Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

9 perce, Dovi írta:

A hibajelenségem, amihez segítség kellene, mindössze annyi, hogy nem sípol az égve hagyott fényszóróra figyelmeztető sípolóka. Okom van azt feltételezni, hogy csak simán le van húzva. A kérdésem az, hogy hol találom?

Úgy rémlik a vezetőoldali első ajtó belső világítás kapcsolója kapcsolja ezt is...tekerd ki a csavart, vedd ki nézd meg rajta van(nak)-e a saruk. Amúgy ha jól tudom a biztosíték táblában van, de ez nem tuti. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Dovi írta:

A hibajelenségem, amihez segítség kellene, mindössze annyi, hogy nem sípol az égve hagyott fényszóróra figyelmeztető sípolóka. Okom van azt feltételezni, hogy csak simán le van húzva. A kérdésem az, hogy hol találom?

Hello,

Valahol a bejegyzéseim közt megtalálod, mit kell tenni.

Ha szerencséd van akkor a kapcsolód rossz. Ha eddig sem sípolt és használtan vetted az autót akkor esélyes, hogy kicserélték a bal első kapcsolót egy másikra (jobb első vagy hátsó) így a világítást kapcsolja de sípolni nem fog.
A gyári bal első kapcsolónak két csatlakozója van a többi kapcsolónak egy.

Itt látod a csikkszámokat:
http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2548/26954,26955/

A csipogó a multitimerben van, amit a biztosítéktábla hátoldalán egy rekeszbe tolva találsz. Kivételkor és visszatoláskor figyelni kell, mert a sok kis tűérintkező elgörbülhet vagy a forrasztása kilazulhat és mókás dolgokat produkál az elektromos rendszer utána.

 

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét felgyulladt a hűtő ikon a műszerfalon, villogott is kicsit. Vagy 1 éve láttam először kigyulladni nyáron mikor vontattam a sógoromat vagy 10 percig, de leállítás után nem jelent meg többet csak ma. Hóesés -2 fokban.

Kiegyenlítő tartályban jó a fagyálló/vízszint. Mondjuk elég régi a folyadék benne...vagy 3-4 éves

2001-es Astra G  1.6 16V (250.000km)

Mi lehet? kontakt hiba?

köszi előre is tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ilyen esetben mire lehet számítani.

Hazafelé gurultam szerencsére lassan és közel a lakáshoz, amikor fékezni akartam, és a fék fogáspontja után tovább tudtam nyomni a féket, beesett padlóig, fogás nulla.
Megálltam kézivel, és félre is álltam. Jelenleg úgy néz ki, hogy ha elkezdem nyomni a féket, finoman keményedik, de a fogás/nyomsás pontot átmegy és utána totál elgyengül. 
Megnéztem a motortérben a fékfolyadékot, tele volt a tartály. 

Holnap megy szervizbe, csak érdekelne, hogy mire számíthatok, volt már valakinek hasonló esete?

Link to comment
Megosztás:

10 perce, PorcioNorbi írta:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ilyen esetben mire lehet számítani.

Hazafelé gurultam szerencsére lassan és közel a lakáshoz, amikor fékezni akartam, és a fék fogáspontja után tovább tudtam nyomni a féket, beesett padlóig, fogás nulla.
Megálltam kézivel, és félre is álltam. Jelenleg úgy néz ki, hogy ha elkezdem nyomni a féket, finoman keményedik, de a fogás/nyomsás pontot átmegy és utána totál elgyengül. 
Megnéztem a motortérben a fékfolyadékot, tele volt a tartály. 

Holnap megy szervizbe, csak érdekelne, hogy mire számíthatok, volt már valakinek hasonló esete?

szerintem Főfékhenger átenged

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Böngészem 1-2 napja ezt a fórumot de nem találtam választ így jobb ha leírom..

Adott OPel Astra G 1,6/16V  2002-es  Z16XE motoros   

3 napja vettem a leírt hibákkal

1.) hiba 

Szervó nem kapcsol müködő motornál.. azért írom hogy nem kapcsol mert diagnosztika progival leellenőriztem elsőnek hibakódot olvastam

power steering - C1523 : -Battery voltage

Majd a progival bekapcsoltuk álló motornál és a motor zúg és müködik rendesen álló helyetben és szépen müködik ilyenkor a szervó..

Tehát feltételezem hogy a biztosítékok, testkábelek, jók bár ezeket megnéztem.

egy bizti az utastérben 23as- helyen  10A

és egy másik bizti a motortérben 80A

illetve a 2 testkábel ami a motorra megy  a zárhídról és a másik testkábel ami a kiegyenlítő tartályon van..

aztán megnéztem multiméterrel az aksit 12.3V állóhelyzetben,  ha jár a motor akkor 14.2V  tehát a generátor is teszi a dolgát illetve , multiméter egyik végét aksi pozitivra másik végét magára a szervo motorra tettem akkor is 12.3V volt alló helyzetben igy a test elvileg 100% jó..

Illetve belettem egy másik Aksit is próba miatt egy másik G astrából amiben jól müködik a szervó (csak az diesel)

 

2.) hiba a motor nehezen indul hidegen olyan mintha főtengely vagy veztengely jeladó hibája lenne de nem dob rá hibakódot, majd mikor bemelegedett tejlesen jól indul hiba nélkül..

2napja cseréltem gyújtótrafót mert kidobta a p300, p301 es hibakódot ami égéskimaradást jelent.. most az megszünt a gyújtótrafóval, (1es hengernél a gyertya nyakik benzines volt)

meg mellé volt p400 is de lehet az régebbról EGR hiba.. azt kitakarítottam és leteszteltem a laptoppal, mozgatja rendesen a computer..tehát az sincs megakadva..

 

A két hiba valszeg független egymástól, vagy lehet hogy maga a motorvezérlő computer szarakszik??

 

Tudja valaki mi vezérli pontosan a szervószivattyút??

 

Tanácsokat válaszokat előre is köszi!:)

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, enduronyul írta:

 

Tudja valaki mi vezérli pontosan a szervószivattyút??

 

Tanácsokat válaszokat előre is köszi!:)

 

 

 

 

A szervó a motor beindítása után a megfelelő töltés esetén működik. Szerintem jó felé keresgélsz.

Első hibaforrás az akksi szokott lenni, de mivel ezt kizártad, én még mindig a kábelezés felé keresgélnék. Szerintem test hiba lesz. Hiába méred ki ki műszerrel, a szervó viszonylag nagy áramot vesz föl. Nem biztos, hogy amit műszerrel mérsz az működés közben is rendben van.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, gezoli said:

A szervó a motor beindítása után a megfelelő töltés esetén működik. Szerintem jó felé keresgélsz.

Első hibaforrás az akksi szokott lenni, de mivel ezt kizártad, én még mindig a kábelezés felé keresgélnék. Szerintem test hiba lesz. Hiába méred ki ki műszerrel, a szervó viszonylag nagy áramot vesz föl. Nem biztos, hogy amit műszerrel mérsz az működés közben is rendben van.

 

Értem, köszönöm ma átnézem, csiszolom, kontaktrspay-zem megint a dolgokat..

Én azért zártam ki magamban ezeket mert amikor laptoppal stimuláltam a szervot akkor müködött... és akkor elvileg szerintem minden kábelnek a helyén kell lennie. megnéztem biztositék nélkül a progi nem is látja és nem is kapcsolja be.. igy ezért gondoltam én ha a kábelekkel lenne a baj akkor a progi sem inditaná el a szervot... de lehet hogy az ob2 progi más úton vinni el az áramot neki??  Én ezért gondoltam a computer hibára mert lehet a computer nem adja a jelet és azért nem kapcsol járó motornál., hiába megvan neki a megfelelő áram.. 

Vagy azért lehet igazad mert jár motornál több fogyasztó van és akkor már ténylegesen nem elég neki anyi áram amit kap egy esetlegesen féleg elszakadt kábeltől vagy eloxidált kábeltől amit nem vettem észre.. 

Van még valahol test kábel amit nem vettem észre? Talán a nyúlvány alján is mintha lenne valahol 1..

Megnézem és irok mit találtam .::D

üdv

Link to comment
Megosztás:

9 órája, enduronyul írta:

 

Értem, köszönöm ma átnézem, csiszolom, kontaktrspay-zem megint a dolgokat..

Én azért zártam ki magamban ezeket mert amikor laptoppal stimuláltam a szervot akkor müködött... és akkor elvileg szerintem minden kábelnek a helyén kell lennie. megnéztem biztositék nélkül a progi nem is látja és nem is kapcsolja be.. igy ezért gondoltam én ha a kábelekkel lenne a baj akkor a progi sem inditaná el a szervot... de lehet hogy az ob2 progi más úton vinni el az áramot neki??  Én ezért gondoltam a computer hibára mert lehet a computer nem adja a jelet és azért nem kapcsol járó motornál., hiába megvan neki a megfelelő áram.. 

Vagy azért lehet igazad mert jár motornál több fogyasztó van és akkor már ténylegesen nem elég neki anyi áram amit kap egy esetlegesen féleg elszakadt kábeltől vagy eloxidált kábeltől amit nem vettem észre.. 

Van még valahol test kábel amit nem vettem észre? Talán a nyúlvány alján is mintha lenne valahol 1..

Megnézem és irok mit találtam .::D

üdv

Szeretném én is átnézni a testkábeleket a hétvégén, hány darabra kell figyelni és megközelítőleg lokálisan hol helyezkednek el? ('99, X16XEL)

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Maverick087

Közbe dolgoznom kellett menni és holnap is megyek de szerintem holnap délutá lesz időm átnézni.. ha kell lefotózom neked majd de nem nehéz megtalálni őket..

1.) van a kiegyenlitő tartálytól pár centire az utastér felé..

2.) zárhídról megy rá a hengerfejre (legalábbis a Z16XE-nél)

3.) ha jól emlékszem van egy test a nyúlványon is alul a duda környékén, 

Lehet van több is de még nekem is átkell néznem még1szer mert nem tudok rájönni miért is nem megy szervó ha egyszer laptoppal tudom müködtetni..

Neked mi a baj az autóval hogy kábeleket nézed át?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss vagyok a fórumon, de örülök nagyon hogy rátaláltam és hogy aktív is.

11 éve hajtunk egy 1.4 16V sedan astra G-t, különösebb gondok nélkül. Nagyon szeretjük, és most abban kérnék segítséget Tőletek, hogy a hátsó lengéscsillapító olajat ereszt magából, esedékes lesz a cseréje. Milyen márka lengéscsillapítóját érdemes megvenni? Nyilván nem a legolcsóbbat szeretnénk, de nem is a legdrágabbat. Éppen most lett cserélve rajta a gumi így egy kicsit megcsappant az autóra forditható keret. :D 

Szóval ár-értek arányban milyen gyártmányú hátsó lengéscsillapítót ajánlanátok?

Köszi előre is! 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Sziasztok,

ha kitakarítom a folytószelepemet akkor érdemes tartalék tömítést venni előtte hozzá? Ha igen milyen kell? Köszi.

Én a cromax-ban vettem a gyárinak nevezett tömítést, talán 300Ft volt. Úgy gondoltam, hogy ha ilyen olcsó, akkor ha már szétszedjük tisztítani akkor mindenképpen cseréljük. Jobb is volt így, így biztosabb a tömítés mivel tényleg az adott formára préselődik.

19 perce, BoMa írta:

Sziasztok!

Friss vagyok a fórumon, de örülök nagyon hogy rátaláltam és hogy aktív is.

11 éve hajtunk egy 1.4 16V sedan astra G-t, különösebb gondok nélkül. Nagyon szeretjük, és most abban kérnék segítséget Tőletek, hogy a hátsó lengéscsillapító olajat ereszt magából, esedékes lesz a cseréje. Milyen márka lengéscsillapítóját érdemes megvenni? Nyilván nem a legolcsóbbat szeretnénk, de nem is a legdrágabbat. Éppen most lett cserélve rajta a gumi így egy kicsit megcsappant az autóra forditható keret. :D 

Szóval ár-értek arányban milyen gyártmányú hátsó lengéscsillapítót ajánlanátok?

Köszi előre is! 

Ahogy írod, ne a legolcsóbbat, a legdrágább meg nem biztos h a legjobb. Monroe vagy Sachs, én utóbbit választottam anno.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Janó32 írta:

Ahogy írod, ne a legolcsóbbat, a legdrágább meg nem biztos h a legjobb. Monroe vagy Sachs, én utóbbit választottam anno.

Sachs-ot én is néztem, gondolom Nálad jól remekel. :) Ha esetleg több lesz a keret esetleg akkor Monroe.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, enduronyul írta:

Maverick087

Közbe dolgoznom kellett menni és holnap is megyek de szerintem holnap délutá lesz időm átnézni.. ha kell lefotózom neked majd de nem nehéz megtalálni őket..

1.) van a kiegyenlitő tartálytól pár centire az utastér felé..

2.) zárhídról megy rá a hengerfejre (legalábbis a Z16XE-nél)

3.) ha jól emlékszem van egy test a nyúlványon is alul a duda környékén, 

Lehet van több is de még nekem is átkell néznem még1szer mert nem tudok rájönni miért is nem megy szervó ha egyszer laptoppal tudom müködtetni..

Neked mi a baj az autóval hogy kábeleket nézed át?

üdv

Köszi a választ. 

1. Nehezen indul az autó - Hidegen, melegen is, véletlenszerűen

2. Alapjárat ingadozik - Szintén hidegen, melegen is - Ha mondjuk állok a pirosnál viszonylag kicsi mértékben tér el az alapjárat, de 
ha eltekerem a kormányt - dolgozni kezd a szervó - vagy hátsó ablak fűtést, drasztikusan leesik 500 körülre, lefulladni soha nem szokott, mert egyből korrigál. Ha leveszem a fogyasztókat nagyjából megnyugszik. 

- Generátor felújítva, akku cserélve, alapjárati motor cserélve, fojtószelep takarítva - ezek után kicsit fejemet vakargatom :):)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Janó32 írta:

Én a cromax-ban vettem a gyárinak nevezett tömítést, talán 300Ft volt. Úgy gondoltam, hogy ha ilyen olcsó, akkor ha már szétszedjük tisztítani akkor mindenképpen cseréljük. Jobb is volt így, így biztosabb a tömítés mivel tényleg az adott formára préselődik.

Ezt az egyet találtam, ez az? https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/fojtoszelephaz_tomitesei/tomites_fojtoszelephaz_es_szivocso_koze_opel_1_4_1_6_37308

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 07. at 16:28, KMiki írta:

A csipogó a multitimerben van, amit a biztosítéktábla hátoldalán egy rekeszbe tolva találsz. Kivételkor és visszatoláskor figyelni kell, mert a sok kis tűérintkező elgörbülhet vagy a forrasztása kilazulhat és mókás dolgokat produkál az elektromos rendszer utána.

Sajnos ez lesz a bibi. A kapcsolót ellenőriztem - ahogy írtad, olyan van benne. Biztosíték táblát megnéztem, majd jobbnak láttam nem bántani, mert az én kezem az ilyesmihez bumfordi. Akkor inkább egyelőre nem sípol.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, kisMikola írta:

Sziasztok, 

A központi zárat távirányítóval csak kb 2-3 méterről tudom kinyitni. Ez minden G Astránál így van gyárilag vagy csak nálam? 

Köszönöm

Én a konyha ablakból látom h villan az irányjelző a garázsban (külön épület a telek hátsó részén, kb 15m) ha megnyomom a gombot... Szóval nem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Lenne a kocsimnak egy olyan problémája, hogy világít a check engine lámpám. Hibakódod kiolvastam: P0130 O2 Sensor Circuit (Bank1 Sensor1)

A kocsit el is vittem szerelőhöz és ő kicserélte a lambda szondámat és a hibakódomat is törölte. Kb rá 2-3 hétre ugyanez a hiba feljött, gondoltam az injektorra is ezért vettem egy injektor tisztító folyadékot is hátha az segít( LOL ). Tisztító folyadék után volt hibakód törlés is és olyan 400km után újra feljött a hibaüzenet.

Van még olyan tünetem , is igaz nem tudom, hogy ezzel egybeköthető-e, de kb fél éve gyertya csere után alapjáraton néha esik a fordulat vagy 50-et, de csak alapjáraton csinálja ezt. Ha klima be van kapcsolva akkor nem csinálja.

Valakinek valami ötlet? Lehet, hogy valamit a gyertya cserével rontottam el?

 

Üdv,

Peti

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.