Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 órája, Maverick087 írta:

...FLR8LDCU típus kell, két elektródás, jelenleg a Champion gyártja. 

Nem.

Az FLR8LDCU (illetve most már FLR8LDCU+, mert a simát már nem gyártják) Bosch gyártmányú gyújtógyertya, és valóban ez a gyári.

Ennek a Champion megfelelője az RC10DMC, ami a PSA-Opel egyesülés óta valóban gyári gyertyának számít, de egy nagy kalap sz@r az egész, úgyhogy én azt javaslom NE gyári gyertyát kérj a boltban, mert akkor rád sóznak ilyen gagyi Championt, hanem KIFEJEZETTEN a Bosch FLR8LDCU+-t kérd. Az autó is erre van optimalizálva/tervezve, amikor ezeket a motorokat gyártották, még a Champion a fasorban sem volt (illetve létezett, csak nem számított gyári gyertyának, így a mérnökök nem is számoltak vele), azt csak a franciák mérnökei állítják hogy megfelel a Bosch fentebb említett típusának. Én vesztemre ilyet tettem a Corsába (pontosabban gyári gyertyát kértem, és ezt sózták rám a Cromaxban), azóta nincs rendes alapjáratom... A Champion Peugeot-ba való gyertya, az Opelba Bosch kell és kész.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Ez gyári! Gyertyából gyárit válassz, nem kell mással szórakozni. Az enyémnek FLR8LDCU típus kell, két elektródás, jelenleg a Champion gyártja. 

A trafósor pipáit is megnézheted hogy sérültek-e.

Még valami: Nagyon durva az az olajsár amit látok neked ott a trafónál, egy takarítást megérne meg valószínű egy szelepfedél tömítést is.

Hát gyárira boscht olvastam én is, ahogy tgabika írta itt olvastam: https://www.carrepairdata.com/service/repair/manual/hun/opel/astra_g/1_6-16v/2002-2005/z16xep/1598/76/ de van itt

van itt nálunk egy autó villamossági szerelő, elég rég űzi az ipart elhittem neki hogy ez a GM kell bele. Remélem nem kurt át mert majd 8000 ret fizettem érte, meg komoly javulást lett már ennyitől is remélem jó lesz.

Az az olajsár egyébként akkor tűnt fel nekem is mikor megnéztem a képet, :blush: gyanúsan ez miatt lehet a füst is indításkor gondolom. Házilag megoldható a szelepfedél tömítés csere? Vagy azt inkább szerelőre bízzam. Mindenesetre komoly olajfogyást nem tapasztaltam hál isten mert olyan rég azért nincs nálam.

Közben észrevettem még valamit a fordulatszám ingadozásával kapcsolatban. A kocsi üresben alapjárat stabil egyenletes kb 800 as fordulat, de ha adok neki gázt emelem a fordulatot 1000 re, elkezd ingadozni visszaesik 800 ra, aztán megint fel 1000, ezt ritmikusan csinálja kb 1-2 másodpercenként. Ha mondjuk 1200 ra emelem a fordulatot, akkor vissza 1000 ugyan úgy ritmikusan 1-2 másodpercenként.

Módosítva : birotom
Link to comment
Megosztás:

18 órája, tgabika76 írta:

Nem.

Az FLR8LDCU (illetve most már FLR8LDCU+, mert a simát már nem gyártják) Bosch gyártmányú gyújtógyertya, és valóban ez a gyári.

Ennek a Champion megfelelője az RC10DMC, ami a PSA-Opel egyesülés óta valóban gyári gyertyának számít, de egy nagy kalap sz@r az egész, úgyhogy én azt javaslom NE gyári gyertyát kérj a boltban, mert akkor rád sóznak ilyen gagyi Championt, hanem KIFEJEZETTEN a Bosch FLR8LDCU+-t kérd. Az autó is erre van optimalizálva/tervezve, amikor ezeket a motorokat gyártották, még a Champion a fasorban sem volt (illetve létezett, csak nem számított gyári gyertyának, így a mérnökök nem is számoltak vele), azt csak a franciák mérnökei állítják hogy megfelel a Bosch fentebb említett típusának. Én vesztemre ilyet tettem a Corsába (pontosabban gyári gyertyát kértem, és ezt sózták rám a Cromaxban), azóta nincs rendes alapjáratom... A Champion Peugeot-ba való gyertya, az Opelba Bosch kell és kész.

Köszi az infot. Bár mindkét gyertyát használtam hosszú tízezreken keresztül, különbséget nem tapasztaltam és az autóm hibátlan, ezért bátorkodtam javasolni. 
Ez a "nagy kalap sz@r" ezt mit jelent konkrétan a Champion esetében? Mi történt az alapjáratoddal?

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 16. at 21:01, Vardar írta:

Azt, hogy tudom megállapítani, hogy a feszítő rugója ért-e el, tehát az egész feszítő cserére szorul vagy elég csak a görgőt?

A feszítő konzol - ha nincsen valahol eltörve - nem kell vele foglalkozni. A feszítő rugójára szintén igaz mindez. Ha nincs a rugó eltörve (de mitől törne el?), akkor minek?
Ott annál a feszítőnél az egyetlen mozgó-forgó alkatrész a kis kerék. Ha az netán nyikorog, vagy felülete megkopott, netán akármilyen külső mechanikai behatás látszik rajta -
csak akkor illik ténylegesen lecserélni.

Szerintem bővel elég a feszítőgörgő-csere, mivel abban általában golyóscsapágy is van, ami aztán idővel kikophat ...

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 21. at 17:55, kisMikola írta:

Sziasztok, 

Egy ideje sárga lámpát dobál az autóm P0100 hibakód, vagyis légtömegmérő hiba. Akkor világít, ha hosszabb ideig gyorsítok. Ilyenkor az autó is gyengébb lesz. Idővel elalszik a hibalámpa, és az autó ereje is visszajön.

Megnéztem az élő adatokat ScanMyOpel-el, és azt láttam, hogy alapjáraton 2,5V  körül mozog a légtömegmérő, és gázadásra megemelkedik,  gázelvétel után visszaáll, ahogy ennek lennie kell. Viszon 2000rpm fordulat fölött már nem nő a Volt érték, hanem beáll 4,98V-ra. Ha több másodpercig gyorsítok 2000fordulat felett, akkor jön a sárga lámpa, gyenge autó ahogy az elején írtam. 

Meg tudná valaki mondani, hogy milyen értékeket kellene látnom ilyenkor? Neten találtam pár dolgot, de elég különböző véleményeket találtam. Legtöbb helyen azt, hogy alapjáraton 1-1,5-nek kellene lennie az értéknek,  illetve, hogy gyorsításkor a fordulatszám egész tartományában szépen emelkednie kellene a számnak, de nálam nem ez történik. 

Y17DT Astra G 2001

 

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat,

Sziasztok, 

 

Még egy hozzáfűznivalóm lenne a dologhoz, amit ma fedeztem fel. Hatalmas esőben jöttem ma haza, és előznöm kellett. Számítottam rá, hogy bedobja a sárga lámpát, és elgyengül az autó, de nem. Utána próbára tettem, kihúzattam rendesen minden sebességben, de a hibajelenség egyáltalán nem jelentkezett. 

Mi lehet itt az összefüggés? Lehet mégsem légtömegmérő hiba? 

 

Köszönöm, 

Módosítva : kisMikola
Link to comment
Megosztás:

2 problémám van, most vizsgáztattam a kocsit, ezekkel is átment és a szervíz se foglalkozott velük:

  • Fémes hang gázadáskor. Motorféknél, üresjáratban nem. Ilyen kapirgáló hang mintha lengedezne valami fémdarab valahol, lehúzott ablaknál hallom.
  • Kanyarodáskor vagy fékezéskor kigyullad a kéziféklámpa. Olyan mint egy "G szenzor" ha kicsit is sportosabban veszem az irányt akkor megjelenik, ha nem csinálok semmit csak gurulok előre akkor eltűnik.
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Firsh írta:

2 problémám van, most vizsgáztattam a kocsit, ezekkel is átment és a szervíz se foglalkozott velük:

  • Fémes hang gázadáskor. Motorféknél, üresjáratban nem. Ilyen kapirgáló hang mintha lengedezne valami fémdarab valahol, lehúzott ablaknál hallom.
  • Kanyarodáskor vagy fékezéskor kigyullad a kéziféklámpa. Olyan mint egy "G szenzor" ha kicsit is sportosabban veszem az irányt akkor megjelenik, ha nem csinálok semmit csak gurulok előre akkor eltűnik.

Az elsőt ennyiből nem igazán tudom értelmezni, a második pedig az alacsony fékfolyadékszint miatt van.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Firsh írta:

2 problémám van, most vizsgáztattam a kocsit, ezekkel is átment és a szervíz se foglalkozott velük:

  • Fémes hang gázadáskor. Motorféknél, üresjáratban nem. Ilyen kapirgáló hang mintha lengedezne valami fémdarab valahol, lehúzott ablaknál hallom.
  • Kanyarodáskor vagy fékezéskor kigyullad a kéziféklámpa. Olyan mint egy "G szenzor" ha kicsit is sportosabban veszem az irányt akkor megjelenik, ha nem csinálok semmit csak gurulok előre akkor eltűnik.

 

17 órája, nzozz írta:

Az elsőt ennyiből nem igazán tudom értelmezni, a második pedig az alacsony fékfolyadékszint miatt van.

Az első lehet például egy részben elszabadult hővédő pajzs valamelyik kipufogó dob felett ami rezonál. A másodikra: ha nem akusztikus hanem elektromos fékkopás jelződ van, az nem a kézifék lámpával jelez vissza? 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

[...]ha nem akusztikus hanem elektromos fékkopás jelződ van, az nem a kézifék lámpával jelez vissza? 

Bár most nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy az is azt a visszajelzőt használja, de azt nem különösebben kéne a kanyarodásnak és hasonlóknak befolyásolni. (Elektromos visszajelző nem csak MID -del szerelt autókban van?) Azért is vágtam rá az alacsony fékfolyadék szintet, mert azt első kézből tapasztaltam, hogy az az említett tüneteket produkálja.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, nzozz írta:

Bár most nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy az is azt a visszajelzőt használja, de azt nem különösebben kéne a kanyarodásnak és hasonlóknak befolyásolni. (Elektromos visszajelző nem csak MID -del szerelt autókban van?) Azért is vágtam rá az alacsony fékfolyadék szintet, mert azt első kézből tapasztaltam, hogy az az említett tüneteket produkálja.

Ezt nem tudom, a szomszédnak akusztikus van, úgy tudom neki nincs MID-je. De igazából meg kell nézni a keréknél hogy megy-e oda kábel. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, nzozz írta:

Bár most nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy az is azt a visszajelzőt használja, de azt nem különösebben kéne a kanyarodásnak és hasonlóknak befolyásolni. (Elektromos visszajelző nem csak MID -del szerelt autókban van?) Azért is vágtam rá az alacsony fékfolyadék szintet, mert azt első kézből tapasztaltam, hogy az az említett tüneteket produkálja.

Így igaz ahogy írod, az elektromos visszajelző a MID-re írja ki ha valami nyűgje van (és az a fékfolyadékszintet nem is nézi, csak a betét kopását), a kéziféklámpa az alacsony fékfolyadékszint miatt világít szerintem is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégén nagyobb szerelést végeztem a gépsárkányon és édesapám is meghallgatta a motort. A fojtószelepház-karburátor felől hall egy kattogó hangot, ami neki nem tetszett. Tünet nincs, egyedül annyi, hogy minden 4.-5. hideg indításnál a fordulatszám felugrik 1500-2000-re és ezt nem csak néhány pillanatig, hanem 5-10-15 vagy még több másodpercig megtartja. Mi mehet arra felé tönkre, mi okozhatja ezt? Z14XE a motorkód.

Második kérdésem, hogy nézelődtem a motortérben és találtam ezt:

p.jpeg?size=1600x1200&size_mode=3

Mi ez a doboz/tartály, (a fűtés része lehet, de a 7zap-on nem találom) nem hiányzik róla valamilyen kupak?

 

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

1. Felvettem a hangját ez az indítás utáni emelt fordulatszám mellett a vezetőülés alá rakva a telefont. Amikor visszaesett a fordulat, akkor megszűnt a hang és csak menet közben került elő megint. Sanszos hogy valami kipufogóbaj, mindig van vele valami.... Régebben rendszeresen fennakadtam a fekvőrendőrökön mert a nem-gyári példány nagyon alacsonyan van mivel nem lapos.

2. A fékfolyadék szintje a min max között van, de nem tudom mikor volt cserélve. A folyadékszinten kívül a minőségét is érezheti a lámpa? Össze vissza villan egyébként.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó keréknél az egyik kerékcsavar alig jött ki. A meglazítás után megszorult és ferdén, kacsázva jött ki. A csavar végén lévő menet teljesen elnyalódott. A kerékben lévő menet tele fémtörmelékkel. Jobban nem tudom megnézni, mert a kerék sem jön le. A felni porfestve volt, alig ment fel az agyra, mert a porfestés túl vastag lett. A kerékcsavarok húzták be. A becsavarásnál szúrták el a menetet vagy attól elmehet, hogy csuklós karral enyhe szögben tekertem ki? Mit kell kicserélni a kerékben? Mekkora költségre számíthatok? 3 csavarral 400km-es utat meg tudok tenni?

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

35 perce, freddy_ írta:

A hátsó keréknél az egyik kerékcsavar alig jött ki. A meglazítás után megszorult és ferdén, kacsázva jött ki. A csavar végén lévő menet teljesen elnyalódott. A kerékben lévő menet tele fémtörmelékkel. Jobban nem tudom megnézni, mert a kerék sem jön le. A felni porfestve volt, alig ment fel az agyra, mert a porfestés túl vastag lett. A kerékcsavarok húzták be. A becsavarásnál szúrták el a menetet vagy attól elmehet, hogy csuklós karral enyhe szögben tekertem ki? Mit kell kicserélni a kerékben? Mekkora költségre számíthatok? 3 csavarral 400km-es utat meg tudok tenni?

Kicsavarással kárt nem igen tudsz okozni, becsavarással annál inkább. A menet a kerékagyban van. Első körben kereket, majd dobot/tárcsát levenném, és menetfúrót áthajtanám rajta.

Ha szerencséd van, elég egy új kerékcsavart venned. Ha a kerékagyban sérült a menet, akkor én azt cserélném. Hátsó keréknél még bevállalnám az utat, ha fontos. De ellenőrizd azt a három csavart, meg legyenek húzva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most már látom, hogy a kerékagyból kihúzta a csavar az utolsó 2-3 menetet. A behulló fémpor a fékben tud kárt okozni? Vegyem le a fékdobot?

Egyelőre a kerék sem jön le, fogja a friss, vastagra sikerült porfestés (úgy húzta/erőltette rá a gumis a csavarokkal). Belülről ütöttem a gumit kézzel, amennyire bírtam. Meg sem mozdul... A gumis szerint méteres puhafával kellene bazi nagyot rácsapni belülről a felni belsejére, akkor leugrik (olyanom nincs, szerintem a friss porfestést is leverném). Egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új G Astra  14 -es benzines autó tulajdonos vagyok. Az autóval az a problémám,hogy hidegen a motor tökéletesen duruzsol. De ha bemelegszik érezni egy kis rángatást,mintha az egyik henger kihagyna néha rendszertelenül. Gyertyák újak benne , a régiekkel is ugyanezt produkálta.Kérdésem az lenne ,hogy az Egr-szelep képes ilyen hibát előidézni? A gyújtómodul lehet a búnős esetleg? Ötleteket köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

Most már látom, hogy a kerékagyból kihúzta a csavar az utolsó 2-3 menetet. A behulló fémpor a fékben tud kárt okozni? Vegyem le a fékdobot?

Egyelőre a kerék sem jön le, fogja a friss, vastagra sikerült porfestés (úgy húzta/erőltette rá a gumis a csavarokkal). Belülről ütöttem a gumit kézzel, amennyire bírtam. Meg sem mozdul... A gumis szerint méteres puhafával kellene bazi nagyot rácsapni belülről a felni belsejére, akkor leugrik (olyanom nincs, szerintem a friss porfestést is leverném). Egyéb ötlet?

Ha egyszer lejön a kerék a dobot semennyiből nem tart levenni, és megnézni, kitakarítani. Én cserélnék agyat, ha a menet sérült....

Link to comment
Megosztás:

10 órája, freddy_ írta:

A hátsó keréknél az egyik kerékcsavar alig jött ki. A meglazítás után megszorult és ferdén, kacsázva jött ki. A csavar végén lévő menet teljesen elnyalódott. A kerékben lévő menet tele fémtörmelékkel. Jobban nem tudom megnézni, mert a kerék sem jön le. A felni porfestve volt, alig ment fel az agyra, mert a porfestés túl vastag lett. A kerékcsavarok húzták be. A becsavarásnál szúrták el a menetet vagy attól elmehet, hogy csuklós karral enyhe szögben tekertem ki? Mit kell kicserélni a kerékben? Mekkora költségre számíthatok? 3 csavarral 400km-es utat meg tudok tenni?

HÁÁÁT ...
Csak 3 csavarral a hátsó kerékben - na azt inkább óvatosan!
Ha már a furat menetét egy kissé "félrekapatták" a dobban, akkor azt talán meg lehetne próbálni - pl. egy újravágással korrigálni. (bele illő menetfúróval).
Bár én inkább kicserélném azt a komplett dobot. autóbontóban egy pár ezresért talán lehet ilyesmit is kapni.

Egyáltalán nem éri meg kockáztatni, mivel az a négy rögzítőcsavar nem véletlenül van ám ott (erősebb motoroknál akár még öt is!)

"attól elmehet, hogy csuklós karral enyhe szögben tekertem ki?"
- Ááá, azt inkább a becsavarásánál lehetett "nagyon ügyesen félrehajtani", kifelé meg már úgy jön, ahogyan ő akar.
A fura csupán az lenne a dologban, hogy ki és miért erőltette bele azt a csavart, ha már annyira normálisan nem is akart belemenni?
Én nem kockáztatnék ...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Stofl írta:

Ha egyszer lejön a kerék a dobot semennyiből nem tart levenni, és megnézni, kitakarítani. Én cserélnék agyat, ha a menet sérült....

Hogyan tudom levenni a fékdobot sérülés nélkül? Kitekertem a kis torx csavart. Nem mozdul. Fán keresztül kocogtattam a dob felületét és az agy tengelyét, ezek nem segítettek. Pontosan mit kellene megkocogtatni és hogyan? Egyéb trükk van rá?

A kereket le kellett kalapálni... Az agycsere rendben, de milyen agyra? A gyári (abs-es, dobfékes) 105 körül van a cromaxban. Az SKF állítólag már nem olyan mint régen. Az utángyártottakról rosszakat olvasok.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Az agycsere rendben, de milyen agyra? A gyári (abs-es, dobfékes) 105 körül van a cromaxban. Az SKF állítólag már nem olyan mint régen. Az utángyártottakról rosszakat olvasok.

Miért is kellene egyből kerékagyat cserélni?
Tudtommal a kerékdob az nem a teljes kerék-agyat jelenti, csupán azt, ami rajta van - egy nagy kerek öntöttvas szarság. Én inkább szakmai nyelven hátsó fékdobnak nevezném. Lehet vagy úgy 8-10 kiló, de a furatokon kívül szinte semmi sincsen benne.
Ha nagyon nem akarna lejönni, esetleg lehet valamilyen lehúzó szerszámmal próbálkozni, bár én úgy tudom, maga a tengelye még csak nem is igazán kónuszos, és ék (+ ékpálya vagy ricni) sincsen benne sehol. Miután az nem igazán hajtókerék, az csak úgy forog ... és "utánfut". 
Magát a kerékagyat (aminél a féklapon a fékes cucc és maga a tengely csapágya van), azt inkább hagyd a francba!
Annak semmi baja sem lett, ha a kerékdobban kissé félrement egy csavar. Használt kerékdobot egy Opel bontóban (vagy MÉH telepen) szinte már-már kilóra vehetsz! Csak azt az egyet nézd meg, ne legyen túl rozsdás, s még meglegyen a fékfelület falvastagsága /magyarul - nem valami ezeréves agyonkopott vasdarab!/

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

24 perce, L.Fazakas írta:

Miért is kellene egyből kerékagyat cserélni?
Tudtommal a kerékdob az nem a teljes kerék-agyat jelenti, csupán azt, ami rajta van - egy nagy kerek öntöttvas szarság. Én inkább szakmai nyelven hátsó fékdobnak nevezném. Lehet vagy úgy 8-10 kiló, de a furatokon kívül szinte semmi sincsen benne.
Ha nagyon nem akarna lejönni, esetleg lehet valamilyen lehúzó szerszámmal próbálkozni, bár én úgy tudom, maga a tengelye még csak nem is igazán kónuszos, és ék (+ ékpálya vagy ricni) sincsen benne sehol. Miután az nem igazán hajtókerék, az csak úgy forog ... és "utánfut". 
Magát a kerékagyat (aminél a féklapon a fékes cucc és maga a tengely csapágya van), azt inkább hagyd a francba!
Annak semmi baja sem lett, ha a kerékdobban kissé félrement egy csavar. Használt kerékdobot egy Opel bontóban (vagy MÉH telepen) szinte már-már kilóra vehetsz! Csak azt az egyet nézd meg, ne legyen túl rozsdás, s még meglegyen a fékfelület falvastagsága /magyarul - nem valami ezeréves agyonkopott vasdarab!/

Tévedsz, a kerékcsavarok anyamenetei a kerékagyban vannak. A fékdobban nincs menet. Az agy cserés, és csak azt kérdeztem konkrétan mire érdemes cserélni.

A fékdobot tisztítás céljából venném le. Mnden irányból, oldalról is kocogtattam gumikalapáccsal és fával is, illetve fán keresztül rendes kalapáccsal. Meg sem mozdul. Egyéb ötlet? Nagyon sürgős lenne!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Miért is kellene egyből kerékagyat cserélni?
Tudtommal a kerékdob az nem a teljes kerék-agyat jelenti, csupán azt, ami rajta van - egy nagy kerek öntöttvas szarság. Én inkább szakmai nyelven hátsó fékdobnak nevezném. Lehet vagy úgy 8-10 kiló, de a furatokon kívül szinte semmi sincsen benne.
Ha nagyon nem akarna lejönni, esetleg lehet valamilyen lehúzó szerszámmal próbálkozni, bár én úgy tudom, maga a tengelye még csak nem is igazán kónuszos, és ék (+ ékpálya vagy ricni) sincsen benne sehol. Miután az nem igazán hajtókerék, az csak úgy forog ... és "utánfut". 
Magát a kerékagyat (aminél a féklapon a fékes cucc és maga a tengely csapágya van), azt inkább hagyd a francba!
Annak semmi baja sem lett, ha a kerékdobban kissé félrement egy csavar. Használt kerékdobot egy Opel bontóban (vagy MÉH telepen) szinte már-már kilóra vehetsz! Csak azt az egyet nézd meg, ne legyen túl rozsdás, s még meglegyen a fékfelület falvastagsága /magyarul - nem valami ezeréves agyonkopott vasdarab!/

Nem szedtél még szét soha féket, kerékagyat, ha ilyeneket írsz. Inkább ne!!!! A gumis már megszivatta, ha most lehúzza a dobot lehúzóval komplett hátsó féket is széttöri.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Hogyan tudom levenni a fékdobot sérülés nélkül? Kitekertem a kis torx csavart. Nem mozdul. Fán keresztül kocogtattam a dob felületét és az agy tengelyét, ezek nem segítettek. Pontosan mit kellene megkocogtatni és hogyan? Egyéb trükk van rá?

A kereket le kellett kalapálni... Az agycsere rendben, de milyen agyra? A gyári (abs-es, dobfékes) 105 körül van a cromaxban. Az SKF állítólag már nem olyan mint régen. Az utángyártottakról rosszakat olvasok.

Mindkét hátsó kerék legyen a levegőben, autó felbakolva. Kézi féket természetesen ki kell engedni. Kis csavart kiszedni, ahogy már meg is tetted. Ekkor a kerékcsavar furatán van a legtöbb helyed, tovább ügyködni ha magától nem jön le. Ez azért lehet, mert a pofa belekopott már a dobba, és pereme van. (érdemes néhány évente levenni, megköszörülni de ez most nem tartozik ide). Nézz meg egy képet eg dobfék belsejéről, és akkor látod mit írok. Az után állító kis lemezkét kell az utánállító csavarról leakasztani, és lapos csavarhúzóval vissza tudod tekerni a csavart, hogy a pofák össze menjenek. Ezután lehet lehúzni a dobot a kerékagyról. És akkor már körbe tudod nézni hány menet sérült, milyen vastag még. SKF talán még mindig jobb mint más. De ezt nem tudom. Én TRW-t vagy SKF-t vennék, ha kell. 

Szerk.: Ahogy nézem a Cromax-ot: FAG 31e, SKF 26e,  Én e kettőből választanék ezt a kínálatot figyelembe véve.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

59 perce, Stofl írta:

Mindkét hátsó kerék legyen a levegőben, autó felbakolva. Kézi féket természetesen ki kell engedni. Kis csavart kiszedni, ahogy már meg is tetted. Ekkor a kerékcsavar furatán van a legtöbb helyed, tovább ügyködni ha magától nem jön le. Ez azért lehet, mert a pofa belekopott már a dobba, és pereme van. (érdemes néhány évente levenni, megköszörülni de ez most nem tartozik ide). Nézz meg egy képet eg dobfék belsejéről, és akkor látod mit írok. Az után állító kis lemezkét kell az utánállító csavarról leakasztani, és lapos csavarhúzóval vissza tudod tekerni a csavart, hogy a pofák össze menjenek. Ezután lehet lehúzni a dobot a kerékagyról. És akkor már körbe tudod nézni hány menet sérült, milyen vastag még. SKF talán még mindig jobb mint más. De ezt nem tudom. Én TRW-t vagy SKF-t vennék, ha kell. 

Szerk.: Ahogy nézem a Cromax-ot: FAG 31e, SKF 26e,  Én e kettőből választanék ezt a kínálatot figyelembe véve.

Köszönöm. Értem, amit írsz és el tudom képzelni, hogy peremesre kopott. De lehet ez az oka, hogy még egy tizedet sem mozdul a dob? A kerékcsavarok furatán át nekem úgy tűnik totálisan össze van gyógyulva az aggyal. Minden egyes kocogtatás után súrlódó hangja volt (először fékpor is hullott ki alul), ami 5-10 körbefordulás után elmúlt. Felkavartam a fékport és koszt benne rendesen. Plusz belehullott a fémpor az elnyalt csavarból. Ha rajtahagyom és így megyek vele durván 600-800 km-t, amíg eljut a szerelőig, lehet abból baj a fék szempontjából? A munkahenger be tudja dolhozni a fémport?

Ha mégis le akarnám venni a dobot, az utánállító lemez a kéziféknél van?

A kerékcsavar furataiba nyúlva megsérülhet a felfekvő felület. Ha ennyire összegyógyult, más kíméletes mód nincs a levételre?

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.