003 évjárat. Ha most beindítanám, nagyon szépen menne, húzna, meg minden, de ha bemelegedne, megint elkezdene villogni a két sárga lámpa, ja, azok el sem alszanak már sajnos. És nagyon sürgős lenne a javítás Debrecenben ha tudna valaki valami segítséget, nagyon megköszönöm. 

Szia!

A legtöbb szervíz rendelkezik diagnosztikai műszerrel, szerintem vidd el a legközelebbi ilyenbe. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.